Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Neka organizuju protest.
Нема потребе да се организују одвојени протести, већ да се не покушава одстранити патриотски оријентисане организације и појединце и протесте претворити у покрет либералне струје у циљу разбијања истих.
На протесту се појавио Несторовић и протерали су га, иако је дошао као најобичнији незадовољни грађанин, не као политичар.
 
Нема потребе да се организују одвојени протести, већ да се не покушава одстранити патриотски оријентисане организације и појединце и протесте претворити у покрет либералне струје у циљу разбијања истих.
На протесту се појавио Несторовић и протерали су га, иако је дошао као најобичнији незадовољни грађанин, не као политичар.
Oterali ga nekakvi desničari jer smatraju da radi za Vučića.
 
Ne treba etiketirati i treba imati u vidu da oko 25% stanovništva podržava iskopavanje litijuma.
Максимално 10% подржава Рио Тинто, 20% подржавају Вучића и верују свему шта каже, 10% можда подржава због странке. Од ових последњих 10 процената доста их је спремно да промени став како ветар дувао.
 
Нема потребе да се организују одвојени протести, већ да се не покушава одстранити патриотски оријентисане организације и појединце и протесте претворити у покрет либералне струје у циљу разбијања истих.
На протесту се појавио Несторовић и протерали су га, иако је дошао као најобичнији незадовољни грађанин, не као политичар.
Aha nisam te razumeo, misliš na istoj bini NGO i Nogo, Narodne patrole, Vilibald i "ta neka zdrava priča"?
 
Oterali ga nekakvi desničari jer smatraju da radi za Vučića.
Игра колонизатора да у потпуности разједине народ.

Протест је организован тек када има договорене ставове, план и концензус. Ништа од тога не постоји, од ,,нећемо одустати од захтева'' до ,,идемо кући да се отуширамо''.
 
Aha nisam te razumeo, misliš na istoj bini NGO i Narodne patrole, Vilibald i "ta neka zdrava priča"?
Не, на бини требају да буду хемичари и инжењери упућени у штетности литијума.
Пост у коме сам писао да би људи попут Ерића и Димитријевића боље водили протест се односи на чињеницу да прозападна ,,демократска'' ЕУ струја нема велику подршку у народу, али то се односи искључиво на протесте који би се тицали општег смера којим треба да иде држава.

Што се тиче протеста против Рио Тинта, најбоље би било да изјаве и организацију добију они којих се то највише тиче, пољопривредници из тог краја, стручњаци из области рударства и енергетике.
 
Jedan oftopik, ali smešno mi je kako je Ceca Bojković postala simbol građanske Srbije, pričam iz mog ugla.

Za mene je oduvek bila sve suprotno, glumila je po onim seljačkim serijama, Boljim ljudima, Srećnim životima, Porodičnom blagu... imala one ljakse frizuru i odeću 80ih i 90ih.

Gledao sam je kao što gledam na Lidiju Vukičević.

Da se razumemo, ne kažem da sam bio u pravu, samo pričam kako sam na to gledao odrastajući i moju perspektivu na nju i te serije kao klinca. Izgledala mi je kao JUL-ovka klasična i predstavnica Srbije 90ih.

Iako sam u međuvremenu odrastao i bolje se upoznao sa njom, njenim radom, shvatio da su uloge samo uloge i neka šminka i neka frizura samo šminka i frizura za ulogu... ipak mi je zauvek negde ostao urezan pogled na nju iz detinjstva.

Zato mi je sada uvek na prvu loptu smešno da je ona neka toliko fensi i građanska opcija za neke, do te mere da ne mogu da je svare.

Jer kad pomislim na Cecu, i dalje prvo što u glavi iskoči je ova slika:

611205_svetlana-bojkovic_ff.jpg


😁
Joj, šta ti sve napisa, a taman sam te sinoć pohvalio.. Pa na toj slici se vidi jedna otmena dama, gospođa, lepa žena.. koja je, doduše, prevarila muža 35 epizoda pre toga, ali je svejedno kul teta iz beogradskog društva pa može da joj se progleda kroz prste.. jer nije isto kad varaju tako neke fensi tete i ovo obično vucaranje po budžacima koje praktikuju obični smrtnici.. :LOL:

Meni je Ceca uvek bila super, podsećala me na moju profesorku istorije zbog koje sam išao na takmičenja, ali koja je bila dosta mlađa.. 🤭

A i Bolji život je remek delo i po scenariju i po glumi u odnosu na ovo što imamo danas.
 
Све иде по плану... Само нека се убацују Брајани, Миле, Ставови и Прогласи...
Screenshot_20240812-133546~2.png
 
Зашто се сви од говорника хватају ових небитних студената и друштвењака (правника, активиста, новинара, и сл.) а игноришу се стручњаци који су причали - инжењери, хемичари, технолози, фармацеути, пољопривредници?

Ове спинове власти треба игнорисати.
 
Зашто се сви од говорника хватају ових небитних студената и друштвењака (правника, активиста, новинара, и сл.) а игноришу се стручњаци који су причали - инжењери, хемичари, технолози, фармацеути, пољопривредници?

Ове спинове власти треба игнорисати.
Zato što su opasni za proteste i narod, dovoljno je da vlast objavi kako proteste vode zapadni plaćenici i javno mnjenje o protestima se može promeniti.
 
Akademik ima zanimljivu boju glasa. Podseća me na RTS sinhronizaciju iz osamdesetih.

 
Joj, šta ti sve napisa, a taman sam te sinoć pohvalio.. Pa na toj slici se vidi jedna otmena dama, gospođa, lepa žena.. koja je, doduše, prevarila muža 35 epizoda pre toga, ali je svejedno kul teta iz beogradskog društva pa može da joj se progleda kroz prste.. jer nije isto kad varaju tako neke fensi tete i ovo obično vucaranje po budžacima koje praktikuju obični smrtnici.. :LOL:

Meni je Ceca uvek bila super, podsećala me na moju profesorku istorije zbog koje sam išao na takmičenja, ali koja je bila dosta mlađa.. 🤭

A i Bolji život je remek delo i po scenariju i po glumi u odnosu na ovo što imamo danas.
Ma nisam to nista gledao, bio sam klinac i imao preca posla. Mozda i mesam Bolji zivot i Porodicno blago 😁 Mene je podsecala na Miru Markovic i tako ti vajbovi.

Ne kazem sta trenutno mislim o Ceci, nema spora da je izvrsna glumica nego da mi je kao detetu urezana kao taj neki lik koga sam jedino vidjao kod nekog u gostima, a to su uglavnom bili neki stariji ljudi koji su pre pre tih serija gledali Dnevnik 😆 I onda pljuvali na tv i psovali im majku americku i dizali Slobu u nebesa, a nakon toga gledali Cecu i ekipu da se smire 🤣 Nije tu ona nista kriva.

Otprilike kao da vidim nekog negativca iz nekog filma koji sam gledao u detinjstvu kako danas deli cvece i cokoladice deci u Knezu.

Nebitna prica svakako 😄
 
Najbolje je da shvatimo da prozapadne opcije ne žele dobrobit ovoj zemlji.
Treba da protetsovati protiv Rio Tinta ali treba ići i protiv rušitelja narodnog nezadovoljstva.
Овде фокус мора бити на ризику од литијума. Те идеолошке ствари су секундаран проблем без значаја.
 
Нема потребе да се организују одвојени протести, већ да се не покушава одстранити патриотски оријентисане организације и појединце и протесте претворити у покрет либералне струје у циљу разбијања истих.
На протесту се појавио Несторовић и протерали су га, иако је дошао као најобичнији незадовољни грађанин, не као политичар.
Pa ti pozivas na ujedinjenje, a taj Nestorovic je razlog zasto je Sapic na vlasti, zato sto nije hteo da se ujedini.

Dolazi na proteste protiv zla, gde se konstantno naglasava da nije sad bitno ko je levo, a ko desno, ko za BRIKS, ko za EU... a on je vise nego iko ikad u istoriji ove zemlje to prekrsio.

I zato su ga terali i to je ono sto su mu rekli svaki put u lice.

Sta, to si zaboravio?

Pogledaj rezultate izbora u Beogradu 2023. godine, cak i ove lazne.

Da se ujedinio sa SPN i NADA-om, ne bi nam danas Gangula bio gradonacelnik.
 
Vrh