Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Ako je Ruzveltova dobila poplocane trotoare, da li da se nadamo da ce ih biti i ovde?

Sta je na kraju ideja za Bajlonijevu pijacu? Formiranje pravog trga bi zaista dalo drugu dimenziju ovom delu grada.
 
To se nece raditi u sklopu rekonstrukcije ulice. Navodno je trbalo da se sredi samo skver Mire Trailovic ali ne verujem da ce ni to. Sto se tice Bajlonijevog trga, apsolutno sam za.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Дефинитивно ове улице заслужују поплочан тротоар, садашње стање тротоара је крајње криминално.
 
Džontra lepo zapažanje ali da napomenem da je sjajnu fotografiju napravio Goje :pob:
 
Postavili su neku zicanu ogradu u delu od francuske do skadarske.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
ab776650e53d712ca58c7d62f60f38e6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su ulice u starom gradu uvek izgledale mnogo lepse bez drveca (ili zimi kad lisce opada), ne znam zasto ali tada zgrade dolaze do izrazaja (u ovom slucaju neokrecene ali opet lepe) dok kad je suma drveca ispred, ne vidi se nista, a zapravo se tek sad vidi koliko je Beograd bogat vrednom arhitekturom koja samo ceka da se uredi i da zablista.
 
Kada obilazim evropske gradove uvek se oduševim fasadama. Retko kada me oduševi drvored.

Naravno, možda najpoznatiji drvored je u Berlinu Unter den Linden, ali tu zgrade i nisu nešto spektakularne. Koliko se sećam (bez guglanja) mislim da drvored baš i prestaje kod arhitektonski vrednijih zgrada.

Kod nas drvored ima ulogu da sakrije neuređene fasade, a verujem da će se skoro svi složiti da npr. plato kod Pevca sada izgleda mnogo lepše nego pre i ogromno drveće bi samo gušilo prostor,
 
Generalno su drvoredi na mnogim mestima jako losi, sem mozda na BKA gde su sada platani lepo oblikovani i svi skoro pod konac.

Evo recimo koliko se na ovoj brzinskoj montazi vidi recimo koliko potencijala ima samo Krunska ulica, koja ima idealno razdelno osrtvo (samo gde je nestala ogradica to niko ne zna).

Sada (bez ogradica):

Pogledajte prilog 1

I random dodata cvetna leja (leja moze i lepse da se formira) sa novim drvoredom (primerenim za ovako uzan prostor) drvo tipa ukrasni kuglasti bagrem ( a moze i recimo Catalpa):

 
Džaba što pokazuješ kako to može lepo da izgleda , kada to ne žele da vide oni koji bi trebalo da vide. Obraćao sam se nadležnima sa molbom da se ponovo urede razdelna ostrva u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića (potez od Mostara do Dr. Milutina Ivkovića) , koji su nekada krasile aleje sa raznoraznim cvećem , nekoliko žbunova kotoneastera i nekoliko manjih stabala breze , koja su uredno bila orezivana , tako da nikada grane nisu izlazile na trotoar , da bi jedne zime došli i posekli sva stabla , iako je sve do jednog bilo zdravo. Odgovor nadležnih je bio da ne postoje tehnički uslovi za tako nešto , iako sam se pozivao na uređenje razdelnog ostrva u Vojislava Ilića na delu od Plavog mosta do Svetozara Radojičića.
 
Zex prava stvar, bilo bi dovoljno i to drvece bez cveca koje bi se brzo pretvorilo u korov. Zamisljam i jednu lepu crnu ogradu od kovanog gvozdja u engleskom stilu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599299#p599299:3d58wupx je napisao(la):
astrodule » 01 Feb 2019 11:27 am[/url]":3d58wupx]Kada obilazim evropske gradove uvek se oduševim fasadama. Retko kada me oduševi drvored.

Naravno, možda najpoznatiji drvored je u Berlinu Unter den Linden, ali tu zgrade i nisu nešto spektakularne. Koliko se sećam (bez guglanja) mislim da drvored baš i prestaje kod arhitektonski vrednijih zgrada.
Isti logicki princip treba da se primeni i ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599408#p599408:2szyvps0 je napisao(la):
zexland » Pet Feb 01, 2019 6:45 pm[/url]":2szyvps0]Otkud ti znas da oni ovo ne gledaju :wink: ne brini sve se prati :)
:wink: Ako se sve prati , zašto onda nemamo neku normalnu liniju preko Prokopa , nego samo ove antibiotik linije sa prosekom sleđenja od 30 min? Zašto rešenje problema povezanosti Prokopa može jedino da se rešava vraćanjem ekspres linije E7 gde ne važi BUS PLUS , i koji se poklapa sa linijom 59 , na koju je vrlo lako preći sa linije 36? Ako se sve prati , zašto godinama nemamo stanicu kod Ade Ciganlije za linije koje saobraćaju Obrenovačkim putem i preko Radničke ulice , u smeru ka periferiji? Ako se sve prati , zašto umetro planovi konstantno izbegavaju Prokop? Ako se sve prati , zašto onda imamo gomilu ulica sa rasklimatanim pločama na trotoaru? Ako se sve prati , zašto onda imamo gomilu nelogičnosti u saobraćanoj signalizaciji? Ako se sve prati , zašto onda imamo u pojedinim delovima grada seču zdravih stabala pozamašnog obima , a ostavljanje trulih stabala da budu tempirane bombe koje svakog časa mogu da "eksplodiraju"? Ako se sve prati , zašto onda imamo zakon po kome su građani dužni da sređuju fasade , a to im u pojedinim slučajevima onemogućuje drugi zakon koji propisuje da ne smeju da se diraju zgrade od posebnog značaja? Jedna od takvih je i zgrada na uglu Kralja Milana i Kneza Miloša (tamo gde se nalazi apoteka "1. maj"). Ako se sve prati , zašto onda imamo sve više nepraktičnih rešenja rekonstrukcija određenih površina , koji nisu u funkciji za sve učesnike u saobraćaju ili korisnike neke javne površine? Ako se sve prati , zašto imamo i dalje išarane vozove?
Ovako bih mogao do sutra da pišem , i da opet propustim nešto da spomenem.
 
Prate oni ovaj forum nebrini. To sto im je prece da na jarbole, gondole i sl. budalastine strpaju procente u dzepove od kvaliteta zivota gradjana je druga stvar. Ovo je jedna dezorganizovana drzava i nazadno drustvo, tajkunsko, partijsko a ovaj grad ima takav neverovatan potencijal da bude i London i Berlin istocne Evrope al sta to vredi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599288#p599288:7yee85fi je napisao(la):
spatiotecte » Pet Feb 01, 2019 11:54 am[/url]":7yee85fi]Meni su ulice u starom gradu uvek izgledale mnogo lepse bez drveca (ili zimi kad lisce opada), ne znam zasto ali tada zgrade dolaze do izrazaja (u ovom slucaju neokrecene ali opet lepe) dok kad je suma drveca ispred, ne vidi se nista, a zapravo se tek sad vidi koliko je Beograd bogat vrednom arhitekturom koja samo ceka da se uredi i da zablista.

slazem se da se bolje vide zgrade, a beograd je prepun lepe arhitekture, apsolutno ne razumem ljude koji idu po centralnoevropskim gradovima da se nagledaju arhitekture kad potpuno iste ima kolko oces u beogradu

ali ipak je lepo kad setas leti a od sunca te stiti drvored
 
Nebojsa":3lpdi457 je napisao(la):
Prate oni ovaj forum nebrini. To sto im je prece da na jarbole, gondole i sl. budalastine strpaju procente u dzepove od kvaliteta zivota gradjana je druga stvar. Ovo je jedna dezorganizovana drzava i nazadno drustvo, tajkunsko, partijsko a ovaj grad ima takav neverovatan potencijal da bude i London i Berlin istocne Evrope al sta to vredi.
Moj komentar se odnosio na to da treba da se gleda i nešto drugo a ne mahom samo te stvari koje si spomenuo , jer baš nešto mnogo i ne primećuje po gradu da ga prate. Barem sa moje strane je takav utisak. Više novinari prate nego oni , rekao bih.
 
Ja imam osećaj da prate forum i da rade sve suprotno od naših želja i ideja. Jednom sam čak i napisao kako mi se dopadaju stubovi rasvete kod crkve Sv Marka i oni ih zamenili nekim drugim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599489#p599489:21s346m0 je napisao(la):
nekianonimnilik » Pet Feb 01, 2019 11:16 pm[/url]":21s346m0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599288#p599288:21s346m0 je napisao(la):
spatiotecte » Pet Feb 01, 2019 11:54 am[/url]":21s346m0]Meni su ulice u starom gradu uvek izgledale mnogo lepse bez drveca (ili zimi kad lisce opada), ne znam zasto ali tada zgrade dolaze do izrazaja (u ovom slucaju neokrecene ali opet lepe) dok kad je suma drveca ispred, ne vidi se nista, a zapravo se tek sad vidi koliko je Beograd bogat vrednom arhitekturom koja samo ceka da se uredi i da zablista.
slazem se da se bolje vide zgrade, a beograd je prepun lepe arhitekture, apsolutno ne razumem ljude koji idu po centralnoevropskim gradovima da se nagledaju arhitekture kad potpuno iste ima kolko oces u beogradu

ali ipak je lepo kad setas leti a od sunca te stiti drvored
Ovde je problem što kad imaš drvorede , ljudi se žale kako oni zaklanjaju arhitekturu zgrada , preko toga da kada se seče drveće da je to zločin , do toga da tamo gde nema drvored , žale kako nenormalno tuče sunce leti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599498#p599498:11giis9s je napisao(la):
gishko » 01 Feb 2019 10:34 pm[/url]":11giis9s]Ja imam osećaj da prate forum i da rade sve suprotno od naših želja i ideja. Jednom sam čak i napisao kako mi se dopadaju stubovi rasvete kod crkve Sv Marka i oni ih zamenili nekim drugim.

:lol: jel znas da sam to isto pomislio !
 
Setio sam se da smo tad komentarisali isto :D
 
E ovaj platan je nešto skrivio pa je otišao pod mač (stručniji znaju da se baš tako i zove deo motorne testere koji mu je presudio):
 
Vrh