Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Како се уопште иде у Ковилово и коме тачно би то одговарало, осим становницима Борче и Падинске скеле? И онда би имао Борчански одбојкашки центар.
Mozda karantin za reprezentaciju kako fudbaleri zavrsise u pazovi kako njima odgovara
Jel se tamo ide da se trenira ili da splavovi budu blizu i izalak po klubovima dok traju pripreme
 
Неће, него само бесмртници (?!), рецимо одбојкашице, кадетски узраст. Посебно што ће имати халу за 1.500 људи.
 
А сви ти спортски објекти су могли да буду у фамозном Београду на води и да буду део ЕХПО 2027 са постојећим сајмом.
 
А сви ти спортски објекти су могли да буду у фамозном Београду на води и да буду део ЕХПО 2027 са постојећим сајмом.
Kako vradovicu i ostalim polupismenim gasterima da prodam sportski objekat?
 
Као Лајф стајл. Још Новаков центар. Замислите, уз Газелу редом Национални стадион на обали, уз њега Новак, ред иза одбојкашки центар, поред боксерски центар. А онда иза оне ниже зграде уз Савску али дупло скупљег квадрата, па Трамп хотел, то би све било брутално.
 
До сада нисам упознао дословно ниједну особу рођену у Београду која је одрасла у стану да жели да се пресели да живи у неку кућу

Ја знам доста људи. Кривица је и града што није планирао урбанистички зоне за индивидуалну градњу последњих неколико деценија, па су настајале стихијски.
 
ljudi koji kupuju stanove sa ovakvom infrastrukturom su saučesnici u uništavanju grada. osećam jednak prezir prema njima kao i prema vlastima koje ovo dozvoljavaju.
Ово су класичне двосмерне улице. 90% Београда изгледа овако. Шта је ово лошије него Земун, Вождовац, Дорћол... говорим искључиво о протоку саобраћаја. Такође је смештно било очекивати да се неће саобраћајна ситуација и гужве из остатка Београда прелити и на Нови Београд. Једино решење за град ове величине је независни шински превоз а не већа разуђеност или више трака.
 
Na temeljima nikada završenog objekta u bloku 4 planira se izgradnja poslovno komercijalne namene.

Lokacija https://www.google.com/maps/place/Belgr ... 20.4612299

blok4-univerexport001.jpg

blok4-univerexport002.jpg

blok4-univerexport003.jpg
Претече ме Игор са постављањем јавне презентације за блок 4 :D , укњижен плусићћћ. Без обзира на то, ево још мало података и цртежа, које сам извадио из презентације и оно што знам.

Коначно да се после више од 20 година уреди овај део блока где овај плац стоји полу ограђен и неуредан. Ту је иначе требало да се гради центар месне заједнице за овај блок, али се од тога одустало крајем 90-тих година.
https://www.google.rs/maps/@44.8276267, ... 6656?hl=sr

Градиће се пословни објекат спратности П-П+1+ТЕ (тераса) укупне квадратуре око 6 хиљада квадрата, наравно биће и подземна гаража.

Цртеж блока и ортофото снимак са означеном парцелом где ће се градити овај пословни објекат
Pogledajte prilog 118372Pogledajte prilog 118373
Постојеће стање на парцели где је започета градња месне заједнице
Pogledajte prilog 118374
Уздужни пресек пословне зграде
Pogledajte prilog 118375

Да ли ће и овде да се буне станари оближње зграде, а због близине овог пословног објекта њиховој згради. На 3Д цртежу то изгледа овако
Pogledajte prilog 118376
У јулу 2021.године смо @Игор и ја писали и постављали цртеже могућег пословног простора у блоку 4, а поред постојеће стамбене зграде. Тај простор-земљиште је празно већ више од 20 и кусур година.
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/page-159#post-862558
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/page-159#post-862562

Данас-02.04.2024. је био неки протест где се протестовало против изградње овог пословног објекта. Чланај из Политике

Уторак, 02.04.2024. у 20:42
Насиљем против Београда: планирана зграда уместо запуштене парцеле
У Блоку 4, у Улици Париске Комуне 63, уместо планиране зграде налази се запуштена парцела, која даје лошу слику насељу. Поједини медији објављивали су наслове попут „Не дамо да нас живе зазидају и сахране“, „Станари на Новом Београду се плаше да ће им најављена градња пословног простора затворити прозоре на згради“... Провером наведене информације чуло се мишљење мештана блока 4, где већ дуже време међу зградама стоји непрегледна парцела.

https://www.politika.rs/scc/clanak/...ada-planirana-zgrada-umesto-zapustene-parcele
 
SNS propaganda. Investitor pokušava zloupotrebom građevinske dozvole stare 25 godina izdate za mesnu zajednicu da izgradi poslovni objekat pored zgrade. Ova propagandna bljuvotina je prvo jutros objavljena na Informeru pa je posle preneta u ostalim medijima od reči do reči, bez imena autora i sa propagandim videoom u prilogu. Naravno, nije potpisan autor ovog propagandnog pamfleta.

 
Poslednja izmena:
Posto ne znam gde ovo pitanje da postavim, vezan za bulevar Jurija Gagarina.
Dva jutra u vecem delu bulevara ne rade semafori. Jel to neki kvar ili ciljano ne radi radi vece protocnosti... Zna li neko?
 
Сигурно није "циљано ради веће проточности". Подешавали су нешто смарт-семафоре на НБ ових дана, па можда је то.
А иначе, то није "булевар", него "улица".
 
Nigde nisam procitao to za semafore. Da li mozda ima neki link za to?
 
Jutros nisu radili u smeru ka Dr Ivana Ribara. Mislim da ima veze sa postavljanjem novih semafora, gde god da je rađeno nisu bili u funkciji nekoliko dana.
 
А иначе, то није "булевар", него "улица".
Izvini na konfuziji. Jeste zvanicno ulica.
Cudno je to, ima sve ili skoro sve karakteristike bulevara. Pitao sam chat GPT radi sale i rece mi nesto sto i ja mislim :D

Da li je ulica Jurija Gagarina u Begradu bulevar?


ChatGPT
Ulica Jurija Gagarina u Beogradu se tehnički smatra bulevarom, iako je u njenom nazivu prisutna reč "ulica". Ova saobraćajnica u Novom Beogradu ima karakteristike bulevara, kao što su široki saobraćajni trake, velike površine namenjene pešacima i biciklistima, zelene površine, kao i brojne trgovine, poslovni prostori i stambene zgrade duž nje. Dakle, iako joj naziv glasi "ulica", Jurija Gagarina ima karakteristike i funkcije bulevara.

Sta jos treba, da bi se zvao bulevar, radoznao sam, pa ako neko zna :)
 
Какве смо среће, засметаће доктору Гангули име комунистичког космонаута.
 
Vrh