Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Sasvim dovoljno je par puta "slučajno" kasno zakočiti ili se "slučajno" očešati o prakirano / zaustavljeno vozilo i problem bi bio rešen.
 
Želim vam svima dobro hiljadustošesto jutro od početka rekonstrukcije:
20220624_081631.jpg
 
Goje, sta nam je sa komsijom Berislavom? Ne onom iz pekare!
Izgleda da ga je ova rekonstrukcija dotukla :unsure:
 
I ja bih voleo da ponekad ostavi koju reč ili sliku, ali, za razliku od mene mazohiste, gospodin B. sigurno ne uživa u slikanju jednih te istih kadrova na svakih par meseci. Ponekad ga sretnem - mahnem kroz prozor kola...

A, onog iz pekare, redovno "tučem".
 
Da objasnim Vesicev/Zvonkov umetnicko stvaralacki koncept koji je primenjen na 4 bulevara:

Rekonstrukcija je kao beskrajna reka i nema kraj. (work in progress)
Objekti (semafori, ploce, znakovi...) poseduju svoju unutrasnju dinamiku, krecu se i krive i padaju. To je sasvim normalno. Ova dinamika simbolizuje ljudski zivot.
Promene s ene mogu predvideti, one su slucajne i zato se neki delovi nikada ne popravljaju.
Jasno su identifikovana cvorista energija (kao skver u Palmoticevoj ili "ukleti semafor" o kome je pisao gospodin Goje.
Cvorista su poprista beskonacnog rata zlih i dobrih sila.
Cak su i strane dobra i zla promenljive i podlone dijalektickom razvoju (npr Djilas je bio zao, a dada je dobar)

Sve se menja, sve tece, radja se i umire, samo je Vlast Vodje vecna.
 
Objasni ti nama otkud tu 4 bulevara. ;)

To je deo koncepta. To nas oslobadja robovanaja stvarnosti.
U filmu "1984" glavnog junaka WInsotna SMith-a muce. Mucenje se zavrsava kada Winsotn pristaje da 2+2 moze biti 4, 5. Bilo koji broj koji zazeli mucitelj/drzava/Veliki brat.

Mi tek ucimo. Ucimo da pristajemo na bilo sta sto kazu Vesic/Vodja i ostali iz Ministarstva ljubavi.
 
"Skver" u Plamoticevoj ima koncept klopke. Kada se silazi odozgo stepenici se ne vide.
Odvakanje pesackog od automobilskog saobracaja je nejasno kod vrtica i skole.
Neke ploce su slomljene.
Tu su i neshvatljivi metalni objekti. Ni klupe ni barikade.

Bilo bi lepo ako bi gospodin Goje jednom nasao vremena da nam uprilici mali foto album tog mesta.
 
Znači za njih su sredili "skver", još malo tu će biti žardinjere i ogradica, ostaće za pešake metar i po prolaz (tj. ono što je i sada sa namerom jedino ostalo funkcionalno, da se niko ne bi bunio).
 
Pa da se narod nije bunio (uprkos negodovanju pojedinaca sa drugih opština tom potezu), ne bi dobili ni tih 1m, ni "kolovoz" ni ove stubiće koji odvajaju isti od pešačkog dela. ;)
 
"Skver" u Plamoticevoj ima koncept klopke. Kada se silazi odozgo stepenici se ne vide.
Odvakanje pesackog od automobilskog saobracaja je nejasno kod vrtica i skole.
Neke ploce su slomljene.
Tu su i neshvatljivi metalni objekti. Ni klupe ni barikade.

Bilo bi lepo ako bi gospodin Goje jednom nasao vremena da nam uprilici mali foto album tog mesta.
Bukvalno isto sam doziveo hodajući tu taj koncept. Ali koncept klopke hahaha
 
Znači za njih su sredili "skver", još malo tu će biti žardinjere i ogradica, ostaće za pešake metar i po prolaz (tj. ono što je i sada sa namerom jedino ostalo funkcionalno, da se niko ne bi bunio).
Tacno, Otuda stepenasti pristup, pogodan za postavljanje stolova.
Grad izlazi u susret dobrim prduzetnicima.
U Vucicevom univerzumu sve moze, sve je usluga i dobrota.
Narod bas tako voli.
 
Cuo sam sada nesto novo od jednog Dorcolca, vezano za koncept ove "Rekonstrukcije" ovog umetnickog dela trojca Vesic/Radojicic/Veselinovic koje je omogucio veliki mecena AV.

Naime, na nekim mestima je trotoar uradjen koso, pa se podrumi kuca uz isti pune vodom kad pada kisa ili polivaju ulice.

Ovo je sjajna stvar! Mislim da je ideja da prisustvo vode predstavlja zivotnu silu i vecnu vlast Dobrog Vodje.

Nasi gradski umetnici ne prestaju da nas iznenadjuju.
Koliko samo skrivenih tajni i znacenja krije ova umetnicka rekonstrukcija!
 
Bilo bi lepo ako bi gospodin Goje jednom nasao vremena da nam uprilici mali foto album tog mesta.
Možda nisam bogznakakav gospodin, ali našao sam vremena, te upriličavam mali foto album. Ističem kako je fasada pokojnog "Majic"-a, a budućeg "Pomodoro"-a, počela da se sjaji. Prigodno je i da se prisetim, kako je moj drugar (inače poznati grafički dizajner), okarakterisao još poznatijeg autora fasade Majica kao klošara, videvši ga jedared i neprepoznavši ga. Na kraju krajeva, neka bude i Pomodoro, što da ne?
20220707_185115.jpg
20220707_185120.jpg
20220707_185124.jpg
20220707_185146.jpg
20220707_185158.jpg
20220707_185204.jpg
20220707_185217.jpg
 
Da ne gušim previše slikama, koga zanima može da ih nađe na svim stranicama unazad:

- Svaki pokrivljeni semafor je i dalje pokrivljen.
- Svaka otvorena trotoarska ili kolovozna rupa, je i dalje otvorena.
- Svako nedovršeno mesto, je i dalje nedovršeno.
- Svako isfušareno mesto, je i dalje isfušareno.
- Svaki ostavljeni krš, je i dalje prisutan. Eeeeej, ček ček.... Unatoč svemu, jedan krš je uklonjen!!!! I to baš onaj prvi sa naše CSI reportaže iznad koga se jeo berislav.
 
Primetio sam da na stubićima više nema grbova Grada Beograda. Da li je neko bio dokon pa išao od stupa do stuba i skidao ili to otpada samo od sebe....
 
Zagrcnuo sam se od smeja, kad ugledeh ove razigrane plehane stubiće! A onda je usledio oštar bol u grudima.
 
Vrh