Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

zašto brate? možemo da vozimo bicikl i beremo ljubičice i jabuke usput, podržimo srpskog seljaka...
 
čitam ja sve, ne bini.

logička pretpostavka ti je pogrešna, a to je da ovi ne umeju da naprave zdravo javno preduzeće. Umeju siguno, bolje od tebe i mene, ali pazi sad... neće!
Tako da niko ne bi tebi dao da sređuješ stvari jer eto, čekali su nekoga ko to ume da odradi.
Lanac nepotizma i korupcije kod nas nije samo problem struktura vlasti. On seže duboko u građanstvo i liberalno i desno i levo i naprednjačko i demokratsko. Zapitaj se koliko imaš prijatelja, poznanika koji su sredili vrtić, kaznu za prekršaj, red za čekanje, subvenciju za ovo, ono... A verovatno je većina njih protiv ove vlasti.
Šta misliš šta se radi tek a da ljudi i ne pričaju otvoreno o tome, jer nije sve bezazleno kao, ubacio sam dete u državni vrtić.

Svaki povratak u komunizam nas vodi u uništenje, i ovako smo na aparatima sa ogromnim državnim sektorom.
Da umeju i da žele napravili bi. Kao što Kari Pešić zna da napravi vrhunske rezultate ili Veljko Paunović sa mlađom fudbalskom selekcijom, tako Piksi to isto ne ume jer mu neko drugi sastavi tim. Identično je i na polju politike.

Znači, i u banana republici, postoje slučajevi na makro nivou, gde je, kad staviš određene ljude sa znanjem, iskustvom i integritetom moguće napraviti svetski rezultat. Kamo sreće da i u ostalim segmentima odtvarujemo te rezultate, gde bi nam kraj bio.

Ja o povratku u komunizam nisam nigde pisao, niti sam se referisao na to. Stavio sam sebe u kontekst(dajte meni šansu) mada to ne moram da budem ja, nego osoba X sa svojim timom i kompentencijama neophodnih za tu delatnost. Dakle tu o samovolji pojedinca nema ni reči ili o nekom individualizmu. Ovo nije pitanje individue već rezultat timskog delovanja najkompetentnijih ljudi.

Sređivanja saobraćajnih kazni, upisivanja dece u škole, vrtiće preko veze, podmićivanje lekara i slično je rezultat upravljanja kadrova profila jagnjećih brigada, čije delovanje ne može da dobaci dalje od kile pečenja i 10 upola s lukom. Po principu:"Baki to ti je završeno!"

Skloni te ljude i rezultati će sami doći.
 
E konacno da i nama procvetaju ruze!Dobro su se setili da nastave sa rio tintom.Pa nema napretka bez otvaranja rudnika,fabrika,puteva itd.Nadam se da ovaj put nece ustuknuti!
 
Pozz

20240719_161833.jpg
 
Pa velika je šansa da vučić i gura ove proteste protiv RT kako bi sebi povećao cenu.
 
Ja zaista ne znam kako ti neki ljudi ne očekuju da budu javno linčovani kada prođe njihovo?

Kako se ne plaše da izađu na ulicu?
Imace pare da plate obezbedjenje ako im ne bude dodeljeno o nasem trosku naravno. Mozda i deo njih pobegne van zemlje. Sigurno su spremili pare da se skuce gde god hoce na kugli zemaljskoj. Svakako neces videti Vucica ni Dacica kako setaju knezom ili idu u Lidl :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Ali brate, cemu promocija ovih i trosenje energije? Ko je ovaj lik?

Bio jednom jedan Sasa Jankovic i osnovao stranku i izasao na izbore sa namerom da izgubi. Lik roknuo cimera, neharizmatican, ruzan, nikakav... vise nego ocigledno podmetnut da se slucajno ne desi da Vucic pobedi.

Uzeo 16 posto na predsednickim izborima, a podrzali ga svi zivi.

Onda tu stranku preuzima Sergej. Ej, Sergej Trifunovic predsednik necega, jos politicke stranke.

I onda stave ovog klinca. Random klinca. Pa po cemu je on bitan? Pa taj da izadje sam na izbore, uzeo bi 0,01 posto, kao i PSG. A jos ga guraju po medijima.

Nebitni likovi, ne treba gubiti vreme.
 

Mogao bi magistar da objasni kojom magijom, se iz bunara koji je u hidrauličkoj vezi sa arteskom vodom u rudnom telu ne izliva voda kao iz istražnih bušotina?
Ko zna sa kog brda potiče taj pritisak, iz bunara iznad rudnog tela sigurno ne.


Stara dobra, nadji razlog da ne radiš ništa jer tako sigurno neće biti ni problema. Državna firma, pametujem tamo kako ovo ili ono ne može zbog ovog ili onog i idu dani, platica kaplje...

Ko da nikad nisu radjene podzemne eksploatacije ili tuneli pa se dešavalo obranje nivoa vode...
 
Vrh