Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Protivljenje nekom projektu, ili cak vladi (tj. vladajućim strukturama) nije antidržavno. Naprotiv. Jedini spas našoj državi leži u tome da od naroda koji tendenciozno glasa za vlast postanemo narod koji glasa protiv.
 
Нормално да сметају, јер то значи да су протести у великој мери осуђени на пропаст.
Једино добро је што је власт видела да је број људи који се противе руднику огроман.
Ne znači da su osuđeni na propast. Marinika nije organizovala, samo bila učesnik.

Ako će većina da se gadi što je neko u protestu, onda bih imao samo da poručim RT da slobodno kopaju.

To znači da vlast uvek može da izmisli baba rogu kojom će da ubije protest. Danas Marinika, sutra Žika, Pera, Mika.

Dakle Srbi moraju prvo sebe i svoje stavove da menjaju, ako hoće neki napredak.

*Pri tom ne mislim da postoji masa koja neće doći na protest zbog nekoga.
 
Pa i vode ga. Ovaj barem.
Води га Запад помоћу игре НВО и власти.
Али најбитнији циљ је постигнут, Вучић је видео масовност протеста, то је оно чега се он највише плаши, њему је рејтинг пречи од рудника.
 
Mislim da je protest ipak uspeo. Gledajući posećenost. To je dovoljno da zabrine neke glave.

Sve posle je fail težak, ali ne bih da prigovaram nikome. Već sam napisao da je sve oko ove situacije (diktatura i podvođenje korporacijama) radikalska odgovornost. I radikali po selima će takođe snositi i najveću štetu. Oni moraju da povuku najviše.
 
Води га Запад помоћу игре НВО и власти.
Али најбитнији циљ је постигнут, Вучић је видео масовност протеста, то је оно чега се он највише плаши, њему је рејтинг пречи од рудника.
Ovo nema nikakvog smisla.
 
Oni i trebaju da dodju.

Samo ne trebaju da budu kandidati na izborima.

Narocito ne kad uzmu ime narodnog protesta za svoju koaliciju i proglase nekog njihovog za kandidata za gradonacelnika, nosioca liste...
 
Ljudi koji svoje kritičko mišljenje zasnivaju posle izveštaja Informera ne treba ni da budu deo protesta. Zapravo nemaju kritičko mišljenje nego servirano misljenje
Da je Isus Hristos bi na Prokopu sinoć i njega bi proglasili izdajnikom, a ne Mariniku ili nekog NVO anonimusa.
Taj deo naroda ne donosi promene.
 
Oni i trebaju da dodju.

Samo ne trebaju da budu kandidati na izborima.

Narocito ne kad uzmu ime narodnog protesta za svoju koaliciju i proglase nekog njihovog za kandidata za gradonacelnika, nosioca liste...
Ja ne znam uopšte šta da mislim o izborima.

Mi smo sada skoro pa u ruskoj situaciji, gde postoji Putin i još pet njegovih lažnih kandidata, a onda normalni Rusi odluče da svi glasaju za jednog od lažnih samo da glasovi ne bi išli direktno Putinu i tako mu kao pošalju neku poruku.
 
Да је на власти неко као Путин, он не би отворио страни рудник у својој земљи већ би стратешки битна предузећа била у државном власништву, или на крају крајева у власништву домаћих компанија, патриотизам би се огледао на делу, а не на навијачким порукама, железничка станица која је блокирана не би изгледала као да није чишћена годину дана, УЧК не би малтретирала Србе на Косову и Метохији...
 
Да је на власти неко као Путин, он не би отворио страни рудник у својој земљи већ би стратешки битна предузећа била у државном власништву, или на крају крајева у власништву домаћих компанија, патриотизам би се огледао на делу, а не на навијачким порукама, железничка станица која је блокирана не би изгледала као да није чишћена годину дана, УЧК не би малтретирала Србе на Косову и Метохији...
Svi vide šta je i ko je Putin. I to je super.

No, za ovo stanje u Srbiji odgovorni su radikali koji su ovog držali na 50% dok je bio u opoziciji dvehiljaditih, koji su ga doveli na vlast i drže ga tu već 12 godina. Dakle kako radikali odluče tako će biti. Nikakav krug dvojke studenti, Beograđani ne snose nikakvu odgovornost. Dakle radikali. A noćas ih nije bilo nigde.
 
Води га Запад помоћу игре НВО и власти.
Али најбитнији циљ је постигнут, Вучић је видео масовност протеста, то је оно чега се он највише плаши, њему је рејтинг пречи од рудника.
Zapad u isto vreme gura kopanje jadarita i protest? Gas i kočnica u isto vreme?
Nema razlike u Zapada i Kine prema životnoj sredini Srbije. Useri do daske i pokupi profit.
 
Да је на власти неко као Путин, он не би отворио страни рудник у својој земљи већ би стратешки битна предузећа била у државном власништву, или на крају крајева у власништву домаћих компанија, патриотизам би се огледао на делу, а не на навијачким порукама, железничка станица која је блокирана не би изгледала као да није чишћена годину дана, УЧК не би малтретирала Србе на Косову и Метохији...

😏🤭

Imali bi čistiji grad to je sigurno. A verovatno bi potraživali političke disidente i novinare za doživotnu robiju kao danas Rusija i Belorusija, koju nam je onomad Karlo del Ponte verno približio... čisti vrtići, čisti parkovi, nema grafita, rade ljuljaške i klackalice, ringišpili se vrte, šta je već govorio, ne sećam se... kao malo politička i ljudska prava su na dnu, ali lepo se živi, patriotizam na delu...
 
Zamislite mozak koji smatra da sve u državi može da popravi jedna osoba.

Takva vrsta radikalštine vapi za diktatorom. Zato nam se stalno i ponavljaju. Biti kineska i zapadna rudarska kolonija je u takvim okolnostima vrhunac civilizacije za takve ljude.
 
Да је на власти неко као Путин, он не би отворио страни рудник у својој земљи већ би стратешки битна предузећа била у државном власништву, или на крају крајева у власништву домаћих компанија, патриотизам би се огледао на делу, а не на навијачким порукама, железничка станица која је блокирана не би изгледала као да није чишћена годину дана, УЧК не би малтретирала Србе на Косову и Метохији...

Ma, kakav je to pravi demokrata i gospodin, med i mleko teče tamo, a pun Sibir tih što kritikuju preko tastature. Eno preneki dan, neku ženu osudili na 15 godina što je postovala nešto na nekoj mreži.

Bolje bi mu bilo da vidi šta mu je tamo u Kursku, daleko su, sve dalje i dalje, Kosovo* i Srbija za Rusiju...

Mani se ćorava posla i prizivanja nesreće.

Ovde nije pitanje hoće li stranci ili domaći da otvaraju rudnik, koliko razumem. Za neke je pitanje "hoće li nas rudnik potrovati", a za neke je to još jedna šansa da pokušaju da dođu na vlast, na leđima nezadovoljstva naroda. Inače, otkud odjednom Marinika noćas na železničkoj stanici... Mislim da sam video da je davala neku izjavu na CNN1.
 
Poslednja izmena:
Zapad u isto vreme gura kopanje jadarita i protest? Gas i kočnica u isto vreme?
Nema razlike u Zapada i Kine prema životnoj sredini Srbije. Useri do daske i pokupi profit.
Не кажем да гура протесте, већ лажне активисте да растуре протест, а уједно да покажу Вучићу да имају алтернативу.
 
😏🤭

Imali bi čistiji grad to je sigurno. A verovatno bi potraživali političke disidente i novinare za doživotnu robiju kao danas Rusija i Belorusija, koju nam je onomad Karlo del Ponte verno približio... čisti vrtići, čisti parkovi, nema grafita, rade ljuljaške i klackalice, ringišpili se vrte, šta je već govorio, ne sećam se... kao malo politička i ljudska prava su na dnu, ali lepo se živi, patriotizam na delu...
Људска права су у Русији и Белорусији апсолутно сигурна, то је само још једна бајка западних медија.
 
Ma, kakav je to pravi demokrata i gospodin, med i mleko teče tamo, a pun Sibir tih što kritikuju preko tastature. Eno preneki dan, neku ženu osudili na 15 godina što je postovala nešto na nekoj mreži.

Bolje bi mu bilo da vidi šta mu je tamo u Kursku, daleko su, sve dalje i dalje, Kosovo* i Srbija za Rusiju...

Mani se ćorava posla i prizivanja nesreće.

Ovde nije pitanje hoće li stranci ili domaći da otvaraju rudnik, koliko razumem. Za neke je pitanje "hoće li nas rudnik potrovati", a za neke je to još jedna šansa da pokušaju da dođu na vlast, na leđima nezadovoljstva naroda. Inače, otkud odjednom Marinika noćas na železničkoj stanici... Mislim da sam video da je davala neku izjavu na CNN1.
Нема потребе да се на теми о литијума шири антируска пропаганда.

Овде је свакако питање да ли ће наше рудно богатство експлоатисали странци или домаћа/државна фирма. Питање је још битније јер та страна фирма има богату историју.
 

Zašto bi ovo neko pričao ako je bilo šačica protestanata? Ne znam, polazim od sebe ja bih to ignorisao i ne bih davao nikakav značaj. Regent nije ignorisao nego menja narativ.

Pokazuje svoj pravi karakter.

Brojnost postoji. Rejting se ljulja. Metod mora da se menja, da postane još nervozniji.
 
Vrh