Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Dobar deo tih uličica od Cvetka ka Kaluđerici je nastao posle 1945., pa prosto ne stoji teza da je Država mogla reaguje, premeri... na NBg, a ovde nije? To je bila ista država, isti grad, tako da Bender ne aboliraj krivca. Krivac je zsro i sad to treba plati
 
Nigde ja nisam nigde abolirao. Samo kažem da to što je jedna strana đubre, ne znači da nije i druga. Gledam raznoraznu đubrad po gradu svakog dana, i mimo države i državnog aparata.
 
Dobro, ali objasni NBg nakon 1945. vs ovo? Ista Država, isti grad, iste mogućnosti, isti zakoni... a tamo može planski a ovde ne može? Ja mislim da je Država svesno radila i ono i ovo, i time da je odgovorna za ovo
 
Šta tačno da ti objasnim? Pa da je država posle rata uzela (više) da eksproprijapriše, širi ulice i suzbija bahato isturena dvorišta, nacionalisti poput tebe bi se prvi pobunili i rekli kako je to neustavno i nepravedno.

Inače ja nigde nisam rekao da država nije odgovorna za ovo. Ja kažem da su i država i narod. S druge strane, ti stalno kažeš kako narod nije a država jeste. A meni kažeš da aboliram nekog...
 
Ne brate, govorim za delove između Cvetka i Kaluđerice koji su tada još bili njive i polja, zašto nisu vodili da se sledećih 70 godina tamo urbaniše normalno kao na NBg, nego kao džungla?
PS naravno da nije ista topografija ravnice tamo i brda amo, ali imamo primere Kneza Miloša, Dorćola od Narodnog pozorišta do Cara Dušana itd gde je i po strmijem terenu moguće razvijati pravilan urbanizam infrastrukture
 
Pa zato što je i tada bilo mnogo slepca na upravljačkim pozicijama. Ali isto tako je bilo i mnogo slepaca među narodom, pa napraviše naselja i kuće kako se kome diglo.

Ti svo vreme želiš od mene da čuješ ''država je kriva''. Epa ne, bojim se da nećeš čuti to. Za mene, krivi su i država i narod, odnosno deo naroda. Jer nema te države na svetu koja može da se izbori sa polovinom naopakog kolektiva ako je ovaj do srži naopak.
 
Hoćeš kažeš da su Novoveograđani, Zemunci, Čukaričani&Co fini pa im je infrastruktura fina, a mi Zvezdarci&Co slepci ili neznamšta pa je zato naša infastruktura lošija?
 
Oladi više jbt.

Rekao sam još u prvom postu da je generalno mnogo slepčina i jajara u srpskom narodu, nevezano za to ko gde živi.
I da ne može država da bude kriva što je neko živeo u kući bez automobila, onda kupio sebi automobil, ali ne i parking mesto, pa odlučio da svoju PRIVATNU imovinu ostavlja na JAVNOM prostoru.
 
Звездара има стару сеоску уличну матрицу, као и већи део Врачара и Вождовац. Комунистички урбанисти су после рата погубно прескочили те делове града са ретким улагањем у инфраструктуру. Са друге стране ирационално се иживљавало по центру рушењима.
 
Људи па да ли сте ви слепи код очију, чему расправа о нечему што је прошло, што се не може променити? Оно што је будућност је одлука да ће град-држава уложити готово 100.000.000 евра у Линијски парк, док се овде десетине хиљада људи пати сваки дан! Па са 100.000.000 евра би Булевар стигао до Смедеревског пута у профилу од 2+2 траке и тиме би се проблем решио да наредних 100 година! Тај новац је довољан и за експропријацију и за уређење инфраструктуре. Али градићемо парк који је потпуни луксуз а овде ћемо оставити стање урбане касатстрофе још најмање 30-40 година!!!
 
Poslednja izmena:
@Нико da li si se nekada javno pobunio protiv stvari koje ti smetaju?

@Дошљак , ako je tačno ovo što kaže @Earthmoving , da je taj deo bio u njivama, zašto su onda izgrađeni soliteri sa infrastrukturom koja je gora od zatečene seoske, a prostora za normalnu infrastrukturu i solitere je bilo između Bulevara i Živka Davidovića?
 
Deo bulevara od Đerma do Cvetka je uglavnom građen 30ih i 40ih i ličio je na ovo što imamo danas nakon Cvetka sve do kraja 70ih kada su kućice porušene. Inače tada je taj kraj i dobio kanalizaciju.
Kada su komunisti došli na vlast posle Cvetka su bile poljane...
 
Nije poenta da li onakva ulica Grčića Milenka ima smisla ili ne, već zašto se nije prilikom gradnje napravio široki bulevar, kada je bilo prostora za tako nešto, plus i da se izgrade soliteri? Na mnogim drugim mestima gde se grailo iza postojećih infrastruktura, su se gradili široki bulevari ili dovoljno široke ulice, a na mestima poput ovog se zbudžilo.

Što se tiče same Grčića Milenka, na delu od Vojislava Ilića do Južnog bulevara, imamo dosta prizemnih kućica koje čekaju da budu srušene, jer je tu predviđeno širenje Žičke, i drukčiji izgled okolnih ulica, ali eto, to tako stoji i čeka neka bolja vremena, što je opet neka druga priča u odnosu na Bulevar od Cvetka do Ustaničke.​
 
Nije poenta da li onakva ulica Grčića Milenka ima smisla ili ne, već zašto se nije prilikom gradnje napravio široki bulevar, kada je bilo prostora za tako nešto, plus i da se izgrade soliteri?​
Pa zato što ovom zemljom već vekovima vladaju slepci, uz par izuzetaka. Nekad manji, nekad veći. To stalno govorim po forumu, ko papagaj. Al moram tako ko papagaj jer je ovaj narod uvek sklon podeli u dva zaraćena ekstrema, pa bi jedan ekstrem da me ubedi kako je sve loše zbog drugog, i obrnuto. Ping pong ping pong. A ono kaka i jedno i drugo, samo je jedna tvrda a druga je tečna. Al kaka ko kaka.

Samo da podsetim da to ne daje za pravo nekome da kupi sebi neku privatnu svojinu, a onda je ostavlja preko dana/noći da stoji na javnoj svojini bez nadoknade i mimo propisa.
Znam Sole da ti ne misliš tako i ovo ne pišem zbog tebe, nego se vraćam na kolosek i tačku odakle je krenula cela ova rasprava oko Grčića Milenka i Zvezdare.

Pokušava da se izgradi ta neka priča da to što su se država i vlasti ponašali tako i tako, sad opravdava da se pojedinci iz naroda ponašaju isto, ako ne i gore. Kivan na vlasti od pre XY decenija što nisu bolje regulisali i izgradili grad, pa će sad u inat i kao kaznu da isturi automobil posred trotoara i kolovoza, kobajagi da kazni državu. A državu zabole, niti njeni čelnici prolaze tuda, niti će to bilo šta trajno rešiti niti će nešto povratiti. Samo će da se u**re u život pešacima koji moraju da gaze po kolovozima ko nekad seljaci po blatištima i zemljanim putevima i samo će da doprinosi haosu i bezakonju i sutradan će ovako u nekoj vanrednoj situaciji da omete i zablokira hitne službe.
 
Poslednja izmena:
@Нико da li si se nekada javno pobunio protiv stvari koje ti smetaju?

@Дошљак , ako je tačno ovo što kaže @Earthmoving , da je taj deo bio u njivama, zašto su onda izgrađeni soliteri sa infrastrukturom koja je gora od zatečene seoske, a prostora za normalnu infrastrukturu i solitere je bilo između Bulevara i Živka Davidovića?
Побунио сам се много пута, и данас шаљем десетине захтева, жалби, молби да би поправио крај и коме живим. Али Звездара деценијама има лоше руководство, а становници Лугова, Калуђерице и осталих подунавских насеља ћуте и трпе годинама. Једино што стиже свакодневно у наше крајеве нису инвестиције већ смеће на депонију у Винчи, превожено са стотинама камиона...
 
Počeli su da me zovu ljudi koji žive u Bulevar i koji putuju Bulevarom, bago rečeno su besni. Sigurno će biti neka akcija, više otom-potom kada i gde ;)
Морамо се организовати, новца има, уместо Линијског парка тражимо нормалан Булевар! Ако ово прође, наредних 20-30 година ништа неће урадити на Булевару.
Треба ово делити по мрежама и пријатељима да људи виде колики проблем је у питању!
 
Ovo je negde oko 1967. 'Potiskuje' već 55 godina al nikako da potisne
IMG_20221231_221447_edit_451323927194149.jpg
 
Тај део булевара је отприлике прича као Тошин бунар ка Земуну. Нису хтели да дирају пролетеријат из приземних кућа па су оставили закржљалу саобраћајницу.
 
Mnoge kuće nisu imale vodu i wc već je korišćen zajednički poljski.
 
Vrh