Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Screenshot_20240716-144253.png
 
Сад кад крене ова зликовачка септичка јама препуњема говнима у кампању србовања током лета, мало сребренице, мало почетак првог светског рата, па неки перформанс 4.августа типа "ВУЧИЋ ЗАГРМЕО ПРОТИВ УСТАША", мало тензије на Косову. И питање је шта сада радити кад су у ову причу уплетене и све могуће светске силе и корпорације, од Америке, Велике Британије, Немачке па до Кине
 
Треба ставити јасну једнакост између рио тинта у Србији и сбих других издаја.
Ово са рио тинтом и 50 планираних страних рудника је једна од највећих издаја Србије и наших националних интереса, и један озбиљан ударац на суверенитет ове колоније. Сви су саизвршиоци, поготово доносиоци одлука, али и ови уцењени што ладе јаја на државном послу, и ботови и запослени у медијима који по налогу то промовишу.
 
Nadam se da je sad jasno zasto smo "dobili" Expo i neke druge pogodonosti. Nadam se da niko ovde ne misli da smo zasluzili da ga dobijemo nego se to tako radi. Sad mora da se dogovor sprovede u delo, a klika na vlasti se brine dal ce glatko proci
 
Poslednja izmena:
Ово са рио тинтом и 50 планираних страних рудника је једна од највећих издаја Србије и наших националних интереса, и један озбиљан ударац на суверенитет ове колоније. Сви су саизвршиоци, поготово доносиоци одлука, али и ови уцењени што ладе јаја на државном послу, и ботови и запослени у медијима који по налогу то промовишу.
po kom kriterijumu je veća izdaja od bora, ruskog frakinga koji uništava tlo, nelegalnih pečenjara i roštiljnica u gradskim jezgrima, divljih deponija koje direktno zagađuju tlo, matorih dizel motora čija isparenja deca udišu od najranijeg doba?

u odnosu na sve to, rio tinto je ništa.
 
po kom kriterijumu je veća izdaja od bora, ruskog frakinga koji uništava tlo, nelegalnih pečenjara i roštiljnica u gradskim jezgrima, divljih deponija koje direktno zagađuju tlo, matorih dizel motora čija isparenja deca udišu od najranijeg doba?

u odnosu na sve to, rio tinto je ništa.
Izgleda da su ovog ubedili da je RT ništa.
 
lako ćemo za "ovoga", reci ti meni šta je drugačije u ostalim stvarima koje sam nabrojao, zašto niko ne peni oko toga?
Ako rio tino nije "ništa", zašto ostale stvari jesu?
 
lako ćemo za "ovoga", reci ti meni šta je drugačije u ostalim stvarima koje sam nabrojao, zašto niko ne peni oko toga?
Ako rio tino nije "ništa", zašto ostale stvari jesu?
Već 15 godina ljudi pene oko predaje resursa rusima. Ljudi pene 5-6 godina minimum oko lošeg vazduha. Oko kineza pene od kada su došli, kako u Smederevu tako i u Boru i Majdanpeku. Tamo bukvalno lude od terora i zagađenja.

A što je to bitno, ako je tema RT i prostorni plan koji predviđa desetine rudnika po Šumadiji? Jel to treba dozvoliti zato što postoji Bor? Šta hoćeš da kažeš?
 
po kom kriterijumu je veća izdaja od bora, ruskog frakinga koji uništava tlo, nelegalnih pečenjara i roštiljnica u gradskim jezgrima, divljih deponija koje direktno zagađuju tlo, matorih dizel motora čija isparenja deca udišu od najranijeg doba?

u odnosu na sve to, rio tinto je ništa.
Не знам зашто мораш да релативизујеш ову тему, извесно је да ће објективно штетна прерада литијума и бора затровати хектаре изузетно плодног пољопривредног земљишта, изворишта и подземне воде целе Рађевине у време кад целој Србији прете суше, а такође би потенцијално упропастила и много шире подручје ако јаловина заврши у реци Јадар, Дрини, Сави, и то је прича само за један рудник. Замисли сад још десетине рудника литијума и какав ће то ефекат имати на локалне екосистеме и људе који живе тамо. Гаранције за заштиту животне средине у овој неправној држави афричког политичког система апсолутно ништа не значе, свеједно да ли долазе од оскара, еу, немачке или домаћих лобиста. Још смешније кад чујем за гаранције рио тинта, имајући у виду њихов погубан историјат као и то што није ништа учињено поводом тровачких истражних бушотина које су загадиле бунаре локалним сељацима. И као шлаг на торту, добили бисмо неку бедну сићу од рудне ренте и пореза који ће те компаније плаћати Србија. На крају овај договор изгледа тако да Оскар и секта добијају неки кешић за довођење мултинационалне компаније и мирну владавину после ове скорашње крађе, а сви ми остали становници ове несрећне земље пустош и здравствене проблеме
 
Чуј “Меморандум о критичним сировинама”,
овога се ни Нушић не би сетио,
која смо ми колонија,

али бар нам још увек не секу руке и ноге као у Конгу
ако не испунимо дневну квоту рударења литијума

IMG_5045.jpeg
 
Ето, полако дођосмо до тачке, када се све приче у будућем грађанском рату у Србији добијају своје обрисе.
 
Vrh