Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

MZ Fontana i blok 1
359c01j.jpg


Trgovačko-zanatski centar IV reona u bloku 11c (Stari merkator) i pogled na blok 2
vzimmh.jpg
 
Kako dobro izgleda Fontana i Stari Merkator... Jaooooooo... Trgovačko-zanatski centar u takvim betonjarama, savršeno... :love:
 
Sad kad gledam ovu zgradu, baš mi stilski liči na američku novogradnju ovde po Ilinoisu. Npr:

oZ19f.jpg


P.S. 6 Kaplara su bolje, i to ne samo zbog moje bake koja je živela tu i pravila najbolju supu na svetu... :)
 
A jel moze neko da mi kaze zasto se ne prave vise ovako visoke stambene zgrade po NBGu??
Jel to neka administrativna fora ili jednostavno, izvodjaci nemaju dovoljno kesha?
 
Imam jednu molbu. Da li iko zna gde mogu nabaviti digitalnu podlogu Novog Beograda (plus eventualno detaljan satelitski snimak)??
Treba mi ko leba za magistarski rad!
Hvala unapred
 
Žabac, da li si probao da pošalješ mejl opštini da im objasniš situaciju?

Ako nije tajna na koju temu je magistarski rad?
 
U principu angazujem majku koja je borbena i koja ih sve azurno zove i trazi mape. Na novom Beogradu je uvek upute na Urbanisticki zavod koji je opet cesto pokusava da otkaci. Tako da dobijamo jedan zacarani krug u kome bez veze ne mozes nista!
Naslova jos nema ali ticace se Strategije rekonstrukcije Novog beograda na nivou bloka. Ukoliko bude uspesno odradjen prvi seminar verovatno cu ga prezentovati i na Beogradskom arhitektonskom fakultetu ( doktorat po novom evropskom sistemu se sastoji od dva seminara + magistarska teza + razrada doktorske teze).
Ja imam AutoCad plan Beograda koji ukljucuje i razna prigradska naselja ali kome misterizono nedostaju Novi Beograd i Zemun!!
 
mislim da sam postovao jedan od članaka sa inhabitata o tome kako su realizovali rekonstrukciju par starih blokova, pa baci pogled, možda dobiješ koju ideju.
 
Ja imam jos jedno pitanje. Kako da skinem satelitski snimak Novog Beograda koji bih stampao u 1:5000 a da bude u dobroj rezoluciji?
Meni jedino pada na pamet sekvencu po sekvencu (mada ih ima puno i trajalo bi).
Hvala unapred!
 
Stefane, možeš da okačiš na drop.io pa da mogu ostali zainteresovani da pogledaju to :)
 
Evo ga link pa ko želi neka preuzme.
To je dwg fajl koji sam ja sklopio od više malih sa različitih strana pa otuda potiče i šarenilo lejera.
Nažalost prikazana je situacija od pre nekih 20ak godina pa zato nedostaje određen broj objekata i ulica, jbg.
Ako neko ima nešto novije bilo bi super da okači negde pa da može da se preuzme.Možda to što je zhaba nabavio :)
 
Ovo gore me podstaklo na jedno pitanje. Kada je pocela izgradnja Bez. Kose?
 
Meni stoji u glavi da su Karingtonke bile zamišljene kao Olimpijsko selo za Olimpijske igre za koje smo se kandidovali.
Sećam se kad sam kao mali išao na bazen 11. april da se tada nešto gradilo tamo. To su bile 80-te godine.

Da li neko zna poreklo zgrade koja se nalazi iza Carine? Naime ta zgrada je ista kao zgrade iz Paviljona. Da li je ona izgrađena kad i Paviljoni? Verovatno jeste, ali zašto baš na tom mestu (daleko od Paviljona).
 
Moja neka ideja daljeg razvoja NBGblokova, mislim ne skoro ostvarljiva ali na duuuge staze...
Zanima me dal neko zna kad su Ledine krenule da se grade, i ko je kriv za ''to''?

ledinenov.jpg
 
Kad vec pominjete Olimpijsko selo dosao sam do silnih publikacija vezanih za kandidaturu Beograda za Olimpijske igre 92 i 96.
Evo ga selo
2cq1seq.jpg

Urbana matrica je uglavnom sacuvana ali su objekti drugaciji (doduse u delu D prilicno odgovaraju ovom planu)
 
Nisam znao da je to trebalo biti na B. Kosi.

Olimpijada 96? Zar smo se i za te kandidovali? Zar se nije pocela graditi B.Kosa pre 90'(tj. godine kad se odlucivalo za 96')?
 
To sto bi se makar izgradila 2 stadiona na nbg a verovarno i teniski tereni i neki bazeni.To nedistaje nbg-u po mom misljenju
 
Vrh