Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)


Pitao sam juče evo danas je stigao odgovor, dobro je da neki novinari rade svoj posao... i daju odgovore na pitanja koja mene zanimaju, a to svakako nije da li je Kokanović u službi službe, zašto Marinika sedi na Prokopu i koga će Marinika da odvrati...

Ne dopada mi se kad vidim ZLF i ove rame uz rame na istom skupu, jer i dalje ne znam prave motive ovih crnomajicaša...
 
Запрепашћујуће си неук.

Сваки иоле кредибилни интелектуалац на западу је свестан антидемократског карактера ЕУ са својим неизабараним комесарима и стварним шефовима са вол стрита. На крају, баш ова немачка узурпација српског Уставног Суда недвосмислено показује колико демократије има у тој творевини.

Шта више, ЕУ је кључни елемент скоро па глобалног процеса отимања власти од народа. То није моја теорија то ти је рецимо став Адама Куртиса који је то и емпиријски доказао.
Nije ti Nemac oteo sud, već Šešeljevi radikali.

A ovo jalovo teoretisanje o EU objasni Slovencima. Ne vidim da se ijedna nacija upinje da izađe. Čak ni Orbanu to ne pada na pamet.

Srbija je sama sebi odredila ulogu. Radikali su rekli ima da budemo crna rupa i to je to. Neće doći Evropljani ovde da nas uče šta treba da radimo. Sami se nudimo za deponiju.
 

Pitao sam juče evo danas je stigao odgovor, dobro je da neki novinari rade svoj posao... i daju odgovore na pitanja koja mene zanimaju, a to svakako nije da li je Kokanović u službi službe, zašto Marinika sedi na Prokopu i koga će Marinika da odvrati...

Ne dopada mi se kad vidim ZLF i ove rame uz rame na istom skupu, jer i dalje ne znam prave motive ovih crnomajicaša...

Pa vrše prismotru za vlast, bilo je i dosta policije u civilu.
Nažalost, na svakom protestu ih ima.
 
Nije ti Nemac oteo sud, već Šešeljevi radikali.
Moraću da QT samog sebe. U ovome je srž problema. Dok i poslednji radikal ne shvati ovo, ništa se neće desiti.

Po nemačkim medijima može više kritike da se čuje na račun ovog aranžmana nego u radikalskoj Srbiji.

Nemačka vam nije neprijatelj. On je u Beogradu.
 
Ти никакве споне са реалношћу немаш.

Ти ако верујеш у суверену, моћну Србију која својом вољом себе дезинтегрише а јадни, добри запад и ЕУ рептили то сасвим случајно користе, ти буквално немаш појма како данашњи свет функционише.

Као да си преспавао последњих 30 година и с тога не можемо се више расрпављати. Нема сврхе.

Ајде све, али да овде једним покретом руке није отет читав економски, банкарски систем са све упадањем министра хеклерима у српске банке, да није други корак било ликвидирање домаће фармацеутске индустрије, трећи отимање вода а четврти концесије колонизаторима па и да разумем зашто си тако наиван.

Овако, просто негираш реалност.
 
Ти никакве споне са реалношћу немаш.

Ти ако верујеш у суверену, моћну Србију која својом вољом себе дезинтегрише а јадни, добри запад и ЕУ рептили то сасвим случајно користе, ти буквално немаш појма како данашњи свет функционише.

Као да си преспавао последњих 30 година и с тога не можемо се више расрпављати. Нема сврхе.
Bože da li ćemo nekad biti moćna, suverena sila kao Slovenija?
 
Pa vrše prismotru za vlast, bilo je i dosta policije u civilu.
Nažalost, na svakom protestu ih ima.

Naravno da vrše prismotru za vlast, ali u kom tačno cilju su tu i da li im je zadato kad i šta treba da urade. Da recimo nije bilo mirnog povlačenja građana i tome slično. Oni su isto klicali protiv Rio Tinta...

Mislim da bi oni dali povoda za nasilnu akciju MUP-a... prvo sami krenuli sa neredima i da bi tako bio okončan protest...
 
Bože da li ćemo nekad biti moćna, suverena sila kao Slovenija?
Ти мали европски рајеви претходно окружени већ, у систем, инкорпорираних држава су као такви, геостратешки неупитни и потпуно интегрисани, самим тим систем нема никаквог интереса да у свом дворишту баца и гомила смеће. Србија је сушта супротност свега тога и никад па ни сад није била поштеђења борби и превирања на свом тлу.

Тако да и то поређење са њима ти нема смисла.

Драстична је разлика између окупације и интеграције и баш за то су Србија и Словенија савршени примери.
 
Ти мали европски рајеви претходно окружени већ, у систем, инкорпорираних држава су као такви, геостратешки неупитни и потпуно интегрисани, самим тим систем нема никаквог интереса да у свом дворишту баца и гомила смеће. Србија је сушта супротност свега тога и никад па ни сад није била поштеђења борби и превирања на свом тлу.

Тако да и то поређење са њима ти нема смисла.
Kog previranja druže, pogledaj mapu. Bukvalno nebitna zemlja okružena sa NATO sa svih strana. Ko se tačno previre ovde?

U Srbiji je sprega mafije koja prodaje zemlju kao deponiju za kratkoročne interese i ruske propagande. Zato i pričaš te neke priče. Propaganda te zakačila.
 
Nemačka vam nije neprijatelj. On je u Beogradu.
У три дана је уставни суд поништио вољу народа а онда је немачки окупатор са вазалима у Србији потписао стратешки документ у вези копања литијума. И нису непријатељ?

У реду, замолићу те да престанеш да агитујеш овде ЗА рудник литијума јер ће разговор постати врло брзо, врло непријатан по тебе.
 
У три дана је уставни суд поништио вољу народа а онда је немачки окупатор са вазалима у Србији потписао стратешки документ у вези копања литијума. И нису непријатељ?

У реду, замолићу те да престанеш да агитујеш овде ЗА рудник литијума јер ће разговор постати врло брзо, врло непријатан по тебе.
Ja agitujem za rudnik?

Kakve su ovo deluzije? Šta je ovo? Neverovatno jbt.
 
Ти мали европски рајеви претходно окружени већ, у систем, инкорпорираних држава су као такви, геостратешки неупитни и потпуно интегрисани, самим тим систем нема никаквог интереса да у свом дворишту баца и гомила смеће. Србија је сушта супротност свега тога и никад па ни сад није била поштеђења борби и превирања на свом тлу.

Тако да и то поређење са њима ти нема смисла.

Драстична је разлика између окупације и интеграције и баш за то су Србија и Словенија савршени примери.
Pa kakva je to konkretno okupacija i ko je sprovodi? Kina sa svojim kreditima, radnicima i nekontrolisanim zagađivanjem Srbije, Vučić sa samovoljom van zakona ili Šolc, kome vlast navodno ne može da se odupre?
 
У три дана је уставни суд поништио вољу народа а онда је немачки окупатор са вазалима у Србији потписао стратешки документ у вези копања литијума. И нису непријатељ?
Radikal im ponudio. Da nije Nemačkoj ponudio bi trećoj zemlji. Francuskoj, Rusiji, Kini.

Radikali da shvate i preuzmu krivicu za rastakanje države.
 
Sigurno nisu došli da podrže narod. Nema protesta protiv SNS na kom se neće naći bivši robijaši, kriminalci, dileri... to je postao deo folklora. Rame uz rame sa inspektorom u civilu.

Uz koordinaciju i blagoslov SDB-a. Najgora tekovina bivše države koja je Srbija mogla da nasledi.
 
Meni i verujem vecini ovde je apsurdno da se neki bore za otvaranje rudnika

Civilizacija je nastala zahvaljujuci rudnicima. Neverovatno mi je da ljudi ovde stvaraju sliku o rudnicima kao da je to nesto lose.

Zahvaljujuci savremenoj tehnologiji i strogim zakonima danasnji rudnici su bezbedniji nego ikada!
 
I ti novi, mladi, pametni, lepi... ljudi su bili juce na protestu. Hoce da se iscimaju, da seruju poziv na mrezama, da dodju, da blokiraju, ali nece bas da ginu, nose sekire i nozeve.
suština i tvoje i njihove zablude je u tome što ste zaista poverovali u modernu bajku da se nešto toliko bazično kao prirodni resursi može odbraniti šerovanjem poziva na mrežama, pozerajem na blokadama, beskrajnim pristojnitijem i slanjem slike u svet (onaj isti koji na te resurse i kidiše). niko ih još nije odbranio na taj način, pa vala neće ni (beo)građaneri 2024, ma koliko mladi, pristojni i lepi bili.
 
Poslednja izmena:
suština i tvoje i njihove zablude je u tome što ste zaista poverovali u modernu bajku da se nešto toliko bazično kao prirodni resursi može odbraniti šerovanjem poziva na mrežama, pozerajem na blokadama, beskrajnim pristojnitijem i slanjem slike u svet (onaj isti koji na te resurse i kidiše). niko ih još nije odbranio na taj način, pa vala neće ni (beo)građaneri 2024, ma koliko mladi, pristojni i lepi bili.
Да ли верујеш у право на личну имовину?
Да ли мислиш да ће рудника бити ако макар 1 сељак са спорних територија одбоје да прода своју земљу?
 
1C5003401-pb-121201-china-house-02.jpg


Na kraju je ipak srusena.
 
Da li postoji makar jedna osoba sa protesta koja podrzava Vucica? Ne. Sto govori da je protest bio politicki a litijum je samo povod.

Meni je apsurdno da se ljudi bore protiv rudnika koji moze da razvije Srbiju kao nista do sada. Koliko treba da si lud da zelis da ubijes svoju,,zlatnu koku"?!
Како ће тај рудник да развије Србију?
Да ли ће бити неким случајем рудник бити у државном власништву?
Како Ви знате да од око 100 000 људи нема нити један који подржава Вучића али не и Рио Тинто?
 
Vrh