Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

1.Farbace stubove u crnu
2.Sine su rekonstruisane oko kluza,nisam primetio da su ih radili izmedju kluza i cvetka i tamo kod ustanicke.

Juce sam oko 14h bio ocevidac saobracajke u kojoj je covek koji je kolima preticao 6a koji je stajao u stanicu udario jednog tinejdzera koji je pretrcavao ulicu.To se desilo ispod lipovog lada(otprilike gde nas clan zaffa zivi).

Hvala bogu decko nije dobio teske povrede.Nego me je zanimalo s aspekta bezbednosti i funkcionalnosti bulevara jer svi znamo kakvi su nasi pesaci.

Rece mi policajac da je ovo prva ovakva saobracajka od rekonstrukcije a bila je jedino jedna slicna kada je neku babu udario biciklista pre neku nedelju.

Plasim se da ako ne ograde nekako stanice od saobracaja a mozda i po sredini bulevara(kao recimo kod sajma i u ustanickoj kod okretnice 31) ce doci do puno nesreca jer ce narod da pretrcava na sve strane
 
dziggy":320gxo86 je napisao(la):
nego jel moze neko da mi kaze sta je sa sinama iznad cvetka, je li to rekonstruisano?
Kao što Vučko šumar reče, radili su samo oko okretnice kod radio industrije/Kluza.
Šine od Cvetka do Ustaničke su rekonstruisane 1996.Ne verujem da će njih raditi pre proširenja/rekonstrukcije tog dela bulevara
 
Могу и стубићи и ограде да се ураде тако да лепо изгледају.

electric-fence.png
 
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
 
vucko":1z8cdv2n je napisao(la):
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
po planu je izgradnja polu-otvorenog bloka spratnosti 7. blokove bi trebalo da urade slicno postojecem od batutove do cvetka
 
Sto se tice pitanja sigurnosti i pesaka, nisam siguran da se dovoljno mislilo o kretanju velikog broja ljudi i uopste cirkulisanju pesaka od/do stanice gradskog prevoza. U Beogradu nema toliko povezanih stajalista na jednoj trasi koja su izmedju saobracajnih traka tzv ostrva gde se nalaze stanice, mozda jedino trasa ka blokovima samo sto je to nije, po meni, uporedivo sa BKA jer je ipak dosta preglednije i sve je nekako sire (pa i bezbednije). Sada ce svako ko namerava da koristi tramvaj u BKA, morati da prelazi ulicu. Pomnozite to sa brojem ljudi koji koristi javni prevoz duz ulice, mislim da se dobija fantastican broj, samim tim i prilike za neku nepredvidjenu situaciju ili nesrecu. Ljudi ce pretrcavati, izletati, ukoliko ostanu ove naivne ogradice duz stanica i uopste trotoara. Uz trotare je odlicno staviti i one crne jake "lance" izmedju stubica kao kod Vuka. To sigurno od namere odvrati 80% ljudi da tu prelazi, a i lepo izgledaju.
 
nbumbic":1ezypp15 je napisao(la):
vucko":1ezypp15 je napisao(la):
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
po planu je izgradnja polu-otvorenog bloka spratnosti 7. blokove bi trebalo da urade slicno postojecem od batutove do cvetka
ima li neki plan napismeno za to? kako bi to trebalo da izgleda?
 
Bas me zanima hoce li postavljati neke stubice duz trotoara gde nije predvidjen parking. Stalno je neko parkiran preko puta Tehnickih fakulteta, gde je bila kafana "Domovina" (ne znam sada kako je ime). Na pojedinim mestima je prava anarhija na trotoaru kafici zauzmu pola trotoarskog prostora, drugu polovinu neki "parkirani" automobil... Ugl. mislim da bi ok bili neki mali crni stubici sa kuglom na vrhu, ima ih po gradu ( ili neki drugi nije bitno, samo da nisu neke sarene budzevine). Mozda kao u Resavskoj, recimo.
"Domovinu" su izdali, prokleti bili, pa tu sad stoji neki Seak-easy ili Costa ili nesto jednako odvratno.
 
vucko":2gtcpznw je napisao(la):
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
Mozda na nekim mestima, ali kako misli da napravi zgradu gde su imovinski odnosi nesredjeni? Pa nisu uspeli da pocnu autoput ka moru jer nisu uspeli da otkupe sve njive. Kako ce ovde da rese probleme koje nisu uspeli da rese evo vec 60 godina nije mi jasno. Mozda neki novi hajducki zakon, jedino to mi pada napamet. Preko danasnjeg pravosudja to moze da potraje jos nekoliko decenija.
 
vucko":abg2lmok je napisao(la):
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
Na koji deo bulevara mislis Vucko?
Koliko ja znam usvojili su neke planove za deo oko Ustanicke...pa idu prema Kluzu..ali za dao ispod Olimpa nikako da nesto urade...
Licno mislim da je sramota kako taj deo bulevara izgleda...mozda nije centar grada ali ipak ne zasluzuje da izgleda kao da je u srednjoj aziji...
 
milanobelgrade":2cur3x7r je napisao(la):
vucko":2cur3x7r je napisao(la):
Ne znam dal vec rekoh ali predsednik opstine zvezdara rece pre neki dan da 2011 ce se praviti nove zgrade umesto udzerica,nadam se da ce liciti na nesto,ako nista makar ce biti siri trotoari
Na koji deo bulevara mislis Vucko?
Koliko ja znam usvojili su neke planove za deo oko Ustanicke...pa idu prema Kluzu..ali za dao ispod Olimpa nikako da nesto urade...
Licno mislim da je sramota kako taj deo bulevara izgleda...mozda nije centar grada ali ipak ne zasluzuje da izgleda kao da je u srednjoj aziji...
Na sredjivanje Bulevara ce se cekati decenijama. Kad vec to nisu komunisti uradili nacionalizacijom, tesko da ce se uraditi mnogo sporijom i skupljom eksproprijacijom.
 
Apropo priče oko bezbednosti pešaka - ovo nisam očekivao na semaforima kod Cvetka.
Inače na ovoj slici možete videti i boju u koju će biti ofarbani svi stubovi od Vuka do Cvetka

Bulevar-semafor-pesaci.jpg
 
Hm, verovatno se posle pritiska aktivira "zeleno" za pesake i zaustavlja autimobilski saobracaj tj "crveno" za sve ostale osim pesaka. Tako je recimo kod os "Filip Filipovic". Interval je recimo 10 sekundi posle pritiska, a prelaz je aktiviran 20-30 sekundi. Doduse u Bulevaru Oslobodjenja je sira ulica pa verovatno i duze traje.
Na slici je pretpostavljam parna strana Bulevara, a prekoputa je cosak gde je pijaca.. :laugh: Mozda gresim ali,.... ovaj prelaz je neverovatno aktivan u toku celog dana, taj taster ce stalno biti aktiviran 0-24h. Neka pasarela je bolje resenje na takvim mestima + mozda jedan klasican prelaz sa semaforom, jer ipak ima starijih i osoba sa posebnim potrebama koji ne mogu lako koristiti pasarele i prelaze tih vrsta.
 
cones":pzpznjps je napisao(la):
Na slici je pretpostavljam parna strana Bulevara, a prekoputa je cosak gde je pijaca.
Tačno!

@dziggy

Pored onog što je cones naveo, ti tasteri mogu da funksionišu i u skladu sa zelenim talasom.

Posle pritiska ne kreće odmah sekvenca za pešačko zeleno, nego se ono uključuje kada bi i inače bilo da semafori funkcionišu klasično,
 
Prolazio sam danas bulevarom..na stanici na uglu sa Batutovom iskopali su rupe na ostrvu koje predstavlja stanicu tranvaja...tako da ce neke ograde koja odvaja cestu i stanicu biti...samo kad bi stavili nesto drugacije od onih odvratnih klasicnih zuto crnih.... :notok:
 
Nece biti zuto-crne ograde, vec ovakve kao u Savskoj:

2700_bgd18-savska-foto-d-goll_origh.jpg


Videh sinoc da su ih vec istovarili na basticu kod opstine Zvezdara.
 
U pa to je odlicno. Nekako su mi otmene te ogradice i bas idu uz bulevar
 
Super je ograda, vec su postavili na deo stanice preko puta "Orla". Ja bih i dalje voleo da vidim postavljene i stubice u slicnom fazonu duz trotoara gde nije predvidjen parking :kk: Samo da ne skrtare na tome, jer dobice za uzvrat gomilu parkiranih divljaka. Samo fizicka zapreka moze to da spreci.
 
Oni stubici iz Resavske su kul. Neki domaci dizajn je u pitanju. Sasvim pristojno. Elegantniji su mi od ovih crnih s kuglom, a i slazu se uz ostali mobilijar.
 
cones":3gzgogpt je napisao(la):
Super je ograda, vec su postavili na deo stanice preko puta "Orla". Ja bih i dalje voleo da vidim postavljene i stubice u slicnom fazonu duz trotoara gde nije predvidjen parking :kk: Samo da ne skrtare na tome, jer dobice za uzvrat gomilu parkiranih divljaka. Samo fizicka zapreka moze to da spreci.
Koliko sam ja shvatio, u Bulevaru neće postavljati stubiće koji bi sprečavali divljake koji žive u ovom gradu da se parkiraju tamo gde nije mesto... evo i članka gde to piše:

Dodatni trošak zbog nesavesnih vozača

Zbog parkiranja na trotoarima u Bulevaru kralja Aleksandra u toku dana nesavesnim vozačima se izrekne 50 mandatnih kazni.

Prilikom obilaska radova na Bulevaru, gradski menadžer Aleksndar Bjelić je ponovo apelovao na vozače da se ne parkiraju na trotoaru u Bulevaru kralja Aleksandra

- Gradska uprava je pre nekoliko dana uputila apel svim građanima da poštuju saobraćajne propise i ne parkiraju svoja vozila na trotoarima u Bulevaru kralja Aleksandra. Deo vozača to poštuje, ali ipak zabrinjava činjenica da je jutros od 9 do 10.30 časova sa trotoara uklonjeno 26 vozila. Na delu bulevara kod pijace „Đeram“, gde je najveća frekvencija pešaka, čak su uklanjana vozila koja su bila istovremeno parkirana na trotoaru i pešačkom prelazu - rekao je Bijelić.

On je upozorio da ovakvo ponašanje ugrožava i radove na gradilištu i kretanje pešaka, ali narušava i kvalitet izvedenih radova, što gradu donosi dodatne troškove. Parkiranjem na trotoaru dolazi do pucanja i naprslina na pločniku, a oštećuje se i podloga pod pločama. Tako se napravi šteta od nekoliko hiljada dinara do nekoliko hiljada evra.

- Za grad je to veliki trošak, jer nam je namera bila da pri obnovi Bulevara kralja Aleksandra za što manju cenu dobijemo što veći kvalitet u što kraćem roku. Još jednom apelujem na sve koji imaju potrebu da svoje vozilo zaustave u Bulevaru kralja Aleksandra da to ne čine na mestima koja nisu obeležena, a pogotovu da se ne parkiraju na trotoare, zato što oni za to nisu predviđeni. Sličan problem smo imali u Požeškoj ulici, gde su vozači u početku poštovali naš apel, ali su kasnije parkirali na trotoarima i napravili štetu koju sada plaća grad Beograd - kazao je Bijelić.

---

Stubići samo u Srbiji

- Bilo bi veoma ružno da se za šest meseci ili godinu dana ovako uređen bulevar ograniči stubićima. To je praksa samo u Srbiji, dok se u Evropi stubići više nigde ne postavljaju zato što su ivičnjaci dovoljni da se ne parkira na trotoarima - podsetio je gradski menadžer Aleksandar Bjelić.
Izvor: http://www.danas.rs/danasrs/srbija/...zbog_nesavesnih_vozaca.39.html?news_id=197873
 
Ih bre pa i u resavskoj su sa kuglom

090824-RSVSK-11.jpg


Razumem stvar je ipak i ukusa ali bitno je da nisu oni zuto crni stubici i paneli to kad vidim muka me uvati. Stubici u Resavskoj su single zato sto treba da stite pesacki deo od kola dok je ovde sa ovim sredisnjim delom ipak akcenat stavljen na zastitu pesaka tj sprecavanje istrcavanja. Samo se nadam da nece biti preskakanja ogradice i pokusaja prelaska ulice
 
Mislio sam na stubice koji bi odvojili trotoar od parkinga i kolovoza, za koje Aca Bjelic kaze da ih nece postavljati, tako da je svejedno :p

I da, ne bih rekao da stubica ima samo u Srbiji, vidjao sam ih i drugde. I ako se vec oslanjas na ivicnjak, izdigni ga, majka mu stara, da ne moze ni Nivom da se popne na trotoar.

Inace, kad smo kod bahatih vozaca, neki su sinoc bas pravili slalome izmedju zavrsenih i nezavrsenih delova Bulevara, malo levo, pa malo desno, pa malo po bastici, pa skontam da sam zavrsio u delu ulice blokiranom radovima, pa polukruzno, pa iseci kolegu, pa mu opsuj milu majku i trubni pride, pa opet u krug.... I nesto gledam je li natpis "Taxi" na krovu vozila ustvari neka markacija bahatosti ili to ima i neko drugo znacenje?

I da "zeleni raport" - otvaranje ponuda za platane 10. septembra, prvi zasad 15. oktobra. (Jevandjelje po Draskicu 24:08)
 
Procitao sam taj clanak, a i prisustvovao kada je jedan saobracajac pisao kazne. Neki su se "parkirali" bukvalno izmedju materijala, nije mi jasno ni kako je bilo mesta, mozda su i pomerali nesto da bi se uvukli. Nesto mi sve ovo izgleda isforsirano samo zbog akcenta da se zavrse radovi u roku, pa je zato i policija spremna da odreguje. Plasim se, da kada se pompa malo stisa svi ce nastaviti po starom, a saobracajci vise nece biti na speed-dial-u naseg gradskog menadzera.
Ovo za Evropu i stubice mi je malo smesno.. Neozbiljno je reci da je "cela Evropa odustala od stubica".
 
Ух, гледам трамвајске баштице са травом... Зашто нису такве и у Булевару??? :bash:
 
Vrh