Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Primebde su iznošenje na javnoj raspravi u opštini Palilula kada se diskutovalo o tome kako nema ničeg ekološkog u projektu. A grad se pravda da je zelen jer se koristi LED osvetljenje, a biciklističke staze ni od korova.
 
Sem LED rasvete ne postoji jedan benefit ove rekonstrukcije

Zašto nije moglo ovako nešto

da93ab25be1983d8bd5c08e6f1f9ed44.jpg


Igore mazno sam sliku sa druge teme.

Ovo bi čak i demotivisalo ljude da prelaze van pešačkog.

Mislim da je čak i jeftinije od granita...ali avaj..treba to održavati.

O bici stazama i da ne pričamo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema mesta u Dušanovoj ovako nešto da se uradi, Jurija Gagarina je bar 2 puta širi pa mogu da ubace ovzkve stvari.
 
Kako nema mesta? Pa zasadis par saksija nemezije ili cega vec i rešio si jedno ostrvo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aljkavo da te glava zaboli

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Di_GfjqjQCE[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810197#p810197:wbjmodfa je napisao(la):
Bulbulderac17 » 04 Jan 2021 09:10 pm[/url]":wbjmodfa]Kako nema mesta? Pa zasadis par saksija nemezije ili cega vec i rešio si jedno ostrvo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa jedno je da postaviš sakciju 1m x 1m drugo je da naprzviš zeleni oojas, pa vidis valjda i sam koliko nemaju mesta promenili su ulicu koja je bila 2+2 na 1+1 profil.
 
1x1 sasvim dovoljno da unese malo boja u ovu ulicu. Uostalom vise od toga ne bi mogli ni da odrzavaju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810197#p810197:1neleohq je napisao(la):
Bulbulderac17 » 04 Jan 2021 21:10[/url]":1neleohq]Kako nema mesta? Pa zasadis par saksija nemezije ili cega vec i rešio si jedno ostrvo
Dovoljno je pogledati razdelno ostrvo u Vojislava Ilića između Medakovića 2 i 3.
 
Ubedljivo najnesigurnije mesto za vožnju na svetu, pogotovo po mraku.

Totalno nebezbedno za sve učesnike u saobraćaju...ovako nešto nema ni u tanzaniji da ovakvu poluzavrsenu ulicu otvore za saobraćaj. Ko želi da uništi kardan ili šuspleh na neku žičanu ogradu koja je na putu ili blok za ivičnjak, ili ne daj bože da nosi nekog pešaka na duši nek prođe ovom ulicom od kalemegdana do pijace posle 17h


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima tu krajnje neobicnih gradjevinskih detalja koji verovatno nikada i nigde nisu vidjeni...
 
Ново је за Београд и може да буде добро ако се уради и одржава добро.

Пре више година сам прочитао чланак о томе како су у једном, чини ми се мањем месту (Бенелукс, Француска, заборавио сам где тачно) на нов начин решили проблем опасности од возила у пролазу кроз центар. Наиме, какве год препреке да су постављали - високи ивичњаци, ограде, стубићи, ограничења брзине - возачи су пролазили брзо и долазило је до несрећа.

Онда су усвојили предлог да се све то укине и уклони, да се изравнају нивои улице и тротоара, простор стесни и уза саму улицу поставе столице кафића. Тако некако, могуће је да су све једнако поплочали, као овде, само што мислим да је било једнобојно.

Показало се делотворним! Људи нагонски постају опрезни и успоравају када је опасност реална, када пролазе поред људи који седе уза сам коловоз, или су практично на њему јер нема разлике између тротоара и њега.

Мени је драго да неко овде зна за то, и да је прихваћено и урађено такво ново и друкчије решење. Овде су и шаре такве да изазивају пажњу и терају возача да успори. Видећемо како ће се показати код нас.
 
Ja sam prošetao danas delom između Kralja Petra i Francuske, i nisam uočio skoro nikakav napredak u odnosu na 19.12. kada me je napao nevidljivi neprijatelj. Od Kralja Petra se vidi da su rađeni ivičnjaci, i nešto betoniranja oko šina, kao što je gospodin B. lepo dokumentovao. Nisam imao volje za bilo kakvu reportažu.
 
Primetio sam da se kod "Galkerije podova" voda zdrzava na kolovozu kada pad akisa.

Takodje, na citavom potezu primecena neobicna strast graditelja prema ostrim uglovima i izlomljenim linijama ivicnjaka.
 
Озбиљан општи фушерај од Рузвелтове па до Тврђаве.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811516#p811516:2xhoipkg je napisao(la):
MC_ » Fri Jan 08, 2021 6:13 pm[/url]":2xhoipkg]Primetio sam da se kod "Galkerije podova" voda zdrzava na kolovozu kada pad akisa.

Takodje, na citavom potezu primecena neobicna strast graditelja prema ostrim uglovima i izlomljenim linijama ivicnjaka.

Толико о томе да је слика оног језера на паркингу била случајност или последица цераде. Исто важи за шахтове у 3 нивоа и стазама за слепе које кривудају не би ли закачиле сваку препреку.
Ја сам апсолутно за то да се нашим грађевинцима да прилика да вежбају и стекну искуство, али брате на неким краћим и неважнијим улицама.
 
Bice zabavno kada padne jaca kisa.
 
Uspeo sam konačno da se motivišem za jednu reportažicu:
20210109_124307.jpg

Nema ni radnika, ni mašina, samim tim ni radova:
20210109_124333.jpg

Dobro, ipak ima napuštenih radova:
20210109_124302.jpg

Ivičnjaci su došli skoro do kraja:
20210109_124341.jpg

Gospodin Džej ne može da veruje, koliko su se radovi odužili, i da trafika još uvek stoji na raskrsnici:
20210109_124426.jpg

Ovakvih bezbodnosnih propusta ima na stotine, možda i na hiljade:
20210109_124442.jpg

Pošto je Jevrejska zatvorena, zašto bi Braće Baruh bila otvorena:
20210109_124518.jpg

Riga od Fere se solidarisao sa braćom jevrejima:
20210109_124543.jpg

Kao i sam Car Uroš nejaki:
20210109_124655.jpg

Jer Rigu od Fere i njega povezuje najduže saobraćajno sumanuto ostrvo:
20210109_124615.jpg

Kao i saobraćajno sumanuti novi set semaforskih instalacija:
20210109_124747.jpg

I, taman kad sam se pomirio sa nedostatkom radnika, jedan čikica komšija je rešio da uzme stvar (da prostite) u svoju ruku:
20210109_124803.jpg


To su, dame i gospodo, srce, ruke i lopata!
 
I da naglasim, još jednom, neke neverovatne bezbednosne propuste. Za dan-dva pašće sneg - možete li da zamislite kakve neobeležene opasnosti će vrebati ispod njega:
20210109_125007.jpg

20210109_143928.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811831#p811831:3cxwyk9y je napisao(la):
GOJE » Sub Jan 09, 2021 6:46 pm[/url]":3cxwyk9y]I da naglasim, još jednom, neke neverovatne bezbednosne propuste. Za dan-dva pašće sneg - možete li da zamislite kakve neobeležene opasnosti će vrebati ispod njega:

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

da. ali ljudi su spremni da prihvate taj rizik zbog viseg cilja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811831#p811831:2tn3tvq3 je napisao(la):
GOJE » 09 Jan 2021 18:46[/url]":2tn3tvq3]I da naglasim, još jednom, neke neverovatne bezbednosne propuste. Za dan-dva pašće sneg - možete li da zamislite kakve neobeležene opasnosti će vrebati ispod njega:

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
Kakvi dan - dva. Sneg već pao. :D
 
A znaci treba radna akcija da se ulica zavrsi ....građani da to poplocaju zavrse ko 1946 god
 
Cara Dušana, kod Francuske ulice - u režiji gorana vesića. Rekonstrukcija koja je ušla u treću godinu.
 

Prilozi

  • cara dušana - goran vesić  .jpg
    cara dušana - goran vesić .jpg
    369,6 KB · Pregleda: 1.075
  • cara dušana - goran vesić .jpg
    cara dušana - goran vesić .jpg
    370,4 KB · Pregleda: 1.081
  • cara dušana - goran vesić.jpg
    cara dušana - goran vesić.jpg
    397,2 KB · Pregleda: 1.077
Vrh