Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ne znam ko je pitao to pitanje i koga, ili ti to onako, retoricki udaras
RT ima ovo na sajtu i zanimalo me sta tacno tu kaze "da nema rizika po okolinu" posto ja ne nalazim. A znam da sami predstavnici RT-a na TV-u kazu da rizici postoje, sto je i ocekivano. A onda mozemo doci do momenta da je ovaj njihov opis iskucala njihova PR sluzba.
 
da, materijal koji se deponuje je isušen, izolovan slojevima da se izbegne ispiranje, deponija ima plan postepene rekultivacije i zatvarnaja kako se popunjava kroz životni vek rudnika.
pa ja i kažem da treba pritiskati vlast za monitoring procesa.

druga opcija je da se borimo da se ne desi rudnik. Verujem da za drugu opciju nema šanse jer su odlučili, za prvu možda neke i ima.
Ja i još stotine ljudi pritiskamo vlast da se prekine spaljivanje kablova i guma u Beogradu. Nr znam odakle si, ali kruži trocifrena cifra mesta za spaljivanje po celom gradu.

Ja u svom okruženju imam barem 4-5 lokacija koje truju hiljade ljudi.

Konstantno ih pritiskamo. Jel treba da pišem ovde šta je odgovor države? 😂😂

Ponavljam, trocifren broj mesta za paljenje po glavnom gradu.
 
prvo opet spinujes, prosecan zivotni vek je u Boru za dve godine manji nego u ostatku Srbije. Koliko para vrede dve godine zivota?

Nauči da čitaš šta je napisano pre nego optužuješ za spinovanje! Odgovorio sam na tvrdnju rudnik = siguran rak u 25% slučajeva.

Inače si funkcionalno nepismen pošto ne znaš da mi treba bukvalno 5 minuta da vidim da li lupetaš:

Nemoj da se mučiš da odgovaraš ode na Ignore, pošto mi kratak život u Zemunu zbog individualnih ložišta i PM čestica pa nemam vremena da se bakćem sa TIk Tok znalcima!
 
Ne znam ko je pitao to pitanje i koga, ili ti to onako, retoricki udaras
RT ima ovo na sajtu i zanimalo me sta tacno tu kaze "da nema rizika po okolinu" posto ja ne nalazim. A znam da sami predstavnici RT-a na TV-u kazu da rizici postoje, sto je i ocekivano. A onda mozemo doci do momenta da je ovaj njihov opis iskucala njihova PR sluzba.
Reci da 'nema rizika po okolinu' je preterivanje jer nekakav rizik uvek postoji. Reci da je bezbedniji i benigniji od rudnika koje imamo, iz onoga sto za sada znamo mislim da nije preterivanje.
 
@gosha.bg i sta si video. Pa lepo pise da je ocekivani zivot u Boru 2 godine kraci od republickog proseka. Od proseka, a od Zlatiborskog okruga npr 10 godina kraci
 
Pogledajte prilog 205695

Енглези су мајстори манипулације. Овај точак, па новци, па милиони, па општина, па састав по процентима. Милина гледати

А шта пише на врху? Предвиђена (дакле, не гарантована, већ тако ми се чини), плаћања влади НАКОН истека периода подстицања улагања.

Ко подстиче и колико кошта подстицање? Колико новца ми треба да упумпамо из буџета, и кад се сви подели на године екпслотације, колико ће онда милиончића да остане у овом кругу?

Inače, ovaj iznos koji se spominje gore predstavlja oko 1.1% ukupnih poreskih prihoda zaključno sa naplatom na dan 31.12.2023.

Znači, na nivou statističke greške.

:)
 
❤️
 
Ima rudnika u Kanadi bro

20240723_172606.jpg
 
"Autor je diplomirani inženjer tehnologije, član Inženjerske komore Srbije, licencirani savetnik za upravljanje hemikalijama u životnoj sredini i smanjenje rizika od hemijskog udesa i katastrofa"

 
Na kraju sve zavisi od radikalske/naprednjačke Srbije. Videćemo da li će se probuditi.

I možda zavisi i od Vučića jer i dalje verujem da sve vreme delimično instrumentalizuje proteste. Ima interesa za to. Kupuje naklonost stranaca, produžava agoniju/kupuje vreme za sebe. Ne znamo ni šta je obećao Kinezima i/ili Rusima.
 
Vrh