Šta je novo?

Razni projekti

Da, cuo sam i ja da grade kvalitetno. Mada mahom za projekte u Valjevu, ne za BG. Zvao sam ih danas, evo dobih dokument sa materijalizacijom. Moze li neko sa vise znanja/iskustva da prokomentarise? Hvala unapred
 

Prilozi

  • OPREMLJENOST ZA Novi Beograd NOVO (2).pdf
    127,1 KB · Pregleda: 227
Rade zgradu na dedinju odlicno napreduje trenutno unutrašnji keramicarski radovi
Zgrada preko puta pijace palilula u 27 marta na mestu javne garaže kvadrat 3000 evra bio
Prote mateje isto imaju prilično zgrada u bg
Sve vazi za Gredu Valjevo
 
1000018527.jpg

Козјачка

1000018529.jpg

Качаничка

1000018530.jpg

Булевар Кнеза Александра Карађорђевића

1000018556.jpg

Београдска.
 

Kad smo vec kod megaprojekata, ima li nesto novo oko famoznog kinesko-srpskog tehno parka u Borci ?
Čim se zavši fabrika čipova a pre izgradnje fabrike delova za Boing.
 
Мерин Дедиње. Колико сам видео раде унутрашње радове увелико (струја, вода итд).
Парцела испод је други објекат од фирме Инобачка, нашао сам и пројекат: https://inobacka-omladinska.rs/ Нису далеко одмакли за сада.

Pogledajte prilog 188643

Ова друга слика је, тренутно, пољана где ће Калман да гради своје 2 зграде колико сам могао да видим на табли, https://www.kalmandedinje.rs/sr/
У питању је 40 станова у 2 ламеле, што на већ мале и уске улице у овом делу Дедиња ће, највероватније, да изазове тотални колапс, поготово ујутро и поподне.

Ах да, у дубини се види пројекат на којем је, ако се не варам, радио и @spatiotecte https://dhome.rs/
Pogledajte prilog 188646
Ja sam zadnjih par nedelje se sticajem okolnosti kretao po tim ulicicama po Dedinju i frapiran sam na šta to liči, sa obe strane parkirana auta, jedva se provlači jedan auto. a ulice dvosmerne… a ti još i imaš kuću od milion EUR tu, kao luksuz…meni kompletno ludilo …
 
Ниси далеко од истине, само увече није тако. Током дана је много возила, поготово у Милоја Ђака, који су евидентно од радника на тим градилиштима а и од запослених по фирмама. Док нисам кренуо чешће да пролазим са псом, нисам ни био свестан колико је само фирми по Дедињу.
 
Још почетком фебруара, тачније 04.02.2024.године, објављен је јавни увид нацрта измена и допуна у Плану Детаљне Регулације за просторно културну историјску целину Топчидер I фаза - Радничка улица, за део између улица: Радничке, Кировљеве и Високе.

Наиме између улица Радничке (Савске магистрале), Кировљеве и Високе планирана је изградња станова и комерцијалних садржаја – пословни објекти, трговина и услуге. Да би се та промена спровела мења се ПДР за просторно културно-историјску целину Топчидер прва фаза, а на иницијативу предузећа „Беогума” д.о.о. из Београда. Допуне и измене плана је урадио „Урбанистички центар” и све је на јавном увиду до 08. 03.о.г. у згради Градске управе.
Осим стамбено-комерцијалних садржаја изградиће се и нове комуналне и саобраћајне инфрастрултуре. Број стамбених јединица, различитих структура, ће бити 622 са преко 18.400 квадратних метара.

Пошто је овај део под заштитом градског Завода за заштиту споменика културе града Београда, јер је културно добро од изузетног значаја и обухвата просторно културно-историјску целину „Топчидер”, потребно је за сваку појединачну локацију прибавити посебне услове Завода, за техничке мере заштите археолошких културних слојева на том подручју.
Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...izmedju-ulica-radnicke-kirovljeve-i-visoke_2/

Ортофото и неколико цртежа
ортофото.JPG

поглед са северозапада.JPG
поглед са југозападне стране.JPG

опис постојећег стања.JPG
планирана намена.JPG
постојеће и граница ада.JPG
упоредни графички приказ.JPG
упоредни.JPG



3Д.JPG
 
Скупоцена треш реинкарнација касних деведесетих са све кованим гвожђима до пола прозора и типично београдским/ српским трипер решеним улазним степеништем. Није им се уклопило. Само фали Моцарт у приземном ентеријеру.
 
Ova prva stepenica je tek kriminalna. Da ne bi slucajno neki ne stanar prosao tu. Od stepenista pa sve do cardaka na krovu jedna totalno ilegalna zgrada.
Saht inace izgleda opasno. Trebao bi vlasnik da prijavi inspekciji. Ne moze to tako.
 
Станком, предузеће које је основао чувени Жика Муштикла 90их, кажу да је изградило већи део Чукарице. Стечај је наводно последица мућке градске власти.
Поштовани,

Хвала Вам на одговору. Да ли знате још нешто у вези Станкома?

Срдачан поздрав,

Краљевић
 
Tu je pre bila parking garaža. Ako se dobro sećam dobri "investitor" je pokušao da "otme" lokale u ostatku Stankom centra, ali izgleda da to nije uspeo da realizuje. U medjuvremenu je srušio garažu ali je sva izgradnja stopirana ubrzo nakon rušenja i to tako stoji. Rezultat toga je - parkinga nikad manje, a to ruglo stoji i pre svega je opasnost za okolinu jer je ogromna jama ogradjena običnom montažnom ogradom koju sruši svaki jači vetar. Za sada mislim da investitor nema računicu da išta gradu jer je jako mala površina placa, i da će samo držati tako prazan plac u nedogled.

Evo i članak vezan za stankom garažu:


Поштовани,

Хвала Вам на овом корисном увиду. Знао сам да је била гаража у питању, само на то и личи. Да ли сте Ви лично били корисник те гараже?

Срдачан поздрав,

Краљевић
 
To nije bila garaza Stankoma vec nezavrseni deo trznog centra. Garaza koja je uzurpirana u Nikolaja Gogolja se nalazi ispod okretnice izmedju Crvenih i Zutih zgrada od fasadne cigle. Ta garaza je isto bila stankomova. Stankom je izgradio celu suncanu padinu, dobar deo Filmskog grada delove gornjeg dela Zarkova, Cuk. Padinu. To je bio holding, imali su stankom petrol, stankom gas, stankom banku, stankom osiguranje, stankom vrtic (danasnja bajka) stankom osnovna Milos Crnjanski, stankom inzenjering koji je izvodio gradjevinske radove, sve zivo. Ozbiljna kompanija.
Поштовани,

Ово су најкорисније повратне информације које сам за сада добио. Када спомињете гаражу у Николаја Гогоља, мислите на ону са погледом на Јулино брдо?
Следећа ставка ми је створила највећу главобољу... Где се налази Сунчана падина? На интернету пише достра противречних информација. Једна страна каже да је то јужни продужетак Бановог брда и да се налази у општини Чукарица, а опет када видите слику Сунчане падине, показује Вам се једно брдо са кућицама, и недалеко од њих Источна капија. Какве то везе са животом има?

Чак нико од људи које познајем са Бановог брда и Чукаричке падине не може да ми каже где се налази. Молим Вас да разоткријете ову мистерију.
Што се осталих ствари тиче, да ли знате тачно које делове Филмског града, Жаркова и Чукаричке падине је изградио?
Јел то онај вртић код ОШ Милош Црњански? А да јесте, сад видим да сте споменули и основну. Да ли се та ОШ раније звала "Станком"? Ово је феноменално.

Срдачан поздрав,

Краљевић
 
Majka mi je radila u Zavodu za standardizaciju Srbije, bili su u zgradi gde je sada ministarstvo finansija u Kneza Miloša kad ih je Dinkić izbacio i prebacio u tu zgradu na Banovo brdo.

Pošto sam često išao tamo, bila je informacija da je zgradu oduzela država od Žike Muštikle/Stankoma tako da je sigurno on i izgradio.
Поштовани,

Пре свега извините на дуго одложеном одговору. Свима осталима се такође извињавам који су ми одговорили.

Хвала Вам! Захваљујући Вама, сада са сигурношћу могу да ставим целу парцелу коју су оивичиле улице Тоше Јовановића, Стевана Бракуса и Ваљевска под бивши Станком!

Ова евиденција ће бити сјајна!

Срдачан поздрав!

Краљевић
 
Pa vecina stvari mu je oduzeta. Pumpa petrol na izlazu iz Zarkova je nekadasnja stankom petrol. Za vrtic sam cuo da placaju Stankomu najam. Stankom inzenjering ne postoji vise, stankom gas je deo beogasa. Banku je isto prodao kao i osiguranje. Cak je i Cukaricki bio Stankom
Знам за ту пумпу! То је она преко пута Ђелмаша! Где се налазила банка? За стадион знам, чак је и у логотипу фудбалског клуба писало "Станком"
 
Поштовани,

Ово су најкорисније повратне информације које сам за сада добио. Када спомињете гаражу у Николаја Гогоља, мислите на ону са погледом на Јулино брдо?
Следећа ставка ми је створила највећу главобољу... Где се налази Сунчана падина? На интернету пише достра противречних информација. Једна страна каже да је то јужни продужетак Бановог брда и да се налази у општини Чукарица, а опет када видите слику Сунчане падине, показује Вам се једно брдо са кућицама, и недалеко од њих Источна капија. Какве то везе са животом има?

Чак нико од људи које познајем са Бановог брда и Чукаричке падине не може да ми каже где се налази. Молим Вас да разоткријете ову мистерију.
Што се осталих ствари тиче, да ли знате тачно које делове Филмског града, Жаркова и Чукаричке падине је изградио?
Јел то онај вртић код ОШ Милош Црњански? А да јесте, сад видим да сте споменули и основну. Да ли се та ОШ раније звала "Станком"? Ово је феноменално.

Срдачан поздрав,

Краљевић
Da u pitanju je garaza koja gleda na Julino brdo u Nikolaja Gogolja. Suncana Padina tinje ceo deo, od Trebevicke do Golf naselja, sve zgrade u Trebevickoj, bele, crvene, zgrade na raskrsnici Zarkovacke i Blagoja Parovica, zgrade u Kraljice Katarine sve izgradio stankom. Sve golf blokove od kojih je poslednji blok golf 8. Sto se tice brda sad se setih ispod te garaze u Nikolaja Gogolja postojao je i salon automobila stankom auto sa tehn pregledom, do skora fiat salon. U Zarkovu je stankom izgradio bele zgrade u Ratka Mitrovica, zatim zapoceo zgrade od Jablanicke do Kneza Viseslava u Ratka Mitrovica. takodje izgradio je i sve zgrade izmedju Arcibalda Rajsa i Ilije Stojadinoviva sve do Kneza Viseslava. Zgrade u Valjevskoj ispod stankom centra stankom. Na padini zasigurno sve zgrade sa desne strane gledano ka ada molu, za levu stranu pola je radio stankom pola graditelj inzenjering. Za ostatak filmskog grada nisam siguran Ane Ahmatove i desna strana Ratka Mitrovica do Cerak Vinograda, ali mislim da je takodje Stankom gradio. Skola se nije zvala stankom, uvek je bila Milos Crnjanski, ali je Zikina cerka direktorka od otvaranja. Stankom je izgradio i zgrade sa desne strane Djordja Ognjanovica gledano prema Julinom brdu. Izgradio je i stankom pasarelu izmedju Banovog i Julinog brda koja nikada nije zavrsena, mada na njoj jos uvek pise stankom.
 
Sad se setih stankom je izgradio i sve trzne centre, one male u Pozeskoj izmedju Valjevske i pijace. Pre su postojale samo stambene zgrade, a stankom je izgradio trzne centre izmedju njih.
 
Vrh