Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Građani su oduševljeni

 
Bedno ili ne, ovo je znak da se pročulo nezadovoljstvo građana predloženim projektom.
Зашто тако мислите? Тендер се завршава у фебруару, у наредних 15 дана треба да се заталаса прича. Ако не, закрпише они Булевара и наредних 30 година, то је то.
 
Зашто тако мислите? Тендер се завршава у фебруару, у наредних 15 дана треба да се заталаса прича. Ако не, закрпише они Булевара и наредних 30 година, то је то.
Zato što čitam šta piše na forumu. Ne moram u sve lično da se uverim da bih potvrdio da li je nešto istina ili ne. A ako za neke stvari mogu da se dobiju informacije iz prve ruke, onda je to ovde. I na svu sreću, imam tu sposobnost povezivanja nekih stvari, a nisam jedini. Druga stvar je da li će građani uraditi nešto ili ne.

A što se tiče stajališta, ne znam kako zamišljaš da šine budu u sredini a stajališta na trotoarima?
 
Zato što čitam šta piše na forumu. Ne moram u sve lično da se uverim da bih potvrdio da li je nešto istina ili ne. A ako za neke stvari mogu da se dobiju informacije iz prve ruke, onda je to ovde. I na svu sreću, imam tu sposobnost povezivanja nekih stvari, a nisam jedini. Druga stvar je da li će građani uraditi nešto ili ne.

A što se tiče stajališta, ne znam kako zamišljaš da šine budu u sredini a stajališta na trotoarima?
Ја колико сам разумео, све остаје где јесте, тако да шине иду крајевима коловоза. У Војводе Степе је било могуће ставити их у средину, јер оса улице остаје иста, овде у Булевару то није могуће без рушења.
 
Ja sam citirao post u kome se daje predlog da šine budu u centru, kao u rekonstruisanom delu i moje pitanje se odnosilo na to. Pročitaj ponovo post koji sam citirao, pošto ti je izgleda promaklo.
 
Bez proširenja šine po sredini ne bi bile praktične. Problem bi bilo levo skretanje u Mite Ružića, gde bi tramvaj večito bio blokiran , i još jedan mogući problem je radijus krivine na izlazu sa okretnice u Ustaničkoj, da li bi mogao toliko da smota da gadja sredinu. Što se tiče stajališta što je pitao Sole, Prag ima jedno lepo rešenje za takav profil ulice, ali traži saobraćajnu kulturu koju mi nemamo. Evo par slika, gde se vidi da je stajalište istureno, a traka za kola na tom delu ukinuta.
Screenshot_20230110-180444.png
Screenshot_20230110-180405.png
Screenshot_20230110-180303.png
 
Što se tiče stajališta što je pitao Sole, Prag ima jedno lepo rešenje za takav profil ulice, ali traži saobraćajnu kulturu koju mi nemamo. Evo par slika, gde se vidi da je stajalište istureno, a traka za kola na tom delu ukinuta.​
Pogrešno si me razumeo. To što si ti predstavio je rešenje koje imamo u Bulevaru na delu od Glavne pošte do Gospodara Vučića. I poznat mi je taj koncept. Na delu od Cvetkove pijace pa do Ustaničke, imamo ulicu široku koliko imamo široku, i ista se neće prema planu širiti. Kako bilo ko zamišlja da šine budu po sredini kolovoza, da imaju stajališta takođe po sredini kolovoza, koja pritom vozila mogu da zaobiđu stajališta, i da na sve to imamo još i trotoar, koji uzgred ni sa postojećim stanjem nemamo na svim delovima?​
 
Mene zanima hoće li biti nekih protesta?
Naravno da ne, jer:

- opozicija je kilava i razjedinjena (a kakva moze biti pored raznih belosvetskih hohstaplera kojima se sotona iz Cipuljica uvukao te ga podrzavaju?)
- niko nije lud da ga sotona i njegovi mediji proglase ''izdajnikom'' i ''stranim placenikom'' samo zato sto hoce normalne trotoare, ivicnjake, sire ulice, bolji saobracaj itd.
 
Не верујем да би некога тако прозвали само због протеста против накарадне реконструкције.А и да почну да називају издајницима људе који протестују због тога то у очима сваке иоле нормалне особе свакако неће описивати демонстранте,већ режимске медије.
 
А и да почну да називају издајницима људе који протестују због тога то у очима сваке иоле нормалне особе
Heh, gledalac pinka ili hepija je u stanju da primi zdravo za gotovo sve sta mu kazu i da racionalizuje bukvalno sve, cak bi racionalizovali i to kad im neko ubije rodjenu mater ili oca.

Recimo, kada su bili oni protesti protiv rio tinta ili NS na vodi, odmah je vecina prihvatila radikalsku tezu da su demonstranti DISP (domaci izdajnici i strani placenici).
 
То да,али имај на уму да се овде не ради о неком великом пројекту у повећем делу Србије,већ о реконструкцији дела градског булевара.Ако нису сатанизовали људе који су протестовали против инвеститорског урбанизма у блоку 37 и против укидања троле 28 не би сатанизовали ни сад.
 
Локални СНС ће се побринути да не буде бунта.
 
Vrh