Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Stidljivo menjaju sine stanicu pre ustanicke sa desne strane,zanimljivo je da su pragovi od betona ako sam dobro video ali su sareni,videh crvenu zelenu i sivu boju,nemam pojma o cemu se radi? :)
 
To je savremeni tip gradnje - poslednji sloj asfalta se stavlja na kraju - tako rade recimo ovde u Hamburgu uvek. Recimo, dok se u nekoj novoj ulici ne zavrse sve zgrade, ne stavlja se poslednji sloj asfalta. Deluje relativno ruzno par godina, ali se na kraju stavi sloj koji onda ostane sledecih 20 godina.
 
Ako je tako to je losa vest jer znaci da ce nasi sugradjani koji se parkiraju na trotoaru imati jos laksi posao,a i sada su se dobro pokazali na vecoj tezini
 
Do septembra ce preiveti i trotoari i asfalt :) A posle toga su stubici i slicne prepreke neminovnost. A da, bodljikava ziva zbog ulicnih prodavaca.
 
@Nenad - Pa to nije samo u na zapadu, evo na Cukarici npr. gde god je stankom gradio vece naselje nisu stavljeli drugi asfalt dok se ne zavrse sve zgrade u bloku, da ga ne uniste kamioni i gradjevinske masine. Tako su u filmskom gradu radili do pre par godina... A sada i ne grade vise nista :cool:
 
ovi manijaci i dalje kopaju, sad je 23:15. a da i nemam vode :rolleyes:
 
Da li neko zna cemu slize ona creva koja vire iz trotoara par santimetra i oblepljena su samolepljivom trakom?

Jel to navodnjavanje kap po kap za nove platane?
 
mislim da jeste. primetićeš da u onom delu bulevara gde su sprejom obeležena mesta za nove platane, pored svakog od njih viri jedna takva cevka. one su razlog zašto su ponovo raskopavali već popločan deo ulice
 
Jeste,to je taj famozni sistem koji se prvi put ugradjuje kod nas,nije mi jasno zasto celom duzinom bulevara prave tu gresku i umesto da postave u toku poplocavanja ili pre taj sistem oni prvo poplocaju pa raskopaju da bi ga stavili,a sve to radi ista firma?Ne vidim logiku u tome uopste.
 
Pa kao bi sutra prsla cev onda znaju ispod kojih ploča su cevi u jednoj liniji.
 
Iako sve to deluje nelogicno, kao sto i jeste, evo gledam u Hamburgu nista drugacije nije. Trotoari se raskopavaju iznova i iznova i to u HafenCity sto bi trebalo da bude najmocniji projekat u Evropi.
Ocigledno nije moguce sve isplanirati unapred i optimalno iskoordinirati sluzbe.

Jedino sto je u tome bitno je da nema vecih kasnjenja radova i da su isti kvalitetni, a u ovom slucaju mi deluje tako.
 
Postavili su stubove za kontaktnu mrežu između Batutove i Cvetka.

Izgledaju bolje nego drugi u gradu
 
Novi su i ljepse ofarbani vracam se u bg bas kad zavrse bulevar :vops:
 
čoveče, znam da sam dosadan, ali lije kiša i prošla je ponoć a oni dole kopaju i nasipaju šljunak :o
 
ko zna možda grade i Metro tunel u tajnosti, pa ako primetiš neku vibraciju dok piješ kafu javi.. :kafa:
 
Ah.. zalite se kad rade po ceo dan, zalite se kad ne rade nista - pa ko ce vama udovoljiti!!?? :)
 
ja se ne žalim, samo se čudim, ne sećam se da sam nekad video ovako revnosne radove
 
Evo primera kako u Budimpešti lepo kockaju baštice,
14015095.jpg

A ovde vidimo kako su na dobar način odvojili kolovoz od šina
spa1721ze5.jpg

Htedoh i da kažem da Budimpešta ravnopravno razvija i Metro i rekonstruiše tramvajsku mrežu,upravo ono o čemu smo diskutovali
 
U delu kod depoa kopaju parking i trotoar koji su tek postavljeni jer su zaboravili i kabl za struju da postave(kladim se da i to nije moglo da se izbegne).

Postavljaju od vuka do Djerma bandere.

I da,krenula je sezona letnjih basti,hvala bogu pa su na vecini kriticnih mesta gde su izvalili baste mesta gde vire cevi sa vodom pa ce tu saditi drvored :rolleyes:
 
Vec par puta mi je palo na pamet da bi bilo odlicno kada bi se ove udzerice od crkve prema bulevaru srusile i kada bi se crkva stvila kao centar jednog lepog parkica. Pusta masta...
 
Nenad":1eohd60w je napisao(la):
Vec par puta mi je palo na pamet da bi bilo odlicno kada bi se ove udzerice od crkve prema bulevaru srusile i kada bi se crkva stvila kao centar jednog lepog parkica. Pusta masta...
To je i bilo predviđeno.
Onda je ispalafrka jer je neki lik sagradio novi objkat, a nisu mu rekli da ne može.
Ne znam da li je od onda promenjen plan, verovatno jeste
 
ideja je ok, nikome ne bi nedostajale te buđave zgradice i lokali, od kojih je nekoliko na tom potezu i napušteno. od tih "udžerica" sa gornje slike, noviji je objekat sa žućkastim krovom, ima možda jedno 10ak godina, i mislim ta dvospratnica iza njega
 
Vrh