Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

CU37 lepo napreduje, a ispred njega ima jedno manje preskočeno mesto za betoniranje.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

U Rige od Fere čak i kašikar radi, a ispred znaka je parkirana omanja plava snežna vibro žaba.
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr

Predstavnici Bau zanimaju se za podzemlje.
Rige od Fere 2 by Dark Pale, on Flickr

Za šefove na skijanju, metar i po snega nije malo treba iskoristiti, da slikam da su dvojica majstora sa mašinom za rezanje na poziciji.
Jevrejska 1 by Dark Pale, on Flickr

Mala rupa ispred Staklopana.
Jevrejska 2 by Dark Pale, on Flickr

ViK u epizodi odčepljavanja.
Jevrejska 3 by Dark Pale, on Flickr
 
Dodao sam poneko pronađeno crveno parče.

pregledj13jan21.jpg
 
Gospodine B. ima tih nedostajućih parčića i na raskrsnicama sa Dobračinom, Višnjićevom...

Neverovatno je da i dalje nema ni jednog celovitog parčeta trotoara (između dve raskrsnice) da je kompletno završen.
 
Ima ih gospodine G., a pošto od slikavanje nema ovajđivanja dok je snega, sutra ću da ih tražim gde su.
Trotoar uz zgrade nije sasvim završen ni u delu kod pijace, bukvalno nedostaje vangla betona na dosta mesta.

Nego obaška tramvaji, neverovatno je da još uvek nema uslova ni da se autobuski saobraćaj vrati. Prošli put kad su govorili o povratku 26. na staru trasu direkcija se grohotom nasmejala, a ni do danas nisu završena stajališta u ovom delu od Francuske do Kralja Petra.
 
Jos 5,5 meseci do dvogodisnjice pocetka radova. To ce brzo d aproleti.

I dalje tvrdim. Kada bi Vescic sada odlucio da ne nastavi dlaje radove, gradjani bi oberucke prihvatili i takvu ulicu.
Gradjani vole sve sto dolazi odozgo.
 
Prilažem nešto materijala za slikovnicu gospodina B.
Kapetan Mišina (samo ovo jedno polje):
20210114_083533.jpg

Dobračina (oba polja na neparnoj strani ulice):
20210114_083825.jpg

U Višnjićevoj ipak nema nedostajućih segmenata, već nedostaje jedan šaht...
No, naravno, tu su i misteriozni kablovi, kojih ima baš dosta, i čiju svrhu i dalje ne znam:
20210114_083905.jpg

I ostaje nerešen problem parkiranja na pešačkim površinama:
20210114_083756.jpg

Najizraženiji je ovde:
20210114_083744.jpg
 
Lep pritisak vode u novim instalacijama. Kad sam ja prošao vodoskok je prestao sa radom.
Braće Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr

Energetičarima mraz ne smeta.
Jevrejska 1 by Dark Pale, on Flickr

Šlic dvojac, šlicuje i dalje. Čak su i šlicovali asfalt u Braće Baruh.
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr

CU37 lepo napreduje.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

Između Kralja Petra i Višnjićeve je ova minijaturna rupa, u blizini je i misteriozno crno crevo.
Višnjićeva 2 by Dark Pale, on Flickr

Kao što je G. pisao dugo su odlolevala dva nebetonirana parčeta kod Višnjićeve, ali ostao je smao nepokriven šaht.
Višnjićeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Knićaninova je dobila semaforski viseći lampion, ali ne i pešački prelaz preko Cara Dušana.
Knićaninova 3 by Dark Pale, on Flickr

Iza plavog automobila se krije iznenađenje.
Knićaninova 1 by Dark Pale, on Flickr

Mala rupa koja očigledno nikom ne smeta.
Knićaninova 2 by Dark Pale, on Flickr

Kapetan Mišina i Dobračina.
Kapetan Mišina 1 by Dark Pale, on Flickr

Dobračina 1 by Dark Pale, on Flickr

I nova kategorija umesto rupe višak betona kod slivnika blizu Dositejeve.
Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Oni su ladno na jednom delu ulice uradili baštice bez ivičnjaka između njih i asfalta... Baš me zanima dal su samoinicijativno to uradili, po principu, ajde da malo ubrzamo, pa da izbacimo te ivičnjake, odma lupaj beton i asfalt.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovaploćenje bezbednosti i dobrog obeležavanja:
20210115_111704.jpg


To tako stoji, pušteno u saobraćaj, već dva meseca...
 
Između Kralja Petra i Višnjićeve je ova minijaturna rupa, u blizini je i misteriozno crno crevo.
Višnjićeva 2 by Dark Pale, on Flickr


Prosto ne mogu da ne pr9imetim ove savršeno postavljene ivičnjake, kao da je moja pokojna baba ustala iz groba da ih časkom poređa :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812685#p812685:bgax9qaa je napisao(la):
astrodule » Uto Jan 12, 2021 7:57 pm[/url]":bgax9qaa]Da im damo rok do Đurđevdana, ili još bolje do Vidovdana?

Zasto ne do Mitrovdana? To su dobri ljudi.
 
Prolazio sam danas pored Bajlonijeve pijace. Uzdignuto stajalište u smeru ka Zoo vrtu, već počelo da se raspada, a nisu ga još ni popločali kompletnog. Na nekim delovima propale one kocke što koriste za ivičnjake između šina i čisto kolskih traka, a negde upale ploče kojima popločavaju trotoare.
 
Malo sam slikao jedan tip šahta:
20210120_103557.jpg

Negde šaht - negde dvošaht:
20210120_103442.jpg

Negde, nadrealno nivelisan:
20210120_103319.jpg

Negde, već prso:
20210120_103423.jpg
 
Na primeru ovih šahtova vidi se kolika da izvinite k*rcobolja je vladala prilikom uklapanja istih. Izgledaju lošije nego pre rekonstrukcije...

Jel teško bilo makar ukrojiti ploče oko šahta, ako već nisu mogli da budu udubljeni šahtovi na koje se ređaju ploče... A ne ovako, rokni beton okolo, koga briga, čak se ni oko toga nisu pobrinuli, pa sve izgleda krivo, asimetrično...

Ostaće ova rekonstrukcija zapisana u istoriji grada kao najveća sramota i najveći fušeraj na jednom mestu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Tребали су пројектом да предвиде шахтове са поклопцима испуњеним плочама као у Краља Милана. Шта више то је требао да постане стандард за цео Београд где имамо поплочан тротоар.
 
Ne može sve da ode u džeb bate granita, mora nešto i u džep bate šahte. :D
 
Па могли су да се удруже па да изгледа лепо а да зараде заједно :D
access_covers_mk.png


toptek_paving_mk.png
 
Proradili su semafori, na raskrsnici sa Kralja Petra, Dubrovačkoj i Cara Dušana su loše podešeni pa se prave gužve naročito je teško iz Dubrovačke skrenuti u Cara Dušana.
Kralja Petra 1 by Dark Pale, on Flickr

Konačno su pokrenuli mehanizaciju i sređivali trotoare između Cara Uroša i Dubrovačke.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

CU 37 lepo napreduje. Pripremaju ovu rupu za betoniranje.
Cara Uroša 2 by Dark Pale, on Flickr

Braće Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr

Sledećih dana temperatura će biti u plusu, pripremaju se za betoniranje.
Jevrejska 1 by Dark Pale, on Flickr

Jevrejska 2 by Dark Pale, on Flickr
 
Vrh