Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Nevidljiva opasnost kod Vukovog spomenika: Uklonite šrafove sa trotoara dok neko nije poginuo


U prestonici, nažalost, na svakom koraku preti opasnost naročito u saobraćaju, a kad je ona nevidljiva onda je situacija zaista paranoična. Baš tako se osećaju pešaci koji su se prethodnih nedelja saplitali o šrafove skinutih zaštitnih ograda na tramvajskoj baštici u Bulevaru kralja Aleksandra i padali direktno na kolovoz.

Samo pukom srećom, nijedan pešak nije stradao na ovoj sada već crnoj tački kod Vukovog spomenika. Zaštitna ograda je na tramvajskoj baštici skinuta, ali su na pločniku ostali šrafovi koji izgledaju upravo kao crna tačka. To ne umanjuje njihovu opasnost. Čak šta više.

638356_bulevar-srafovi-kod-vuka-1-foto-darko-nikolic_f.jpg


- Prošle nedelje prelazila sam tu ulicu i pošto slabo vidim nisam ni primetila te šrafiće. S druge strane, ni slutila nisam da me tu može zateći bilo kakva prepreka. Zakačila sam šraf, spotakla se i pala pravo na kolovoz. Sreća moja, da vozač koji se nalazio u toj traci nije vozio brzo pa je skrenuo u drugu traku. Ne smem ni da pomislim šta bi bilo da sam pala pravo pod točkove. Sekundi su bili u pitanju. Uopšte ne znam zbog čega su tu skidali ogradu i zašto onda nisu uklonili šrafove - ističe nesrećna žena.


638357_bulevar-srafovi-kod-vuka-2-foto-darko-nikolic_f.jpg


Odgovor na ovo pitanje ne znaju ni u Sekretarijatu za saobraćaj.


- Povodom postavljenih pitanja potrebno je da se obratite Agenciji za investicije, za koju preduzeće Balkan gradnja d.o.o. izvodi radove na predmetnim stajalištima - rekli su u ovom sekretarijatu.


S druge strane, u Agenciji za investicije već nedelju dana ne odgovoraju na pitanja, dok se u preduzeću "Balkan gradnja" ne javljaju na telefon.



Bitno je samo da uklone opasne šrafove ili bar da postave novu zaštitinu ogradu

ИЗВОР БЛИЦ
 
Pretpostavljam da ako su tu bili stubici da je prelazenje ulice tu nedozvoljeno. Ne znam kako je neko mogao da se protakne na srafove ako je postovao pravila saobracaja i kretanja pesaka?
 
Шрафови су дуж трамвајске баштице/острва...сасвим је могуће да идеш паралелно са цестом и да се саплетеш а да ниси ни покушао да пређеш улицу...
Свакако да су могли да ставе неку траку или слично да упозоре на радове...
 
Nekad mi dođe da se namerno povređujem na razne rupe, šrafove, propale ivičnjake, ograde i uzmem odštetu od grada (milionsku kao u američkim filmovima).

Poslato sa telefona
 
kad je planirano to milism za kad su planirani pocetci radova ?
 
Јел може неко можда да окачи план? За отварање плана са сајта града Београда потребан је АутоДеск или слично...


Видим помињу неку кулу од 14 спратова :shock:
 
milanobelgrade":rlun3512 je napisao(la):
Јел може неко можда да окачи план? За отварање плана са сајта града Београда потребан је АутоДеск или слично...


Видим помињу неку кулу од 14 спратова :shock:
Skini onaj besplatni autodesk program, nećeš se pokajati a i nije prevelik, tipa 35 mb.

Ništa nije nerealno, recimo ja imam informaciju da vlasnik na ćošku deskaševe i bulevara ka mite ružića ima nekoliko placeva i samo čeka da se usvoji plan i odmah kreće da gradi zgrade. Ovo će biti kao u Vojvode Stepe u smislu da zavisi od toga koliko bude isplativo privatnicima da grade, a verujem da će biti jer se radi o Bulevaru.

Mene recimo fascinira taj kružni tok na raskrsnici G Vučića i Bulevara ali neće on biti skoro izgrađen, drago mi je da će biti šine u sredini što je i razumno. Sviđa mi se i smisleniji pristup domu zdravlja a i Vjekoslava Kovača.

Nemam nikakve zamerke, jedino mi je žao što se nigde ne pominje metro, ali je to jasno da od njega nema ništa jer smo siromašna propala država.
 
Вучко,
па зар неће већи део тог плаца завршити као улица и тротоар?
Колико видим Булевар шире на северну страну и то је оно што ми се чини нереално,ок је кад неки предузимач хоће да гради 6 спратова уместо уџерице, па се договори са власницима уџерице, али ко ће да обештети све власнике плацева на северној страни где треба да се шири улица?

Не знам за пример да се то радило у Београду у скорије време у овом обиму који предвиђа овај план...оволико рушења кућа да би се проширио Булевар и изградиле ове нове улице...

Није да не бих волео али...скептичан сам... :|
 
Ok, skinuo sam PDF ali nisam dovoljno pismen za ovu vrstu planova (verovatno bi bolje bilo u CADu sa isključenim nekim layerima). Da li mi se ispravno čini da će biti probijena nova ulica od ugla Paje Jovanovića i Majke Kujundžića do Gospodara Vučića (uz spajanje sa Miodraga Petrovića Čkalje?).

Kružni tok će pomoći, trenutno se na toj raskrsnici redovno formiraju čepovi. Nadam se da će osmisliti i neko drugo rešenje za prelaz pešaka kod Cvetkove pijace, pošto postojeća 2 pešačka prelaza (između semafora na uglu sa Velizara Kosanovića i semafora na uglu sa Gospodara Vučića) jako usporavaju saobraćaj; primera radi, često mi treba manje vremena da stignem od Cvetka do Vuka nego od Velizara Kosanovića do Cvetka.
 
Izvor: Beobuild.rs

Novi plan za Bulevar
bkapresekf.jpg

Na uvid javnosti početkom meseca izložen je plan detaljne regulacije za još jednu etapu u planiranju Bulevara kralja Aleksandra i urbanih zona koje ga okružuju. Novi plan koji je predstavljen javnosti pokriva područije od Cvetkove pijace i Ulice gospodara Vučića do Ulice Mite Ružića i Mis Irbijeve. To je praktično prva deonica Bulevara na delu koji nije rekonstruisan i fukcioniše sa po jednom trakom za svaki pravac. Planom je predviđena totalna rekonstrukcija područija uključujući širenje infrastrukture, omogućavanje dodatne izgradnje i urbanu obnovu javnih funkcija.

Celu vest kao i pdf dokumente plana mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/764.html
 
Pozitivno:
- kruzni tok sa Gospodara Vucica
- Dva P+14 solitera na obodu te raskrsnice
- izmestanje parking prilaza u zadnje ulice

Steta samo sto je ovo samo prvi deo, ocekivao sam da kad se radi, bude bar do Ustanicke
 
Па од Мите Ружића до Устаничке је усвојен план још одавно...или грешим?

И ово кад усвоје - питање кад ће да се ради...ако се буде радило...
 
milanobelgrade":2ol6xxgm je napisao(la):
Па од Мите Ружића до Устаничке је усвојен план још одавно...или грешим?

И ово кад усвоје - питање кад ће да се ради...ако се буде радило...
Koliko vremena je prošlo od kada je usvojen plan za deo oko Đerma, do početka zidanja?
Verujem da će i ovde delovi plana brzo početi da se realizuju, neko je odavno bacio
oko na taj deo i unapred uložio kapital, kupujući prethodnih godina parcele na kojima do donošenja
plana nije bila moguća gradnja, a nakon usvajanja plana ista parcela vredi višestruko više.
 
jao kako se obradujem "kao dete na bozic" kada krenu da se ruse udzerice i prizemljuse

sa se ja pitam, ja bih proterao bulevar ovuda!!
 
mekbejn":3ai9cuxq je napisao(la):
Pozitivno:
- kruzni tok sa Gospodara Vucica
- Dva P+14 solitera na obodu te raskrsnice
- izmestanje parking prilaza u zadnje ulice

Steta samo sto je ovo samo prvi deo, ocekivao sam da kad se radi, bude bar do Ustanicke


Одлажу то јер на том делу мораће да руше већу зграду где је ја мислим пиреус банка или да некако заобиђу то, баш је чудно што се план завршава мало пре тог дела

Оће да купе време да не руше нову зграду
 
Bulevarac":2f78mxl4 je napisao(la):
milanobelgrade":2f78mxl4 je napisao(la):
Па од Мите Ружића до Устаничке је усвојен план још одавно...или грешим?

И ово кад усвоје - питање кад ће да се ради...ако се буде радило...
Koliko vremena je prošlo od kada je usvojen plan za deo oko Đerma, do početka zidanja?
Verujem da će i ovde delovi plana brzo početi da se realizuju, neko je odavno bacio
oko na taj deo i unapred uložio kapital, kupujući prethodnih godina parcele na kojima do donošenja
plana nije bila moguća gradnja, a nakon usvajanja plana ista parcela vredi višestruko više.


Проблем је што доста објеката мора да се руши због проширења Булевара и изградње ових нових уличица...
Власнике тих објеката треба да обештети град...или да их расели негде...
Ту прича иде много спорије...
 
Може ли неко да означи шта се све треба срушити, бар до Устаничке?
 
Vrh