Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

To uopšte nije loša ideja. Zgrada preko puta je od buke zaštićena barem malo sa drvećem.
Ipak, fali im otvoren prostor, ili makar da uklone plafon.
Inače, stvarno je sramota da taj objekat propada :(
 
Secam se kada sam, kao klinac isao u dotichnu robnu kucu i da je ona imala galeriju, odnosno duplu visinu ispod svetlarnika. u ostalom delu prostora je na dva nivoa. Konstrukcija je, mislim, skeletna kao i u vecini okolnih blokova pa ne bi bilo pretesko zgradu izdeliti i adaptirati. Shirina trotoara ispred "robne kuce" je veca nego sto je slucaj sada, ispred kafica u bulevaru Avnoj-a. Postoji problem stanice, ali bi ona mozda mogla da se izmesti malo blize hali sportova. Takodje, postoji deo objekta iza robne kuce, koji je vidljiv kada se udje na parking hale sportova, tako da sam siguran da bi bilo mesta za sve.
Ne znam kakva ce biti sudbina tog objekta. Bojim se da se ceka da propadne toliko da ce biti jedina opcija da se srushi i izgradi josh jedan stambenjak. A mozda bi tu mogao da se napravi, ako vec ne bude resenje za onaj buljuk shupa na uglu bloka 1, neki omladinski kulturni centar/inkubator
 
Da, i meni je ta galerija pala na pamet kao odličan prostor za tvoju ideju.

Videh pre neki dan da je preko puta Hale sportova ogroman magacin koji isto zvrji prazan.

Moglo bi tamo svašta da se napravi (ima mesta i za parking), ali eto, već sigurno 15-ak godina se ništa ne dešava.

Ako me sećanje dobro služi, Verano motors je poslednji vlasnik tog prostora.
 
Mada, Kifla se baš nezgodno uglavila u Robnu kuću, ali sigurno postoji neko rešenje.

rk-fontana-1.jpg
rk-fontana-2.jpg


Da li postoji neka radionica na Arhitektnskom fakultetu gde studenti prave ideje za ovakve napuštene prostore? (ili pitam baš svašta)
 
Pa u ovim blokovima ima prostora da se udene jos toliko kvadrata, to ce se neminovno desiti kroz deceniju dve, hteli ili ne.
 
Као рсдикали што су попуњавали дуж Првомајске простор остављен за метро. Мало ли је 200000 становника на НБГ, идемо до 400000.
 
samo zato sto niko u ostatku srbije nece ziveti. lokalni prirastaj to nece uciniti
 
Pa, neće, zato što niti ima toliko građevinskih placeva, niti postoji ozbiljan potencijal za rekonstrukciju urbanog tkiva. Među retkim zgradama koje će verovatno 'odleteti' u budućnosti, jeste upravo pomenuta 'kifla' koja se naslanja na Robnu kuću. To je zgrada vrlo niskog standarda gradnje, sklepana za Samit nesvratanih 1961. i ne bi joj valjalo čekati 2061.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860616#p860616:3q8179mo je napisao(la):
astrodule » Sub Jun 26, 2021 1:13 pm[/url]":3q8179mo]Samo bih dodao na prvu sliku - nova zgrada ide skoro do raskrsnice.

Poonim renderima što smo videli, a i po dosadanšnjem iskopu, zgrada zauzima 100% parcele. E ja bih to zabranio da sam Grad.


Koliko znam po zakonu nije moguce zauzece parcele od 100%. Valjda je jos uvek na snazi zakon koji kaze da 10% parcele mora biti "zelena" povrsina.
 
Претече ме Игор са постављањем јавне презентације за блок 4 :D , укњижен плусићћћ. Без обзира на то, ево још мало података и цртежа, које сам извадио из презентације и оно што знам.

Коначно да се после више од 20 година уреди овај део блока где овај плац стоји полу ограђен и неуредан. Ту је иначе требало да се гради центар месне заједнице за овај блок, али се од тога одустало крајем 90-тих година.
https://www.google.rs/maps/@44.8276267, ... 6656?hl=sr

Градиће се пословни објекат спратности П-П+1+ТЕ (тераса) укупне квадратуре око 6 хиљада квадрата, наравно биће и подземна гаража.

Цртеж блока и ортофото снимак са означеном парцелом где ће се градити овај пословни објекат
цртеж блока.JPG
овде ће се налази будући објекат.JPG

Постојеће стање на парцели где је започета градња месне заједнице
постојеће стање парцеле на терену.JPG

Уздужни пресек пословне зграде
пресек зграде.JPG


Да ли ће и овде да се буне станари оближње зграде, а због близине овог пословног објекта њиховој згради. На 3Д цртежу то изгледа овако
удаљеност пословне зграде.JPG
 
Зар није ту нешто почело да се гради још прошле године?
 
Ma stanari da se sutaju u d*pe od srece sto je samo jedan sprat.
Ako odbiju za par godina ce im doci mastodont on N spratova, kao u bloku 37.

Ja sam bas iznenadjen sto je samo jedan sprat, kada se poslednji put na NBGD tako nesto nisko izgradilo ???
 
Verovatno zato što je baš blizu zgrade.

Inače, aero pogled nam govori da tu ima baš dosta mesta gde će se sigurno nešto graditi u budućnosti.

blok-4.jpg


Ne znam da li je u planu probijanje ove ulice što ide od Pariske komune do Džakarte na Studentsku. Ništa ne smeta da se probije još 10-20m koliko fali do Studentske.
 
То је Булевар Зорана Ђинђића, а не Студентска;)

Није у плану.
 
A jes'.

Inače, ovaj blok mi je retko antipatičan, naročito ta livada u sred bloka.

A opet, kao mali sam često tuda išao do bazena i uvek smo svraćali do Goranca ili Albanca koji je imao poslastičarnicu. Pre 10-ak godina su ti objekti izgoreli i umesto da to srede nekako, stoji tako bezveze.
 
Да, била добра посластичарница. А ја живех две године у Студентској 8, прекопута нашег друга Уроша.

Тај блок је застао на пола, ту су некад, уз Раднички универзитет који су, кажу, градили немачки заробљеници, биле бараке, па су порушене, али никад није реизграђено. Има она добра фотка са калдрмисаног друма изнад, док се градио Студењак, неко је постављао на форум.
 
Taj blok mi je oduvek izgledao nedovršen.
Da li će tu stvarno da bude Univerexport?
 
Пантограф":y5waz7fl je napisao(la):
Да, била добра посластичарница. А ја живех две године у Студентској 8, прекопута нашег друга Уроша.

Тај блок је застао на пола, ту су некад, уз Раднички универзитет који су, кажу, градили немачки заробљеници, биле бараке, па су порушене, али никад није реизграђено. Има она добра фотка са калдрмисаног друма изнад, док се градио Студењак, неко је постављао на форум.
Kifla, Studentska, Pariske komune, izdao si stari kraj preseljenjem na sadašnju lokaciju :)
 
Да, да. А тренутно сам у П. комуне, радим купатило. Луђа зграда него икад, тренутно је рат председнице Скупштине мог улаза са Мишкетом око гараже:)) Као на филму Г. Марковића.

Елем, ево слике Баракаленда са kaldrma.rs:
studenjak.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862639#p862639:1psqy0on je napisao(la):
Пантограф » 06 Јул 2021 02:30 pm[/url]":1psqy0on]
Тај блок је застао на пола, ту су некад, уз Раднички универзитет који су, кажу, градили немачки заробљеници, биле бараке, па су порушене, али никад није реизграђено
Што се блока 4 тиче, тачно је да је он, што каже @Пантограф, застао на пола. Ствари су се покренуле још 2016.године када је објављена јавна набавка за препарцелацију овог блока, односно дела блока код кафане Џакарта, она зелена површина.

Баш на овој теми још 20. фебруара 2016.године сам поставио ту јавну набавку за перпарцелацију блока 4 https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... B0#p372374

Ту би требало да се гради објекат мешовитог садржаја, комерцијално-стамбени П+8+Пс. Прочешљаћу ових дана још једном јавну набавку, а најбитније је да кафана "Џакарта" остаје ту где и јесте. :vops:

https://nabavke.beoland.com/96-tenderi/ ... 27-16.html
Позив
https://nabavke.beoland.com/images/naba ... -27-16.pdf
Техничка документација
https://nabavke.beoland.com/images/naba ... -27-16.pdf

јавна набавка.JPG
локација блок 4.JPG
 
Vrh