Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Klon udruženje, ništa čudno od njih jer su lažni borci.
Screenshot_20240717_200818_X.png

^ primer psihološke projekcije.
 
Ето ти га сад

Pogledajte prilog 205196


Олош продана. Примају посланичку плату, кркају у скупштинском ресторану, непрописно паркирају кола на платоу испред Скупштине уместо да их паркирају у гаражи у Пионирском парку и још глуме опозицију, а за све ове године дали су све од себе да не дође до било каквих промена у овој држави. То кажем за СВЕ "опозиционе" странке у Скупштини. Верујем само локалним еколошким удружењима која се искрено боре против Рио Тинта, а не онима који "неће да се гањају са полицијом" иако полиција и да хоће, не може да их ухапси, јер имају посланички имунитет.
 
Олош продана. Примају посланичку плату, кркају у скупштинском ресторану, непрописно паркирају кола на платоу испред Скупштине уместо да их паркирају у гаражи у Пионирском парку и још глуме опозицију, а за све ове године дали су све од себе да не дође до било каквих промена у овој држави. То кажем за СВЕ "опозиционе" странке у Скупштини. Верујем само локалним еколошким удружењима која се искрено боре против Рио Тинта, а не онима који "неће да се гањају са полицијом" иако полиција и да хоће, не може да их ухапси, јер имају посланички имунитет.

Па ја не знам куд ће боља прилика за протесте него кад долази овај Шваба баш поводом литијума.
 
Jesi ti bio na protestu prošle nedelje? Kako je bilo?
Neću nikad otići na Hilove besmislene proteste kao i onaj u Loznici na Vidovdan.
Ja napisao ispod da ljudi ne uplaćuju novac jer su lažni borci i ostavio jedan link i nisam čak ni u spamu završio kao što je to pre bio slučaj kada sam postavio par nezgodnih pitanja Eko Straži pre nego što me je blokirao, jednostavno se nije video moj komentar, ne znam kako i zašto je cenzurisano.
 
Već sam slao zašto ZJR nije htelo sa njima:
 
Ово са рио тинтом и 50 планираних страних рудника је једна од највећих издаја Србије и наших националних интереса, и један озбиљан ударац на суверенитет ове колоније. Сви су саизвршиоци, поготово доносиоци одлука, али и ови уцењени што ладе јаја на државном послу, и ботови и запослени у медијима који по налогу то промовишу.
Kojih 50 rudnika?
Сви живи су свесни да ће најбитнији ресурс у другој половини овог века бити питка вода. Мислимо стратешки.
Ako smo vec kolonija kojoj uzimaju resurse, zasto bi nasi kolonizatori unistavali najbitniji resurs?
 
Neću nikad otići na Hilove besmislene proteste kao i onaj u Loznici na Vidovdan.

Ja napisao ispod da ljudi ne uplaćuju novac jer su lažni borci i ostavio jedan link i nisam čak ni u spamu završio kao što je to pre bio slučaj kada sam postavio par nezgodnih pitanja Eko Straži pre nego što me je blokirao, jednostavno se nije video moj komentar, ne znam kako i zašto je cenzurisano.
Друже, Хил је један од главних лобиста Рио тинта у Србији.
 
И ти ћеш онда наивно бити у фазону "ако је Нво ту, значи да греше, боље да копамо литијум".
То ти је стара фора као кад пошаљу жуте на демонстрације било ког смишљеног типа. Тако су и Пинк сачували након мајских трагедија и ако је било свих основа за гашење.
 
Da li su ovi ljudi ovo izmislili? Da li je ovo laž?

"Prema nacrtu prostornog plana do 2035. u Srbiji je planirano bar 40 rudnika, od kojih je 10 rudnika litijuma i bora. Međutim, prostorni plan za period od 2021. do 2035. još uvek je u fazi nacrta, nije usvojen, što znači da nema utvrđeni zakonski okvir, saopštio je SEOS."
 
Možda znaju da ne mogu da okupe puno ljudi?

Није толико битан број људи, већ добра организација и јасан циљ и воља,
такође нема ништа бесмисленије од мирних протеста,
ја сам био на свим тим протестима и гледао како се разводњавају до коначног гашења,
али ја као појединац немам логистику,
њима је довољно да скупе 100 одлучних људи и још свега пар стотина или пар хиљада присутних и ето срања у вечерњим сатима, могу да направе огромне проблеме и привуку пажњу.
 
Није толико битан број људи, већ добра организација и јасан циљ и воља,
такође нема ништа бесмисленије од мирних протеста,
ја сам био на свим тим протестима и гледао како се разводњавају до коначног гашења,
али ја као појединац немам логистику,
њима је довољно да скупе 100 одлучних људи и још свега пар стотина или пар хиљада присутних и ето срања у вечерњим сатима, могу да направе огромне проблеме и привуку пажњу.
I pohapse ih sve i posle tog sranja mogu da ih drže u pritvoru na neodređeno.

To su i izjavili sada, nešto tipa nedamo da nas sada hapse.

Ako ne isto veče, pohapsiće ih naredno jutro po kućama.
 
И ти ћеш онда наивно бити у фазону "ако је Нво ту, значи да греше, боље да копамо литијум".
Ne, ako je NVO tu to znači da od te njihove borbe nema ništa, da neće uspeti. Ne znam kako zaključi da greše i da je bolje kopati litijum.
То ти је стара фора као кад пошаљу жуте на демонстрације било ког смишљеног типа. Тако су и Пинк сачували након мајских трагедија и ако је било свих основа за гашење.
E bravo, tako su šetali narod u krug dok nisu istrošili energiju naroda, besmisleno skroz. Sada umesto Đilasa šalju Sava. Mislim da će on biti nova opoziciona figura jer su na Zapadu videli da je narod provalio Đilasa i da im treba neko nov ko će da glumi opoziciju.
 
Temp imaš priliku da dokažeš svoju pravovernost i žrtvuješ se prvi u borbi protiv rudnika. Sam odaberi način. Ući ćeš u udžbenike. Ovakva prilika se ne pruža često.
 
Ovo nema kraja. Sad mu sa litijumom uvaljuju i Kosovo. Final touch.Pogledajte prilog 205213

Па ето обрисаше ми пост, кажу да позивам на насиље,
тако да ћемо се мирним путем борити против пропасти Србије и рударења литијума и Рио Ти та и ЕУ притисака да се рудари литијум у Србији,

најважније је сачувати мир и стабилност.
 
Temp imaš priliku da dokažeš svoju pravovernost i žrtvuješ se prvi u borbi protiv rudnika. Sam odaberi način. Ući ćeš u udžbenike. Ovakva prilika se ne pruža često.
Moja logika je da ako neće ljudi iz okoline Loznice da se bore onda za šta bih se ja borio jer nemam nikakvu konekciju sa tim krajem (isto važi i za Kosovo). Ja delim pomalo neke stvari do kojih sam došao a koje su istinite naravno jer ne želim da širim laži.
 
Radikalske fore. U svaku priču ubaciš svoje i onda bušiš i svoje i prave. I to je tako. Nastavi.
 
Vrh