Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Za sada nema ništa od podzemnih kontejnera u Bulevaru.

Nažalost izgleda da nema ništa ni od klasifikovanja tj. posbenih kontejnera za PET, metal, staklo
 
2v8rehs.jpg


21.06.2010 Ponedeljak
 
Не знам ни колико су класификовани контејнери или како да их назовем добри у овом тренутку и некој ближој будућности док се много ствари не промени...
У блоковима на НБГ су ти контејнери разваљени, цигани узимају и продају, а са друге стране, баш сам на Студију Б слушао како исти камион товари сва три контејнера на гомилу...

Због чега да се играм са ђубретом у стану класификујући га да бих помогао неком циги да заради тако што само украде амбалажу, док ЈКП ГЧ (ако је то са Студија Б тачно) све баца на исту гомилу, а притом ми нико ништа не плаћа за труд због селектовања. Мислим да се у Финској добије 50€ центи за пивску и 75 за винску флашу, ако се добро сећам неке емисије давно емитоване, кад су два момка ишла без кеша тамо...
Кад се ствари промене, врло бих радо салектовао ђубре...за сада доприносим екологији тако што ни мрву не бацам по улици и није ми проблем да ми се папирићи згомилају у џепу до прве канте...:D

Било би фантастично да поставе подземне контејнере, бар овде где је проблем са простором.
 
Ta emisija je bila na b92 ciklotronci pa su bili u skvotu,to je bilo bese u holandiji ili tako nesto...

Jeste,kod nas se i dalje baca svo djubre na gomilu,ovo su samo price o ekologiji sa tim kontejnerima.

Problem kod tih podzemnih kontejnera je koliko znam i to sto ce sigurno neka bu**** da se parkira preko njih pa onda ostanes bez kontejnera,nismo mi jos spremni za to
 
ретардињо":15bwychc je napisao(la):
Не знам ни колико су класификовани контејнери или како да их назовем добри у овом тренутку и некој ближој будућности док се много ствари не промени...
У блоковима на НБГ су ти контејнери разваљени, цигани узимају и продају, а са друге стране, баш сам на Студију Б слушао како исти камион товари сва три контејнера на гомилу...

Због чега да се играм са ђубретом у стану класификујући га да бих помогао неком циги да заради тако што само украде амбалажу, док ЈКП ГЧ (ако је то са Студија Б тачно) све баца на исту гомилу, а притом ми нико ништа не плаћа за труд због селектовања. Мислим да се у Финској добије 50€ центи за пивску и 75 за винску флашу, ако се добро сећам неке емисије давно емитоване, кад су два момка ишла без кеша тамо...
Кад се ствари промене, врло бих радо салектовао ђубре...за сада доприносим екологији тако што ни мрву не бацам по улици и није ми проблем да ми се папирићи згомилају у џепу до прве канте...:D

Било би фантастично да поставе подземне контејнере, бар овде где је проблем са простором.
Moglo se i pretpostaviti da ce se to desiti... Suvise je komplikovana rabota bacanje djubreta u vise kanti za ovaj narod. Jedva nekako savladasmo da se stavi u taj jedan.

A sto se podzemnih tice, to sam to napr. video u Ljubljani gde su ih instalirali u centru grada. Sve lepo cisto, bez djubreta koje ispada. Ono sto bi me plasilo u domacoj situaciji je sta ako neko iz ciste obesti odluci da zapali podzemni kont?
 
Ne samo to da ga zapali :rant: nego onda nasi sugradjani romi ostaju bez prihoda jer se iz toga nemoze raspati smece moze li neko da nadje slike istih inace cistoca se hvalila da su ugradili jedan u veslina maslese 5 na vozdovcu koi ce im ako ih ne ugrade prilikom rekonstrukcije bulevara ili ce se sjetiti po obicaju naknadno i predstavti to kao put ka evropi :kafa:
 
Setam se malopre Bulevarom, tortoar sirok, nema basti , ljudi svi nekako opusteni. Imam utisak da suzavanje trotoara utice i na psihu setaca, te postaju manje vedri.
Jedino resenje po meni za te letnje baste je: iskljucivo i jedino stolice, stolovi i suncobrani, koji se moraju svako vece skloniti , i ostaviti Bulevar u vecernjim casovima u punoj sirini. Pogotovo leti, kada ce se ljudi vise setati, a ne provlaciti kroz turbo pekare,picerije, ogradjene plastikom i ko zna kakvim skalamerijama.
 
trotoar je stvarno širok, ali mesta za parkiranje čini mi se ima mnogo manje nego ranije. pošto ne verujem da će postavljati stubiće, predviđam scenario kao u delu iznad vuka gde se kola najopuštenije parkiraju na behaton. jedino ako ih ne blokiraju drvećem na trotoaru ili halo govornicama na svakih 5 metara :D
 
zaffa":j0gcxrnz je napisao(la):
predviđam scenario kao u delu iznad vuka gde se kola najopuštenije parkiraju na behaton
Danas sam prolazio i bas ovo zapazio, stvarno sramota. Trebali su da stave ivicnjak pola metra visok zbog ovakvih sugradjana.
 
Slazem se,a i danas donesose odluku da je odnosenje paukom 50% jeftiniji,dakle predlazem haos po tom pitanju
 
Ovo je prelazni period, nema znakova o zabranjenom parkiranju tako da sa paucima u ovom trenutku ce ici malo teze.

Ostaje sve na kucnom vaspitanju. Unisticemo trotoare i pre nego sto ih zavrse.
 
nbumbic":12yja7no je napisao(la):
Za sada nema ništa od podzemnih kontejnera u Bulevaru.

Nažalost izgleda da nema ništa ni od klasifikovanja tj. posbenih kontejnera za PET, metal, staklo
Voli narod ionako da gleda smeće...


ретардињо":12yja7no je napisao(la):
Не знам ни колико су класификовани контејнери или како да их назовем добри у овом тренутку и некој ближој будућности док се много ствари не промени...
У блоковима на НБГ су ти контејнери разваљени, цигани узимају и продају, а са друге стране, баш сам на Студију Б слушао како исти камион товари сва три контејнера на гомилу...

Због чега да се играм са ђубретом у стану класификујући га да бих помогао неком циги да заради тако што само украде амбалажу, док ЈКП ГЧ (ако је то са Студија Б тачно) све баца на исту гомилу, а притом ми нико ништа не плаћа за труд због селектовања. Мислим да се у Финској добије 50€ центи за пивску и 75 за винску флашу, ако се добро сећам неке емисије давно емитоване, кад су два момка ишла без кеша тамо...
Кад се ствари промене, врло бих радо салектовао ђубре...за сада доприносим екологији тако што ни мрву не бацам по улици и није ми проблем да ми се папирићи згомилају у џепу до прве канте...:D

Било би фантастично да поставе подземне контејнере, бар овде где је проблем са простором.
Meni iskreno draže i da cigani pokupe taj papir i da ga prodaju za reciklažu nego da taj resurs završi na nekog deponiji...
 
Ja mislim da bi nasi ljudi razdvajali smece. Kad su pre nekog vremena rasporedili kontejnere za pet ambalazu, bili su puni. A sto se tice cigana, oni samo i gledaju gde sta mogu da ukradu. Sta je njima da razvale kontejner, kad kradu kablove, a ako vide da su opticki, iznerviraju se pa ih zapale. Mislim da ce ovaj grad a i drzava tek imati veliki problem sa njima, jer ih je sve vise i sve su bezobrazniji... :notok:
 
prostorni planer":2odgs9sf je napisao(la):
Ja mislim da bi nasi ljudi razdvajali smece. Kad su pre nekog vremena rasporedili kontejnere za pet ambalazu, bili su puni. A sto se tice cigana, oni samo i gledaju gde sta mogu da ukradu. Sta je njima da razvale kontejner, kad kradu kablove, a ako vide da su opticki, iznerviraju se pa ih zapale. Mislim da ce ovaj grad a i drzava tek imati veliki problem sa njima, jer ih je sve vise i sve su bezobrazniji... :notok:
Stvarno bi moderatori trebali da reaguju
 
Паркирана возила ометају радове у Булевару краља Александра

Због све учесталијег паркирања у зони радова у Булевару краља Александра, извођачи нису увек у могућности да обаве све радове по текућим плановима, што додатно компликује и продужава радове, саопштио је „Беоком сервис”.

„Од данас на левој, непарној страни Булевара краља Александра, од Средачке до Поп Стојанове улице, изводиће се радови због којих је неопходно да грађани уклоне своја возила са улице и из дворишта. Грађани могу возила да паркирају у околним улицама до краја ове недеље, када ће бити уређен паркинг са друге стране улице. „Беоком сервис” користи ову прилику да још једном замоли Београђане да имају разумевања и своја возила не паркирају у зони градилишта, како би машине могле да прођу и обаве посао. На тај начин ће такође заштити своја возила од могућег оштећења”, наводи се у саопштењу „Беокома”, који је захвалио свим грађанима на сарадњи у заједничком подухвату да Београд буде и лепше и функционалније место за живот.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1398975

:lool: Ovo je bilo skroz nepredvidljivo.
 
nikola32":15gsne8b je napisao(la):
prostorni planer":15gsne8b je napisao(la):
Ja mislim da bi nasi ljudi razdvajali smece. Kad su pre nekog vremena rasporedili kontejnere za pet ambalazu, bili su puni. A sto se tice cigana, oni samo i gledaju gde sta mogu da ukradu. Sta je njima da razvale kontejner, kad kradu kablove, a ako vide da su opticki, iznerviraju se pa ih zapale. Mislim da ce ovaj grad a i drzava tek imati veliki problem sa njima, jer ih je sve vise i sve su bezobrazniji... :notok:
Stvarno bi moderatori trebali da reaguju
Nisam siguran da je posao moderatora da pazi na kontejnere i kablove. Time bi trebale da se bave druge službe. :p
 
zagor":2qt0fleh je napisao(la):
nikola32":2qt0fleh je napisao(la):
prostorni planer":2qt0fleh je napisao(la):
Ja mislim da bi nasi ljudi razdvajali smece. Kad su pre nekog vremena rasporedili kontejnere za pet ambalazu, bili su puni. A sto se tice cigana, oni samo i gledaju gde sta mogu da ukradu. Sta je njima da razvale kontejner, kad kradu kablove, a ako vide da su opticki, iznerviraju se pa ih zapale. Mislim da ce ovaj grad a i drzava tek imati veliki problem sa njima, jer ih je sve vise i sve su bezobrazniji... :notok:
Stvarno bi moderatori trebali da reaguju
Nisam siguran da je posao moderatora da pazi na kontejnere i kablove. Time bi trebale da se bave druge službe. :p
Eto šta su predrasude... a baš me zanima koji to svet otkupljuje te iste kablove, otpad iz kontejnera isl. Nešto se ne sećam da su romi...
 
Veceras sam skontao da je ukljuceno LED osvetljenje od Batutove do Cvetka. Lepo sija. Inace, na toj deonici radovi fino napreduju na desnoj traci, vec su postavili sine, bice to prohodno u punom profilu i pre septembra.
 
Da,koliko sam primetio tu su manji toplovodi verovatno zbog blizine drugih ulica sa te strane,dok ne znam da li je situacija takva i sa levom stranom od Vuka do Batutove.

Inace isekose zadnji platan
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/195456/Posecen-poslednji-platan

I naravno nista nece biti od parka.Trebalo bi da iseku i taj deo od Batutove do Cvetka jer u vesti stoji 68 jos da se isece.
 
Sad kada su isekli platan 198 moze normalno da se odvija saobracaj,jejjjj!Bolesnici!

Од понедељка саобраћај на десној страни Булевара краља Александра

Радови на левој, непарној, страни Булевара краља Александра, од Средачке до Поп-Стојанове, започеће у понедељак, 28. јуна, у поподневним сатима, тако да ће аутомобилски саобраћај бити пребачен на десну страну ове улице.

Док трају ови радови, за саобраћај ће бити отворене раскрснице Булевара краља Александра са Тршћанском, Милана Ракића, Бранка Крсмановића, док ће раскрснице са Једренском, Живка Карабиберовића, Пећком, Ђуке Динића, Марка Орешковића и Луке Вукаловића бити затворене.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1399692
 
E stvarno su jadnici, a bas sam bio srecan sto je platan 198 ostao. Ne bih da se vracam na pricu o platanima, jer ste to vec pisali sigurno pre nego sto sam postao clan foruma, ali sam stalno prolazio bulevarom dok su ih sekli, na unutrasnjosti stabala nije bilo ni cvora, sve cisto belo drvo, svega sam dva video da su trula kroz sredinu. Neko je uzeo debele pare, a sad ih nije sramota da traze od gradjana donacije za nove platane :rant: :notok: :bash:
 
Vrh