Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808294#p808294:9qwiqwif je napisao(la):
Berislav » Uto Dec 29, 2020 3:01 pm[/url]":9qwiqwif]Kako sam konačno prošao većinu urađenog ivičnjaci na nivou kolovoza su zapravo super. I svi urađeni padovi su prijatni za hodanje.

Nisi primetio rupe za sahtove, nevesto pokrivene daskama, kod Ideje?
Pretpostavljam da je hodanje toliko ugodno, da ljudi lete preko nedovrsenog trotoara.
 
Postavljeni granit ni kad je mokar nije nešto posebno klizav, prošao sam jutro po kiši i Knez Mihailovom i Cara Dušana. Onaj u Knez Mihailovoj je zaista primetno klizaviji, bar je to moj nespretni utisak, gore sam dva puta proklizao u Cara Dušana niti jednom.

Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr


Ovde se doima da visinske sprave za šahtove nisu baš bile podešene.
Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Dositejeva 2 by Dark Pale, on Flickr

Mokro jutro.
Dobračina 1 by Dark Pale, on Flickr

Knićaninova je otvorena za saobraćaj, nedostaje levi trotoar.
Knićaninova 1 by Dark Pale, on Flickr

Manjka parče betona kod stajališta.
Dubrovačka 1 by Dark Pale, on Flickr

Isto i ovde.
Dubrovačka 2 by Dark Pale, on Flickr


Interesantno da je Ideja bila veliki prioritet, tamo nisu razbili asfalt do samog kraja, a onda su popločali za desetak dana.
 
Centar će ukopati ove cevi.
Višnjićeva 1 by Dark Pale, on Flickr

CU37 lepo napreduje.
Cara Uroša 1 by Dark Pale, on Flickr

Betonirano je sa obe strane sve do negde do Jevrejske.
Cara Uroša 2 by Dark Pale, on Flickr

Braće Baruh 1 by Dark Pale, on Flickr

Rige od Fere čeka pokockavanje.
Rige od Fere 1 by Dark Pale, on Flickr


Braće Baruh je asfaltirana, ostalo je da se uklopi betoniranjem do šina.
Braće Baruh 2 by Dark Pale, on Flickr

Jevrejska 1 by Dark Pale, on Flickr

Jevrejska 2 by Dark Pale, on Flickr

Nedostajuće parče betona.
Pjarona de Mondezira 1 by Dark Pale, on Flickr

Fali i ovde uz ZOO vrt.
Pjarona de Mondezira 2 by Dark Pale, on Flickr

Vojvode Bojovića 1 by Dark Pale, on Flickr

U šahtu kod aviona ništa posebno novo.

Vojvode Bojovića 2 by Dark Pale, on Flickr
 
Evo kako parking mesta u tek obnovljenoj ulici Cara Dušana (kod Francuske) izgledaju kada padne kiša. (I to ne jaka kiša).

Onaj auto iza nije parkiran na parking mestu, nego na trotoaru. Ali gradska vlast je valjda namerno ostavila mogućnost da se ljudi parkiraju, da ne plaćaju, i da ujedno ugrožavaju bezbednost pešaka. U suprotnom bi verovatno stavili neke stubiće.
 

Prilozi

  • cara dušana.jpg
    cara dušana.jpg
    356,8 KB · Pregleda: 2.566
Sto si nestrpljiv sticice stubici polako cemu zurba...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808875#p808875:1r2cprkj je napisao(la):
Berislav » 31 Dec 2020 12:40 pm[/url]":1r2cprkj]Postavljeni granit ni kad je mokar nije nešto posebno klizav, prošao sam jutro po kiši i Knez Mihailovom i Cara Dušana. Onaj u Knez Mihailovoj je zaista primetno klizaviji, bar je to moj nespretni utisak, gore sam dva puta proklizao u Cara Dušana niti jednom.

Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr


Ovde se doima da visinske sprave za šahtove nisu baš bile podešene.
Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Za ove prve dije fotke volio bih da šefica nadzor pa i one koji ce da prime ulicu kao i one mamlaze iz cipripija koji su projektovatli ove staze za slepe provodam sa crnim povezom preko očiju st*** jedna bahata....
 
Da li neko ima informaciju o kvalitetu rekonstrukcije tramvajskih sina, i da li se uopste vodi racuna o tome? Blizu sam odluke o kupovini stana u Cara Dusana (deo kod Cara Urosa) u novogradnji koja se spominje ovde na forumu kao svetao primer beogradskih novogradnji i koja se gradi dosta kvalitetno, ali se i nalazi odmah do sina. Stan i zgrada deluju odlicno ali najveca bojazan mi je saobracajna buka, i to pre svega od tramvaja. Verujem da se dobrom izolacijom resava dosta toga ali u nekim delovima grada se ljudi zale i na jake vibracije u stanovima u neposrednoj blizini tramvajskih sina pa me to plasi.

Sta cenite, da li je ovo realna opasnost? Unapred zahvalan na informacijama.
 
Ja sam uvek za to da se uzme stan koji nije direktno okrenut na ulicu sa saobraćajem, kada su takvi slučajevi u pitanju (zgrada tik uz kolovoz). Takvi stanovi su uvek manje bučni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809370#p809370:3j0ztx87 je napisao(la):
solecar » Sub Jan 02, 2021 5:53 pm[/url]":3j0ztx87]Ja sam uvek za to da se uzme stan koji nije direktno okrenut na ulicu sa saobraćajem, kada su takvi slučajevi u pitanju (zgrada tik uz kolovoz). Takvi stanovi su uvek manje bučni.

Sve jasno i ne bih ni razmisljao o ovom stanu da mi se sve ostalo ne svidja, i da sve ostalo nije za klasu ispred ostalih novogradnji koje sam pogledao. Na zalost izbor je nikakav, i dobrih novogradnji cak i za ozbiljne novce koje sada skoro svi traze, gotovo da nema. Dnevna soba gleda na Dusanovu a spavace na Cara Urosa, ali to je opet na 20-30m od sina.
 
Danas se šine rade sa zvučnom izolacijom, u vidu gume koja se postavlja na spoljnu ivicu šina, tako da se tramvaji dosta slabije čuju nego li ranije. Naravno, tu imamo i autobuse, ali i novu organizaciju saobraćaja, tako da ne znam koliko će ovo silno ukidanje levih skretanja da se odrazi na kruženje vozila i povećanjenjihovog zadržavanja.
 
Cara Dušana - Koordinacija redosleda radova u režiji gorana vesića
 

Prilozi

  • cara dušana - goran vesić.jpg
    cara dušana - goran vesić.jpg
    343,5 KB · Pregleda: 1.833
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809372#p809372:13o6cvpg je napisao(la):
vladam » 02 Jan 2021 06:08 pm[/url]":13o6cvpg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809370#p809370:13o6cvpg je napisao(la):
solecar » Sub Jan 02, 2021 5:53 pm[/url]":13o6cvpg]Ja sam uvek za to da se uzme stan koji nije direktno okrenut na ulicu sa saobraćajem, kada su takvi slučajevi u pitanju (zgrada tik uz kolovoz). Takvi stanovi su uvek manje bučni.

Sve jasno i ne bih ni razmisljao o ovom stanu da mi se sve ostalo ne svidja, i da sve ostalo nije za klasu ispred ostalih novogradnji koje sam pogledao. Na zalost izbor je nikakav, i dobrih novogradnji cak i za ozbiljne novce koje sada skoro svi traze, gotovo da nema. Dnevna soba gleda na Dusanovu a spavace na Cara Urosa, ali to je opet na 20-30m od sina.
Mogu sa sigurnošću da tvrdim da buka i vibracije od šina u Cara Dušana, neće predstavljati problem. Više se čuju tramvaji koji tutnje nizbrdo od Kalemegdana ka Dunavu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809402#p809402:3f60ljjr je napisao(la):
GOJE » Sub Jan 02, 2021 8:11 pm[/url]":3f60ljjr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809372#p809372:3f60ljjr je napisao(la):
vladam » 02 Jan 2021 06:08 pm[/url]":3f60ljjr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809370#p809370:3f60ljjr je napisao(la):
solecar » Sub Jan 02, 2021 5:53 pm[/url]":3f60ljjr]Ja sam uvek za to da se uzme stan koji nije direktno okrenut na ulicu sa saobraćajem, kada su takvi slučajevi u pitanju (zgrada tik uz kolovoz). Takvi stanovi su uvek manje bučni.

Sve jasno i ne bih ni razmisljao o ovom stanu da mi se sve ostalo ne svidja, i da sve ostalo nije za klasu ispred ostalih novogradnji koje sam pogledao. Na zalost izbor je nikakav, i dobrih novogradnji cak i za ozbiljne novce koje sada skoro svi traze, gotovo da nema. Dnevna soba gleda na Dusanovu a spavace na Cara Urosa, ali to je opet na 20-30m od sina.
Mogu sa sigurnošću da tvrdim da buka i vibracije od šina u Cara Dušana, neće predstavljati problem. Više se čuju tramvaji koji tutnje nizbrdo od Kalemegdana ka Dunavu.

Slazem se za tutnjavu nizbrdo - deluje logicno da se tramvaji najvise cuju na nizbrdicama gde ima dosta kocenja, u krivinama i sl. Drugar je ziveo na cosku Dusanove i Tadeusa Koscuska i kaze da se culo poprilicno - ali tu em savija, em ide nizbrdo. Na pravcu, po ravnom, ne bi trebalo da bude problema, sem ako nesto ozbiljno ne zaje*******u u rekonstrukciji.

U normalnoj zemlji bi bilo realno ocekivati da situacija bude bolja nakon rekonstrukcije ali gledajuci kako do sada izgledaju radovi na celom potezu, i kako su izgledali drugi radovi za vreme ove vlasti, to bas i ne uliva poverenje. Taman pomislis da ne moze gore, a oni svaku sledecu rekonstrukciju i gradsku investiciju urade za klasu gore od predhodne.

Moram da nahvatam nekog ko zivi tu u Dusanovoj da iz prve ruke cujem kakva je situacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809419#p809419:2otm9qez je napisao(la):
GOJE » Sub Jan 02, 2021 8:58 pm[/url]":2otm9qez]Pa, eto rekao sam ti. :)

Pa sto ne kazes da zivis u blizini :)
 
Prolazim sinoc, po prvi put nakon pustanja saobracaja, ulicom Cara Dusana. Vozeci polako, razmisljam, cemu u funkciji sluze i zasto se postavljaju ona izdignuta razdelna ostrva po sredini pomenute ulice?

Na primeru guzve u vreme intenzivnog saobracaja, kako u slucaju potrebne intervencije hitne, policije, vatrogasaca...tuda da prodju kada je pomeranje ostalih vozila ograniceno kao u tunelu.
 
Zamisli da su umjesto ostrva parkirani sa sva 4 pokazivala pravca samo tetki lek da odnesu ...inace veći problem je sto ce ljudi morati da kruže vise jer neke poprečnog ulice nece moci da koriste kao do sad
 
Ne slučajno da se razbije ulaz u prodavnicu glupanderi jedni nesposobni...
 
Prosto ne mogu da verujem da investitor nije privremeno izmestio ploce ili ih zastitio?! :shock:
Resenje je naplatiti mu ugradnju novih + debela kazna za primer drugima. Inace nema nikakve table.

Na raskrsnici 27. marta i Majora Ilica.
IMG-5334.jpg

IMG-5333.jpg
 
f93b2da780d6c56c08a300a5b06e34b7.jpg


Zar nisu mogli na ova ostrva da stave travu ili neko cveće...nešto kao u BW i koliko sada vidim u J. Gagarina...može malo i centar da se ozeleni..ne mora sve beton,asfalt ili granit

foto Berislav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Paradoksalno kod EBRD su uzeta sredstva za projekat pod nazivom "Zeleni bulevar".
 
Vrh