Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Da li su ovi ljudi ovo izmislili? Da li je ovo laž?

"Prema nacrtu prostornog plana do 2035. u Srbiji je planirano bar 40 rudnika, od kojih je 10 rudnika litijuma i bora. Međutim, prostorni plan za period od 2021. do 2035. još uvek je u fazi nacrta, nije usvojen, što znači da nema utvrđeni zakonski okvir, saopštio je SEOS."
Pa ovde https://www.mgsi.gov.rs/sites/default/files/01REF_PPRS_Namena.jpg je obelezeno dosta mesta kao "eksploatacija mineralnih sirovina", e sad pitanje je sta sve spada u tu definiciju i sta je postojece a sta planirana ekploatacija.

Svakako da malo verovatno deluje da se za to vreme otvori toliko rudnika. I ovaj jedan se planira i projektuje vec 15 godina, a sad ce odjednom 40 novih.
 
Pa ovde https://www.mgsi.gov.rs/sites/default/files/01REF_PPRS_Namena.jpg je obelezeno dosta mesta kao "eksploatacija mineralnih sirovina", e sad pitanje je sta sve spada u tu definiciju i sta je postojece a sta planirana ekploatacija.

Svakako da malo verovatno deluje da se za to vreme otvori toliko rudnika. I ovaj jedan se planira i projektuje vec 15 godina, a sad ce odjednom 40 novih.
Ti sada već imaš firme koje istražuju oko Valjeva, Čačka. Otvaraju se rudnici u istočnoj Srbiji, onaj Dundee. Pa onda imaš nov rudnik zlata u Rogozni.

Ja ne bih tako lako tvrdio da je to nerealno. Plus ovaj rudnik RioTinta ja bih rekao da je to samo prva bušotina. Oni kad krenu, mogu da startuju nova iskopavanja na drugim lokacijama. Ta mineralna žila prolazi ispod pola Srbije.
 
Radikalske fore. U svaku priču ubaciš svoje i onda bušiš i svoje i prave. I to je tako. Nastavi.
Ti veruj kome hoćeš ali ja sam slao dosta tekstova od ZJR koji su raskrinkali svakog lažnog borca argumentovano. Glupo mi je da ponavljam isto na svakih par nedelja. Kako NVO može biti protiv rudnika ako ih finansira Zapad a taj isti Zapad želi rudnike, niđe veze.
 
Moja logika je da ako neće ljudi iz okoline Loznice da se bore onda za šta bih se ja borio jer nemam nikakvu konekciju sa tim krajem (isto važi i za Kosovo). Ja delim pomalo neke stvari do kojih sam došao a koje su istinite naravno jer ne želim da širim laži.
Зато што имаш конекцију, и зато што се неће стати само на околини Лознице. Рудно тело литијума се протеже дијагоналом Србије од Дрине до Нишаве. Шумадија је најугроженија.
А угрожени су и сви подземни токови низводно од Дрине.
Велики део Београда пије воду из Дринске жиле.
 
Mi nemamo pravnu državu koja sve to može da drži pod kontrolom.

U Kablaru je bila identična priča. Hteli su da grade onaj vidikovac. I identično su se aktivirali meštani i ludeli od objašnjavanja da ta stena to ne može da izdrži, da će uništiti vidikovac...

I tada je vlast isto nastupala bahato. Napadali su ih, vređali preko medija. Šta im nisu radili.

I šta je bilo? Sve kako su meštani rekli. Stena oštećena, radovi stopirani, vidikovac trajno oštećen. I ništa. Šteta napravljena, idemo dalje, koga briga.
 
Ti veruj kome hoćeš ali ja sam slao dosta tekstova od ZJR koji su raskrinkali svakog lažnog borca argumentovano. Glupo mi je da ponavljam isto na svakih par nedelja. Kako NVO može biti protiv rudnika ako ih finansira Zapad a taj isti Zapad želi rudnike, niđe veze.
Šešelj je ponosan.
 
Зато што имаш конекцију, и зато што се неће стати само на околини Лознице. Рудно тело литијума се протеже дијагоналом Србије од Дрине до Нишаве. Шумадија је најугроженија.
А угрожени су и сви подземни токови низводно од Дрине.
Велики део Београда пије воду из Дринске жиле.
Odakle ove informacije, pošto ovako nešto teško biva u stvarnosti?
Da postoje još neka nalazišta je sasvim moguće, ali ove litijumske transferzale....
 
IMG_20240216_202041_149.jpg
Screenshot_20231216_165409.png
 
Preslikana nasa prica u Portugaliji.


Isto u Ceskoj zele da proguraju kopanje
Inace, kazu da ceska ima najvece rezerve litijuma u evropi sa 31%

 
Poslednja izmena:
EУ банда хоће да нас жртвује само да буде јача од Кине на тржишту батерија.
 
Sve je više nego jasno!

1. Mi smo već sada makroekonomski u neodrživoj situaciji, uvoz radne snage je iznuđen da bi održao kakvu-takvu stabilnost i kao model rasta, jer džaba i ako uđe svež kapital i ako se poveća produktivnost rada (što neće), ako ti prosto demografski imaš pad koji se ubrzava! Već sada je neodrživo i vraćanje kamata, posle EXPA, koji ne može da obrne te zadužene milijarde, ma ne može ni 20% da pokrije i koji služi da se zacementira zavisnost, kopanje će biti jedini način da se produži kuvanje žabe.
2. Nama će pripasti uloga evropske deponije i sirovinske baze u ovom dizanju barijera na svetskom nivou, decouplingu kako vole da kažu, kad više u Laissez-faire utakmici oni ne pobeđuju! Naravno da nećemo proizvoditi ništa, samo davati resurse (na isti način nas već izrabljuju Kinezi i Rusi)!
3. Veleizdajnički dramoser je realno jedini koji to može da im omogući, iako ima realnu podršku 20-25% ukupnih birača (i aspolutnu vlast). Sa toliko putera na glavi, daće sve što mu se traži! Veliki deo opozicije sigurno radi zajedno sa njim (ili su prosto preglupi, mada se to međusobno ne isključuje).
 
Da se složimo da većina naroda ne može sve ovo da shvati i da uz dobru priču svaka priča može da mu se proda.

Nije sve crno ili belo i ova priča (oko rudarstva generalno) ne može da se objasni na prost način tako da SVAKO može da shvati sve.

Pa samo krenimo o totalnoj nesvesti o tome kako zagađujemo svoju najbližu životnu sredinu. Svako selo ima divlju deponiju na kraju sela, svaki potok je prepun plastike (dobrim delom sa tih deponija)

I umesto da priznamo da sami već uništavamo životnu sredinu (i zdravlje), najlakše je okriviti NATO.

Ako možda moram da pojasnim svoj stav oko RT - pod ovakvom vlasti i uređenosti sistema - ne sme se odobravati nikakav veliki projekat gde postoji šansa da nam se zagadi životna sredina u ovolikoj meri.
 
Da se složimo da većina naroda ne može sve ovo da shvati i da uz dobru priču svaka priča može da mu se proda.

Nije sve crno ili belo i ova priča (oko rudarstva generalno) ne može da se objasni na prost način tako da SVAKO može da shvati sve.

Pa samo krenimo o totalnoj nesvesti o tome kako zagađujemo svoju najbližu životnu sredinu. Svako selo ima divlju deponiju na kraju sela, svaki potok je prepun plastike (dobrim delom sa tih deponija)

I umesto da priznamo da sami već uništavamo životnu sredinu (i zdravlje), najlakše je okriviti NATO.

Ako možda moram da pojasnim svoj stav oko RT - pod ovakvom vlasti i uređenosti sistema - ne sme se odobravati nikakav veliki projekat gde postoji šansa da nam se zagadi životna sredina u ovolikoj meri.
Još jedna potvrda ovoga:

Screenshot_20240718-101954.png
 
Прочитати цео овај опширан низ⬇️

Odličan niz.

Problem je što većina nas na forumu (koja nije plaćena ili se ne vodi svojim ličnim interesima) sve ovo MOŽE DA SHVATI i RAZUME, ali mi ovde smo, bez lažne skromnosti, intelektualna elita ove zemlje.

Ovaj gore navedeni niz, garanutujem, ne može da razume 80% poslanika u republičkoj skupštini i 98% lokalnih funkcionera i ostalih građana.
 
Znamo da je Zapad mnogo licemeran i ovo za litijum je to toliko ogolilo i pokazuje da su počeli da primenjuju ono naše "došli smo do tog stadijuma da možemo da kažemo šta god hoćemo i da nas baš briga za narod"

Javno su rekli da hoće litijum iz Evrope da bismo postali nezavisni od kineskog litijuma i javno se bore da se otvaraju rudnici van Nemačke iako litijuma ima i kod njih (i to još više)

A onda dodajmo i razne EU ustanove koje ne rade ništa pametno i naređuju nam da vežemo čepove od plastičnih flaša za flašu jer čepovi zagađuju prirodu i razne Grete i mnoge druge korisne idiote.
 
Došli smo do stadijuma gde nas jedino sukob globalnih razmera može spasiti od ovoga. Mene trenutna situacija na zapadu podseća na probijanje vrata naroda, negde 100 godina pred pad Zapadnog rimskog carstva. Jedina razlika u odnosu na to vreme jeste što se svet drastično promenio u tehnološkom smislu pa su se i društveni procesi značajno ubrzali. Svaku imperiju je na samom kraju svog života ubila dekadencija: Od Antičke Sparte, Rimskog carstva do Zapadne Evrope danas: šablon koji se može proveriti uvidom u istorijsku građu.

May you live in interesting times - stara Kineska kletva.
 
Vrh