Šta je novo?

Razni projekti

To je previsoka kirija, bolje je da odes u jeftiniji stan.
Sigurno nemas svoj namestaj kad ga tako skupo placas, znaci selidba nije toliko komplikovana, ali tebe ipak smara, ti bi odmah u "svoje" :?

Pa i za 50.000 evra kredita kamata ti je sigurno bar 30.000 evra, i kod kredita uz vrednost stana placas veliku "kiriju".
Samo sto kod rentiranja mozes uvek da menjas, a tendencije pokazuju kretanje nanize. Kad kupis stan na kredit, vise promene nema.
 
Na naslovnoj strani ALO! sam video vest da kao šeik od Abu Dabija :D hoće da izradi hotel a la Burž El Arab prekoputa zgrade vlade, na mestu zgrada nekadašnjeg Generalštaba. Jel neko možda video celu vest?
 
Ronche":1gh5ug8u je napisao(la):
Na naslovnoj strani ALO! sam video vest da kao šeik od Abu Dabija :D hoće da izradi hotel a la Burž El Arab prekoputa zgrade vlade, na mestu zgrada nekadašnjeg Generalštaba. Jel neko možda video celu vest?

Nadam se da misle na zgradu vlade SIVa u Novom Beogradu.
 
Znaci dzabe sam se nadao. Doduse u drustvu u kome se ne stiti ni jedan Kalemegdan i stari spomenici industrijske arhitekture kao sto je zgrada Beka, ne iznenadjuje me da se ne cuva ni ovo...
 
Od 2013. godine drzava ce da gradi samo socijalne stanove. Veljo je vec dao ponudu ministarstva citavoj Srbiji, svuda se grade stanovi od 350e/m2 koji grad to zeli, on moze to da dobije. Beograd naravno to ne zeli i on sam gradi "jeftine" stanove poput onih na NBGD po ceni od 1.050e/m2, dok je i njihova cena gradnje manja od 300e/m2, odnosno spadaju u tu najnizu kategoriju gradnje.
Grad Beograd ne zeli da obara cenu stanova.
 
Не знам може ли се то сматрати тим трећим Беградом. Ја сам схватао да ту подпадају насеља са леве обале али не и Зрењанин :lol: Борча, Крњача, Котеж и П. Скела + ова мала, Ковилово, Овча... У најближој будућности све то видим спојено у ужем Београду. Глогоњ?
 
Nije ovo Glogonj, već Glogonjski rit koji je, navodno, deo Padinske skele. Nisam ni ja znao. guglovao sam :D
 
има и пруга кроз Глогоњск рит која иде од Овче до Падинске скеле. предлагао сам раније пар пута да се та пруга активира за линију Падинска скела-Овча или Падинска скела-Дунав станица, са две ДМВ гарнитуре. треба, наравно, средити ту пругу да буде у возном стању и уредити три стајалишта (Падинска скела, Глогоњски рит, Јабучки рит)
 
одрадио сам скицу пруге:
skela_zps228e4045.jpg


подебљане линије представљају два колосека, с тим да је идеја да или Глогоњски Рит или Јабучки Рит буде двоколосечан да би се мимоишла два воза. иначе, могао би да служи овај или овај воз. три воза, од тога два у саобраћају и један у резерви у Падинској скели, где би могао да се направи и депо за њих
 
Krenula je gradjevinska sezona.Aktiviran plan na stanici pre gradske bolnice u Dimitrija Tucovica.Onda u Vojislava Ilica plac na cosku sa Stanislava Sremcevica a preko puta je rasciscen plac.Onda,energoprojekt gradi u Makenzijevoj kod GSP skole i kod Vracarskog parka na cosku sa 14 decembra.

Posebno me raduje taj cosak sa 14tim decembrom jer je bio skoro nelegalno naselje.
 
Uveliko se gradi i Paunov breg na Banjici. Ako zaista i sada kod svih firmi ima toliko neprodatih stanova, sta onda oni to znaju sto mi ne znamo?
Ko ce to da pokupuje?
Da nam ne dolaze arapi u velikim kolicinama?!
 
Nije tako strašno stanje, dosta se kupuju stanovi i to od ljudi koji imaju keš, tj novi stanovi...
Pa bilo je pre koju nedelju da onaj neki lik imao preko 100 stanova i sve ih izdaje...
Ja dosta zovem ovih dana i ili me lažu ili svima koji grade ostali još po jedan - dva stana.
 
Vucko mogao bi kad tuda prolazis da uposlis svoj aparat a ne da ga drzis za los ukras ,ta sprava sluzi za fotgrfisanje sa kojima ces da obradujes ekipu na bb
 
Direktore nema leba od toga znas me...

Inace u matice srpske gde je bio sesti parkic ogradjen je ogroman proctor gde je mala sumica od jelki.I tu ce graditi,stoji reklama naselje zeleni breg.

Ovim tempom ce Mirijevo ostati bez svog zelenila.
 
Замишљено као лепо насеље а нажалост уби га непосредна околина(Мали Мокри Луг,Калуђерица,Ћалије...)
Пети парк је могао да преживи..али овде на периферији су очигледно други стандарди и не само да је нестао шести него ће нестати и седми и осми и сваки други...
 
Nabrzaka sam slikao Paunov breg, radi se...
Jajinci su ODLIČNA lokacija, ali ovde nikada ne bih živeo - Okretnica 2 trole, 94-e, ovuda idu još 7 linija ka Pinosavi, Belom potoku, Resniku... i mnogo je frekventan put.
banjica.jpg

banjica-2.jpg

banjica-3.jpg
 
nikola011":1gpif0do je napisao(la):
Ljudi se bunise ali dzabe...Lepo je pre 10 godina vlast zve zelene povrsine prenamenile u gradjevinsko zemljiste.Lepo unistise mirijevo.

Sve vise sto mislim Mirijevo ce ispasti uzasan problem,em nece ostati nijedan park osim onog centralnog kroz koji ce opet da poteraju ulicu i okretnicu LRT_tramvaja.A i pristupne ulice ka centru su uzasne pogotovu ka Zvezdari.

Mada ranije smatrah Mirijevo NBG-om na Brdima sada je mnogo losije sto se tice kvaliteta zivota bas zbog nedostatka zelenila.Recimo moj sestric klinac od 5 godina treba da pesaci 1km do prvog parka sa ljuljaskama i klackalicama.
 
Steve Miller, hvala ti za fotke iz Paunove. Baš sam sada nešto njuškao po netu za više informacija o tom projektu i vidim da je CBRE izbacio najnovije rendere:

01.jpg


02.jpg


03.jpg


04.jpg


05.jpg


06.jpg


Izvor: CBRE

Izgleda da je ovo tek prva faza projekta i da će u budućnosti biti izgrađeno još objekata jer su prvobitni renderi izgledali ovako:

3d%20cist.jpg
 
Vrh