Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Nije Bulevar jedini gde zbog stare regulacije nema trotoara, postoji jedna takva tačka i u Vojvode Stepe. Jednostavno smo nedovršeni grad.
 
uopste na tom delu ima jako puno praznih placeva a nesto sam cackao po netu kazu da 2015 il 2014 grece granjda tj prosirenje :)
a nadam se tad i sredjivanje bulevara :)
ps vucko pisao sam ovima iz opstine pre pola godine i rekose da od parkica kod cvetka planiraju da prave neki tas 2 :)
a nadam se kad prosire bulevar da ce umesto tih kucica poceti da nicu zgrade :)
 
vucko":3aleprq9 je napisao(la):
Da,sirice se na drugu stranu sto se vidi po slici koju je postavio Homer.Jer vidite novu zgradu levo od kruzica?Takvu regulaciju ce pratiti I ostali objekti sa te strane.

Jednostavno kako sada stoje stvari, mora sirenje na kontra strani ulice ne samo zbog te nove zgrade vec i zbog pomenutih solitera - kada bi prosirili ulicu za jos jednu traku sa strane gde je ta novogradnja i gde su soliteri, iz solitera bi se izlazilo direkt na ulicu.

Sa druge strane ulice medjutim nema velikih zgrada, sve su neke jednospratne kucice i barakice i to uglavnom lokali (nisu stambeni objekti). Dakle lakse je tu stranu porusiti i tu prosiriti ulicu.
 
Cek a zasto se sirenje bulevara ne bi moglo raditi kombinovano u zavisnosti od zauzetosti parcela. Mene zanima deo kod same cvetkove pijace kako ce tu biti
 
Kod same pijace je lako, jer ima dosta prostora ispred pijace, onaj kao trgic/parkic sa klupama.

Ako se bude pratio Ezisov plan za metro koji podrazumeva metro do ustanicke, podzemno, onda ne treba raditi nikakvo sirenje ovog dela dok ispod ne prodje metro, jer ako ispod prodje metro, tramvajske sine se uklanjaju a ulica uz minimalna prosirenja postaje 2+2. Takodje, studija predvidja da ako se ovde pravi podzemni metro, to radi c&c metodom sto znaci da bi ceo potez bio potpuno raskopan, te bi u sklopu toga trebalo da se radi i rekonstrukcija ulice i eventualno sirenje.
 
Sirenje je prakticno nemoguce, pre svega zato sto je vecina objekata tik uz ulicu, u nekim delovima cak nije bilo mesta ni za trotoar, vrlo malo prostora. Ako se izgradnjom metroa uklone sine, onda bi mogla da se doda po jedna traka u oba smera, kao sto je vec receno.
 
kako onda dokle bi onda isao tramvaj ? a za te parcele kucice je najbolje srusiti i dati nekom da sagradi zgrade bolje da su tu pravili one neprofitne stanive nego po vozdovcu zelezniku i i gde ih vec prave :) realno kad tac ce to morati da sklone i da srede bolje da srede kad krenu da prave metro nego da posle ponovo rade taj deo :)
 
Imate usvojene planove,jos nisu usvojeni planovi za blok gde je pijaca i blok gde je Dom zdravlja.

U principu ide sirenje cik+cak. Kod cvetka ide se Pravo preko one pekare i zgradica ka zivka davidovica pa tek kod pocetka spustanja ka domu zdravlja ide krivina od koje na levo sa strane olimpa bulevar ostaje sve do ustanicke.To je uradjeno zbog ekspropriacije i da bi krivina bila sto blaza.

Recimo da podelimo bulevar od Cvetka do Ustanicke na 4 dela.

1.Cvetko-Deskaseva(ulica kojom ide 309ka)
2.Deskaseva-Mite Ruzica(ulica pre kluza kojom idu busevi za mirijevo)
3.Deskaseva-Stara Okretnica
4.Stara Okretnicka-Ustanicka

Krenuh da detaljno analiziram situaciju ali nije realno,metro ako i kada bude bio gradjen icice do Vuka,tek onda ce gradska vlast krenuti pricu da siri Bulevar od Cvetka,ili ce to uraditi tek kada metro stigne do Cvetka,u svakom slucaju nece bar narednih 5 godina.
 
Pozdrav svima,
Zna li neko sta se desava sa donosenjem detaljnog plana kojim se predvidja put koji spaja Bulevar od Cvetkove pijace, Milana Rakica i okretnicu 28, takozvana nova Aradska koja se spaja sa Cingrijinom, malo malo pa cujem da se odustalo od tog puta.
 
Dobrodosao Milose. Za sada tog plana nema ni u najavi Nova Aradska, nova Cingrijina, nova Gospodara Vucica kako god je zvao :)

Od puta se nije odustalo ali znam ljude koji zive na trasi tog puta i vec dobrih 30 godina ne smeju da grade i rekonstruisu svoje prizemne kuce i cekaju najzad gradnju tog puta.

Po mojim pretpostavkama ce prvo siriti Bulevar i napraviti kruzni tok kod Cvetka pa tek onda raditi tu novu Aradsku ili gospodara vucica. Ne racunaj na to bar 2-3 godine jer nije ni doneta odluka o izradi plana za to podrucje.
 
morace da krenu da rade svakako kad krene metro da se gradi :) al ko sto ti kazes nece pre dve tri god :) koliko sam s ja raspitivao siri se g vucica a pakric kod doma zdravlja ce kao da bude drugi tas :) bar po onom sto sam ja pre pola godie dobio ko info
 
Bolje vas nasao :)

Vucko i ja zivim na toj trasi i imam taj problem i ne vidim nacin da ga resim. Zna li neko sta je sa prosirivanjem Milana Rakica ? jeli to i dalje aktuelno ili...
 
au brate kako izdrzavas ? ja sam malo ispod bulevara i kad prodjem tom trasom stvarno je uzas i jedva ckam nesto da se urdi sa tim milion puta sam pisao opstini zvezdara da vidim hoce li ista krenuti
 
au brate kako izdrzavas ? ja sam malo ispod bulevara i kad prodjem tom trasom stvarno je uzas i jedva ckam nesto da se urdi sa tim milion puta sam pisao opstini zvezdara da vidim hoce li ista krenuti
 
Ne znam sta bih ti rekao... Da li bi eventualno odustajanje od prosirivanja Milana Rakica uticalao na taj deo o Aradskoj sta mislis Vucko ?
 
Позз другари.
Ја живим у чингријини баш на крају потеза од окретнице до ОШ Марије, готово на 50ак метара од школе.
Сад, занима ме, да ли је планирано било какво проширење тог дела улице?
Пошто је пре пар дана комшиница видела геометре како снимају, и кад их је запитала зашто се снима ту, добила је одговор да треба да се ради/шири улица/пут, нису прецизирали тачно шта. Е, сад, ако сам ја добро покачио претходна писања, у плану је сигурно траса коју сам обележио плавом бојом на слици, а да ли има икаквих вести о црвеном делу улице? Пошто се сећам да су била нека причања да ће можда ту да иде траса аутобуса и троле, што је готово немогуће због нагиба на крају узбрдице, пре рачвања према дому, школи и шуми, где је кад добро напада снег и за аутомобиле немогуће да извуку узбрдицу без самоубилачког хватања алета од окретнице. :mrgreen:
Позз :D

N12Yppt.png
 
Plava trasa ne ide belopalanackom nego se nastavlja pravcem aradske pa pored studentskog doma pa se uliva u cingrijinu... a ove dve slepe (belopalanacka) se ne spajaju sto na izgled deluje logicno... za taj deo gore ne znam ja sam cuo da je neka zena iz opstine rekla komsiji da dodje sad krajem avgusta da pita sta se desava jer navodno treba da izadje neka odluka u sluzbenom glasniku vezana za prosirivanje Milana Rakica...
 
Хммм, да, али те две слепе су уствари један преко које су неки људи пре ко зна колико рокнули кућу, има пролаз од око метар ширине и можда 4 метра од краја једне до почетка следеће. Мада, сад кад погледам сателитску слику, и јесте логичније да иде поред дома, јер има далеко мање кућа, а добар део пута је оно празно земљиште у оквиру градксе чистоће. :D
 
Ja sam tu negde kod okretnice trola i malo sam više zaludniji od vas,hajmo ovako :)

Evo slicice za pocetak

2gx1nv6.jpg


1. 1976 godine je definisano da se čingrijina spoji sa cvetkom preko te aradske koja je trenutno pešačka od vjekoslava kovača do milana rakića.

2. Time se dobija nova okretnica trola i spajanje Cvijićeve, Dimitrijale i Čingrijine sa Gospodara Vučića i Južnim Bulevarom koji čine magistralni prsten oko centra Grada,nije UMP već neku vrstu prstena,zaboravih definiciju koja postoji i u novim GUP-ovima.

3. Proširenje Milana Rakića je planirano ali je problem što je ono oduvek planirano sa severne strane,to jest strane ka šumi i Mariji. Zato su svi objekti osim Đelmaša i ostalih poštenjačina iz 90tih i 2000tih uvučeni dobrih 5-10 metara od ulice.Zanimljivo je da katastarska opština Zvezdara je juzno od milana rakića dok je severno katastarska opština Mirijevo.

4.Milana rakića je prvobitno planirana da ima 4 trake sve do Batutove koja je i sama trebala imati 4 trake ali je od toga odustato. Pa je zadnji plan da 4 trake budu do gradske cistoce i rifata gde ce i biti ukrstanje sa cingrijinom-aradskom-gospodara vucica.

5.Jos pre 2 godine su usvojili plan kojim je prosirenje milana rakica planirano sa juzne strane,dakle tek kada se izgrade zgrade na mestima trenutnih kuca ta ulica ce biti sirena,a to nece biti bar 10tak godina.

6. Ne postoji plan za sirenje ni Cingrijine od gradske bolnice niti za probijanje iste do MIlana Rakica. Imam druga kome je kuca gde treba proci Cingrijina ka cistoci i MIlana Rakica i njima od 1976 zabranjuju da krpe,nadogradjuju ili grade nove objekte na placu.
A nije ni doneta odluka da se napravi plan za sirenje ulice,niti ce biti donet bar nekoliko godina jer ga nema u budzetima za naredne godine.

Dakle prvo trebaju doneti plan za nedostajuci deo,sto traje dobrih 2 godine pa da se nadje novac i izgradi. Od svega toga u skorijem roku mrka kapa. Takodje planirano je i da trole idu sa ove nove raskrsnice duz milana rakica za mirijevo. Mozete li to zamisliti? MIslim da to ni nasa deca nece doziveti
 
Moja parcela je ova na koti 201.56 prva iza gradske cistoce (leva) i mnogo je los osecaj kada ne mozes da gradis na svom placu verujte mi :) Sta mislis Vucko da li je fizicki izvodljivo da kada, ako "sagrade" taj put ostave drugi deo placa msm zbog skarpe i visinske razlike odnosno hocu li ja znati da li cu moci da gradim na ostatku placa kada se donese detaljni plan za taj deo ? ukoliko put ne zauzme ceo plac, ili oni tada israfiraju ceo plac pa posle mora da se ceka neki gradjevinski projekat...
 
A ti si taj! hehe Super ti je lokacija.

Pretpostavljam da ce ti otkupiti samo deo parcele kada budu gradili put a tebi ostaje i kuca i ostatak parcele sto znaci da ces onda moci neku zgradu da sazidas na placu recimo kao ovu od 4 sprata sto je nikla u obliznjoj ulici cije ime sada zaboravih :)

Dakle prvo je da donesu taj plan za taj kraj ili ulicu pa da na osnovu toga se pocnes raspitivati sta i kako.Recimo imas iskljucenje iz Milana Rakica u Sarplaninsku kod Veljka Dugosevica. Tamo je investitor kupio plac i sazidao zgradu na mestu gde je znao da nema ulice dok je parking tamo gde ce proci ulica. Mislim da tako moze i kod vas da se uradi.Dakle da prodate nekom investitoru plac posle donosenja plana i da dobijete nekoliko stanova :)
 
Pozdrav :)

ma meni je zelja da se skucim kakvi crni investitori... ali dobro, ti mislis da ce na osnovu detaljnog urbanistickog plana biti moguce da se odredi koji deo placa je slobodan i dobiti gradjevinsku dozvolu da taj deo. Hvala u svakom slucaju!
 
Vrh