Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Moram da primetim da je ovo kresanje izuzetno težak posao, pogledajte samo kolika je grdosija platan u odnosu na čoveka i njegove mašine:
 
Ako dobije firma "Ratko Mitrovic" komotno mozemo da prebacimo u temu "ko im ovo dozvoli"...
 
Samo da NE pobede bauwesen,ratko mitrovic i mlinar put...
 
Razumem da je u nekim ulicama u centru šteta zaklanjati fasade ogromnim i neodržavanim drvećem, ali Cara Dušana (makar između crkve i Fizičkog fakulteta) baš nema čime da se pohvali. Broj lepih fasada se može izbrojati na prste jedne ruke, a broj sređenih mislim da ne iznosi ni toliko. Krošnje drveća su mnogo lepo izgledale kada ozelene na proleće. Ovi patrljci drveća koji su ostali su pokazali ulicu u punom sjaju - nesklad udžerica, musavih ižvrljanih sivih fasada i rupa nekih dvorišta koja pripadaju ko zna kome.
 
Neka se vidi i taj deo, a ne da se krije iza krošnji.
Šteta što to nije ni u nekom dugoročnom planu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ovo sve sa slika je planirano za rusenje. Problem je sto crkva potrazuje svu tu zemlju sve od gimnazije do kalemegdana

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602215#p602215:2w33j4k4 je napisao(la):
Bukira » Чет Феб 14, 2019 7:32 pm[/url]":2w33j4k4]I ja sam stekao takav utisak, baš tužno izgleda ovaj deo ulice bez krošnji platana:
file.php
Vala baš, ja čak nikad ovu jednospratnicu nisam ni zapazio u celini, a bezbroj puta sam prolazio tuda. Kako bi samo mogla da živne ova ulica sa nekom lepom modernom arhitekturom... Na svim drugim mestima niču zgrade ko pečurke posle kiše, a ovde godinama ništa nije građeno. Da ne znam da su ovo slike jedne centralne gradske ulice u srcu Beograda, ja bih rekao sa sve ovim straćarama da je ovo, bez uvrede, neko prigradsko naselje, zaista.
 
Ова једноспратница делује као да је некада била нека фирма ту. Колико је лоше што је тај крај крезуб, са приземушама, толико то и није лоше. Цео тај низ приземуша од ове нове шестоспратнице до Книћанинове може да се поруши и да се у направи велика модерна јавна гаража, а паркирање да се укине са обе стране Цара Душана. Тротоари би продисали без паркинг места. Пар раскрсница даље има и она галерија подова, исто дугачак приземни објекат. Ту би могла већа стамбена зграда да никне.
 
Могуће, нисам обраћао пажњу. По мени вредна локација да се арчи тек тако за приземни објекат који подсећа на бараку.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602284#p602284:2qgrlmvc je napisao(la):
Дошљак » Пет Феб 15, 2019 12:10 am[/url]":2qgrlmvc]Ова једноспратница делује као да је некада била нека фирма ту. Колико је лоше што је тај крај крезуб, са приземушама, толико то и није лоше. Цео тај низ приземуша од ове нове шестоспратнице до Книћанинове може да се поруши и да се у направи велика модерна јавна гаража, а паркирање да се укине са обе стране Цара Душана. Тротоари би продисали без паркинг места. Пар раскрсница даље има и она галерија подова, исто дугачак приземни објекат. Ту би могла већа стамбена зграда да никне.
To bi bio pun pogodak, ulični front bi se makar malo osvežio, postigla bi se visinska regulacija u tom delu, a stvarno što kažeš trotoari bi prodisali. Pešaci bi konačno prestali da se propuštaju u jednoj ulici ranga bulevara, što je zaista strašno, a tramvaji ne bi toliko mileli zbog opasnosti od nemarno parkiranih automobila.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602286#p602286:2qgrlmvc je napisao(la):
solecar » Пет Феб 15, 2019 12:24 am[/url]":2qgrlmvc]Zar nije taj tepih servis pretvoren u "IDEA Dorćol"?
Idea Dorćol je u stambenoj zgradi preko puta, na uglu sa Kralja Petra. Galerija podova je i dalje tu gde je.
 
Само плашим се да мудрацима одговорним за урбанизам, као и ЈКП Паркинг сервису није уопште ни на крај памети да на Дорћолу граде јавне гараже, иако би то био пун погодак и сама инвестиција би се вишеструко исплатила. Корист би имали сви, пре свега станари који би имали сигуран паркинг, затим пешаци са ослобођеним тротоарима, као и трамвајски саобраћај који више не би ометала паркирана возила. А корист би имали и комерцијални објекти у околини, што за паркирање својих запослених, што за паркирање њихових муштерија.
 
Ja sam već predlagao u vezi potencijalnog trga na mestu Bajlonijeve pijace, tu opušteno može dva podzemna nivoa parkinga i nivo za pijacu a gore trg, plus sa tom garažom koju predlažeš mogla bi da se uklone sva parking mesta u Cara Dušana.
 
Ovde je ladno mogao da legne K District, idealan prostor da se osvezi arhitektonski ova ulica jer realno K District i jeste za ovu lokaciju, a ne pored Dunava.

file.php


kdistrict-f1-render-01.jpg
 
Ogroman potencijal od Dusanove do Dunava. Stracare poput ovih na fotografijama, cela Dunavska, Marina Dorcol, IMK, David Pajic, Belim, Obnova, Kopaonik, Minel, GSP upravna zgrada i radionice, Vojni hotel Dorcol, Magacini i skladista od Cara Uroša do Tadeusa. O Luci Beograd da i ne govorimo.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ti bi i gsp protjero inace ima negdje render za zgradu na mjestu galerije podova negdje zapelo ...
Garaza nova ispod pijace palilula i dijahonalno od pijace palilula gdje je nekad bila i ispod bajlonija ...
I srediti dvorista svih zgrada ....
 
Dišo šta će ti ove radionice u centru grada. Ajde da upravna zgrada i da ostane. To mogu da razumem, ali ono sve do Dunavske ispod je katastrofalno. Obelezeno zutim kvadrantom.
2db517bccd7cd18dacdc70f48bc03da5.jpg


Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ali i to zemljiste koje ostaje vredi i to puno vredi... Taman za nove moderne pogone van centra + nova vozila ili pokrivanje dosadasnjeg minusa.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Vrh