Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

Da, logo RK je skroz ok, ali ona Familija... :rant:

Logo FM je na nivou reklama sa SOS kanala, logoa zakupaca na Buvljaku i slicno...
 
recite svom bosu da se reklamira na sosu :lol: dno.
Hmm, zar nam nije od pre neku godinu komšija jedan od poznatijih svetskih dizajnera, čovek je valjda dizajnirao logo za neku farmaceutsku kuću? Znam da smo ga pominjali ali ne mogu da se setim imena. Moje iskrene preporuke Veranu su da ga što pre kontaktira.
 
Već smo pominjali negde, Karim Rašid se oženio i došao u Beograd. :D Pored Majika uradio je Movie Bar, stara varijanta koja je bila sva u belom. Da, uradio je znak za Pharmanovu, koji se meni sviđa,
image.php

kao i logo za Minstarstvo kulture Rep. Srb, koji se meni ne sviđa.
ministarstvo.jpg
 
Ima jedna anegdotica za dotičnog od pre par godina.

Ulazi KR (u svom tipičnom zapuštenom izdanju - neobrijan sa gilipterkom) u jednu radnju u centru, a gazda u maloj kancelariji iza radnje zove prijatelja u pomoć rečima: E ušao mi neki klošar narkoman!!!
 
Mislim da je logotip Ministarstva kulture radio Mirko Ilić. Nisam oduševljen.

Meni je inače Familija Market logo u redu. Ovo "market" je moglo možda malo manje stidljivo da se ukomponuje, ali generalno, sve zajedno je u najmanju ruku korektno. Logotip je za dućan hrane, ne za svemirski brod. Apsolutno nema razloga za pljuvačinu, а pogotovo ne po liniji "kako može latinska reč na ćirilici." I мотокултиватор je latinskog porekla, pa šta sad.
 
Trgovinski lanac u Robnoj kući Beograd
26/11/2008 23:17
Novi trgovinski lanac Familija market otvorio je prvi supermarket u zgradi Robne kuće Beograd, naselju Dušanovac.

Kako je najavila kompanija Verano, koja upravlja Familija marketima, druga prodavnica biće otvorena u Zemunu, a planirano je da se u prostorijama Robnih kuća Beograd otvori ukupno 25 supermarketa u kojima će biti zaposleno hiljadu ljudi. Osnivač Familija marketa je firma Mirabela. To je strani kapital, dok je kompletno upravljanje Familija marketom povereno kompaniji Verano zbog iskustva na srpskom tržištu i poslovnih rezultata, rečeno je u Veranu.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.rs/vesti/srbija/be..._u_robnoj_kuci_beograd.39.html?news_id=146541
 
Uz ovo FAMILIJA treba dodati onu nakaznu palmu što đuska i utisak bi bio kompletan : (
 
Jel' bi mogao neko od vas kojima je logotip "aaaaadvratan" u interesu diskusije da napiše smislenu rečenicu ili dve na temu šta je razlog za toliko zgražavanje? Evo gledam ga opet, i neće završiti u MoMA ali apsolutno ne vidim u čemu je toliki problem...
 
Evo ja se nisam nista oglasavao povodom loga "familija market" ali mogu da ti objasnim zasto je los, a i koje su dobre strane.

Prvo dobre strane, u crno-beloj varijanti se nista ne gubi na "identitetu". Ovo je inace vrlo bitna stavka. Dobro je i to sto je relativno jednostavan, ali mu je to opet i mana jer ga ama bas nista ne odvaja od mora drugih logoa.

Sad da krenemo na ono sto je lose. Pogledaj kako je rec "market" pozicionirana, ako je vec trebalo da bude ispod glavne reci "familija" onda bi bilo mnogo bolje da pocinje ili od prvog dela slova i, a ne od poslednjeg ili da su ga smestili izmedju slova "f" i "j". Ovako to market deluje kao da je naknadno dodato, jer je neko izvalio da samo "familija" deluje bzvz.
Druga zamerka je vezana za font. Ukoliko su se odlucili za cirilicu, i to stampanu, mogli su da osmisle sami neki font ili da makar nadju neki lepsi jer se za ovo vidi iz aviona da ih je mrzelo da se udube u materiju i da sami smisle nesto. Mozda bi delovalo lepse da je su nekako to "f" ucinili malko drugacijim ili da cela rec "familija" bude nekako drugacija od izgleda reci market. Upravo tu je mozda i najodvratnije, jer je familija kao glavna rec napisana malim slovima, a market velikim i to kroz celu rec. Sve u svemu, mislim da su imali dobru nameru za logo, ali da nisu hteli da na to trose vise od 15 minuta (i to bukvalno).
 
Može li neko da okači novi logo Robnih kuća?
Čini mi se da je vidljiv samo na zemunskoj RK...
 
Hvala Šmeksi. Znači: loše ukomponovano "MARKET", dosadan font za "familija". Kul, kapiram. Ono dokle se otišlo u pljuvanju je bilo skroz besmisleno (ne ti konkretno, naravno) ...
 
Ne Vlado, glavni problem koji vrišti iz svakog posta ovde je to što je logo urađen ćirilicom. To i čovek sa IQ koeficijentom od 30 može uvideti. Da je logo istovetan a ispisan latinicom bio bi zadovoljavajući.

Verovao sam da je vreme gde se mladi Srbi stide svog pisma zauvek prošlo sa prošlim vekom. Vreme gde je aksiom "pisati latinicom"="biti moderan, cool". Nažalost, nije tako :(
 
Glavni problem je što je logo ružan (pored izbora pisma).

Ćirilica mnogo lepo izgleda kada je napisano nešto na srpskom, i kad je logo lep. Uzmite baš primer RK Beograd.

A napisati FAMILIJA MARKET na ćirilici, dominantno i pritom ružno, je aaaaaaadvratno što reče Vlada.

Ružan je logo
Loš je izbor pisma
Naziv je gnusan.

Sve ovo u celini odaje taj pljuvački utisak.

Da li ste videli bugarski logo za Pikadili market. Ista vrsta odvratnosti.

Imate malu radnju na Dorćolu sa ćiriličnim logom za Mali dućan ili tako nešto. (Jes da nije srpska reč ali više priliči ćirilici).
 
Srpski jezik je jezik koji lako prihvata strane reči, i to je njegova i prednost i mana, zavisi kako se uzme. Familija i market su odaaaaaaaaavno usvojene reči, sada sasvim normalne za srpski jezik i reći da je pisati ih ćirilicom loše je jednostavno glupost. Da su napisali Фамиллу, pa da razumem neslaganje, ali ovako...

Što se tiče samog fonta, da su mogli lepši font da stave, mogli su. Ono što meni smeta je što je na srpskom prirodno da se kaže "market Familija" a ne "Familija market". Ovo drugo je povučeno iz engleskog :notok: Isto važi i za Sava centar npr...
 
Stvarno ne vidim čemu dizanje ovolike buke i blago rečeno preterivanja ("užas" i sl.). U pitanju je najobičnija prodavnica u sklopu robne kuće. Logo je prihvatljiv, prosečan, kakav i treba da bude na jednoj naobičnijoj prodavnici. A odluka da se neko napokon "odvaži" i postavi svoj logo ispisan ćirilicom je svakako za pozdraviti, pa kakav god to logo bio! Ionako ga menjaju svake 3 godine, sledeći će imati lepši ćirilični font, ne brinite. :vops:
 
Ajde onda da postavim konačno pitanje:

Da li je u redu naziv FAMILIJA MARKET???

ili mislite da je moglo mnooogo bolje? Ne nužno sa bukvalnim prevodom.
 
E ljudi odoste u besmislenu raspravu.

Inace danas sam svratio do novootvorenog familija marketa i mogu vam reci da je jako lep i pristojan. Cak i Logo Familija Market deluje zanimljivo. Naravno market su odradili sa elementima crvene i zelene, ali su lepo ukombinovali i drvo.

Sve u svemu jos jedan lep i pristojan objekat za kupovinu.

Evo i par slika robne kuce na terazijama i dusanovcu

569_IMG_5909.jpg

829_IMG_5910.jpg

956_IMG_5911.jpg

992_IMG_5913.jpg

222_IMG_5914.jpg
 
Dusanovac po meni odlicno izgleda. Na zalost, izgleda da ovoj zgradi na Terazijama stvarno nema spasa posto je jadna toliko ruzna da to prevazilazi sve granice normale. Kada bi Grad malo poradio na tome da za nju nadje neku "estetsku strategiju", bilo bi stvarno dobro jer je to definitivno najruzniji objekat u celom centru (uracunavajuci i Dom omladine).
 
Oce li se ikad ovde uraditi fasada kako bog zapoveda?
Po hiljaditi put vec kazem da citav objekat upropaste s fasadom, a posle rekonstrukcije ili ne pipnu fasadu vec ostave staru, ili je jos vise unakaze pogresnom bojom stakla ili mermera, ili nedovoljno kvalitetnim materijalima, ili pak oblikom segmenata... uzas. lepo za robnu kucu al za terazije apsolutno nista, popravljena jedna bubuljica puderom, a ostalo 250 :D hahaha
 
Vrh