Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Kojot pa zato sto to treba odrzavati inace ako bude neke boje zelene za asvalt oboicu bastice nko se nece ljutiti a ovi aca b nece ni primjetiti jos ce reci da je to njegova ideja :laugh: Kontejneri su dobili nadzemni dio .Da li se zna hoce li postavljati stanice alma kvatro duz bulevara i gsp svoje cuvene zelene stubice :kafa:
 
Ipak sam dobio svoje stubice :p Sad se Nesa, ulicni reporter Studija B, ukljucivao u jutarnji program sa coska Golsvordijeve i Bulevara i ispred pesackog prelaza stoje dva stubica ista kao u Resavskoj.
 
Homer jay
I da "zeleni raport" - otvaranje ponuda za platane 10. septembra, prvi zasad 15. oktobra. (Jevandjelje po Draskicu 24:08)
A evo celog clanka sa nasim voljenim predsednikom opstine :)


U vezi opstine zvezdara ovaj pajser od predsednika opstine nesto trabunja.Znaci sledece godine ruse udzerice u bulevaru i radice mirijevski bulevar,a nista od poste kod cvetka koju su obecali pred izbore...Blah...

sumaPopovic.jpg


Tender nije gotov ali zna da ce biti uvezeno drvece iz nemacke,dakle javlja mu se :) Evo i linka u tekst formatu

http://zvezdarskasuma.blogspot.com/2010/08/ma-sta-nam-rece.html#more

Bio je juce gradski menadzer na bulevaru na studiu b i objasnjavao je nekim likovima kako je to lose sto parkiraju na trotoaru i kako kosta grad,situacija je bila da se upisas od smeha.

Sto se tice planova koliko znam postoji od ustanicke do mite ruzica imas na onom sajtu urbanizam.zvezdara.com

A dok plan od cvetka do mite ruzica ne postoji,jedino mislim da ce kao i u tom delu ka ustanickoj rusiti te udzerice sa leve strane radi prosirenja kolovoza za po 1 traku.Mada ja bih to uradio drugacije,okacicu moju ideju za neki dan
 
Wile E. Coyote":1f112lwj je napisao(la):
Ух, гледам трамвајске баштице са травом... Зашто нису такве и у Булевару??? :bash:
Zato što - eto tako!!!!
 
GOJE":1kghuw1a je napisao(la):
Wile E. Coyote":1kghuw1a je napisao(la):
Ух, гледам трамвајске баштице са травом... Зашто нису такве и у Булевару??? :bash:
Zato što - eto tako!!!!
pored sece platana...svakako najveca greska i glupost ove rekonstrukcije...
 
Stubići samo u Srbiji

- Bilo bi veoma ružno da se za šest meseci ili godinu dana ovako uređen bulevar ograniči stubićima. To je praksa samo u Srbiji, dok se u Evropi stubići više nigde ne postavljaju zato što su ivičnjaci dovoljni da se ne parkira na trotoarima - podsetio je gradski menadžer Aleksandar Bjelić.
Koja neverovatna glupost. Zivim u Londonu i mogu vam reci da je ceo grad sav u stubicima!

Bio sam vise puta u Parizu i, ukoliko se dobro secam, tamo je ista prica.

Stubici samo u Srbiji? :bash:
 
Mislim da nedostatak trave u tramvajskim basticama nije tolika tragedija. Znajuci kako se kod nas odrzavaju zelene povrsine, te bastice bi verovatno vecinu godine bile u blatnom stanju, a blato bi se raznosilo po Bulevaru. Tako da bolje sto su betonske.
 
hazard":c2rgovdn je napisao(la):
Mislim da nedostatak trave u tramvajskim basticama nije tolika tragedija. Znajuci kako se kod nas odrzavaju zelene povrsine, te bastice bi verovatno vecinu godine bile u blatnom stanju, a blato bi se raznosilo po Bulevaru. Tako da bolje sto su betonske.
Nisu betonske, nego asfaltne :bash: Inače ne razumem kako bi se raznosilo blato, ako nijedno vozoli fizički nema pristup zelenoj površini. Ako već nisu travnate, iz bilo kog razloga, asfalt je poslednje rešenje. Postoji beton, štampani beton, kocka....
 
vucko":2i96nkc2 je napisao(la):
a nista od poste kod cvetka koju su obecali pred izbore...Blah...
Ta pošta je trabalo da se otvori još ne znam pred koje izbore u Mobtel/PTT zgradi kod Cvetka.
Da misle da će se tos koro desiti ne bi renoverili poštu kod Liona.

Nažalost rešavanje imovinskih sporova oko te zgrade će potrajati
 
GOJE":35vyl7vl je napisao(la):
[
Nisu betonske, nego asfaltne :bash: Inače ne razumem kako bi se raznosilo blato, ako nijedno vozoli fizički nema pristup zelenoj površini.
Da samo što u slučaju zastoja/obustavljanja tramvajskog saobraćaja autobusi treba da idu tramvajskim bašticama.
U celom rekonstruisanom delu Bulevara postoji samo jedna autobuska stanica na kolovozu - Batutova, ostalo su samo tramvajske stanice.
 
nbumbic":37iep9js je napisao(la):
GOJE":37iep9js je napisao(la):
[
Nisu betonske, nego asfaltne :bash: Inače ne razumem kako bi se raznosilo blato, ako nijedno vozoli fizički nema pristup zelenoj površini.
Da samo što u slučaju zastoja/obustavljanja tramvajskog saobraćaja autobusi treba da idu tramvajskim bašticama.
U celom rekonstruisanom delu Bulevara postoji samo jedna autobuska stanica na kolovozu - Batutova, ostalo su samo tramvajske stanice.
Zbog toga su i uradili asfalt, ali da se ne lazemo, i da eventualni autobusi nikada ne bi isli Bulevarom, nasi bi opet stavili asfalt. Uzmimo primer Tadeusa i Pariske. To je bila najnelogicnija rekonstrukcija, a uz to je i teski fuseraj.

Sto se tice stubica, kakvi god da su, ruzni su. Umesto njih bih stavio one uske zardinjere, i zasadio neko bilje, koje bi zajedno sa platanima, nadomestilo nedostatak trave u basticama. Bez zelenila nijedna ulica nije ``evropska`` ili ``svetska``, vec samo jedna ulickana gomila betona.
 
Ako se ne varam, u Pragu (van centra naravno) vozila hitne pomoci, vatrogasne sluzbe, kao i policije koriste tramvajske bastice da sto pre stignu do slucaja time sto zaobidju saobracajne guzve - hoce li to primeniti i kod nas?
 
ink":2irsunk8 je napisao(la):
Ako se ne varam, u Pragu (van centra naravno) vozila hitne pomoci, vatrogasne sluzbe, kao i policije koriste tramvajske bastice da sto pre stignu do slucaja time sto zaobidju saobracajne guzve - hoce li to primeniti i kod nas?
Pa nezvanično se to već primenjuje.

Šalu na stranu nažalost ima i tramvajskih baštica kod nas koje su rizične za vožnju zbog udarnih rupa (npr. Bulevar oslobođenja).
 
Bio je draskic na tv-u.Lupao brdo stvari oko platana i zelenih povrsina,glavno je da dobijamo ne 2 ne 3 vec 6 cesama u bulevaru!(prolupase skroz)

jedna je gde je bio platan 198(to pomenu i draskic uzivo na studiu b),druga ce biti kod opstine zvezdara a ostale koce mu ga znati...

Takodje je nesto pricao oko parka u bregalnickoj a nije nista rekao
 
One ogradice (da nisu ograde, vec ogradice) su preniske. Ne znam sta je ono. Danas sam nesto zagledao, a nije da sam neki dvometras i opet mi deluju nisko. Kao ograda za bastu, tako mi deluje. :/
 
Pa zelenu povrsinu cvjece travica simsir i tako to nego postavili su dvje stanice iste su kao ostale po bg sad ce mo imati trodjelni bulevar ja bi pod hitno naredio da se presloze ploce u djelu od vuka do takovske sa novim plocama jer ono je blago receno katastrofa :mad:
 
Jedna česma treba da bude i u parkiću kod raskrsnice sa Tršćanskom
 
@direktor,Slažem se ,ploče su katastrofa od Vuka do Takovske :kafa:
 
stubići na stanicama

f2u2xv.jpg


valjda će ih farbati, sad su neke boje bronze :rolleyes:

drug podzemni

2zjlsb8.jpg
 
Na nekim stajalistima su stavili stanice bez ograda sa obaveznim zelenim stubicem a na ovoj gore slici nisu ostavili prostor za stanicu.I mislim da rade malo naopacke prvo posloze ploce na stanici pa raskopaju radi stubica pa posloze ponovo pa raskopaju radi stajalista strasno koji dupli poslovi :mad:
 
ograde su preniske i postavljaju samo jednu kucicu na stanice tramvaja,trebalo bi kao na onom propagandnom flajeru da postave po 3 kucice makar tu kod vuka gde se jedino vide stanice...Al ko pita nas...
 
Vrh