Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Mogao bi magistar da objasni kojom magijom, se iz bunara koji je u hidrauličkoj vezi sa arteskom vodom u rudnom telu ne izliva voda kao iz istražnih bušotina?
Ko zna sa kog brda potiče taj pritisak, iz bunara iznad rudnog tela sigurno ne.


Stara dobra, nadji razlog da ne radiš ništa jer tako sigurno neće biti ni problema. Državna firma, pametujem tamo kako ovo ili ono ne može zbog ovog ili onog i idu dani, platica kaplje...

Ko da nikad nisu radjene podzemne eksploatacije ili tuneli pa se dešavalo obranje nivoa vode...
Ја више верујем њему него "стручњацима" плћени од компаније као што је рио тинто, која је позната по кршњеу свих могућих правила и масакрима.
 
Postoji mala šansa da će litijum stvoriti srpsku naciju. Iako se kladim da se to neće desiti.

Mala 🤏
 
Ја више верујем њему него "стручњацима" плћени од компаније као што је рио тинто, која је позната по кршњеу свих могућих правила и масакрима.
Nema tu šta da se veruje ili ne, pitanje stoji, balon pod pritiskom je bušan na dve rupe. Kroz jednu voda izvire kroz drugu ne. Kako ?

ima ona dositejeva o zvonima i praporcima...
 
Pod punom pravnom odgovornošću, da su danas izbori, blanko bih dao glas onome koji bi imao jednu programsku tačku, da otvori gulage za ovu garnituru!

Isto važi za ove crveno-zelene go*nare koji bi radili apsolutno isto, što se iz izjava i da videti, samo je problem što to radi SNS.



Pustite mene, ja se bolje uvlačim u bulju, a radiću isto što i ovi...

P.S. Inače sam od ranog jutra pijačario u lokalu, zombirana naprednjačka masa nikad brojnija sa svojim štandovima, znaju i oni da se sad lomi...ili ćemo ih poslati u zatvore ili će nas jahati decenijama!
 
Meni su cela ova poseta Šolca i izjave žvalavog test inteligencije.

Hej, ti veruješ nekom strancu na reč da će se poštovati ekološki standardi?!

Čemu služe zakoni jedne zemlje? Reč nekog stranca je važnija od zakona? Ali bukvalno, bukvalno, sam u stanju (koliko god mi blizak i rod) da kažem osobi koji mi to pomene kao argument u nekoj raspravi - čoveče ti su GLUP i treba ti zabraniti da glasaš i da se razmnožavaš.
 
Meni nije jasna samo jedna stvar. Nikako mi ne ide u glavu da, bez obzira koliko si korumpiran,
koliko radiš toliko protiv interesa sopstevog naroda i države (pa i sebe), da ideš do te mere daleko da učiniš život u svojoj zemlji nemogućim zbog negativnih efekata rudarenja na životnu okolinu. Čoveče, ovo se i tebe, tvoje porodice i dece tiče. Jel moguće da si toliko glup?

Ništa ne vrede ti novci ako ćeš da oboliš od malignih bolesti.
 
1721476499019.png
 
Vrh