Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806933#p806933:2urun9p5 je napisao(la):
solecar » Pet Dec 25, 2020 12:24 am[/url]":2urun9p5]Vojvode Stepe je još i super kako je nekad bilo. Ali zato Autokomanda možda još gora nego pre rekonstrukcije. Čini mi se da se sada još više vode na njoj zadržava, nego li pre rekonstrukcije.
Da mi je neko pričao da je moguće ulice u fazi raspadanja rekonstruisati tako da nakon rekonstrukcije budu još nefunkcionalnije, mislio bih da me zeza.

Bice jos gore. Videli su da nema otpora.
 
Nema otpora zato mogu da rade šta hoće, proguraće i taj plan za Makiš i izgradiće taj metro koji vodi od njive do njive. Ljudi nemaju ni energije niti ih istinski interesuje sve to, a većina ih nažalost i podržava i to ne zato što ih oni teraju već iz sopstvenog uverenja.
 
Što se tiče kockica oko drveća koje su potpuno besmislene i već su poispadale na više mesta, neko je dao objašnjenje još pre da je trebalo da budu kružni otvori oko drveća. To i jeste ono gde inače viđamo kocke i tu se ređaju kao cigle, u smislu da se i polažu u beton i popunjavaju šupljine betonom. Ovde je izvođač odlučio da radi pravougaone otvore jer je tako mnogo lakše i jeftinije popločavanje okolo, a pri tom su isfušarili i same kocke koje su samo spuštene na podlogu, a onda je nasuto malo betona, čisto da ne ispadnu dok traju radovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807080#p807080:2iy4q4hs je napisao(la):
johnny_s » 25 Dec 2020 13:12[/url]":2iy4q4hs]Ovde je izvođač odlučio da radi pravougaone otvore jer je tako mnogo lakše i jeftinije popločavanje okolo, a pri tom su isfušarili i same kocke koje su samo spuštene na podlogu, a onda je nasuto malo betona, čisto da ne ispadnu dok traju radovi.
Čak ni taj beton nije naliven svugde.
 
Sto bi rekao Dj. Balasevic

"Krivi smo mi sto smo ih pustili"
 
Jutros sam napravio malo više fotografija u jednoj dužoj šetnji od Starine Novaka do Braće Baruh.
Starine Novaka 1 by Dark Pale, on Flickr
Starine Novaka 2 by Dark Pale, on Flickr

Starine Novaka 3 by Dark Pale, on Flickr

Plato Raše Popova 1 by Dark Pale, on Flickr

Plato Raše Popova 2 by Dark Pale, on Flickr

Plato Raše Popova 3 by Dark Pale, on Flickr

Stanoja Glavaša 1 by Dark Pale, on Flickr

Dr Dragoslava Popovića 1 by Dark Pale, on Flickr

Dr Dragoslava Popovića 2 by Dark Pale, on Flickr

Đušina 1 by Dark Pale, on Flickr

Đušina 2 by Dark Pale, on Flickr

Đušina 3 by Dark Pale, on Flickr
 
Za par dana ulazimo i u trecu kalendarsku godinu ove rekonstrukcije i bice 18 meseci od pocetka radova.
Mislim da je ovo kasnjenje najbolja nagrada za stanovnike Starog Grada i Palilule koji su aktivno ili pasivno podrzali Vesica.
 
Šahtove polako postavljaju na novu visinu.
Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr

Dositejeva 1 by Dark Pale, on Flickr

Spor je to proces.
Dobračina 1 by Dark Pale, on Flickr

Šaht po šaht.
Dobračina 2 by Dark Pale, on Flickr

Dobračina 3 by Dark Pale, on Flickr

Kneginje Ljubice 1 by Dark Pale, on Flickr

Ukrštanja sa parkinzima čekaju bolja vremena.
Kneginje Ljubice 2 by Dark Pale, on Flickr

Kneginje Ljubice 3 by Dark Pale, on Flickr
Kneginje Ljubice 4 by Dark Pale, on Flickr

Kapetan Mišina 1 by Dark Pale, on Flickr

Kapetan Mišina 2 by Dark Pale, on Flickr

Betonirano je ono parče na krivini.
Knićaninova 1 by Dark Pale, on Flickr

Centar izbacuje vodu iz rupe.
Knićaninova 2 by Dark Pale, on Flickr
 
50775080447_1c6a0201cf_b.jpg


Šaht blizu pešakog i semafor su na nivou kolovoza, a ovaj šaht bliže fotoaparatu je na nivou trotoara. Biće zanimljiv pad na tom mestu.
 
Kako sam konačno prošao većinu urađenog ivičnjaci na nivou kolovoza su zapravo super. I svi urađeni padovi su prijatni za hodanje.
 
To bi morao da bude standard u celoj Srbiji bez obzira da li postoji staza za invalide ili biciklisticka staza, a sta vise, mislim da to i pise u prirucniku Beograd puta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808294#p808294:tmskum0j je napisao(la):
Berislav » Tue Dec 29, 2020 3:01 pm[/url]":tmskum0j]Kako sam konačno prošao većinu urađenog ivičnjaci na nivou kolovoza su zapravo super. I svi urađeni padovi su prijatni za hodanje.

Ali je rešenje za ove šahte i poklopce uz zgrade očajno rešeno. Šahte je trebalo malo spustiti i gore ukrajati pločama oko poklopca da se ni ne primećuju, a ne da se samo izbetonira jer ne samo da je estetski ružno nego i većina betoniranih šahti nije nivelisana sa pločama.

To je kao da su oko ovakvih rešetki u Knezu udarili još kocku betona,a ovako ih ni ne primetiš.
Screenshot_2020-12-30-02-22-01-168_com.google.android.apps.maps_1.jpg


vs (pritom je ovo najblaži primer)


Francuska 1 by Dark Pale, on Flickr
 
Nije trebalo ugrađivati te metalne poklopce uopste vec tzv utopijene koji se ispune kamenom ili behatonom sa kojim se radi ostatak ulice...
 
Kad prije prekopase cetinjski i pokrpise st*** ....
Moraću da navatam neki dan tu šeficu nazovi ...
Da je priupitam par logičkih pitanja....
 
Lepe i sveobuhvatne reportaže. Lupam plusiće, nemam šta da dodam, komentarišem, pitam... Sve je jasno :)
 
Nadam se da si u fazi ozdravljenja, a baš sam te se pre neki dan setio, sapleo sam se na kamenčić, neverovatno, na potpuno popločanom trotoaru i izvrnuo na leđa sa svim svojim ekstremitetima u vazduhu.
 
Kuku bre... Mislio sam da sam ja padu najskloniji. Ovaj novi granit je naročito klizav po kiši, snegu i ledu. A naročito je zeznuto i po ovom blatu, šutu, lišću... Inače, hvala na pitanju, ozdravio sam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808651#p808651:ef8u06ej je napisao(la):
direktor » Сре Дец 30, 2020 2:40 pm[/url]":ef8u06ej]Kad prije prekopase cetinjski i pokrpise st*** ....
Moraću da navatam neki dan tu šeficu nazovi ...
Da je priupitam par logičkih pitanja....
Menjali su vodovodne cevi u celoj Cetinjskoj, naknadno.
 
Vrh