Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Glasali smo za njih, a opozicija 70.000 glasova više dobila na izborima. :D
 
Kako smo se gospodin B. i ja uzaludno nadali, pitanje čuvene bare ipak nije rešeno, kao što nije rešeno ni pitanje antiparking stubića, niti dostave za maloprodajne objekte u ulici:

20220531_080511.jpg


I zato, pogledajte semafor:
20220527_082308.jpg


Pogledajte semafor:
20220527_082248.jpg


Pogledajte semafor:
20220527_082158.jpg
 
Video sam i ranije jednom to g...o što radi dostave i ostavlja automobilčinu tu i ulazi u lokal. Pa sam mislio da je samo na sekund, da uzme porudžbinu pa ide dalje, jer sam ja bio ušao u autobus. Ali vidim sad da mu je to navika izgleda. Treba to rešiti.

Inače sama činjenica da je stao uz lokal a ne pored drugog automobila potvrđuje moju tezu da gomila ljudi prosto nije za automobil i za kolski saobraćaj. Kao što ne treba svakome davati oružje, iz brojnih razloga (nesposobnost, aljkavost, bes, nemar...) tako isto ne treba ni auto davati svakoj bolidčini. Ja čvrsto stojim pri stavu da neki ljudi nisu za život u zajednici ili jesu, ali samo uz određena ograničenja i restrikcije.
 
Ovo "pogledajte semafor" me podsetilo na nešto, pa sam morao još malo da prošetam. I, zaista - pogledajte semafor:
20220605_105310.jpg

Pogledajte znak:
20220605_105142.jpg

Pogledajte rupu:
20220605_105326.jpg

Dobro, zli jezici će reći da su ovo lanjske vesti - i zaista jesu (mada i dalje aktuelne). Tada je rekonstrukcija bila tek na osamsto i nekom danu. Sada smo debelo preko hiljadu, i zato - pogledajte DVA semafora:
20220605_105527.jpg

A, na kultnoj Dort yol raskrsnici, pogledajte OSAM semafora, jer nijedan nije kako treba:
20220605_110557.jpg
 
Ali bukvalno dan-dva nakon što su postavili ove retardirane tribine video sam radnike u ex Majiku, baš slučajnost, eto za koga je pravljen ovaj stepenasti skver od starta, toliko o javnom prostoru i opštem interesu, ovako lepo u startu obesmisle 90% površine pa onda niko neće da se buni kad bašta kafića zauzme sve. A sa druge strane Palmotićeve onu dugačku klupu su stavili tačno na pravac kretanja pešaka kad idu sa pešačkog preko Dž. Vašingtona pa moraš obilazno da se provlačiš ako hoćeš pravo uz Palmotićevu.
 
Овај ''трг'' је јако опасан. Састоји се од низа степеница различите ширине, дужине облика које су све сливене у једну масу. Нема никакаве ознаке краја једне степенице. Мора стално да се гледа доле, као да се прелази минско поље. Сад замислите колико је опасна шетња двоје људи док разговарају. Морају да изаберу ћаскање или ход по минском пољу.
 
toliko o javnom prostoru i opštem interesu, ovako lepo u startu obesmisle 90% površine pa onda niko neće da se buni kad bašta kafića zauzme sve.
Често прелазим преко овог ''трга'' и заиста не видим потребе да неко то стоји/ седи... Улица је веома прометна. Често је гужба. Сирене, трамвају...бука који квар мир неопходан за седење. И можда најважније, недостаје хлад.
 
Често прелазим преко овог ''трга'' и заиста не видим потребе да неко то стоји/ седи... Улица је веома прометна. Често је гужба. Сирене, трамвају...бука који квар мир неопходан за седење. И можда најважније, недостаје хлад.
Jesi li sedeo nekad u pokojnoj 'Prešernovoj kleti'?
 
Možda i laže. Vidiš da je na ovoj slici sve nekako ukrivo. Ništa zato, evo još jedne jučerašnje gde se bolje vidi, a, osim tog semafor-fuša, vidi se i tipičan nedovrš na trotoaru:
20220613_205157.jpg


Ali, sve su to tako jučerašnje slike. Danas je svečarski trenutak. Obeležavamo tačno tri godine radova, i ulazimo u četvrtu. Zato danas nema mesta kritici - samo lepo i pohvalno moliću:

20220614_075942.jpg
 
Al meni je fascinantno kako naprdnjaci ćute nad svim ovim. Mislim i na one forumske, i na one u foteljama i pred kamerama.

Al zato kad se otvara sklepotina od platoa na uglu sa Palmotićevom padaju u trans.
 
I još par drugih nekada istaknutih advokata Partije a sada forumskih duhova.

A zato kad je Vračarac okačio vest o platou kod Palmotićeve, eto ih odmah da i oni daju svoj doprinos. Al džaba, nema te pompe i lagarija koje mogu da ispeglaju ovu sramotu od rekonstrukcije ove četiri , odnosno jedne te iste ulice.
 
Vradović i Posejdon strateški izbegavaju ovu temu :LOL:
Netačno. Hvale se sa najboljim, najlepšin i najfunkcionalnijim platoom kod Palmotićeve. ;)

Al meni je fascinantno kako naprdnjaci ćute nad svim ovim. Mislim i na one forumske, i na one u foteljama i pred kamerama.

Al zato kad se otvara sklepotina od platoa na uglu sa Palmotićevom padaju u trans.
A šta bi ti još da ti kažu, kada su već objasnili da je za njih rekonstrukcija završena onog trenutka kada su tramvaji i ostaqli saobraćaj pušteni u rad?
 
Pa u tome i jeste stvar, ne bih ništa da kažu, samo neka nastave da ćute. 😄 Da se ne blamiraju.
 
Ja sam davno rekao...čak je i napredne sramota ove rekonstrukcije...i da se završe radovi niko od sramote neće smeti svečano da "otvori" ulicu i da kaže da je rekonstrukcija završena.
 
Kako niko ne sme? Pa zamenik zamenika gradonačelnika to odavno uradio. ;)
 
Poslednja izmena:
Vrh