Šta je novo?

Razni projekti

I ovo cudo cu trebati da gledam do kraja zivota svaki dan iz trole umesto one crne lepotice???

AAAAAAAAAAAAAA :bash: :bash:
 
Druže komšija, šta misliš zašto sam se preselio iz našeg kraja nakon toliko godina života? Da ne gledam šta mu dušmani rade. Od svih mi je najgora ona prostačka crvena zgrada pre Đurićeve, sva nakićena klimama i džiberskim reklamama. Ono bi bilo ružno i u ****** (dopisati po sopstvenom mnjenju, da ne izazivam diplomatske skandale).
 
Ово је инвеститор сјебао ствар....види се у свакој пори зграде.....могао би и да банкротира и спасе нас ужаса.
 
:kk:
Je l' to u stilu: Spasi Srbiju i ubij se, investito-re, investito-re-ee.
Koliko je takvih, bilo bi to jedno veliko ritualno samoubistvo, kao u dalekoistočnih sekti. :pob:
 
Je li postoji neka nazovi komisija koja nebi dozvolila da se gradi takva rugoba .Mora da je investitor vido da nece izvuci puno na super projektu pa rekao daj palanku treba mi kes
 
Minnheima":3hzuadmu je napisao(la):
Druže komšija, šta misliš zašto sam se preselio iz našeg kraja nakon toliko godina života? Da ne gledam šta mu dušmani rade. Od svih mi je najgora ona prostačka crvena zgrada pre Đurićeve, sva nakićena klimama i džiberskim reklamama. Ono bi bilo ružno i u ****** (dopisati po sopstvenom mnjenju, da ne izivam diplomatske skandale).

Gde si tacno ziveo (bivsi)komso?

Slazem se da je odvratna,ali ta crvena boja je razbila monotoniju.Bas je gledah malopre polako se sve terase zastakljuju belim PVC-om,bljak!

Na lokaciji gde ce biti ta rugoba je rasciscen teren i skinut krov zlatne ribice,radi buldozer i sada unutra.

Sada nam je zadnja nada za Dimitrijalu Yu kapitalov projekat u 32-38 brojevima.

Totalni uzas kod Dimitrijale pored Tiranske arhitekture u zutosivim nijansama je sto nema nigde nijednog jedinog drveta gde je novogradnja.Ulica je postala uzasna :(

Edit:Sto se tice ove tragedije na mestu Zlatne Ribice:projekat nije obradio fasadu sa desne strane,i tretira je kao sendvic zid na koji ce leci druga zgrada,a tu nikada nece biti gradjena nova zgrada jer su prozori postojece zgrade 5m odatle.

Pa cemo imati doveka pogled na wc-e ljudi i ravan beli zid na koji ce verovatno da zalepe neke reklame i slicne gluposti :bash:
 
Nisam se ja sasvim otuđio od starog mi kraja, tamo mi je i dalje roditeljski dom, a u njemu pride i brat i sestra. Samo sam se malko osamostalio (dok ne shvatim da je jeftinije na roditeljskim jaslama i kazanima :D ).
Sigurno mi prolaziš pored kuće često, naročito ako ideš na Olimp. To ti je Čingrijina, stari deo gore kod Marije, čim se prođe Kordunaška, deo ulice do skoro poznat kao Milana Rakića.
Što se one crvene krasavice tiče, zaista nemam niti jednu laskavu reč za nju. Iako mi je tamnocrvena (bordo) jedna od omiljenijih boja, ne uspevam da je gledam kroz te šarene naočare. Svaki put kada je ugledam (a to je, nažalost, prilično često), teško se uzdržim da ne povratim. Seljana na kub.
 
Homer Jay":21cwn63w je napisao(la):
Druze vucko, uzmi kocku seceraq i casu vode jer ces upravo proci kroz sok kroz koji sam ja prosao kada sam krenuo da nestrpljivo izvucem render ovog objekta.

Dakle, umesto ove zgrade, kako je mesecima stajalo na sajtu investitora:

DTRender_021_.jpg


Gradice se ovo uobicajeno tranziciono sranje:

DT_77_%20slika%20.jpg


Izvor Alboni Promist

Cestitam i arhitekti, i investitoru, i svim buducim kupcima stanova sto su ostali verni srpskom blatistu :bash:
HAHAHAHA, lepo se nasmejah - od muke naravno, jednom recju......bez reci, uzas!
 
Pa kontam da kada je arhitekta doneo ovo prvo resenje investitoru da je ovaj bio u fazonu: "Sta si mi ovo crno nacrt'o, ko da sam Topalovic pa sanduci za groblje da prodajem!? I zar ne vidis da ti prozori nisu u liniju!? Pa, 'es ti iz OTO keca im'o!? Ko ce, bre, da kupi stan u ovakvu zgradu, tu da zivi? I di su terase!? Di bure za kupus da metis i zena saksije s muskatle da nakaci!? 'Aj ti lepo ovo da precretas kako valja - meti neku lepu belu boju, terase da mi napravis, i zakrivi taj krov, ko prava kuca da bude, a ne polica za srafovi! I da, daj malo razbi ti lokali dole na vise manjih, koji ce ti ovaj veliki ko za robnu kucu da pravim!"
 
Homer Jay":1frc1ccj je napisao(la):
Pa kontam da kada je arhitekta doneo ovo prvo resenje investitoru da je ovaj bio u fazonu: "Sta si mi ovo crno nacrt'o, ko da sam Topalovic pa sanduci za groblje da prodajem!? I zar ne vidis da ti prozori nisu u liniju!? Pa, 'es ti iz OTO keca im'o!? Ko ce, bre, da kupi stan u ovakvu zgradu, tu da zivi? I di su terase!? Di bure za kupus da metis i zena saksije s muskatle da nakaci!? 'Aj ti lepo ovo da precretas kako valja - meti neku lepu belu boju, terase da mi napravis, i zakrivi taj krov, ko prava kuca da bude, a ne polica za srafovi! I da, daj malo razbi ti lokali dole na vise manjih, koji ce ti ovaj veliki ko za robnu kucu da pravim!"

:D А бојим се да је прво решење само "разрађено" а код нас се арх/грађ. конструкције уче из скрипти састављених на основу стране литературе из периода 68-80 године а ту нема места за прозоре који нису у линију,модерне материјале па ни раван кров.У осталом шта ту има неки "архитетка" да лелемуда и измишља неке керефеке? :rolleyes:
 
Mогло би пар нас да инвеститору пошаље меил "захвалности"? За ову локацију нема спаса, али ћемо можда натерати човека да се замисли за следећу.
 
Sve mi je jasno.Firma IGC iznosi sut sa gradilista.Ta firma je poznata kao ortacka firma opstine Zvezdara.Nelegalno su krenuli da asfaltiraju jedan put u sumi prosle godine ako se secate.Takodje na svim tirana gradilistima na Zvezdari oni iznose sut,asfaltiraju po malo i slicno...

Evo gi zgradu iz Bulevaru

image0405.jpg
 
Neverovatno je kako ova zgrada na Bulevaru uzivo ogromno izgleda. Valjda sto smo navikli da nam je Bulevar "mali" na tom potezu. Zgrada je mogla da bude super da nije par glupih - npr. da je imala sprat manje, da nema klime po fasadi i da nema balkone. Inace, za ljubitelje fast fooda, u prizemlju ce biti "Caribic Pizza cut" - vec su okacili ogromnu reklamu :D

Kad smo kod promene projekata, sudeci prema poslednjim promenama na sajtu Kolinga, u Humskoj ce se umesto ovoga:

Humska_2.jpg


Graditi ovo:

humska-naslovna.jpg


Izvor: Koling

Udarila neka epidemija izgleda :D
 
vucko":10mqyura je napisao(la):
I ovo cudo cu trebati da gledam do kraja zivota svaki dan iz trole umesto one crne lepotice???

AAAAAAAAAAAAAA :bash: :bash:

Ne brini se, ubrzo ce reklame da skroz pokriju trole i autobuse, tako da ces koja je stanica znati preko automatskog razglasa a izmedju neces nista videti... :lol:
 
Homer Jay":2bljrjmc je napisao(la):
Pa kontam da kada je arhitekta doneo ovo prvo resenje investitoru da je ovaj bio u fazonu: "Sta si mi ovo crno nacrt'o, ko da sam Topalovic pa sanduci za groblje da prodajem!? I zar ne vidis da ti prozori nisu u liniju!? Pa, 'es ti iz OTO keca im'o!? Ko ce, bre, da kupi stan u ovakvu zgradu, tu da zivi? I di su terase!? Di bure za kupus da metis i zena saksije s muskatle da nakaci!? 'Aj ti lepo ovo da precretas kako valja - meti neku lepu belu boju, terase da mi napravis, i zakrivi taj krov, ko prava kuca da bude, a ne polica za srafovi! I da, daj malo razbi ti lokali dole na vise manjih, koji ce ti ovaj veliki ko za robnu kucu da pravim!"

Pa naravno, mora investitor da se pobrine da ljudi imaju sta kasnije da prekrajaju i dozidjuju :)

PS Umesto da se u USTAV unese klauzula da se terase ne smeju graditi na visespratnim stambenim objektima u sledecih 100 godina, a onda da se ta kaluzula produzi za jos 100 po potrebi.
 
vucko":37mn01iq je napisao(la):
Sve mi je jasno.Firma IGC iznosi sut sa gradilista.Ta firma je poznata kao ortacka firma opstine Zvezdara.Nelegalno su krenuli da asfaltiraju jedan put u sumi prosle godine ako se secate.Takodje na svim tirana gradilistima na Zvezdari oni iznose sut,asfaltiraju po malo i slicno...

Evo gi zgradu iz Bulevaru

image0405.jpg

Mafijaska klasika koja i dalje traje. Dodaj jos jedan sprat koji OCIGLEDNO strci. I ko ce to da uradi? Pa naravno onaj ko kao "slucajno" dobija sve poslove na opstini. Lepo ljudi kazu, Italija je drzava koja ima mafiju, dok je Srbija mafija koja ima drzavu.

Zemlja kojoj kad krenes da radis po propisima ne mozes NISTA, a ako si uglavljen u semu sa vlascu mozes APSOLUTNO SVE. I onda mi od njih ocekujemo da naprave nesto dobro?
 
PA vas brine visinska razlika pa dogradice tu rozu pored i naravno zastakliti terasu na nadogradjenom spratu ja bi tu rozu preoblikovao :kafa:
 
Pih, bas mi se svidelo resenje za Humsku i sad gledam ovo cudo kao i ono za D.T.
:bash:
 
^^^
Tirana nas je prestigla. Dok se oni trude da koliko-toliko ispeglaju nasledjeni haos, mi se trudimo da unakazimo koliko-toliko nasledjeni red :)
 
Upravo tako, mi na delu imamo upropascavanje onoga sto su nekada neki drugi ljudi radili kako treba...fin primer je rekonstrukcija parkova
 
Homer Jay":3h8k6azr je napisao(la):
Pa kontam da kada je arhitekta doneo ovo prvo resenje investitoru da je ovaj bio u fazonu: "Sta si mi ovo crno nacrt'o, ko da sam Topalovic pa sanduci za groblje da prodajem!? I zar ne vidis da ti prozori nisu u liniju!? Pa, 'es ti iz OTO keca im'o!? Ko ce, bre, da kupi stan u ovakvu zgradu, tu da zivi? I di su terase!? Di bure za kupus da metis i zena saksije s muskatle da nakaci!? 'Aj ti lepo ovo da precretas kako valja - meti neku lepu belu boju, terase da mi napravis, i zakrivi taj krov, ko prava kuca da bude, a ne polica za srafovi! I da, daj malo razbi ti lokali dole na vise manjih, koji ce ti ovaj veliki ko za robnu kucu da pravim!"
Hahahahahaha, dobro je, nekada si ovo mogao da cujes samo gledajuci Surdu ili ako zadjes koji kilometar jugoistocno a sad je sve to doslo ovde i svakim danom hrli sve vise i vise......zemljo otvori se
 
Vrh