Šta je novo?

Razni projekti

JBT! DA LI to vidim ulaz u GARAZU?! Pa jos na Novom Beogradu! I da li svaki stan ima jedno mesto?!

E pur si muove?
 
Zavrsena zgrada u Bokeljskoj

p3120021.jpg
 
Mislim da je uzasno sto ne mogu fasadu i krov ¨stare¨ zgrade da ukompunuju sa novom.Ovako i nije lose.
 
Da, moglo je bolje da se uklopi a i fasada, mada nije tragedija, me isto tako ni ne odusevljava. Ali zato veliki plus ako su ovo dole zaista garaze, i to sa dovoljnim brojem dovoljno velikih parking-mesta. Znam da je to predvidjeno da mora tako ali je kod nas jos uvek pomak kad neko ispostuje...
 
Tužno je kako nam je svima "preduzimačka" novogradnja spustila kriterijume (moi included)...
Dovoljno da se pojavi zgrada koja deluje pristojno i nije nakinđurena klimama pa da se svi obradujemo i u neverici krenemo da ponavljamo kako je ispala bolje no što smo se nadali.

A u pitanju je jedna sasvim prosečna, čak palanačka, zgrada kojoj nikako nije mesto u samom središtu velikog grada koji pretenduje na mesto važne evropske prestonice.

Naravno, ako je uporedimo sa "briljantno" obnovljenom fontanom u Pionirskom parku, njena lepota je neupitna, gotovo zaslepljujuća. :rolleyes:
 
Зградом у Бокељској сам јако разочаран, испала је бедно. И настављена је ужасна традиција малтерисаних фасада у центру града, које су вишегодишње доказивани промашај.

Нема ништа горе од пиковане фасаде на прометној раскрсници. Ова зграда ће бити после годину две, сива од чађи, а како се код нас фасаде ревносно обнављају, биће убрзо и црна.

Да ли ће наши архитекти, па и инвеститори укапирати да је за градску средину потребана фасадна облога од отпорнијих материјала, које не захтевају честа одржавања, нпр. АЛУ панели, керамика, камен, бетон, стакло.....
 
A da grad propise od kog materijala mogu biti fasade u centru ,Kamen vjestacki prirodni pogledaj te samo pojedine fasade od prije drugog sv rata samo ih je potrebno oprati i da izgledaju kao nove :kafa:
 
JohnyBgood":165daspk je napisao(la):
Da, moglo je bolje da se uklopi a i fasada, mada nije tragedija, me isto tako ni ne odusevljava. Ali zato veliki plus ako su ovo dole zaista garaze, i to sa dovoljnim brojem dovoljno velikih parking-mesta. Znam da je to predvidjeno da mora tako ali je kod nas jos uvek pomak kad neko ispostuje...
Колико сам данас успео да видим из 17-це, јесу гаражна паркинг места пошто су једна врата била одшкринута, па се колико толико видело !
 
Javni uvid za Blok BEKO prekoputa zoo vrta.

beko.jpg


Crvena boja,srednja vazduhoplovna skola-ostaje.

Zuta-P+7 gradnja stambeno-poslovnog kompleks.Zadrzava se zgrada preko puta tramvajske okretnice.P+4 je.

Takodje se vidi koridor izmedju P+7 delova od po 20 metara koja ce biti pesacka zona-promenada sto je super ideja.

Da naglasim,objekti su stambeni osim prvog sprata i prizemlja koji su poslovni.

Plavo mesto je vojni objekat i tu i dalje nema dogovora sa grckim investitorom.Dakle,prvo ce graditi stambene objekte.A za nekoliko godina ce hotel graditi na plavoj lokaciji koji ce biti isto p+7.
 
Te tri barake u plavom okviru su od sustinske strateske vaznosti za odbranu zemlje :rolleyes:

Ne znam zasto sam ja kontao da ce hotel biti u toj lepoj staroj P+4 zgradi prekoputa tramvajske okretnice, a da ce ostatak kompleksa biti stanovi....

E sad ostaje samo da Grci obelodane projekat - pojavio se pre par meseci Podrekin projekat za tu lokaciju, ali je u medjuvremenu skinut sa sajta gde sam ga bio nasao. Taj projekat se npr. uklapao u ovaj PDR. Ali "E kapija" je pisala da WATG radi projekat za ovaj kompleks. Oni su valjda neko veliko mudo u hotelskoj arhitekturi... Moguce je, medjutim, da WATG uradi hotel, a Podreka stambeni deo - ali to je samo moja pretpostavka.

Inace, Lamda je u vise navrata tokom godine, prema pisanju upravo grckih medija, istakla da joj je projekat u Beogradu prioritet :)
 
Drago mi je da cujem.

Nazalost nece biti hotel u tom delu,bas smo gledali po parima ja i ta zena urbanista iz CEP-a koja je radila projekat.Hotel moze samo u onom cosku biti.Verovatno je i zbog zoo vrta,rekla je da neprijatan miris iz njega predstavlja problem a grad nece da ga izmesti sve do novog GUP-a.
 
Jes' malo nezgodno zbog Zoo vrta, ali bih se lako na to navikao da imam stan izmedju Kalemegdana i Dunavskog keja. Fantasticna lokacija, sto ce se, verujem, odraziti i na cenu. Mada, pitam se da li ima dovoljno kupaca jer se pominje da ce biti cak 500 stanova u kompleksu.
 
I to sto kazes.Lokacija je izuzetna jer si blizu reke,tvrdjave i Centra.Ima i puno zelenila,cim se prodje pruga i na kalisu.Kad sklone tu prugu i naprave obilaznicu bice milina :)

Ja bih recimo,pre tu kupio stan nego u nekom belvilu ili westu 65.Mnogo mi bre ravan NBG,da nema onog zeleznickog nasipa mrzeo bih ga jos vise
 
vucko":8s5lbvcx je napisao(la):
I to sto kazes.Lokacija je izuzetna jer si blizu reke,tvrdjave i Centra.Ima i puno zelenila,cim se prodje pruga i na kalisu.Kad sklone tu prugu i naprave obilaznicu bice milina :)

Ja bih recimo,pre tu kupio stan nego u nekom belvilu ili westu 65.Mnogo mi bre ravan NBG,da nema onog zeleznickog nasipa mrzeo bih ga jos vise

Slazem se, koji crni Belvil ili West 65. Taj pojas uz Kalemegdan uz eventualno Kosancicev venac, sa tom lokacijom po meni ne moze da se poredi apsolutno nista. A veliki deo je zauzet ambasadama, bibliotekom itd. tako da je zapravo jako mali broj tih vrhunskih parcela.

Ako bi NEGDE voleo da zivim u Beogradu, onda je to #1.
Br. 2 mi je prostor iza Gardosa u Zemunu.
Br. 3 ispod hrama, savski blokovi blizu reke, delovi Vozdovca
 
Jedino je problem da, kad malo pocnu da kopaju na gradilistu, ima da nadju hiljade godine arheoloskih iskopina, a to, u nasoj zemlji moze da se zavrsi, ili prestankom gradnje ili preoravanjem istorije, sto nikako nije dobro.Setite se Rajiceve!
 
Na Karaburmi u ulici Vojvode Micka pocela je izgradnja stambeno poslovnog objekta dunavske terase ne znam dal je bila ova nazovi vest.
 
Homer Jay":3lpkxu4p je napisao(la):
Te tri barake u plavom okviru su od sustinske strateske vaznosti za odbranu zemlje :rolleyes: )

ахахахахахаха Добро је да је и то остало од "Војске Србије" :/
 
Atrijum 63


Atrijum 63 je moderan stambeno-poslovni kompleks koji se nalazi na Novom Beogradu, u bloku 63. Čine ga dva objekta povezana zajedničkom podzemnom garažom. Kompleks će biti izveden fazno: u fazi 1 garaža i stambeno - poslovni objekat, a u fazi 2 drugi objekat poslovne namene.

Stambeno-poslovni objekat sadrži lokale sa galerijama u prizemlju i stanove na etažama (ukupno 94 jedinice različite strukture). Po svojoj formi, ovaj objekat je atrijumskog tipa – obrazuju ga četiri lamele okupljene oko zajedničkog unutrašnjeg dvorišta, oblikovanog zelenilom i pešačkim stazama.

Ovaj projekat je u završnoj fazi izrade Glavnog projekta i pribavljanja Građevinske dozvole.

Tim CRE International na ovom projektu vrši tehničku kontrolu Glavnog projekta i stručni nadzor tokom izgradnje objekata.

Projekat: Stambeno-poslovni kompleks

Lokacija: Novi Beograd, blok 63

Površina: 11,200 m² (faza 1)

Arhitekta: Urbanistički centar - GRAD

Investitor: Basal, Beograd

Uloga CRE tima: Tehnička kontrola i stručni nadzor nad izvođenjem


01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg


Izvor: CRE International
 
Tek ce da bude odvratno kad krene zastakljivanje terasa i kacenje klima uredjaja. :blah:
 
Климе су изгледа планиране да буду сакривене испод ових кубуса око прозора.....
 
Vrh