Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Nije palo na ozbiljnijim stvarima, sad će pasti na vikend aktivnosti zaluđene mase.

Milo je pao je je cg bila ipak demokratska država u poređenju sa nama.
 
Pitanje za @Mel . Da li bi prihvatio da se evropski nuklearni otpad skladišti u Srbiji, ako bi tehnička dokumentacija projekta bila uredna i postojala korektna (ne znam šta tačno ovo znači) studija uticaja na životnu sredinu?
 
Ja dosta znam o tome. Bio sam dobar iz kvantne fizike. Zagovornik sam nuklearne energije. Nuklearni otpad (štapiće osiromašenog uranijuma) možeš da držiš ispod jastuka bez posledica.
Ne bih skladištio, ja bih gradio nuk. centrale i onda skladištio otpad po propisima.
 
Ja dosta znam o tome. Bio sam dobar iz kvantne fizike. Zagovornik sam nuklearne energije. Nuklearni otpad (štapiće osiromašenog uranijuma) možeš da držiš ispod jastuka bez posledica.
Ne bih skladištio, ja bih gradio nuk. centrale i onda skladištio otpad po propisima.
Ok, ali mene zanima da li bi prihvatio da se evropski otpad skladišti u Srbiji?

U mom pitanju nema elektrana. Možda ih nekad budemo gradili, možda ne.

Evo dođe Makron sledeći vikend i krenu da prave planove za naredne dve godine. Podržavaš li?
 
Ne bih, naš bi mi bio dovoljan.

Prepoznajem potencijalni trik u tvom pitanju. Ja se ne bojim nuklearnog otpada. Ne smatram da bi bio štetan po okolinu.
 
Nema našeg. Znači ne bi.

A što?

Oni bi to nama platili. Npr. 100 miliona godišnje u budžet ditektno, nema rizika po prirodu i zdravlje. Korist kao od rudnika.
Ajde čoveče pametniji si od ovoga. Ok, prodao bih prostor za velike pare, ali tolike niko neće ponuditi, nemoj da banalizuješ.
 
Ajde čoveče pametniji si od ovoga. Ok, prodao bih prostor za velike pare, ali tolike niko neće ponuditi, nemoj da banalizuješ.
Zamisli da nude pa odgovori.

Šta je Evropi 100 miliona godišnje. Pa sada su spremili paket pomoći za Balkan nekih 20 milijardi. A ovo im recimo mnogo znači.
 
1000025061.jpg
 
Rudnika neće biti, to je najcrvenija crvena linija u genetskom kodu ovog naroda. Inat i otpor. Mogu da nas ubiju ali duh ne mogu da nam slome. Krenulo je danas u Valjevu, uskoro će iskra da se zapali celom Srbijom! Poniženi i bedni jesmo ali ostalo je nešto još u ovom uniženom narodu!
Pre 26 godina smo imali najcrveniju moguću liniju o mešanju stranih predstavnika u rešavanju kosovskog pitanja, koju smo plebiscitarno povukli sa više od 90% glasova protiv. Crvena linija je pukla već te iste godine kao balon od sapunice, a danas vidimo i skoro pa konačni ishod. Sila Boga ne moli.
 
Pre 26 godina smo imali najcrveniju moguću liniju o mešanju stranih predstavnika u rešavanju kosovskog pitanja, koju smo plebiscitarno povukli sa više od 90% glasova protiv. Crvena linija je pukla već te iste godine kao balon od sapunice, a danas vidimo i skoro pa konačni ishod. Sila Boga ne moli.
Koji je ovo argument? Hoće da nas bombarduju zbog rudnika? Ako je tako ja sam za rudnik, ali moraš da mi dokažeš.
 
За оне који још увек нису схватили да би Недељице биле само окидач:
1721762476486.png

1721762552560.png

1721762580047.png

1721762613175.png

1721762642188.png

Ако се не освестимо и спречимо ово, готови смо. Осуђени смо на нестанак.
 
Vrh