Šta je novo?

Razni projekti

MilisaV":gqfkblv3 je napisao(la):
relja":gqfkblv3 je napisao(la):
"Gde-god-imaš-prazan-plac-ti-ga-uvali-prvom-investitoru-koji-uđe-sa-koferom-para" logika.

Lista primera bi bila dugačka.


a kome bi trebali da ga daju? investitoru bez para ili nekom trećem?

za većinu placeva bio je neki tender ili javna licitacija kako i treba da bude.


jel si sam pričao na drugoj temi nije AC kriv što je izgradio zgradu na sred puta nego je kriv grad što im je dozvolio. istom logikom nije škoda kriva nego onaj ko im je dozvolio. a naravno placevi da se prodaju isključivo investitorima sa parama a ne nekim mufljuzima pa da imamo uklete građevine.


Pa nije baš tako. Imamo uklete građevine po NBG blokovima, izgrađene bez ikakve potrebe i u kojima se nalaze sadržaji koji su sve samo ne bitni stanovnicima.
Npr Market u bloku 63 okrenut ka Jurija Gagarina
zgrade podignute na atomskim skloništima i zelenim površinama pored (zvrje prazne a onda se u najboljem slučaju useli neka kladionica)
Akva park
itd.

Kome je moglo da padne na pamet da otvori auto centar sa tehničkim pregledom na ovakovom mestu? Ideja je suluda. Zgrada je ruglo koje se ističe u NBG blokovima, što nije lako postići.

A za APC lepo bio napisao, na jednoj drugoj temi, da zgrada 1700 nije ni bila u planu 2007 godine, a video sam više takvih planova. Potezi investitora ukazuju da su i oni očekivali logičnu odluku - probijanje ulice i spajanje sa T bunarom. Pa i APC-u je u interesu da kompleks ima što bolje saobraćajne veze, to povećava zainteresovanost potencijalnih klijenata.
Svaka normalna država i lokalna saouprava bi insistirala na probijanju ulice. A ovi naši nisu pokazali gram interesovanja.

KOme treba da daju zemljište - naravno ne svakom ko donese džak para, već nekome sa dobrim planom ko će da unapredi život u stambenim bloovima, a ne nekome ko će da napravi ružnu zgradu, zagradi trotoar i da privuče još 50-100 automobila svakog dana. Za to plaćamo porez.
 
nisam baš skontao šta to "nije baš tako" ali nije ni bitno.

imamo uklete lokacije zato što su do tih lokacija dolazili investitori bez džaka para i razne državne firme kojima je pravljenje profita nije na prvom mestu. i druga jako bitna stvar zašto postoje uklete lokacije je taj što te investitore ništa ne košta da ih poseduju.

ono što sam hteo da kažem je da smatram da su investitori sa džakom para svakako poželjni i tako treba da bude i to ne samo u građevini nego u svim sverama ekonomije.

i smatram da je licimerno pravdati gradnju zgrade na sred puta a osuđivati postavljanje ograde na sred puta. mislim da su to dve veoma slične stvari. sa time da se ograda mnogo lakše može porušiti. slažem se ja da je grad tu odgovaran zato što je to dopustio.
rambo amadeus lepo kaže, ljudi se dele na poštene i na one koji nisu bili u prilici. tako i AC bio "pošten" pa kad je video da ovako može da zgrabi više love izgradio je zgradu na sred puta. a mogao je recimo umesto te zgrade da izgradi jednu od onih planiranih kula......

i ne slažem se da investitorima koji prave lepe zgrade treba dati zemljište makar dali manje para. zato što je lepota subjektivna stvar. građevinsko zemljište treba dati onome ko za njega da najviše para, a pre toga propisati šta tu sme da se gradi i kako to treba da se uklopi u linije i slično.


a grad onda od naplaćenih taksi i poreza treba da unapređuje život u blokovima gradnjom školi, bolnica, puteva, metroa, parkova i slično... a ne investitor. odnosno grad treba da bude investitor tavih projekata, a ne oni koji žele da prave komercijalni prostor.


tako da ja sam uvek za džakove pare i detaljna pravila igre nego za nekog bez para ali sa lepim rečima da će on to sve da napravi kako treba....
 
@MilisaV

izvini, ali grešiš.
APC nije gradio na ulici, gradio je na svom placu. Ulica nije postojala. Postojala je linija na nekom planu, ali nije postojap PDR u kojem je defiisan nastavak ulice Đorđa Stanojevića. Nije postojala ni utabana pešačka prečiča, ništa. Pošto je ipak logično da tuda nastavlja ulica, investitor i korisnik placa je pravio planove na kojima nije bila predviđena gradnja na tom potezu, rezonujući logično i očekijući da neko ima mozga i da će biti donet PDR sa trasiranom ulicom. To se nije desilo i ljudi su sagradili zgradu, umesto parkinga. Znači, to je trajalo godinama, ljudi nisu imali u planu tu zgradu na tom delu svoga placa. Čekali su, između ostalog zato što i njima odgovara da im kompleks izlazi na tri velike ulice. Šta je trebalo, da sami naprave ulicu? To bi naša gradska vlast najviše volela.


AC Stojanović je zagradio postojeću pešačku stazu, veoma bitnu za stanovnike bloka 45, raskopao je i na njenom mestu napravio internu saobraćajnicu i parking mesta. Prošao sam tuda pre 30 minuta, i video svojim očima. Na mestu nekadašnjeg trotoara-staze se nalaze parking mesta.

Praviti auto kuću i ovlašćeni servis centar sa tehničkim pregledom na mestu gde nema dovoljno parking mesta ni za stanare okolnih zgrada je bezobrazluk. Ograditi postojeću pešačku stazu takođe.
Sve je to moguće zato što je čovek doneo i dao nekome kofer para.


Kažeš da su investitori sa džakom para svakako poželjni i tako treba da bude i to ne samo u građevini nego u svim sverama ekonomije.

Džak para u ovom slučaju nije samo metafora, već realnost, jer likovi kao taj Stojanović više i rade sa džakovima, a ne preko računa. Kod nas životari još samo građevina, i to samo zato što je teže pratiti tokove novca i zato što je vrlo pogodna delatnost za pranje nelegalno stečenog novca. To i odgovara našim funkcionerima, koji i ne žele da dođu pravi investitori koji ne peru novac već žele da ga oplode kroz neku proizvodnju. Za to im treba pravna sigurnost koje ovde nema jer sve drže likovi koji stvari završavaju sa koferima gotovine. A kada bi i došlo do "pravih" investicija onda bi ovi naši izgubili političku kontrolu nad i ovo malo jadne privrede i tokova gotovine.

Grad treba da ulaže novac od taksi u unapređenje života? Tačno, ali zašto je dozvolio unazađivanje u startu? Zašto je dozvolio privlačenje toliko novih automobila građenjem nepotrebnih komercijalnih sadržaja u odvratnim zgradama na zelenim površinama u blokovima 61-64? Nemoj da smo naivni.
 
relja":1vahna57 je napisao(la):
AC Stojanović je zagradio postojeću pešačku stazu, veoma bitnu za stanovnike bloka 45, raskopao je i na njenom mestu napravio internu saobraćajnicu i parking mesta.

Kako oko ovako necega moze uopste biti diskusije. Bager i srusti ogradu - jedino razumno resenje.
 
Homer Jay":66w7l1rl je napisao(la):
relja":66w7l1rl je napisao(la):
AC Stojanović je zagradio postojeću pešačku stazu, veoma bitnu za stanovnike bloka 45, raskopao je i na njenom mestu napravio internu saobraćajnicu i parking mesta.

Kako oko ovako necega moze uopste biti diskusije. Bager i srusti ogradu - jedino razumno resenje.

Nisu oni samo zagradili prolaz, već su ga raskopali i malo "spustili" da bi asfaltirali sebi parking.

Koji je to mozak smislio? Zarad par kvadrata da navuče gnev, kletnje i psovke jednog poovelikog komšiluka. Izem ti preduzetnika!
 
Evo novosti,najzad ce raditi zgradu na cosku Ruzveltove i Dimitrijale.To su one udzerice kod nadvoznjaka dijagonalno od Zire.Najzad je krenula ulica da se urbanizuje.Ako neko stigne ne svrsne na javni uvid i uslika nam to :)

Јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу стамбено-пословног објекта на К.П. бр. 2699/1 К.О. Звездара, угао Рузвелтове и Димитрија Туцовића

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове на основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09, 24/11) и Правилника о начину јавне презентације урбанистичког пројекта („Службени гласник РС” број 43/2010)

ОГЛАШАВА
јавну презентацију
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ СТАМБЕНО-ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА НА К.П. БР. 2699/1 К.О. ЗВЕЗДАРА, УГАО РУЗВЕЛТОВЕ И ДИМИТРИЈА ТУЦОВИЋА

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 24. јуна до 1. јула 2011. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

A bice i prezentacija objekta u bloku 41,do ulice Agostina Neta

Јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу пословног објекта, у блоку 41, на К.П. 2872/5 К.О. Нови Београд

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи (“Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09, 24/11) и Правилника о начину јавне презентације урбанистичког пројекта („Службени гласник РС“ број 43/2010)

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА, У БЛОКУ 41, НА К.П. 2872/5 К.О. НОВИ БЕОГРАД

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 27. јуна до 4. јула 2011. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
 
Blok 41, to je verovatno ona druga faza GTC skvera... Mislim da je to planirano ka Agostina Neta.

gtc_cube_001.jpg


A zestoko sam radoznao za cosak Ruzveltove i Dimitrija Tucovica...
 
Homer Jay":cor5u5qx je napisao(la):
Blok 41, to je verovatno ona druga faza GTC skvera... Mislim da je to planirano ka Agostina Neta.
Plac "oivičen" sa Milutina Milankovića, ŠkodaAutom, Železničkom prugom i onim "patrljkom" Bulevara umetnosti (koji treba da se spoji sa Agostina Neta kada budu prokopali tunel.

Homer Jay":cor5u5qx je napisao(la):
A zestoko sam radoznao za cosak Ruzveltove i Dimitrija Tucovica...
To one udžerice gde je YUBC imao satelitski uplink/downlink?
 
Bas tako homere i nenade.

Ne,ovo je tacno do yubc-a ka ruzveltovoj,gde je bilo neko hemijsko ciscenje i nelegalno naselje.A u ruzveltovoj ce biti do one zgrade pre kafane,gde je onaj roletnar.
 
Popunjava se cosak kod srbske banke u savskoj ulici :kafa:
 
Homer Jay":3v6b4yi6 je napisao(la):
Blok 41, to je verovatno ona druga faza GTC skvera... Mislim da je to planirano ka Agostina Neta.

gtc_cube_001.jpg


A zestoko sam radoznao za cosak Ruzveltove i Dimitrija Tucovica...

Ne daj Boze da neko povuce neku vertikalu, pogotovo na Novom Beogradu... koji je nekada bio "spavaonica' a sada je ziv ali sa uspavljujucom panoramom i arhitekturom. Bas nam se ne da.
 
Jako lepa zgrada. Mngo mi se svidja sto su je rasirili na vise parcela i kako su ovim staklenim delom ka ulici dobili na svetlosti i prostoru - tako da su stanovi vecim delom orijentisani ka zelenom dvoristu, a manjim ka prometnoj Ulici Dimitrija Tucovica.

Autori su, ako se ne varam, Dejan Miljkovic i Jovan Mitrovic. Poznat i uigran tandem.

Nadam se da ce ova zgrada jednog dana i biti izgradjena. To je jedan od onih projekata koji, po mom misljenju, podizu estetsku lestvicu na jedan visi nivo. I sto ih je vise, tako se namce ostalim investitorima namece odredjeni standard koji moraju da prate. Ukoliko i zgrada prekoputa Zire bude dobra, onda ima nade da ce Dimitrijala uci u novu fazu kvalitetnijeg razvoja.
 
Dobro zboris Homere,ja nisam tako recit,ali ti si tu.

Prosto mi je zao kada gledam ovu novogradnju po dimitrijali koja je uzasno nacickana,ovo je pravi mega projekat za tu ulicu jer ce na 4 placa da naprave zgradu i to kakvu!
 
Homer Jay":oah7zgri je napisao(la):
Nadam se da ce ova zgrada jednog dana i biti izgradjena. To je jedan od onih projekata koji, po mom misljenju, podizu estetsku lestvicu na jedan visi nivo. I sto ih je vise, tako se namce ostalim investitorima namece odredjeni standard koji moraju da prate.
Свакако. Довољно је само пар оваквих пројеката да би се квалитет и естетски ниво новоградње повећао. После оваквог пројекта је смешно тражити исту цену за станове ткз "транзиционе" архитектуре. Самим тим, "транзициона" архитектура ће полако, отићи на ђубриште историје.
 
Da objavim da je ogradjena nezavrsena zgrada SIM osiguranja zapoceta 90tih u blizini cvetkove pijace prekoputa studentskog doma Penezic u ulici Milana Rakica.

A nacuo sam da ce biti i poceta izagradnja uskoro,posto je zgrada sa zavrsenim betonskim kosturom to jest grubim radovima,nece joj trebati vise od 3-4 meseca da je zavrse.

Izgleda da joj je bilo sudjeno da je zavrse kad i NTC Zvezdara.

Eh,da zavrse i onu karicevu zgradu na cosku Bulevara i gospodara Vucica,gde bi nam bio kraj...
 
Pa, buduci da Bogi moze da se vrati u ministarsku fotelju kroz nekih godinu dana, nista nije iskljuceno.
 
jedan malo drugaciji pogled na juzni bulevar, niz od 4 novogradje

01072011027.jpg

01072011029.jpg


na zgradi u sredini uskoro ce raditi fasadu, slikacu kad zavrse

01072011028.jpg
 
vucko":f7si47go je napisao(la):
Da objavim da je ogradjena nezavrsena zgrada SIM osiguranja zapoceta 90tih u blizini cvetkove pijace prekoputa studentskog doma Penezic u ulici Milana Rakica.

A nacuo sam da ce biti i poceta izagradnja uskoro,posto je zgrada sa zavrsenim betonskim kosturom to jest grubim radovima,nece joj trebati vise od 3-4 meseca da je zavrse.

Izgleda da joj je bilo sudjeno da je zavrse kad i NTC Zvezdara.

Eh,da zavrse i onu karicevu zgradu na cosku Bulevara i gospodara Vucica,gde bi nam bio kraj...

Cekaj, jel to ona potpuno gola konstrukcija (vide se goli beton) koja stoji zapusteno vise od 10 godina?
Pored one stazice od M. Rakica do Cvetka, preko puta onog malog teniskog terena?
 
Au, znaci i to ce da zavrse. Zadnji dani dosli. :D

Ovo je veci sok od cinjenice da su napokon zavrsili one zgrade oko Hadjukovog stadiona (ne u M. Rakica, nego s druge strane)
 
To ti kazem!NTC zvezdara,ova zgrada i jos samo Karicev death star da zavrse :kafa:
 
Vrh