Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

E da, jel ima neko neku informaciju/link/whatever vezano za kandidaturu za Olimpijadu 1996?Prvi put čujem da je BG bio kandidat i našao sam samo da smo ispali u prvoj rundi.
 
vucko":1fcs41lm je napisao(la):
To sto bi se makar izgradila 2 stadiona na nbg a verovarno i teniski tereni i neki bazeni.To nedistaje nbg-u po mom misljenju
Ono su atletske staze za trening u selu, nisu stadioni. Ona staza B cak i postoji ali je maximalno zapustena.
 
A moze li neko da mi kaze, sta se desava sa prosotrom iza Dr Ivana Ribara? Negde sam odavno procitao da je u pitanju neko vodovodno zasticeno podrucije, zbog pijace vode...? Je li to tacno? I ako jeste, znaci li to da je zasticeno za vjek i vjekov, pa da se tu ne moze nista graditi?

Po meni NBG ima fantastican potencijal sirenja. Cak vise od III Beograda, jer je odmah uz auto put.
 
Evo sad sam ipak malo potrazio...i na ove dve slike
http://www.urbel.com/cms_images/gup_2_2.gif i http://www.urbel.com/cms_images/gup_2_1.gif
se vidi da je ceo potez od Ivana Ribara do obilaznice zasticen, tacnije "Uza zona sanitarne zastite vodoizvorista i podrucje za detaljnu analizu uticaja postojecih namena i objekata na uzu zonu zastite vodoizvorista", sta god to znacilo :( posto se bas ne razumem u te termine :)

Dakle, po tome do 2021. tamo nece moci nista da se gradi sto ugrozava vodoizvorista, zar ne?
 
Stvarno ne znam kakva su tu vodoizvorista(mada na ovim gore slikama pise da su to zelene povrsine). Pa sa Surcina se tu, a jos vise bas neposredno ispod Surcina sleva sva kanalizacija u Savu.
I da, ako je kvalifikovano kao vodoizvoriste sada(kao i ono iznad Ade), da li to znaci da Beograd odatle trenutno crpi vodu, ili se to ostavlja za neku buducnost.
 
Inače, kod mene u bloku 44, rade staze, ponovo ih betoniraju i alsfaltiraju, iskreno mislim da je to opet neka mućka, pošto su staze bile su sasvim dobrom stanju, sad odjednom su ih iskopali... Zbunj...
 
praguc":3oxud3x3 je napisao(la):
Inače, kod mene u bloku 44, rade staze, ponovo ih betoniraju i alsfaltiraju, iskreno mislim da je to opet neka mućka, pošto su staze bile su sasvim dobrom stanju, sad odjednom su ih iskopali... Zbunj...
Mislim da je tu bio problem sto trotoari i bici staze nisu bili nivelisani.
 
Ovo me je danas mnogo obradovalo. Nisam bio na Savi 10-tak dana, provozah se danas i imam šta da vidim :D

Slika0033.jpg


Konačno, posle skoro 30 godina, postavlja se rasveta na nasipu na delu duž bloka 44 (iliti izmedju 70 i 45).
 
Takođe su uradili i zamenu polomljenih bandera unutar samih blokova.
 
Јурија Гагарина (прекопута Пирамиде), дец09

DSC_8743.jpg
 
Коначно!!!:D надам се да ће ускоро и да је прикључе...налази се на средњем кеју, узводно од театра на Сави, окренута леђима ка насипу...баш ме занима како ће да дођу до канализације...да буше насип...???
20100110157.jpg


Шахтић иза чесме.
20100110159a.jpg
 
Je l' ta česma postojala i ranije, ali nije mogla da se koristi ili je to nešto novopostavljeno. Ukoliko je u pitanju ovo drugo, pa majku mu zar je bio toliki problem dati nekom dizajneru 1.000 evra da osmisli nešto malo lepše i sa možda više slavina, a ne ovo čudo koje liči na wc šolju (ozbiljno).

21. vek jbt.
 
Хехе, није постојала раније, свеже је постављена...на доста места сам још од клиначких дана говорио колико је битно да на том кеју има чесми...можда неко до ,,њих" и чита форуме, гледа меил...:D

Да, то је готова чесма, као ове што се продају по Меркуру и слично...када сам ишао до меркура, зезам се са братом како продају бидее за споља...:D Овде ми је битно да има функцију кад возим бицикл или трчим да може да се наточи вода и надам се да ће је спојити ускоро...Нек' поставе још 10 комада и бићу задовољан...по могућству оне мермерне као при уласку на Аду...:)
20091116054.jpg
 
lukpot":38i9b0jt je napisao(la):
:D Нисам видео...

Само што је мало да има само три чесме, али боље ишта него ништа...за почетак нека проради и ова једна и да је не униште као што редовно уништавају говорнице на том кеју...
Биће ту лети редова, као на Макишкој страни Аде циганлије на оној првој чесми од гејзира...:D...надам се онда да ће да поставе још неколико...важно је да се кренуло са тиме...:vops:
 
Što se mene tiče, ako već postavljaju u Nehruovoj, Omladinskih brigada i Ivana Ribara, red bi bio da postave i jednu u Gandijevoj :) Ili je Mahatmina bista, i to osvetljena, kompenzacija za fontanu... :D
 
eh da je sreće pa i da nehruovu bistu tako srede, hmmm eto to čak i ne bi bila loša ideja da se ta bista prenese sa onog užasnog mesta kod doma zdravlja i da se stavi na kej, nedaleko od gandija, naravno i sredi i osvetli.. Ovako će u sredini bloka samo da čami ižvrljana i išarana...
 
Ali možda i jeste WC šolja i česma u isto vreme. 2 IN 1. I funkcionalno i ekonomično. :grand:
 
Četvrtak, 15. april 2010.
Obeležavanje ulica i blokova u Novom Beogradu

U saradnji sa Direkcijom za puteve, opština Novi Beograd počeće uskoro obeležavanje ulica i blokova, čime će olakšati snalaženje posetilaca i stanovnika Novog Beograda, najavio je danas predsednik opštine Nenad Milenković.

Sa problemom pronalaženja ulica ili brojeva zgrada, posebno u nekom od novobeogradskih blokova, susreću se ne samo oni koji su prvi put u Novom Beogradu već i njegovi stanovnici.

– Taj problem nije nov, dobro nam je poznat, a moram da priznam da i meni nije uvek jasno gde se nalazi neki broj ni gde počinje ulica. Naročito se ne snalaze oni koji dođu sa strane. Kada se gleda mapa Novog Beograda, na njoj sve izgleda jasno, ali kada se nađete u nekom od blokova, nije baš jasno odrediti gde počinje i gde se završava neka ulica i kako pronaći neki broj. Prošle godine, u saradnji sa Direkcijom za puteve, krenuli smo u rešavanje tog problema i uskoro će na ulazu i izlazu svakog bloka biti postavljeni putokazi i jasno označeno kako se kreću brojevi. Pored toga, planiramo i da malo osvežimo izgled blokova. Naša ideja je da na bilbordima koji će biti postavljeni na ulazima umetnici označe izgled blokova i ono što se nalazi u njima, što bi bilo mnogo zanimljivije – rekao je Nenad Milenković.

Na tablama će pored imena ulica i brojeva biti navedene ustanove i glavni objekti koji se tu nalaze, kao što su dom zdravlja, opština ili druge ustanove.
Izvor: BEO Info
 
Vrh