Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

U nizu malo je reći čudnih obraćanja gradonačelnika ovo je još i realno kao neki vid suočavanja sa situacijom. Bukvalno će morati da upija zaostavštinu prethodnika.
 
Jel on to rekao da prilikom rekonstrukcije nije zamenjen magistralni azbestni vodovod star 50 godina?!
Pritom su iznad njega betonarine sine. Sad censve to morati da lupaju i sklanjaju. Treba reci da su zbog svega ovoga isekli drvo staro 50 godina i prekinuli jedan od starijih i lepsih drvoreda u gradu.
Tuga gde mi zivimo. Ubedjivali su nas da menjaju sve instalacije, kad ono drugacije. Kad se laze na ovako ociglednimnstvarima koje ce kad tad bukvalno da isplivaju na povrsinu, sta li se radi na svi ostalim poljima.
 
Meni miriše na ponovnu rekonstrukciju cele ulice.
Ko zna šta su uradili i "uradili". Živi bili pa videli.
 
Pa ako će svaki čas pucati cev pošto nije zamenjena onda je bolje podići sve i zameniti cev pa fino sve vratiti. Mislim šta je to za nas kada imamo najveći budžet grada u istoriji istorije i metro planove od više milijardi evra.
 
Super alo su nas prevarili.
Zaslutili smo!
Najbolje ako bi se opet prekopala ulica, do sledece godine da se kopa.
Ne treba nam ni tekuca voda ni kanalizacija.
Vodja n je sve.
 
Pardon...ova rekonstrukcija traje više od 3 godine pa sam izgubio osecaj za vreme...

Karnegijeva 2019

786215BC-E9D0-4EC2-AD53-1AF7272572B4.jpeg

0953940F-D0CF-425F-955F-9AF4B25A4AF8.jpeg
 
@Zoran80 @Bulbulderac17 @TheOnlyLuka

Problem je što cevi nisu zamenjene, a korenje drveća je obraslo preko cevi. I to je sve tako ostavljeno da se neko drugi bavi sa time.
Jel to znaci da bi morali da vade svo drvece, kao u Bulevaru onomad? Ako nisu zamenili najznacajniju cev u ulici, koja moze uslovljavati najvece probleme i stetu, pa cemu onda svo mucenje od dve godine i desetine miliona evra skrckanih, koji ce sa kamatama izaci mnogo vise od pominjanih 20ak.
 
I pritom nas stalno lazu, govoreci kako se sve menja, kompletna rekonstrukcija, prva nakon xx godina... Sta su onda sve slagali i sta je zapravo zamenjeno od svih tih instalacija. Nasuto par slojeva zemlje, asfaltirano. Ili je sve mozda radjeno kako bi bespotrebno bile stavljene preskupe granitne ploce.
 
To što oni pričaju, pričaju za široke narodne mase, mi na forumu smo ovde znali da se ne menja apsolutno ništa krucijalno, i da je samo u pitanju šminka. Čak su pojedinci nekoliko puta ovde pominjali taj apsurd. Šta očekivati uostalom od svega ovoga, kad su pajseri, radili rekonstrukciju deonice, kroz koju je planiran Interceptor, za čiju će izgradnju ponovo morati sve da rasture.
 
Jel to znaci da bi morali da vade svo drvece, kao u Bulevaru onomad? Ako nisu zamenili najznacajniju cev u ulici, koja moze uslovljavati najvece probleme i stetu, pa cemu onda svo mucenje od dve godine i desetine miliona evra skrckanih, koji ce sa kamatama izaci mnogo vise od pominjanih 20ak.
Da li bi moralo da se kompletno uklanja drveće ili ne, i u kojoj meri, ne bih znao, nemam uvid u stanje svakog drveta. Negde sam video da je jedan koren u pitanju, negde više. Korenje je baš debelo, negde je i 20cm debelo, koliko se sećam. Olakšavajuća okolnost je što nije sraslo oko samih cevi, ali je problem što ne bi mogli da se vade delovi cevi a da se ne seče korenje. Recimo mogla bi da se iseče cev na neku manju dužinu, i da se izvuče ispod korena jednog stabla, ali da bi se to izvelo, moralo bi da se seče korenje drugod stabla. To praktično znači da bi moralo da se seče korenje svakog drugog - trećeg stabla. Tu se postavlja i pitanje stabilnosti samog drveća, jer je pitanje koliko bi korenje koje ide na stranu trotoara, moglo da izdrđi težinu kompletnog drveta.
 
Vrh