Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Ja sam danas dok sam prolazio objasnjavao ljudima da ne staju vise tamo tramvaji,neki kreteni su pokidali obavestenja a nadlezne boli uvo da ponovo lepe objasnjenje.A ima ljudi i sa malom decom da cekaju :bash:
 
jovanovm":36vxl50w je napisao(la):
Hromi Daba":36vxl50w je napisao(la):
A sto se centralnog drvoreda tice iznad plitkog tunela tesko da moze da raste drvece.
Drveće raste sa strane gde se i sada nalazi, ne iznad tunela. :)
To je bio komentar na centralni drvored umesto tramvajske bastice, kada bi se tramvaj spustio pod zemlju. Mislim sve je to mlacenje prazne slame, jer sam juce cuo na vestima kako je gradski menadzer rekao da se ulica rekonstruise sada pa smo mirni 20 godina :bash:
 
vucko":3d2syxyx je napisao(la):
Nova stvar je sto je glavni u zelenilu Draskic,rekao da ce jos drvoreda po gradu seci.Sad rezmisljam koje mesto jos nisu unakazili...
Sledeca je Cara Dusana, to je vec najavljeno. Takodje sa secom platana! Po Gradskom zelenilu izgleda da su svi platani u gradu "zarazeni" ... Sta vise reci...
 
Pored cara dusana je i kraljice marije zbog rekonstrukcije sina a takodje se radi o platanima.Necemo ih dati :kk:
 
vucko":34mpcgmt je napisao(la):
Pored cara dusana je i kraljice marije zbog rekonstrukcije sina a takodje se radi o platanima.Necemo ih dati :kk:
Necemo ih dati - malo sutra! Nisam u principu ni pesimista ni mizantrop ali sam sokiran nacinom kako je sve ovo uradjeno oko Bulevara. Da nam se provuce informacija na mala vrata, onako kao vest na desetoj strani i to 3 nedelje pred pocetak radova (dakle gotovi tenderi, organizovan posao itd...) da javnost ne moze ni da reaguje. A ako ovo sa Bulevarom prodje, a procice, jer cujem danas gradonacelnika koji se obratio i prakticno rekao: ma ko vas sisa, seca pocinje - onda sta ocekivati za ove druge dve ulice... Jos je nasa demokratija slaba da bi se narod izborio sa ovakvim stvarima. Jos je sve u rukama politicara...
 
Ljudi ce biti na bulevaru,sutra ujutro kod djerma.Videcemo sta ce biti.
 
ja sam sutra tu. branicu makar ovo "moje" drvo ispod prozora. neka ga zaobidju. :p gledam ga godinama i nista mu ne fali. jeste izdzikljalo ali uvek moze da se malo potkrese. stop seci.
 
Nece,pobunio se i sesti parkic u Mirijevu,smirice se :kk:

Uzgred receno balkan gradnja je postavila svoje masine i kampove na uglu trscanske i bulevara(izmedju liona djerma) i na uglu bulevara i cvetka(kod okretnice 309ke).Od zelenila za sada ni traga ni glasa :rolleyes:
 
vucko":qa0egyff je napisao(la):
Uzgred receno balkan gradnja je postavila svoje masine i kampove na uglu trscanske i bulevara(izmedju liona djerma)
što je zanimljivo, sklonili su bilborde u tom parkiću, samo se nadam da i za njega nemaju neki sjajan plan :|
 
Majka mog druga je flipnula jer je pomislila da ce seci to kestenje pored platana,oni zive u toj kuci na cosku a zeni je malo zelenila sto je razumljivo.Hvala bogu pa nece dirati to kestenje a zelenilo ce vratiti u predjasnje stanje posle zavrsetka masakriranja Bulevara.

Evo sta je nakaceno na jednom od tih stabala.

a10hfr.jpg
 
ono što bi tom šugavom parkiću trebalo, je da vrate onu drugu klupu koja je volšebno nestala, i da ga očiste sa vremena na vreme
 
Tako je,ne znam sto sklonise drugu klupu,cuo sam da je bio plan da se pravi fontanica,posto je praznikav.
Koliko sma video po planovima taj deo ka trscanskoj ce biti pretvoren u saobracajnicu po planovima u sklopu izgradnje ump-a,pokusacu da iskopam plan.

Evo isecka iz plana a evo na sajtu http://urbanizam.zvezdara.com/planovi.htm pod planom 04 je za Milana Rakica.Znaci park ostaje manje vise iste velicine,samo ce ga pomeriti u stranu i bice mnogo vise ugrozen od saobracaja usled velike raskrsnice.A i ortak ce da mi flipne jer ce iz garaze morati u jednosmernu ulicu pa u slalom da bi stigao do Bulevara :)

35avjms.jpg
 
Da li moze neko da pojasni sta ce biti sa potezom Batutova - Cvetko? Tamo imamo one bastice (ne tramjvaske) i drvored na sredini. Cesljao sam topik i ne vidim nigde jasan odgovor (doduse mozda je to zato sto mi se sklapaju oci vec pola sata). Sine ce i na tom potezu ici na sredinu (kazu do Cvetka). Kako? Zar ce da pocupaju sve to, da izbace taj deo u sredini? Bila bi velika steta. Taj deo bas lepo izgleda.

I nikako mi se ne svidja ova 'kradja' trotoara za uzduzno parkiranje. Nisam od onih koji su za potpuno ukidanje parkinga - nemoguce je, potpuno neprakticno (i ovo kazem kao neko odrastao na Bulevaru - tu ulicu poznajem bolje od bilo koje u Beogradu), a i cak kada bi se uveo metro ispod ja ne bi bio za ukidanje parkinga (ali onda bi imalo smisla na nekim delovima tramvajsku traku pretvoriti u prostor za uzduzno parkiranje). Medjutim kola zauzimaju vec dovoljno mesta. Kad krenete od Liona ka gradu peske vec ne moze da se prodje nekad od guzve...to svi znamo.

Steta je sto ne moze sve da se odradi kao potez Lion - Cvetko koji je zapravo odlicno projektovan, ima mesta za parking, tu je i drvored, trotoar, zatim cesto i zelena povrsina pa onda jos trotoara, tj. prolaz uz zgradu gde su skoro sva prizemlja uvucena u odnosu na prvi sprat tako da se dobije pokriveni prostor. Taj potez je mozda jedan od najfunkcionalnijih u BGu - ima parking, imas ladovinu, imas zelenila, imas radnji/lokala, imas gde da se sklonis kad pljusti kisa :)


Sto se tice udzerica, narocito oko Djerma i sl. - jeste mnoge od njih su za rusenje, i sigurno je da tu treba da budu vise zgrade. No, neke od njih imaju simpaticne fasade - nedovoljne za jedan gradski bulevar naravno (bile bi kul za glavnu ulicu nekog sela doduse), ali opet bi mozda bilo interesantno da se sacuvaju. Npr. da se nesto iznad njih nadgradi, ili da one budu iskoriscene za prizemlje novih zgrada. Time bih bio sacuvan taj neki starinski smek tog dela Bulevara, a i valjda bi to nateralo arhitekte da novogradnju sa njima stilski uklope, tako da se svi uklopi sa starijim velikim zgradama kojih ima na tom potezu.
 
Cisto da razjasnimo nesto u vezi sa parkiranjem - sine idu na sredinu, sadasnje sine postaju saobracajne trake (jer cim prebacis sine na sredinu gubis dve trake, pa da bi odrzao 2+2 moras da ih siris tamo gde su nekada bile sine, a parkinzi ostaju gde su i do sada bili samo sto ce biti fizivki, ivicnjakom, odvojeni od trotoara. Znaci, tramvajska bastica ne postaje parking i nece biti "dupliranja" parkinga, tj. ne moze na istom mestu da bude uzduzno parkiranje, pa pored njega koso (to "resenje" je samo po sebi idiotski jer onaj ko se parkira uzduzno automatski blokira onog ko se parkirao koso). U prevodu, Bulevar ce biti isti kao od Vuka do Skupstine.
 
Nisam mislio da se trotoar "krade" tamo gde je koso parkiranje na trotoaru, nego mi se ucinilo da se ta uzduzna parking mesta dodaju tamo gde pre nije bilo nikakvog parkinga, tj. samo trotoar. Mozda sam pogresno razumeo.

I na kraju, sta bi se potezom Batutova - Cvetko?
 
Rade srednju basticu nece jos premestati platane u tom delu sa bastice.

Danas nije bilo sece cekamo odbor.

Kupite bilo koje danasnje dnevne novine ili 24 sata imate propagandni pamflet u sredini o bulevaru u kojem nema ni ograde za tramvaje ni parking mesta u renderu i parking mesta stoje pod pravium uglom a drvece nema sanse da ima precnik 10cm kao sto ce posaditi.
 
Cekaj bre kakav precnik od 10 cm? Oni ladno pokusavaju da nam uvale drvece precnika 10 cm?
 
Cackalice da budemo specificni,ali imace nekoliko godina.
 
vucko":23icv9ip je napisao(la):
Kupite bilo koje danasnje dnevne novine ili 24 sata imate propagandni pamflet u sredini o bulevaru u kojem nema ni ograde za tramvaje ni parking mesta u renderu i parking mesta stoje pod pravium uglom a drvece nema sanse da ima precnik 10cm kao sto ce posaditi.
sad sam baš to uzeo da gledam, ima gomila nekih rendera i nekoliko fotki rekonstruisanih ulica koje uopšte nisu u beogradu?!? najbolji je render na prvoj strani na kojoj se vidi deo kod vuka - na slici ima snega (sa originalne fotke) i 3d nadodatog drveća sa zelenim krošnjama :lol:
 
Mala informacija oko baštice u sredini Bulevara (Cvetko-Batutova)

Osim kopanja baštica juče je počelo i uklanjanje razdelnog ostrva koje deli saobraćajne pravce u visini raskrsnice sa Batutovom ulicom.
- Skraćujemo razdelno ostrvo u delu Bulevara od Batutove do Gospodara Vučića a sve u sklopu priprema za dalje radove na šinama. Uskoro počinju ozbiljniji radovi koji će zahtevati da se deo Bulevara zatvori za saobraćaj. Najvažnije je da će vozačima uvek biti na raspolaganju četiri saobraćajne trake, po dve u oba pravca, i da neće biti potpunog zatvaranja ulice - kaže Snežana Voštinarov, direktor „Beokom servisa“.
 
Sad sam pogledao pamflet, sve u svemu OČAJ! Biće bulevar jedan veliki parking. Dodatnih 400 mesta za automobilie, je među najvećim uspesima rekonstrukcije. Čini mi se da će i behaton iz Požeške da implementiraju. Dve kule na Đeram pijaci su tek "pozitivno" iznenađenje. Meni bulevar na ovim renderima izgleda jadno i ružno. Ne znam koji su to likovi radili, ali bih katedru za urbanizam na Arhitektonskom zatvorio a profesore bacio u zatvor. Na doživotnu. Da prestanu da prave ove "render stručnjake".
 
ma ja te rendere uopšte ne bih uzimao za ozbiljno, prvo ne slažu se sa onim profilima postovanim na početku teme, drugo na nekima je prikazano da su bandere na sredini između šina (kao u delu do vuka), na nekima su na trotoaru itd. meni se čini da su oni to na brzinu sklepali zbog frke koja se digla oko platana i samo maznuli nekoliko rendera, ponegde dodali zgrade sa bulevara (negde čak ni to) i slike caf tramvaja koje su se već pojavljivali po novinama. sve u svemu jadno :rolleyes:
 
zaffa":3dap1fbu je napisao(la):
ma ja te rendere uopšte ne bih uzimao za ozbiljno, prvo ne slažu se sa onim profilima postovanim na početku teme, drugo na nekima je prikazano da su bandere na sredini između šina (kao u delu do vuka), na nekima su na trotoaru itd. meni se čini da su oni to na brzinu sklepali zbog frke koja se digla oko platana i samo maznuli nekoliko rendera, ponegde dodali zgrade sa bulevara (negde čak ni to) i slike caf tramvaja koje su se već pojavljivali po novinama. sve u svemu jadno :rolleyes:
To i kazem,gori im pod nogama i to sa razlogom,da su sve uradili posteno i isplanirano i dozvolili javnu raspravu ne bi imalo potrebe za ovakvim ociglednim ocajnickim potezima.
 
nikola32":1h306ysa je napisao(la):
Dodatnih 400 mesta za automobilie, je među najvećim uspesima rekonstrukcije.
To je jedan vrlo diskutabilan uspeh.
 
Vrh