Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Česma sa prethodne strane...

166dabr.jpg


Ružno bih sad pisao o ovom gradu i njegovim stanovnicima, ali neću.
 
Каква брука и срамота. Београд изгледа не заслужује ништа ново, ни мобилијар, чесме, аутобусе, тролејбусе, трамваје, јер све ће бити уништено :rant: :bash:
 
Zato kazne za ovakve bahate dileje treba da budu ogromne. Tek poneki se uhvati, vecina ostane neuhvacena. Kada nekoga uhvate, plati minimum 5 x cenu onoga sto je unistio,a kada drugi put nesto tako uradi plati 10 x, pa nek onda lome iz obesti.
Inace ne secam se da sam u skorije vreme video ruzniju cesmu, bolje sareno crevo iz zemlje da su ostavili, lepse bi bilo.
 
A ta cesma se pojavila posle , verovali ili ne 30ak godina od predloga koji su mogli da se jos tada cuju u javnosti, da setalista na obali dobiju cesme , tuseve i toalete ! Dobijeno je za utehu stotinak kucica na vodi koje imaju cesme i toalete, pa ko voli mogao je da izvoli.
 
Већ сам попиздео на предходној теми, па ми је понестало идеје за пљување.... :bash:
 
Ovo je stvarno tezak bezobrazluk !

Nadam se da pravda postoji i da je doticnom koji je ovo uradio vec par sati nakon vandalskog cina pukao bojler i poplavio ceo stan !
Ma malo je i to, nadam se da mu popucale sve cevi po kuci, pa da pliva u svojim g**nima !

Bruka i sramota ! Koja kolicina destrukcije ! :notok:
 
Nisam slikao, ali juče sam prošao tuda i česma je "sklopljena" sada. Grafiti su još tu, kao i neka oštećenja, ali stoji. Jedino što slavine zapravo nigde nema i sad nisam siguran ni gde je prethodno bila, pošto je cela prednja ploča bez otvora... Možda je bila odmah ispod gornjeg dela, pa su je skinuli dok je zima. Videćemo za mesec-dva da li će proraditi.
 
Daleko od toga da opravdavam huligane koji su ovo uradili, mislim da ih treba debelo kazniti.
Ali, pobogu, na drugim mestima - šetalište od Juge do ušća, kod Kule Nebojše i sl, postavljene su česme u masivnim betonskim postoljima, koje em niko ne može da uništi, em izgledaju kudikamo lepše od ovog jefrinog baštenskog kiča. Kako više ne posumnjati da se neko nije ugradio za razliku u ceni?

Ova česma je i bila postavljena u februaru/martu. Voda tada nije bila puštena zbog zaleđivanja u pucanja cevi. Praksa je da se slavine skidaju van "sezone" kada se voda isključuje, bar na ovim drugim česmama koje sam pomenuo.
 
Славине се скидају за време зимског периода.

Рељо, слажем се са твојом предпоставком. Овакву чесму сам одмах замислио у дворишту гастрабајтера са све белим бетонским лавовима на огради и бетонским лабудовима у вештачком језерцету. Јадно, бедно и кич.

На "ризичним" местима су могли да излију бетонски кубус. Ем је модерно, ем се уклапа у средину НБГ-а, ем је неуништиво.....а....да.... и ЈЕФТИНО!
 
stf":3as25yf4 je napisao(la):
Славине се скидају за време зимског периода.

Рељо, слажем се са твојом предпоставком. Овакву чесму сам одмах замислио у дворишту гастрабајтера са све белим бетонским лавовима на огради и бетонским лабудовима у вештачком језерцету. Јадно, бедно и кич.

На "ризичним" местима су могли да излију бетонски кубус. Ем је модерно, ем се уклапа у средину НБГ-а, ем је неуништиво.....а....да.... и ЈЕФТИНО!
Dzaba sve, ako je jeftino los ti je predlog u startu :rolleyes:
 
Danas sam se obradovao kad sam video ovo ispred zgrade:

18032011318s.jpg


18032011319s.jpg


Na tabli već ima google earth slika, da ne kačim sad i to :)

Interesantno je kako ne piše datum završetka radova, ali dobro, bolje ikad nego nikad.
 
Lepe vesti zaista, ali bi takođe bilo lepo kad bi se Grad setio i leve strane Dunava za neki takav projekat. Npr. u Kotežu postoje travnati delovi koji ne služe ničemu. A dece tokom dana ima itekako, plus je škola bukvalno na 20-50m od tih delova.

 
Jako lepe vesti, drago mi je da se neće graditi još jedan tržni centar ili neka stambena zgrada koja će samo da zauzme prostor i pokvari postojeću celinu.

To kasni bar jedno 30 godina. Sjana odluka.

Sećam se, bio sam mali, stanari okolnih zgrada su orgaizovali "radnu akciju" da se ta površina očisti, posečeno je silno grmlje i strnjika, sve je pokošeno.. a JNA je obezbedila ozvučenje i muzičku podršku (bez zezanja)
 
Субота, а раде, изненађен сам.

rade.jpg


измена: нека модови кажу да ли неке будуће слике да качим овде или у теми Паркови
 
Svaka cast sto rade.

Pisi u temi parkovi,da malo aktiviramo i taj podforum :)
 
Najbolje u temu parkovi da idu fotke i pracenje sredjivanja ;)

edit:

preduhitrio me Vucko :) pa kad kaze valja ga poslusati :p
 
Au bas u sekundu sad vidim :D

sori za off
 
Počinje izgradnja novog parka u Bloku 70

U Bloku 70 počela je izgradnja novog parka, a u sklopu radova biće uređeno i oko 300 parking mesta.

Zelena površina koja se rekonstruiše prostire se na tri hektara i nalazi se unutar bloka, pored šetališta „Lazaro Kardenasa”, okrenuta Gandijevoj ulici. Planirano je da park bude izgrađen u roku od 90 radnih dana.


Radove koje finansira Grad Beograd, na inicijativu opštine Novi Beograd, izvodi JKP „Zelenilo Beograd” zajedno sa Direkcijom za puteve, Upravom za energetiku i JKP „Gradska čistoća”.

Radnici „Zelenila Beograd” već su počeli pripremne radove.

Park će imati nekoliko celina, deo za sport i rekreaciju, za dečju igru, park sa šetnim i trim-stazama, zonu za miran odmor sa klupama i prostor za slobodno puštanje pasa.

Prema planiranoj rekonstrukciji sve staze biće izgrađene prema već postojećim pravcima kretanja, a zastori će biti u duhu arhitekture Bloka 70.

Ono što je posebno važno za stanare ovog dela Novog Beograda je i da će park biti oivičen parking mestima, kao što je već urađeno u parku u Bloku 22.

Biće napravljene i nove travnate površine, a deo parka namenjen za odmor krasiće i dekorativne skulpture. Park će dobiti i nove sadnice. U sklopu rekonstrukcije predviđeno je i postavljanje modernog parkovskog mobilijara, klupa za odmor i đubrijera, kao i novi, savremeni rekviziti za različite uzraste dece. Na jednom delu zelene površine biće izgrađen multifunkcionalni plato na kome je moguća organizacija raznih kulturno-umetničkih dešavanja. Postojeće sklonište biće iskorišćeno u sklopu rešenja projekta, kojim se predviđa i postavljanje česmi. Jedan deo biće namenjen i za rekreaciju, postavljanjem sprava za fitnes na otvorenom i izgradnjom trim-staze. Za kućne ljubimce će takođe biti odvojen jedan deo sa rekvizitima za ljubimce različitih veličina.

Prostor koji je do sada bio u mraku biće osvetljen duž svih staza, mesta za sedenje i sportsko-rekreativnih terena.

http://www.novibeograd.rs/?jez=&v=4846&p=51

klik za vecu
 
Samo da dodam - radnici su radili i juče, u nedelju.
 
Vrh