Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Sve je bolje od, idemo da blokiramo železničku stanicu bez vozova i bez ijednog zahteva.
Jeste, ali protest bi svakako bio gotov. Sa šetnjom do prokopa ili ne.

Kažem, očekivao sam traktore u Beogradu. U tom smislu seljačka/radikalska Srbija nije raspoložena za tako nešto. E pa ok.
 
То је успешан пример првог чина колонизације неке државе.
Prejaka rec. Istina je da je nova vlast, od 2001. godine, prihvatala mnoge ultimatume Zapada iz razloga uzasnog polozaja Srbije, ali je vladavina Milosevica bila toliko uzasna, da se svakako ispatilo, a pored toga i ubedljivo je izgubio poverenje naroda.
 
Blokiraš RTS do ponoći, onda ostane 10 ljudi i kraj. To o čemu pišeš ne postoji.

BG ekipa može i da protestuje cele godine to njega ne tangira i ne treba da ga tangira. Jedino što ga pogađa je kad se njegova ekipa okrene protiv njega. Zato je i doneo uredbu pre par godina. Zato drži tribinu pod kontrolom. Itd...
OK. Nije da se ne slažemo.
Zašto se onda izlazilo na proteste?
Onda bolje ne izlaziti svako malo pa nek ključa lonac.
Ovako ti protesti koji ne mogu doneti nikakav rezultat samo imaju ulogu sigurnosnog ventila za nezadovoljstvo, izduva se bez ikakvih posledica a oni nastave po starom.

Bolje onda čekati ovakvu priliku gde je cela Srbija uključena, energija i želja će biti veća.

Lik je 12 godina na vlasti, a mi i dalje ko kokoške kljucamo okolo i nemamo pojma šta nam je činiti.
 
Narod je takav kakav jeste.

Juce sam video jedan divan svet. Bilo je i bu****, svuda gde je 100 000 ljudi, bice i neka bu****.

Svetislav Pesic je juce na konferenciji najnormalnije odgovorio na pitanje o tome sto ima igrace koji mogu da mu budu unuci, koji danas provode vreme na telefonu, zive neke druge zivote od ranijih generacija...

Nije ih ni pljuvao, ni kritikovao, ni zabranjivao nesto, rekao je da se potrudio da ih razume, naucio je o njima i uspostavio komunikaciju, a onda razvio zajednistvo koje nam je donelo rezultate.

Danas ljudi imaju mnogo vise da izgube. Ti zli zuti su nas iscupali iz pakla sankcija i ratova, u koje bi mi nas ovaj danas rado vratio da mu neko istrazivanje pokaze da ce to da mu donese veci rejting.

21. vek je, mozes da radis od kuce za ceo svet, mozes za 30 evra da letis u picku materinu, tamo rezervises smestaj za smesne pare...

Bolje se zivi, ali ne zahvaljujuci Vucicu, a kad se bolje zivi, narod je manje spreman da se zrtvuje.

Ne treba to osudjivati, treba razumeti i onda raditi u okviru toga sto imas.

21. vek ne znaci potpuno odsustvo morala i svih drustvenih normi, kao sto Defke, Dejanbg88 i slicni ovde hoce da predstave. Ne, sasvim suprotno.

I ti novi, mladi, pametni, lepi... ljudi su bili juce na protestu. Hoce da se iscimaju, da seruju poziv na mrezama, da dodju, da blokiraju, ali nece bas da ginu, nose sekire i nozeve.

I treba to iskoristiti. Treba raditi sa onim sto imas.

Ovde neko napise da su protivnici litijuma kao protivnici zeleznice u 19.veku, a karakter protesta ga demantuje. Bas zato sto su na protestima bili najbolji medju nama, protest i ne izgleda kao neki protesti protiv hapsenja Mladica na primer, gde su dolazili ti koji bi se protivili zeleznici i koji su i spremni da svojim tetoviranim rucerdama zabadaju sekire drugim ljudima u glavu i iste primaju u svoje kockaste glavurde.

Ljudi imaju mozak i zato su protiv Rio Tinto-a, a ne zato sto ga nemaju.

Hocete da vam slikam H&M duks kupljen u Svedskoj pre 15 godina i kupljen u Srbiji pre godinu dana? A, da, ne mogu jer se ovaj kupljen ovde raspao i zavrsio u kontejneru. Ali ovaj iz Svedske je kao da juce kupljen.

Kao da se ne zna da ovde ne postoji kontrola kvaliteta, o cemu god da se radi, i da nam konstantno uvaljuju svakakvo smece.

Kao da se ne zna sta je radio taj Rio Tinto po svetu. Da, to radi tamo gde moze, posluju oni i u nekim civilizovanim zemljama, a tamo bas i ne izazivaju gradjanske ratove i ne unistavaju. Toliko.

Sta mislite, kako bi nas tretirali? Nama onda navode primere Finske i SAD-a. Smesni su.

Samo bu**** moze da misli da nas nece tretirati kao mafijasku zemlju treceg sveta, sto i jesmo.

Sprega Rio Tinto-a i jedne ovakve vlasti ne moze apsolutno nista dobro da donese Srbiji i gradjanima Srbije, ali eto, mi smo glupi protivnici zeleznice i protivimo se napretku.

Tek tu onda dolazimo uopste do price oko litijuma, koja sama po sebi ne valja po vise osnova. Ali nije vise ni bitno, slucaj je vec oboren.
 
Prejaka rec. Istina je da je nova vlast, od 2001. godine, prihvatala mnoge ultimatume Zapada iz razloga uzasnog polozaja Srbije, ali je vladavina Milosevica bila toliko uzasna, da se svakako ispatilo, a pored toga i ubedljivo je izgubio poverenje naroda.
То је сада већ сасвим друга тема, о којој једино можемо да се расправљамо, јер се сложити нећемо...
 
Lik je 12 godina na vlasti, a mi i dalje ko kokoške kljucamo okolo i nemamo pojma šta nam je činiti.
Ja samo mislim da postojeće kritike prema Beogradu, krugu dvojke, studentima i sl. prosto ne stoje.

Energiju treba usmeriti na drugu stranu. I to sam eto napisao na različit način više puta. Isključujem se.
 
Narod je takav kakav jeste.

Juce sam video jedan divan svet. Bilo je i bu****, svuda gde je 100 000 ljudi, bice i neka bu****.

Svetislav Pesic je juce na konferenciji najnormalnije odgovorio na pitanje o tome sto ima igrace koji mogu da mu budu unuci, koji danas provode vreme na telefonu, zive neke druge zivote od ranijih generacija...

Nije ih ni pljuvao, ni kritikovao, ni zabranjivao nesto, rekao je da se potrudio da ih razume, naucio je o njima i uspostavio komunikaciju, a onda razvio zajednistvo koje nam je donelo rezultate.

Danas ljudi imaju mnogo vise da izgube. Ti zli zuti su nas iscupali iz pakla sankcija i ratova, u koje bi mi nas ovaj danas rado vratio da mu neko istrazivanje pokaze da ce to da mu donese veci rejting.

21. vek je, mozes da radis od kuce za ceo svet, mozes za 30 evra da letis u picku materinu, tamo rezervises smestaj za smesne pare...

Bolje se zivi, ali ne zahvaljujuci Vucicu, a kad se bolje zivi, narod je manje spreman da se zrtvuje.

Ne treba to osudjivati, treba razumeti i onda raditi u okviru toga sto imas.

21. vek ne znaci potpuno odsustvo morala i svih drustvenih normi, kao sto Defke, Dejanbg88 i slicni ovde hoce da predstave. Ne, sasvim suprotno.

I ti novi, mladi, pametni, lepi... ljudi su bili juce na protestu. Hoce da se iscimaju, da seruju poziv na mrezama, da dodju, da blokiraju, ali nece bas da ginu, nose sekire i nozeve.

I treba to iskoristiti. Treba raditi sa onim sto imas.

Ovde neko napise da su protivnici litijuma kao protivnici zeleznice u 19.veku, a karakter protesta ga demantuje. Bas zato sto su na protestima bili najbolji medju nama, protest i ne izgleda kao neki protesti protiv hapsenja Mladica na primer, gde su dolazili ti koji bi se protivili zeleznici i koji su i spremni da svojim tetoviranim rucerdama zabadaju sekire drugim ljudima u glavu i iste primaju u svoje kockaste glavurde.

Ljudi imaju mozak i zato su protiv Rio Tinto-a, a ne zato sto ga nemaju.

Hocete da vam slikam H&M duks kupljen u Svedskoj pre 15 godina i kupljen u Srbiji pre godinu dana? A, da, ne mogu jer se ovaj kupljen ovde raspao i zavrsio u kontejneru. Ali ovaj iz Svedske je kao da juce kupljen.

Kao da se ne zna da ovde ne postoji kontrola kvaliteta, o cemu god da se radi, i da nam konstantno uvaljuju svakakvo smece.

Kao da se ne zna sta je radio taj Rio Tinto po svetu. Da, to radi tamo gde moze, posluju oni i u nekim civilizovanim zemljama, a tamo bas i ne izazivaju gradjanske ratove i ne unistavaju. Toliko.

Sta mislite, kako bi nas tretirali? Nama onda navode primere Finske i SAD-a. Smesni su.

Samo bu**** moze da misli da nas nece tretirati kao mafijasku zemlju treceg sveta, sto i jesmo.

Sprega Rio Tinto-a i jedne ovakve vlasti ne moze apsolutno nista dobro da donese Srbiji i gradjanima Srbije, ali eto, mi smo glupi protivnici zeleznice i protivimo se napretku.

Tek tu onda dolazimo uopste do price oko litijuma, koja sama po sebi ne valja po vise osnova. Ali nije vise ni bitno, slucaj je vec oboren.
👏👏👏
Hvala ti što si sve ovo napisao i lepo sročio, ja sam izgubio živce..
 
Све 5 (за почетак) осим прелома мозга блокирањем несрећног Прокопа.
 
Da li postoji makar jedna osoba sa protesta koja podrzava Vucica? Ne. Sto govori da je protest bio politicki a litijum je samo povod.

Meni je apsurdno da se ljudi bore protiv rudnika koji moze da razvije Srbiju kao nista do sada. Koliko treba da si lud da zelis da ubijes svoju,,zlatnu koku"?!
 
Da li postoji makar jedna osoba sa protesta koja podrzava Vucica? Ne. Sto govori da je protest bio politicki a litijum je samo povod.

Meni je apsurdno da se ljudi bore protiv rudnika koji moze da razvije Srbiju kao nista do sada. Koliko treba da si lud da zelis da ubijes svoju,,zlatnu koku"?!
Meni i verujem vecini ovde je apsurdno da se neki bore za otvaranje rudnika
 
Ne nego će Nogo, raspop, uličari iz tzv Narodnih patrola, Vilibald Erić i slični da nas vode u svetlu budućnost.
 
A ko je rekao da se njima veruje?
Ja Noga npr. strašno ne podnosim i to još odavno, ubačeni element.

Možda Kokanović nije u službi, ali je zabrljao i treba da se povuče, ne vidim razloga zašto on mora da vodi proteste po svaku cenu, ima još ljudi od onolike mase.
 
A ko je rekao da se njima veruje?
Ja Noga npr. strašno ne podnosim i to još odavno, ubačeni element.

Možda Kokanović nije u službi, ali je zabrljao i treba da se povuče, ne vidim razloga zašto on mora da vodi proteste po svaku cenu, ima još ljudi od onolike mase.
Nema odakle da se povuče. Svako može da organizuje protest. Oni nisu prepreka nikome.
 
Ne nego će Nogo, raspop, uličari iz tzv Narodnih patrola, Vilibald Erić i slični da nas vode u svetlu budućnost.
Неће нас водити у светлу будућност ни граџанисти без икаквих аутохтоних вредности.

Заправо, они су нас и довели до риа тинта.

Ја не знам, како ви мислите да се овде промени било шта ако то води, односно намеће шачица наивних глабалиста с којима просечан србин нема ама баш ништа заједничко?
Наметано је свим силама 12 година па је то довело и до овог садашњег режима.

Не треба дати палицу ни уличарима али ако политичка елита не прихвати вољу грађана онда ће се процес дезинтеграције Србије једноставно наставити јер империје које буше овде (хехе) најдубље продиру баш у том јазу између воље народа и власти, па и опозиције.
 
Ниђе везе, чак и формално рио тинто нам је за врат ставио ДС а ни то није ни битно јер зна се ко нам је и како наметнуо ЕУ/НАТО антиуставни курс без којег ово не би било могуће.

Такође, ова власт је по свим осим фолклорним перформансима оличење глобалистичког, неоколонијалног система и само су наставили тамо где је ДС стао.
 
Ниђе везе, чак и формално рио тинто нам је за врат ставио ДС а ни то није ни битно јер зна се ко нам је и како наметнуо ЕУ/НАТО антиуставни курс без којег ово не би било могуће.
Cela Evropa antiustavna.

Svašta ovde može da se pročita.

RT nema veze sa našim članstvom u EU. Kamo sreće da smo članica, onda bi pritisak bio manji i mere zaštite veće.

A, ovo nije 1999. Trgni se. NATO nam sada čuva mir. Da nema NATO ceo Balkan bi bio u ratu.
 
Запрепашћујуће си неук.

Сваки иоле кредибилни интелектуалац на западу је свестан антидемократског карактера ЕУ са својим неизабараним комесарима и стварним шефовима са вол стрита. На крају, баш ова немачка узурпација српског Уставног Суда недвосмислено показује колико демократије има у тој творевини.

Шта више, ЕУ је кључни елемент скоро па глобалног процеса отимања власти од народа. То није моја теорија то ти је рецимо став Адама Куртиса који је то и емпиријски доказао.
 
И баш ако верујете у ЕУ верујете и у руднике литијума. То је зелена агенда, то су вам рудници у гетоима капитализма а што јесте намењена улога Србије.
 
Vrh