Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Komunalna policija...Te dve carobne reci.Nece resiti sve probleme ali hoce vecinu,believe me ;)

Takodje im sluzi da opravdaju svoju korumpiranost jer da sada povata sve ulicne prodavce inpekcija i obicna policija narod bi shvatio da su svo vreme mogli.Ovako dolazi komunalna policija i problem je kao rukom odnesen kako bi se reklo na top shopu ;)
 
vucko":3anorupa je napisao(la):
Komunalna policija...Te dve carobne reci.Nece resiti sve probleme ali hoce vecinu,believe me ;)

Takodje im sluzi da opravdaju svoju korumpiranost jer da sada povata sve ulicne prodavce inpekcija i obicna policija narod bi shvatio da su svo vreme mogli.Ovako dolazi komunalna policija i problem je kao rukom odnesen kako bi se reklo na top shopu ;)
negde u dubini duse se i ja tome nadam, ali obzirom da zivim isuvise dugo ovde, nezelim sebe opet da razocaram.

Nego nigde nisam video da li ce biti kanti za djubre, onih malih, ili bacamo po trotoaru ?
Zardinjere neke izmedju ili da cutimo i zalivamo platane i ne pricamo previse ?
 
Kante za djubre idu na kraju,nema brige,cim zavrse tu stranu za neki dan stavice ih.

A sto se tice komunalne ostajem na cekamo i vidimo...
 
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/122456/Neuništivi+preprodavci.html

Da ne bude da ne rade, inace zvao sam opet nacelnika trzisne inspekcije Cetkovica, sa kojim se cujem vec godinama povodom istih ljudi. za razliku od prethodnih ragovora kada sam se zalio na rad njegove sluzbe na terenu, sada sam ga pitao kome da se zalim sto kao mazga prijavljujem nelegalnu prijavu, dajem licne podatke, a ne dobijam pismeni odgovor, koji svaki put zahtevam. Obzirom da imam preko 50 prijava, a dobio sam samo 2 odgovora, pitao sam zasto je to tako. Kao nije mu jasno da li sam trazio pismeni opdgovor, , i onda sam u roku od 3 dana dobio 2 pismene izjave.
Milim kada bi jedno 20 dana nas 20 SVAKI dan prijavljivali iste ljude i trazili pismeni odgovor, da bi se mozda nesto promenilo.
Kao pojedinac, jako tesko :S

p.s obratite paznju na deo gde kaze da zaradjuje 50 e na dan. Ti nezaposleni su pojeli 3 buevara i 1 most za vreme svog bitisanja, uredno dobijajuci svaki mesec doprinos za nezaposlne, koji smo im mi koji zaradjujemo 300e mesecno omogucili..

sorry za offtopic, mada i nisam siguran da je offtopic, obzirom da su kartonske kutije tu duze nego sto neki imaju godina :S
 
Hej druze, nisu ni ti preprodavci krivi sto tako rade.Mislis da je lako stajati ceo dan po suncu, kisi, vetru, hladnom vremenu....Niko od njih se nije obogatio preprodavajuci robu na bulevaru, vec su izdravali svoje porodice, a taj problem preprodavaca lako se resava podizanjem standarda gradjana a onda ce sami nestati.Dokle god tim ljudima ne ponudis alternativu (posao) oni ce se okupljati tu.Jbg al tako je...
 
tesko ce se to resiti podizanjem standarda,jer i kad bude plata bila 600 eura prosek,oni ce na bulevaru zaradjivati dosta vise,i opet ce izabrati prodaju na kartonu umesto radnog mesta
 
@kingmanowar
Pa to za standard ja baš i nisam siguran - u Njujorku ih imaš gde hoćeš, a nije tamo standard baš :notok: :)
 
fotke od malopre

11snteb.jpg


169iyk7.jpg


dxeq2v.jpg
 
Parkiranje ukoso ok funkcionise,ima samo jedan preprodavac sa otvorenim gepekom,neki majmuni su se vec parkirali na mestima izmedju 2 parking bloka ali sredice se to valjda.Za sada je sve ko bombonica :)

U donjem delu bulevara montiraju one sistema za navodnjavanje drvoreda koje nazivaju kap po kap sistem
 
kingmanowar":1fat7bjr je napisao(la):
Hej druze, nisu ni ti preprodavci krivi sto tako rade.Mislis da je lako stajati ceo dan po suncu, kisi, vetru, hladnom vremenu....Niko od njih se nije obogatio preprodavajuci robu na bulevaru, vec su izdravali svoje porodice, a taj problem preprodavaca lako se resava podizanjem standarda gradjana a onda ce sami nestati.Dokle god tim ljudima ne ponudis alternativu (posao) oni ce se okupljati tu.Jbg al tako je...
Ne razumem sta zelis da kazes ili branis ? Kako ti znas da se niko nije obogatio, druzis se sa njima ili si jedan od njih ?
Ko je ostalim ljudima(90%) koji rade posteno u Srbiji ponudio alternativu, i da li to znaci da svi treba da se bavimo kriminalom zato sto imamo porodicu ? Ko to u Srbiji od postenog sveta zaradjuje 50e dnevno ? Koliko je ljudi ostalo bez posla, jer su firme ugasene, obzirom da nikako nemogu da konkurisu nelegalnom crnom trzistu. Socijalni program nemoze biti resavan na takav nacin da se bez ikakve kontrole dopusta svakome da prodaje sta zeli i gde zeli bez ikakvih papira.
Vecina preprodavca su sposobni da rade poslove koje radi i 90% stanovnistva u Srbiji, ali na tim legalnim poslovima se zaradjuje 300e mesecno, i moras da ustajes ujutro i provedes minimum 8 sati na poslu. Njima to nepada napamet da rade, vise se isplati biti nezaposlen, dobijati neku pomoc na osnovu toga, a ovako radis kada hoces i koliko hoces i zaradis vise nego lekar.
Sram da bude svakoga ko podrzava bandu preprodavca, od kojih vecina volu rep moze da iscupa, voze automobile koji su vecinom bolji od proseka.
 
Prokleti bondjorno je izbacio letnju bastu napolje pa su prekrili celo setaliste,cak i stazu za slepe.Pa ako prolazite tuda morate da idete ispod zgrade onim pasazom.Ako puste letnje baste da blokiraju prolaz dzaba im sve :rant:
 
vucko":3a01d7xi je napisao(la):
Prokleti bondjorno je izbacio letnju bastu napolje pa su prekrili celo setaliste,cak i stazu za slepe.Pa ako prolazite tuda morate da idete ispod zgrade onim pasazom.Ako puste letnje baste da blokiraju prolaz dzaba im sve :rant:
Kakve letnje baste ? Isto sam podneo prijavu i za skotove iz picerije Orao - imate prethodne postove. Debela svinja, menader ili sta vec picerije orao kod Djerma, kome praziluk iz dupeta i dalje viri, obicava da parkira svoje volzilo nasred pescackog prelaza, Prvi i 2 put sam ga ljubazno zamlio da to ne cini, i ako zeli da moze da se parkira u nasoj ulici, 20 m odatle, i ispred moje kuce, ali dzaba, seljak ostaje seljak pa je nastavio da se parkira na pesackom prelazu.Obzirom da imamo korumpiranu zvezdarsku (verovatno i ostale) inspekciju, nikada tom orlu nisu pisali prijavu za letnju bastu koja celu zimi stoji nesklonjena, ankerisana za trotoar. Podneo sam i prijavu, platio i nista.
Gledam na tv-u kako prcaju da su kazne velike za neuklanjenje letnjih basti, ali sta to vredi kada neko uzme neki dinar i zabole ga za zakon i propise. Sve te letnje baste su uzas zivi na onako uskom trotoaru., Kako je moguce da neka krs fast-food pekara zauzme vise od pola trotoara i onemoguci normalno kretanje ljudi samo radi licnog profita, Nikome to dosada nije smetalo, pa ne vidim sto bi se tu nesto menjalo,
 
Mislim na stolice i stolove da su izbacili i zablokirali ceo prolaz.Kopilad.
 
Vecina tih basti su odvratne i promasene kao ideja skroz. Sedis i "uzivas" u oblaku prasine koji donosi tramvaj u prolazu na pola metra od tvog stola ili mozda u milozvuku saobracaja. Moj "favorit" je svakako bila pekara/pljeskavicarnica/sendvicara/sta god preko puta Lole (stud. doma) gde da bi prosao moras se provuci ispod plasticne skalamerije, pritom osetiti sve moguce slatko-slane pomesane "mirise" i jos pritom osmoriti ko sta i kako jede. :rant:
 
cones":p37pesn8 je napisao(la):
Vecina tih basti su odvratne i promasene kao ideja skroz. Sedis i "uzivas" u oblaku prasine koji donosi tramvaj u prolazu na pola metra od tvog stola ili mozda u milozvuku saobracaja. Moj "favorit" je svakako bila pekara/pljeskavicarnica/sendvicara/sta god preko puta Lole (stud. doma) gde da bi prosao moras se provuci ispod plasticne skalamerije, pritom osetiti sve moguce slatko-slane pomesane "mirise" i jos pritom osmoriti ko sta i kako jede. :rant:
Na tu sam i mislio, bezobrazno su zauzeli ceo trotoar, i doprineli da Bulevar ima taj planacki izgled.
Sada se setih one Maje Gojkovic, mislim da je ona zahtevala da u NS sve tende - suncobrani budu iste boje u centru grada, nisam siguran da je ona, ali mi smo od toga decenijama daleko.

evo malo fotki butika peciva :S

http://www.beoclick.com/Butik_peciva-Bulevar
 
Lepa vest je da po planu ispred te pekare/pljeskavicnice/cega god ce biti parking + nekoliko zasadjenih novih stabala pa nece imati vise bastu tu,bar ne u ovom zivotu :gobb:

Zanima me da li ce staviti nove kante posto negde videh stare kockacste skroz neugledne i praljve a negde one nove sa metalnim zigom grada i kao od nekog zrnastog materijala da su.

I zanima me gde ce postavljati trafike.Recimo da su postavili prvu tacno kod platana 198 na mestu na kome jagiceva ulazi u bulevar, i to na onom parkingu sto je po meni izvrsno resenje.
 
vucko":1yj78h1o je napisao(la):
Lepa vest je da po planu ispred te pekare/pljeskavicnice/cega god ce biti parking + nekoliko zasadjenih novih stabala pa nece imati vise bastu tu,bar ne u ovom zivotu :gobb:

Zanima me da li ce staviti nove kante posto negde videh stare kockacste skroz neugledne i praljve a negde one nove sa metalnim zigom grada i kao od nekog zrnastog materijala da su.

I zanima me gde ce postavljati trafike.Recimo da su postavili prvu tacno kod platana 198 na mestu na kome jagiceva ulazi u bulevar, i to na onom parkingu sto je po meni izvrsno resenje.
Hmm, nesto mi se javlja da ce se taj buduci platan brzo osusiti, a i lako je oko njega zakucati neku plasticnu ciradu. i eto baste opet.
A sto se tice parkinga na cosku Jagiceve i Bulevara, on je dosta uvucen, pa ne znam ciji je to plac ? Obzirom da npr one uvucene zgrade imaju parking koji pripada zgradi a ne gradu.
 
cones":1y7fm9vt je napisao(la):
Vecina tih basti su odvratne i promasene kao ideja skroz. Sedis i "uzivas" u oblaku prasine koji donosi tramvaj u prolazu na pola metra od tvog stola ili mozda u milozvuku saobracaja. Moj "favorit" je svakako bila pekara/pljeskavicarnica/sendvicara/sta god preko puta Lole (stud. doma) gde da bi prosao moras se provuci ispod plasticne skalamerije, pritom osetiti sve moguce slatko-slane pomesane "mirise" i jos pritom osmoriti ko sta i kako jede. :rant:
Бесплатна реклама... Натерају те да прођеш кроз башту, па можда тако нешто и купиш. :mad:
 
Jos jedna stvar,unakazili su prelepu zgradu sa tim odvratnim odvratnim reklamama,prosto nemam reci,upravo taj palanacki karakter.Mislim da je neko ovde ili na SSC-u vec pisao o tome
 
Bulevarac":146cvy2b je napisao(la):
kingmanowar":146cvy2b je napisao(la):
Hej druze, nisu ni ti preprodavci krivi sto tako rade.Mislis da je lako stajati ceo dan po suncu, kisi, vetru, hladnom vremenu....Niko od njih se nije obogatio preprodavajuci robu na bulevaru, vec su izdravali svoje porodice, a taj problem preprodavaca lako se resava podizanjem standarda gradjana a onda ce sami nestati.Dokle god tim ljudima ne ponudis alternativu (posao) oni ce se okupljati tu.Jbg al tako je...
Ne razumem sta zelis da kazes ili branis ? Kako ti znas da se niko nije obogatio, druzis se sa njima ili si jedan od njih ?
Ko je ostalim ljudima(90%) koji rade posteno u Srbiji ponudio alternativu, i da li to znaci da svi treba da se bavimo kriminalom zato sto imamo porodicu ? Ko to u Srbiji od postenog sveta zaradjuje 50e dnevno ? Koliko je ljudi ostalo bez posla, jer su firme ugasene, obzirom da nikako nemogu da konkurisu nelegalnom crnom trzistu. Socijalni program nemoze biti resavan na takav nacin da se bez ikakve kontrole dopusta svakome da prodaje sta zeli i gde zeli bez ikakvih papira.
Vecina preprodavca su sposobni da rade poslove koje radi i 90% stanovnistva u Srbiji, ali na tim legalnim poslovima se zaradjuje 300e mesecno, i moras da ustajes ujutro i provedes minimum 8 sati na poslu. Njima to nepada napamet da rade, vise se isplati biti nezaposlen, dobijati neku pomoc na osnovu toga, a ovako radis kada hoces i koliko hoces i zaradis vise nego lekar.
Sram da bude svakoga ko podrzava bandu preprodavca, od kojih vecina volu rep moze da iscupa, voze automobile koji su vecinom bolji od proseka.
Ne branim ja nikoga druze, samo pokusavam da objasnim da nasilno resenje nece uroditi plodom.
Kao prvo nisam preprodavac, niti sam se time u zivotu bavio!!Po struci sam inzenjer arhitekture a radim kao prodavac u radnji, zbog usrane nam drzave sistema i cega sve jos.Od preprodavaca znam samo jednog koji je prodavao diskove i njegova zarada u zlatnim vremenima sverca na bulevaru( kada je bulevar bio poznat bas po tome, kad in inspekcija nije jurila...) je bila ~900e mesecno. To je lepa cifra za mesecno platu, slazem se. Danas to nije tako.Stalno im je inspekcija za vratom i ubijaju ih veliki trzni centri sa cenama (konkurencija sto bi se reklo, al to nam i treba).
Sta rade danasnji inspektori? Kad ih uhvate, oduzmu im robu i napisu kaznu od par hiljada dinara koju platis i nikom nista, aj jovo na novo.Nije ni to resenje, jer svi oni malo robe izloze, a glavni stek drze il u nekim kolima il u nekom obliznjem stanu.
Kako bi to trebalo resiti? Po meni, socijalni program i zaposljevanje istih. Kad ih navatas, napises kaznu i das im obavezu da moraju da se jave tu i tu radi stvarnog zaposljavanja. Ukoliko se ne pojave ili opet budu uhvaceni u svercu 6 meseci zatvora ili neka slicna mera. Znaci poenta je dati alternativu, pa ako ti se ne svidja e onda si naje*******o.
A na sva ostala tvoja pitanja mogu ti odgovoriti samo da "zivis u Srbiji", gde svi mi zelimo da se nesto promeni i da krene na bolje al nazalost nije i nece.....jbg surova realnost.
 
vucko":3mysq7b5 je napisao(la):
Prokleti bondjorno je izbacio letnju bastu napolje pa su prekrili celo setaliste,cak i stazu za slepe.Pa ako prolazite tuda morate da idete ispod zgrade onim pasazom.Ako puste letnje baste da blokiraju prolaz dzaba im sve :rant:
Izbacili su zato sto im se to dopusta. Sav svoj bes iskalina komunalnoj inspekciji.
 
Samo zvati inspekciju ismarati do besvjesti .Vucko oce li stavljati podzemne kontejnere ili ce ostati one ogromne inace kupili su ih ali ih ne postavljaju
 
Verovatno ce one ogromne u propagandi koju su delili je pisalo o nekim jumbo dzambo kontejnerima,verovatno su to ti,ne verujem da su podzemni
 
Vrh