Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

vucko":39redb49 je napisao(la):
P.S.Da li je neko razmisljao o "ispravljanju" bulevara koji ima trbuh od cvetka do ustanicke jer je ostatak smederevskog puta.Ovo je najradnikalnija verzija,na trasi nema ni jedne zgrade,samo kucice,mada problem bi mogla biti razlika u visini
Mislili su, pre mnogo godina. Moj deda je bio u gradskom vecu, kada se prosirivao Bulevar od Batutove do Cvetka. Tada su doneli odluku da istovetno prosire Bulevar do Ustanicke, tako sto bi ga ``ispravili``, odnosno isao bi manje-vise sadasnjom trasom Zivka Davidovica, odnosno Zivka Davidovica bi prestala da postoji. Medjutim, na kraju se odustalo od toga jer je predstojalo veliko nasipanje terena zbog visinske razlike, a za to nije imalo novca.

2012":39redb49 je napisao(la):
Ja im predlažem da duž celog Bulevara i ivičnjaka postave stilizovane betonske žardinjere ankerovane to jedino može da spasi Bulevar i pešake od bahatosti parkiranja na trotoarima,također predlažem da se postave žardinjere po sredini tramvajskih baštica da bi se sprečilo da pešaci pretrčavaju prugu gde god stignu,tako će malo da poprave vizuelnu monotonost asfalta u bašticama
Potpuno se slazem, zardinjere bi bile mnogo plemenitije i ``evropskije`` resenje. Oplemenile bi tu gomilu asfalta.
 
Nadjoh preko gisa nesto sto sam prizeljkivao oduvek kao i puno ljudi sa foruma.U februaru 2010 je usvojen plan za prosirenje gospodara vucica od vojislava ilica do bulevara a evo najzanimljivijeg dela plana.Kruzni tok sa bulevarom i 4kraki podzemni prolaz(ili stanica za metro) :gobb: Najzad nesto pametno da urade

zkkeud.jpg
 
Pa ,ovo mi više liči na podvožnjak,a koliko vidim da je to tramvajska pruga a ne Metro stanica..:kafa:
 
vucko":9xb61yw7 je napisao(la):
Da li je neko razmisljao o "ispravljanju" bulevara koji ima trbuh od cvetka do ustanicke jer je ostatak smederevskog puta.Ovo je najradnikalnija verzija,na trasi nema ni jedne zgrade,samo kucice,mada problem bi mogla biti razlika u visini
Наравно, са све комплетном окретницом за 300 бусеве, трамваје, 17, 19, 31 и станицом метроа на крају.

Дао бих ти +1 јер си први поставио слику, али прошло је мало времена. Ако би период могао да се смањи?

Ова слика занимљиво изгледа и као што рече 2012 изгледа да је то трамвај. Није лоше решење за будућу варијанту са ширењем Г. Вучића и горњег Булевара. Коначно да су се сетили кружног тока!
 
100829-BLVKA-23.jpg


Posle nešto više od šest meseci privode se kraju radovi na rekonstrukciji najdužeg bulevara u Beogradu. Od sredine februara kada su krenuli prvi radovi pa do danas, čini se da je obavljena većina planiranih poslova, počev od postavljanja novih instalacija, vodovodne i kanalizacione mreže, izmeštanja tramvajskih šina i novog rasporeda parking mesta. Nakon današnjeg obilaska, naš utisak bi se ukratko mogao podeliti u dve stavke - zadovoljstvo činjenicom da se radovi privode kraju ali i skepsom prema određenim propustima koji se ne dešavaju prvi put kada su rekonstrukcije beogradskih saobraćajnica u pitanju.
Celu vest i fotografije mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/424.html
 
Wille ma opusteno za te pluseve,ne opterecuj se,dajem ih i ja tebi i uvek ne mogu drugi da ti dam jer ne daje softver.

Sto se tice kruznog toka poceli su da idu u toku sa vremenom,ipak je ovo prvi plan koga vidim da je radjen 2010 i za sada obecava,dakle nasi dragi urbanisti se opametise!
 
Wile E. Coyote":1nnkpdgr je napisao(la):
Није лоше решење за будућу варијанту са ширењем Г. Вучића и горњег Булевара. Коначно да су се сетили кружног тока!
Setili su se kružnog toka kod cvetka po GUP-u iz još 30-tih godina prošlog veka. Onda su i planirali ono što je danas unutrašnji magistralni prsten, koji bi sekao Bulevar baš kod Cvetka, dalje nastavio prema Čingrijino pa okolo brda tj. šume duž ulice Svetog Nikole i Severnim bulevarom bi taj magistralni prsten izbio na Bogosloviju i Pančevački most
 
Vučko, tvoja ideja o ispravljanju je suviše radikalna. Na delu koji bi ti ispravio krivine su sasvim blage, takoreći neosetne tako da nikakvo ispravljanje nije potrebno. Od Cvetka pa nadalje bulevar će se proširiti (gledao sam davno taj plan) i, što je bitno, njegova širina će biti ista i kod Vuka i kod Ustaničke i kod one pumpe na kraju gde se skreće za Mokri lug (ne sećam se da li Veliki ili Mali). Ne samo da će širina biti ista nego će biti isti i izgled - tramvaj u sredini, drvored platana, parkinzi i lepe zgrade, kao one sad kod Liona (nažalost ne znam imena poprečnih ulica osim g. Vučića). Ako bi hteli da ga isprave kako ti predlažeš moralo bi se mnogo nasipati da bi se nivelisao teren. Sem toga, bulevar prav kao strela bio bi malo monoton.
 
Homere :lool: +1

Pa da dedinje,rekoh najradikalnija,sto rece stf da je preko zivka davidovica to bi bilo dobro resenje jer je ipak malo tupavo da glavni starogradski bulevar ima takve krivine.A i kada jednog lepog dana tuda metro bude podzeman verujem i da ce uticati na brzinu njegovog saobracanja.

Evo jos materijala za homera

djilas-527.jpg
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=1nMTppSJhro[/video]
 
Meni se svidja izgled ovih ogradica, skroz daju neki starogradski smek bulevaru
 
I meni su ogradice skroz ok i lepse su boje nego one u savskoj i mislim da im je visina taman koliko treba jel neko rece da su preniske mislim da su bas kako treba ;)
 
Ogradice su po meni super, cak i visina, jer ovako niske su nekako elegantne, a za boju, mislio sam da je ta bronzana ok, dok nisam video slike i nekako mi se ne uklapa u ostali mobilijar, stanice, bandere, semafore, koji su u onoj tamno sivoj varijanti, pa mislim da bi ih trebalo ofarbati
 
Nisam primetio da li je to novost ili ne, ali mi se svideo ovaj detalj za slabovide ljude:

100829-BLVKA-09.jpg


Ako pogledate sa strane, može se uočiti mapa ulice, odnosno broj traka i šina koji se moraju preći do sledeće strane ulice. Lep detalj.

Ono što mi nikada nije bilo jasno u Srbiji... stvarno nigde drugde nisam video su ova polovična rešenja:

100829-BLVKA-15.jpg


Da li mi neko zdrave pameti može objasniti zašto trotoar ne ide do same zgrade, već mora da se dopunjuje sa asfaltom?! WTF


Juče sam baš prošao kroz Bulevar kolima, i situacija je mnogo bolja nego što je bila, ali na toliko mesta postoje odskakanja automobila a da ne govorim o šahtovima koji ne mogu biti u ravni sa asfaltom... ali to je izgleda u Srbiji naučna fantastika da se odradi kako treba (ali je svakako neuporedivo bolje urađeno nego u Požeškoj)
 
Е ово је стварно смор. :bash: Јасна ми је прича о надлежности за свој део тротоара, али ово заиста очајно изгледа.
 
To je pominjao clan nbumbic,stvarno je idiotski.Po meni je i resenje kod vukovog spomenika idiotsko,trebali su lepo da urade vec tim plocama do spomenika vuku a ne ovako pola starog da ostave i pola novog,al dobro to je to da ih manje izadje cena.
 
Sad je takva guzva u bulevaru naredalo se 12 tramvaja izgleda da su semafori jos u probnom rezimu raskrsnica ispred pravnog je blokirana a sa ruzveltovom je opsti haos niko ne postuje one crbene trake ne blokiraj raskrsnicu svi trube strasno :bash: :bash: :rant:
 
Meni je recimo nejasno to sto nije montirana svetleca vertikalna signalizacija, iako je to u Beogradu jos pre 40 godina bila praksa.
 
zhaba":35j6y59u je napisao(la):
Meni su ogradice odvratne. Puno su mi lepse autobuske i tramvajske nadstresnice.
Slazem se. i ne svidjaju mi se stanice, jer mi one nastresnice izgledaju nabudzeno na stanicu, kao i one kante za smece za koje ne znam koja je veza potrebna da bi prosle estetski. Takodje, ne svidjaju mi se trotoarske ploce i moglo je malo jace svetlo na trotoaru tokom noci da se postavi, jos uvek se nazire tama. sve ostalo je ok. svidja mi se asfalt.
 
sad sam malo prošao i kvalitet završnih radova na trotoaru je očajan - krivo postavljeni ivičnjaci, ničim objašnjive rupe, ulegnuća u pločama.. sve one stvari za koje sam se nadao da su privremene će verovatno ispasti trajne. sa druge strane kolovozi, semafori i posebno stubovi za putokaze izgledaju baš dobro, a bacanje smeća u podzemni kontejner je pravo uživanje :lol:

edit: sad vidim da su ovi propusti dokumentovani u tekstu na sajtu :kk: stvarno fascinira da neko može ovako da ostavi gradilište

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/100829-BLVKA-31.jpg

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/100829-BLVKA-37.jpg

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/1/100829-BLVKA-20.jpg
 
Postaviti stubic duz ivicnjaka inace ce biti parkiranja od bahatih ali i od onih drugih vozaca,
zanas samo tetki da odnesem lek pa se sklanjam...!!! a onda na mestu tockova de se parkirao ostaje bara kada padne kisa...
Stubici ODMAH dase ne upropasti dok je jos novo!!!!!!
 
Da dopunim druga zaffu,prodjoh bulevarom i evo utisaka:
-Novi semafori su super ali nemaju brojace a onaj zvuk za slepe zvuci kao pneumatska busilica
-Stvarno ima fuseraja na puno mesta,ima nekoliko otvorenih sahtova koji su ostali nezavrseni.Takodje ima nekoliko mesta gde nisu stavili kocke(a izgleda i nece kako kaze vlasnik jednog lokala).Verovatno ce kao sa pozeskom kada prodju mediji da posalju da se dorade ta mesta.Taj vlasnik rece popakovase i pobegose ko da Svabe dolaze!!! :laugh:

Zanimljivo je da su ostale dve drvene bandere,jedna kod raskrsnice batutove i bulevara,ona apsolutno nema nikakvu svrhu jer kabl ne ide nigde.A druga ima i kod onih udzerica preko puta orla je.

2 bloka od djerma do poslasticarnice bombaj koji se nalaze na neparnoj strani nemaju mesta za sadnice,nije ih bilo ni pre sece pa nije problem.Ali problem je sto verujem da gradsko zelenilo nije racunalo da ce tu vec sledece godine srusiti udzerice pa ce se povuci front zgrada od ulice i tu ce biti prostor za platane.Znam da previse cepidlacim ali prosto znam da nisu razmisljali o tome i da ce posle izgradnje novih zgrada biti ili rupa ili neko smesno drvece :rolleyes:
 
Leva strana Bulevara je bogata fuserajem, sto se i moglo ocekivati sudeci po tome da su je radili dosta krace od desne. Rok jeste jako vazan, ali, da li je bas toliko vazan?
 
Vrh