Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Ne nego će Nogo, raspop, uličari iz tzv Narodnih patrola, Vilibald Erić i slični da nas vode u svetlu budućnost.
Протести би били масовнији да их воде нпр. Вилибалд Ерић, Бојан Димитријевић а не Цеца Бојковић, Јово Бакић и НВО сектор.
 
Nije ti Nemac oteo sud, već Šešeljevi radikali.

A ovo jalovo teoretisanje o EU objasni Slovencima. Ne vidim da se ijedna nacija upinje da izađe. Čak ni Orbanu to ne pada na pamet.

Srbija je sama sebi odredila ulogu. Radikali su rekli ima da budemo crna rupa i to je to. Neće doći Evropljani ovde da nas uče šta treba da radimo. Sami se nudimo za deponiju.
Неће доћи, као што нису дошли 1991. и 2000. године.
 
Мислим да је ово први пут да овај режим овако лови људе који се противе овом пројекту и који пружају јавни отпор. Као да су прешли на виши степен аутократије и постали репресивнији налик неким диктатурама попут Венецуеле и Ирана. Чак су ми и симпатизери те партије признали да су затечени њиховим намерама и поступцима по овом питању.
 
Tebi je normalno da ljudi blokiraju medjunarodnu prugu? U Italiji se to vodi kao terorizam.

Ja bih sve te slepce poslao godinu dana u zatvor za primer drugima.
 
Tebi je normalno da ljudi blokiraju medjunarodnu prugu? U Italiji se to vodi kao terorizam.

Ja bih sve te slepce poslao godinu dana u zatvor za primer drugima.
Мени није нормално да ја немам слободне и поштене изборе где могу да искажем своју вољу и мишљење.

Да ли је теби тиранија нормална ствар?
 
Ako nije pobedio Vucic ko je? U Srbiji nema opoziciji, niko mu nije ni blizu. Ali to uopste nije bitno zato sto su svi politicari isti.
Nikada nisam glasao niti planiram. Ti kada ides na izbor ti biras koga ces da obogatis.
Ljudi trebaju da se fokusiraju na sopstevni zivot i sopstveni uspeh a ne da se nadaju da ce im neki politicar resiti probleme u zivotu.
 
Ako nije pobedio Vucic ko je? U Srbiji nema opoziciji, niko mu nije ni blizu. Ali to uopste nije bitno zato sto su svi politicari isti.
Nikada nisam glasao niti planiram. Ti kada ides na izbor ti biras koga ces da obogatis.
Ljudi trebaju da se fokusiraju na sopstevni zivot i sopstveni uspeh a ne da se nadaju da ce im neki politicar resiti probleme u zivotu.
Људи требају да сефокусирану да њихова држава обезбеђује све животне услове, и да не распродаје државну имовину странцима.
 
Tebi je normalno da ljudi blokiraju medjunarodnu prugu? U Italiji se to vodi kao terorizam.
Тероризам је потпуно валидан метод борбе против тираније ако је тиранија сваки други вид угушила и онемогућила

То кукумавчење на "насиље" и "терор" је само пресвучени српски кукавичлук који покушава своју слабост да спинује као неку моралну узвишеност. Ако неко хоће да те бије, и напада те, и ниједан други вид деескалације није успео зато што он одбија то, онда ти ниси "насилник" што се браниш физичком силом против њега.

Ако ти је власт окупирана и одбија било какав "законит" метод спровођења народне воље, и активно гази Устав и цео правни систем док ти уништава домовину онда је "тероризам" херојски чин
Ja bih sve te slepce poslao godinu dana u zatvor za primer drugima.

Не сумњам, овде је вазда било издајника и колаборатора којима је и Принцип био зли терориста, партизани и четници незаконити агресори, хајдуци и ускоци опасни бандити који крше османске законе итд. итд.
 
Све се више користи термин тероризам да се означе блокаде. Шаљу се анти терористичке јединице да се исте разбијају.

То им је тактика дакле. Сви учесници протеста су терористи и судиће им као теросистима. Као такви их изједначили са учк и исламским екстремистима. Свако ко чак и да подршку протестима у очима режимског тужилаштва даје подршку тероризму?? Фуј. Чак и за њих је ово сада баш јако низак и одвратан ниво.
 
Tebi je normalno da ljudi blokiraju medjunarodnu prugu? U Italiji se to vodi kao terorizam.

Ja bih sve te slepce poslao godinu dana u zatvor za primer drugima.
Какве везе ми имамо са Италијом? Италија је демократија а Србија је диктатура.

Треба да се блокира цела држава, тек тада диктатор почиње да се плаши за своју гузицу.
 
Протести би били масовнији да их воде нпр. Вилибалд Ерић, Бојан Димитријевић а не Цеца Бојковић, Јово Бакић и НВО сектор.
Већ виђени протести поводом издаје Косова са очајним бројем демонстраната.

Tebi je normalno da ljudi blokiraju medjunarodnu prugu? U Italiji se to vodi kao terorizam.

Ja bih sve te slepce poslao godinu dana u zatvor za primer drugima.
Коју међународну пругу?
 
Ovako je sa svim zagađivačima na ovoj teritoriji kojoj smo se nastanili:

Screenshot_20240812-122936.png
 
Ne treba etiketirati i treba imati u vidu da oko 25% stanovništva podržava iskopavanje litijuma.
 
Ne treba etiketirati i treba imati u vidu da oko 25% stanovništva podržava iskopavanje litijuma.
Zato što nema dijaloga u društvu. Siguran sam da ne bi imali ni 5% kad bi se mediji malo otvorili i kada bi se ljudima objasnilo gde se sve po Srbiji planiraju rudnici, koja je površina u pitanju. Kakve se sve posledice očekuju i kakva je situacija u Boru.

Imamo totalnu cenzuru medija i samo se jedna strana čuje. I to svakodnevno bez imalo ukusa.
 
Jedan oftopik, ali smešno mi je kako je Ceca Bojković postala simbol građanske Srbije, pričam iz mog ugla.

Za mene je oduvek bila sve suprotno, glumila je po onim seljačkim serijama, Boljim ljudima, Srećnim životima, Porodičnom blagu... imala one ljakse frizuru i odeću 80ih i 90ih.

Gledao sam je kao što gledam na Lidiju Vukičević.

Da se razumemo, ne kažem da sam bio u pravu, samo pričam kako sam na to gledao odrastajući i moju perspektivu na nju i te serije kao klinca. Izgledala mi je kao JUL-ovka klasična i predstavnica Srbije 90ih.

Iako sam u međuvremenu odrastao i bolje se upoznao sa njom, njenim radom, shvatio da su uloge samo uloge i neka šminka i neka frizura samo šminka i frizura za ulogu... ipak mi je zauvek negde ostao urezan pogled na nju iz detinjstva.

Zato mi je sada uvek na prvu loptu smešno da je ona neka toliko fensi i građanska opcija za neke, do te mere da ne mogu da je svare.

Jer kad pomislim na Cecu, i dalje prvo što u glavi iskoči je ova slika:

611205_svetlana-bojkovic_ff.jpg


😁
 
Vrh