Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Ne zna se ko je gori. "Deca" u brzim maksicama ili ovi sto ih tuku.
 
Pa naravno da treba da se protestuje kad ti dogovara odnsno ne odgovara nešto. Jedan od osnova te cenjene demokratije. Kamo lepe sreće da malo više protestvujemo zarad naših interesa. Pogotovo protiv otimanja javnih površina i protiv otimanja zajedničkih dobara. Malo da vasksne zajednica i zajednički interes.
 
Није ми јасно како Петица није била проблем ал ова зграда је проблем?
 
Ajde ajde, opste je poznato da srbin protestuje samo kada njemu odgovara. Ovaj slucaj je ovde jasan.

Где би нам крај био да просечан Србин протествује када му нешто (не)одговара уместо да ћути и трпи и задовољава се актуелним стањем

Цела поента градске управе је да ради у интересу грађана, ако постоји проблем са паркинг местима мора или да обезбеди гараже, или да забрани даљу градњу, или да улаже у јавни превоз како би поседовање кола било опционално а не нужно за одлазак суву егзистенцију. Идеално, градска управа би оптимално решавала проблем паркинга у граду комбинацијом сва три приступа где и како има смисла.

Сведоци смо потпуног колапса система који се више ни не претвара да ради у интересу људи који га плаћају и који морају да се боре за своје интересе на улици јер ниједна од институција више не функционише. И некима је главни проблем - што се боре за своје интересе.
 
Boga mi ima tu jedno 20-30 parking mesta? Nisam zagledao ali sve je razumljivo. Kapiram da ih je toliko i na protestu.

Hvala na razjasnjenju, pitao sam se o cemu se radi ovde. Eh kad bi samo postojala neka policija koja bi vodila racuna o komunalnom redu.
Kapiram da nema tih divljaka ne bi se niko ni bunio, a i sto bi kad ce umesto mrtve zelene povrsine i par blokovskih staza, dobiti jos jednu lepoticu arhitekture u svom selu. Sve po zakonu, ofc.

Znaci, divlja parking mafija protiv neimara koji zele da oplemene uzurpiranu pustaru nastalu spontano sagorelilm KUD Rad.
MIlo mi je da i drzava veruje u ove plemenite vizionare i predaje im novonastali javni prostor (i frtalj okoline) na uredjenje, kad st*** ne zna bolje.
 
Da stvar bude gora, tu panduri ne mogu nista, plac se vodi na privatno lice, a cim se vodi na privatno lice ti na svom placu mozes da se parkiras kako zelis i gde zelis, i upravo to su koristili ovi sto su se tu parkiravali. Ja sam par puta zvao Bele, i upravo ovaj odgovor dobio.
Jedino sta su tu panduri mogli da urade jeste da cekaju da se neko vozi pesackom stazom pa da mu neku kaznu za to nalepe.
Ja sam bio u fazonu da pisem nekome ako vec dozvolavate da se tu parkiravaju, pa dajte napravite im prilaz da ne moraju da idu preko zelene povrsine a jos gore trotoarom da bi dosli do tog parkinga.
 
Hoće li se Rajkova rekonstruisati?
Хоће, радиће се практично нова улица (реновираће се), воде је у плану још увек као Сурчински пут

план јавних набавки 2024.JPG
тех.кон.тех.док_саобраћајнице блок 51.JPG
 
Odbranjen je parking u Bloku 63, čuj mene zelenilo, htedoh reći parking :)

IMG_4171.jpg


IMG_4172.jpg


Da ne dođe do zabune da branim invenstitora, niti da sam invenstitor, niti da sam potencijalni kupac u ovog zgradi, znači ništa od toga. Jedino šta me u celoj ovoj priči nervira jeste taj dvostruki aršini. Prvi ću izaći na protest da se tu ne gradi zgrada a da se na istom zabrani i divlji parking. Napraviću kasnije dron-om par slika da vidite na šta liči taj plac.

Pre sam da se tu izgradi zgrada nego da ostane ovaj divlji parking, al sam isto tako da se ne gradi zgrada već da ovaj deo postane zelena površna gde neće moći da se divlje parkiraju.
 
Koja zamena teza sa ovim potenciranjem sta je trenutno tu. Pa kakve veze ima sto je tu divlji parking. Pa njegovim sklanjanjem ce se kao ulepsati estetika kraja.
Uvek taj neki izgovor. Necinjenem se neki kraj, ulica, most totalno ruiniraju i kao dolaze spasioci investitori da nas kao spasubtog rugla. Ista matrica svuda. Pocelo sa BW, pa tramvaski most, pa sajam, pa 10tine deugih lokacija.
Da imamo normalnu gradsku vlast tu ne bi bio ovakav parking, vec isti dostojan coveka.
 
lako je nasem coveku naci izgovor da uradi nesto, sto nije ok... jer da ima dobar parking, ne bi bio divlji parking ofc... da komsija ne stavlja smece ispred svojih vrata ne bih ni ja stavljao... park nam je katastrofa jer ga drzava ne sredjuje...
 
Koja zamena teza sa ovim potenciranjem sta je trenutno tu. Pa kakve veze ima sto je tu divlji parking. Pa njegovim sklanjanjem ce se kao ulepsati estetika kraja.
Uvek taj neki izgovor. Necinjenem se neki kraj, ulica, most totalno ruiniraju i kao dolaze spasioci investitori da nas kao spasubtog rugla. Ista matrica svuda. Pocelo sa BW, pa tramvaski most, pa sajam, pa 10tine deugih lokacija.
Da imamo normalnu gradsku vlast tu ne bi bio ovakav parking, vec isti dostojan coveka.
Ima, ovde sam lepo objasnio sto ima veze da li je tu divlji parking
Nece ulepsati estetiku, al necu morati da razmisljam da lu ce me udariti neki kr**** koji vozi trotoarom da bi se parkirao na divlji parking ili mi svirati sto idem trotoarom sto ne moze da prodje od pesaka.

Kao sto sam rekao ima dosta ovakih placeva na NBG, gde moze da se uradi podzemna garaza a iznad da se uradi zelena povrsina, svi na dobitku.
 
Nece ulepsati estetiku, al necu morati da razmisljam da lu ce me udariti neki kr**** koji vozi trotoarom da bi se parkirao na divlji parking ili mi svirati sto idem trotoarom sto ne moze da prodje od pesaka.
Moraćeš jer sada je tako ispred Petice. Nema razloga da verujemo da će ispred ove zgrade biti nešto drugačije.
 
A šta fali sto će neko da gradi,sigurno će da gradi sa papirima na NBG-u .Ne razumem sto se bune …čuo sam da nema parking mesta na nbg i da jedni druge blokiraju i ostavljaju brojeve telefona ,ali to je posledica jeftinih automobila …ili visokog standarda kad svako Ima automobi ?!
znaci sami su krivi sto su kupovali il se nisu bunili na nekom drugom nivou.Novi Beograd je radjen propisno,ovi će na kraju da izgrade objekat ,narod im samo pomaže rušenjem ograde da lakse udju
 
Na stranu sve. Sve i da vlasnik parcele ima građevinsku i da je postavio tablu i sve po zakonu.

Nije normalno da se stanovnici ne pitaju o daljem uređenju svog kraja, nebitno o kom delu grada/države se radi. Gde je tu demokratija? Nula.

Ovakvim sistemom se građani na redovnoj bazi provociraju na ovakve akcije. Ovo je sistemski problem.
 
Pa dok ga ne rese, dobijace kazne. Sa druge strane Jurija Gagarina su postavljeni stubici i ima drvored izmedju ulice i trotoara, ja se iskreno nadam da ce postaviti stubice zajedno sa drvecem.
 
Pa dok ga ne rese, dobijace kazne. Sa druge strane Jurija Gagarina su postavljeni stubici i ima drvored izmedju ulice i trotoara, ja se iskreno nadam da ce postaviti stubice zajedno sa drvecem.
Pa šta me briga za njihove kazne. A i sa druge strane se vozi po trotoaru samo malo levo i desno od te lokacije. Prema Ivana Ribara voze trotoarom pored enjuba. A i ovamo se vozi po trotoaru i parkira pored piramide.

Slažemo se da stubići mogu da se postave koliko danas. Gde su?
 
Na žalost živimo u društvu i vremenu gde svako gleda samo sebe i briga za opšte ne postoji kod velike većine građana. Obzirom da živim u blizini predmetne lokacije duša me boli što će nići nova zgrada ali to je neminovno jer mi građani promašujemo temu, nezreli smo i ne tražimo prave stvari. A to bi bilo da se zgrada smanji sa 10 na 5 spratova, da se ostavi dovoljno prostora između zgrade i kengura/šela, da se napravi parking na obližnjim prostorima (ima mesta!), da se urede parkovske površine u zaleđu potencijalne zgrade. Ovakav kakav jeste taj prostor je ruglo, pun prljavštine i smeća, starog metala, betonskih otpadaka i slično. Ne videh da se par desetina komšija koje se tu parkiraju ikad organizovalo da očiste prostor. Slično je bilo (bez parkiranja) na mestu petice, izgradnjom iste uređen je i oplemenjen prostor nekim novim sadržajima i prodavnicama. Dakle, kako smo nedovoljno zreli i organizovani kao narod, prostor će urediti samo privatni investitor (ne ulazim u to ko je i kako je došao do placa), a mi treba da tražimo pametnije stvari a ne da se konfrontitamo u borbi koja je unapred izgubljena.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: slk
Vrh