Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Da nema toplane, najjaci pogled u gradu ka najlepsem naselju.
Iskreno meni toplana ni ne smeta toliko, jer ti realno omogućava da vidiš bukvalno sve okolo, osim što eto malo bodu oči tornjevi..
Više mi smeta što im je plac odvratan i nesredjen.

Ovako izgleda noću
1000012811.jpg


Inače ovo nije 9i sad, ali prvobitno sam gledao stan na 9om spratu, i tu je pogled brutalan tek:
1000012808.jpg
 
Poslednja izmena:
Vama bas moze da upadne kasika u med, a i bas suprotno da se desi. Ko zna sta ce se okolo graditi, mozda dobijete bas prijatno okruzenje i lep pogled, a mozda bude i neka katastrofa.

Mada, niko nigde u Beogradu vise nije siguran, ni u jednoj zgradi.

thumb3.jpg
 
Vama bas moze da upadne kasika u med, a i bas suprotno da se desi. Ko zna sta ce se okolo graditi, mozda dobijete bas prijatno okruzenje i lep pogled, a mozda bude i neka katastrofa.

Mada, niko nigde u Beogradu vise nije siguran, ni u jednoj zgradi.
Mislim da je jedina sigurna opcija ako je ispred zgrada koja ne može da se ruši (ili je ekstremno mala šansa za to). Npr.: škola, policijska stanica, opština... ili eventualno niža stambena zgrada od tvoje (tvog sprata) bar ja nisam čuo da se takav objekat rušio da bi se izgradio bolji.

Po meni, južna orjentacija u Sakuri (i Lastavicama) ima solidan rizik da se pogled u nekom trenutku naruši, dok severna strana nema taj rizik zbog gasovoda.

Ako gledamo ostatak novijih zgrada na NBG u sigurnoj zoni su još i A blok 3 i 4 faza severna orjentacija (pogled ka 1 i 2 fazi A bloka), Belvil južna orjentacija, West 65 kula iznad 10 sprata sve orjentacije, Wellport 2 i 3 faza južna orjentacija, 3 faza i severna, Soul 64 iznad 7 sprata deo koji će gledati iznad Savade... to je ovako iz glave ko iz mog ugla ne mora da brine o pogledu.

A red bi bio i da apdejtujen ljude o stanju u zgradi:

Centralni sistem klimatizacije je konačno proradio pre desetak dana. Navodno neko je marnuo neki deo u sistemu, po rečima investitora, ali njemu se ne da verovati (barem mu ja ne verujem ni jednu reč) tako da moguće da je i nešto drugo bilo u pitanju.

A druga zaninljivost je to što nam je investitor nametnuo neku firmu Safeguard za održavanje za koju niko nije čuo. To pričam samo za nas drugu fazu, a u prvoj fazi je opšte rasulo, jedan ulaz drži City Facility, a jedan ulaz je potpuno ostao bez održavanja i ako dobro razumem stanari se sami snalaze. Nešto se isto ovaj bata umešao, probao da im nametne taj Safeguard, oni nisu hteli, bem li ga.

Kad u zgradi sa 4 ulaza ne funkcioniše facility menadžment na nivou naselja, onda me više ne čude problemi Belvilovca, jer je tamo mnogo više zgrada i ulaza.
 
Pozdrav svima,

Da li neko ima stan 2. fazi, u ulazu 1, odnosno u ulazu 19v?

Dobili smo skoro Pro upravnika u zgradi koji je otvorio viber grupu sa stanarima za ulaz 19v. Kako u toj grupi nema svih stanara, ukoliko niste u grupi, javite mi se u inbox da vas ukljucim. Mislim da je to za svakog kupca znacajno, jer se diskutuje o temama koje su od interesa za sve stanare. Hvala
 
Drage komsije. Upravo sam nasao na vratima svog stana zalepljen flajer "Biram SBB" . Da li je svima to zalepljeno na ulaznim vratima? Posto nekoliko dana nisam bio u stanu moguce da su drugi stanari vec to skinuli, pa sam ja tek sada nasao.

Meni je van pameti da rade takve stvari. Zasto nisu pozvonili lepo, i ako niko ne otvara jednostavno odu, nego mi lepe taj flajer selotepom na vrata bez da su dobili dozvolu da mi unistavaju imovinu. Morao sam da trljam da skinuo ostatke lepka od tog selotepa sto su koristili i potencijalno sam mogao da ostetim vrata. Ajd da su zalepili neku specijalnu ponuda tipa 2 godine besplatno najjaci paket, onda bi to mogao da razumem. Ovako kad sam video flajer nalepljen nasred ulaznih vrata samo se pitao jesu li oni normalni.
 
Drage komsije. Upravo sam nasao na vratima svog stana zalepljen flajer "Biram SBB" . Da li je svima to zalepljeno na ulaznim vratima? Posto nekoliko dana nisam bio u stanu moguce da su drugi stanari vec to skinuli, pa sam ja tek sada nasao.

Meni je van pameti da rade takve stvari. Zasto nisu pozvonili lepo, i ako niko ne otvara jednostavno odu, nego mi lepe taj flajer selotepom na vrata bez da su dobili dozvolu da mi unistavaju imovinu. Morao sam da trljam da skinuo ostatke lepka od tog selotepa sto su koristili i potencijalno sam mogao da ostetim vrata. Ajd da su zalepili neku specijalnu ponuda tipa 2 godine besplatno najjaci paket, onda bi to mogao da razumem. Ovako kad sam video flajer nalepljen nasred ulaznih vrata samo se pitao jesu li oni normalni.​
Meni je eto van pameti da me zove Yettel i nudi usluge MTS - a ili da me MTS zove nekoliko dana uzastopno i nudi da promenim paket usluge koju imam, iako sam odgovorio prvi put da sam zadovoljan trenutnim.​
 
Meni je eto van pameti da me zove Yettel i nudi usluge MTS - a ili da me MTS zove nekoliko dana uzastopno i nudi da promenim paket usluge koju imam, iako sam odgovorio prvi put da sam zadovoljan trenutnim.​
Slažem se. I to mi je van pameti. Obe prakse su mi van pameti. Mislim da je najbolje da ostave ljude na miru i nek svako odluči kako želi jer svima će nam biti potreban internet kada se uselimo, nekima verovatno i kablovska tv (ko gleda tv, ja ne gledam), i vrlo malom procentu fiksni telefon (taj procenar je verovatno statistička greška), a svi ti ljudi ionako znaju i za sbb i za mts i za yettel pa nema potrebe nametati se, pogotovo ne tako agresivno poput tekefonskog poziva (ko nije ostavio svoj broj i eksplicitno čekirao da želi da dobija takav tip poziva) ili ovo sa lepnjenjem flajera selotepom sa abrazivnim lepkom na nova vrata uz rizik da oštete nečiju imovinu.

Mogli su eventualno da ostave flajer u sanduče ili da pultu gde će biti radnik recepcije ostave 20-30 flajera na gomili, pa koga zanima uzeće već.
 
Нисам био ових дана, али углављују у врата визит-карте. Пар пута и неки агент за некретнине ми је углавио његову визит-карту.
 
Фанкојлови и даље нису у функцији у другој фази? Да ли је неко добио тагове за улазна врата у зграду?
 
Мени не ради, а за тагове су ми пре неколико месеци рекли да ће ми јавити када их буду добили. Какви чобани...
 
Sakura, Sakura…jeli prošlo vreme sakure, prati li ko?
 
Drage komšije, da li i vama smeta korišćenje fontane koja je nedavno proradila ispred naše zgrade kao kupalište za decu?

Ja bih apelovao na sve komšije da se fontana ne koristi za to. Jasno je da je deci fontana interesantna, ali vaša uloga kao roditelja je da im ukažete da fontana ne treba da se koristi za kupanje, a pogotovo ne da ih opremate kupaćim kostimima i podržavate na to. Apelovao bih takođe da se suzdržite da se deca gola igraju/kupaju u fontani jer mislim da je krajnje neprimeren prizor za nas komšije.

Sinoć se grupa dece koji su po mojoj proceni osnovci igrala do kasno u noć u fontani uz ogromnu količinu vike i dreke. To nisu više ni mala deca, i vaša je odgovornost da deci, pogotovo deci iznad 10 godina ukažete da to nije primereno. Ako se već igraju ispred zgrade kasno u noć onda je vaše da im ukažete kako to rade, a da ne uznemiravaju druge drekom i vikom. Ok je da se deru u svoja 4 zida ukoliko to vama ne smeta, ako pri tome to ne proizvodi buku drugim komšijama, jer niko od nas nije dužan da to sluša.

Ako je već dete nestrpljivo i želi da se kupa, odvedite ga na bazen ili Adu, a ne da moramo mi komšije da gledamo kako se fontana koristi kao gejzir i prirodni bazen.
 
Poslednja izmena:
Deki deki, sad ces cuti od nekih ljudi sa ovog foruma kako je to normalno, deca moraju da se igraju i prave buku do kasno u noc, ne dao bog da se postave ogranicenja da deca nauce da im nije sve dozvoljeno i da drugi ljudi zive oko njih, kako ces i ti shvatiti da tvoje dete mora da se mesa u mir ljudi oko tebe kada dobijes dete i ostali zanimljivi razlozi zasto je skroz OK da se deca tako ponasaju u danasnje vreme.

Nazalost iz mog iskustva nece biti promena u ponasanju i jedino mozes da probas da ti minimiziras njihov uticaj na tebe, jbg.
 
Ovo je smešno!😂
Pa nije valjda da vam ovaj forum služi za komunikaciju sa stanarima?
Zalepite obaveštenje na ulazna vrata ili neku tablu, napravite sajt zgrade.
 
Poslednja izmena:
Možda kućni red ima samo informativni karakter, a ne nešto čega se deca drže kao pijan plota, kao što se ti odnosiš prema ograničenju kad voziš auto :rolleyes:
 
Vrh