Šta je novo?

Razni projekti

Јел зна неко шта се гради у Сурчину у Војвођанској код амана који је код нисове пумпе?

1706440056071.png
 
Ukucaš adresu i vidiš sortirano po datumima, (gledaj da je Surčin, pošto Vojvođansku imaš u masi gradova), ovo mora da ima prijavu radova, a verovatno ima i građevinsku dozvolu.

Mogao sam ja da pročitam, ovako ćeš sam da naučiš da vidiš, kad god ti treba.
 
Ukucaš adresu i vidiš sortirano po datumima, (gledaj da je Surčin, pošto Vojvođansku imaš u masi gradova), ovo mora da ima prijavu radova, a verovatno ima i građevinsku dozvolu.

Mogao sam ja da pročitam, ovako ćeš sam da naučiš da vidiš, kad god ti treba.
Пробао сам по адреси али ми не изађе ништа за 361/363/365

1706451444595.png

Пробао сам по парцели али ми за 4248 и 4249 исто не излази ништа
1706451513680.png

Пробао сам да нађем на мапи градилишта и мапи планова али и ту није обележено ништа. У катастру стоји да је њива прве класе и један и други плац. Пробао сам за улицу лево али ту нема ништа, пробао сам за сремских партизана али ту нема ништа што одговара.
Како је могуће да нема информација а гради се нешто што је веће од делта ситија и то за петину по површини?
Сада прелазим кроз ЦЕОП сајт за Војвођанску ББ за случај да је заведено без броја
 
@hrcak Jedina relevantna informacija, koja postoji vezano za taj prostor, je ta da ce na toj adresi biti Ahilej teretana. Pretpostavljam da su zakupili deo prostora u onom hangaru za koji niko sa sigurnoscu ne zna sta ce predstavljati, a da se ne oslanja na carsijske price. Ako se ispostavi da se stvarno gradi nekakav trzni centar, svakako ne ocekujem ulazak nekih ozbiljnijih lanaca i brendova, kada se uzme u obzir nacin na koji se ovo gradi. Bez table, bez ikakve javne informacije o gradnji.

 
Нема још посебне подтеме за Делта Реал Естејт, па може и овде.

У недељу је објављен јавни увид у нацрт ПДР-је привредног парка уз аутопут А3 (Е-70), северно од петље „Аеродром Никола Тесла“, општина Сурчин. Реч је о привредно-комерцијалној зони чика Мишка - Делта Холдинга тј. Делта Реал Естејт (Delta Real Estate), који је и власник земљишта.
Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-oglasi-konkursi-i-tenderi/1806984-javni-uvid-u-nacrt-pdr-privrednog-parka-uz-autoput-e-70-severno-od-petlje-aerodrom-opstina-surcin/ , а ево и неколико цртежа локације

-План детаљне регулације, насловна страна
план детаљне регулације.JPG


-Намена
намена.JPG


-Постојеће стање
постојеће стање.JPG


-Планирана намена
планирана намена.JPG


-Саобраћајнице
саобраћај.JPG


-Синхрон план
синхрон план.JPG
 
Dali vec teku radovi na projektu Vozdov kvart? Neko zna nesto o Logik Investment doo i izvodzacima radova Team Building 011 doo na tom projektu?
 
Поштовани,

Занима ме зашта је ова зграда Станкома служила некада, шта је она била? Зашто је срушена, шта ће сад да граде ту? Како је Станком настао, шта народ мисли о овом предузећу у стечају? Најбитније, да ли је зграду Института за стандардизацију Србије такође изградио Станком? Сем ове зграде, Станком центра и Станком моста, која још постројења је он изградио? Знам да се код хотела Орашац налазе неке гараже које су биле у њиховом власништву док нису биле распродате, ако се не варам.
Ови подаци су ми неопходни како би направио интерактивну карту за странце уз помоћ које ће детаљно моћи да науче разноразне занимљивости о нашем дивном граду, које се налазе ван Старог града и Врачара.

Срдачан поздрав

1707341815510.png
 
Станком, предузеће које је основао чувени Жика Муштикла 90их, кажу да је изградило већи део Чукарице. Стечај је наводно последица мућке градске власти.
 
Поштовани,

Занима ме зашта је ова зграда Станкома служила некада, шта је она била? Зашто је срушена, шта ће сад да граде ту? Како је Станком настао, шта народ мисли о овом предузећу у стечају? Најбитније, да ли је зграду Института за стандардизацију Србије такође изградио Станком? Сем ове зграде, Станком центра и Станком моста, која још постројења је он изградио? Знам да се код хотела Орашац налазе неке гараже које су биле у њиховом власништву док нису биле распродате, ако се не варам.
Ови подаци су ми неопходни како би направио интерактивну карту за странце уз помоћ које ће детаљно моћи да науче разноразне занимљивости о нашем дивном граду, које се налазе ван Старог града и Врачара.

Срдачан поздрав

Pogledajte prilog 188616
Tu je pre bila parking garaža. Ako se dobro sećam dobri "investitor" je pokušao da "otme" lokale u ostatku Stankom centra, ali izgleda da to nije uspeo da realizuje. U medjuvremenu je srušio garažu ali je sva izgradnja stopirana ubrzo nakon rušenja i to tako stoji. Rezultat toga je - parkinga nikad manje, a to ruglo stoji i pre svega je opasnost za okolinu jer je ogromna jama ogradjena običnom montažnom ogradom koju sruši svaki jači vetar. Za sada mislim da investitor nema računicu da išta gradu jer je jako mala površina placa, i da će samo držati tako prazan plac u nedogled.

Evo i članak vezan za stankom garažu:


 
Мерин Дедиње. Колико сам видео раде унутрашње радове увелико (струја, вода итд).
Парцела испод је други објекат од фирме Инобачка, нашао сам и пројекат: https://inobacka-omladinska.rs/ Нису далеко одмакли за сада.

IMG_0772.jpeg


Ова друга слика је, тренутно, пољана где ће Калман да гради своје 2 зграде колико сам могао да видим на табли, https://www.kalmandedinje.rs/sr/
У питању је 40 станова у 2 ламеле, што на већ мале и уске улице у овом делу Дедиња ће, највероватније, да изазове тотални колапс, поготово ујутро и поподне.

Ах да, у дубини се види пројекат на којем је, ако се не варам, радио и @spatiotecte https://dhome.rs/
IMG_0764.jpeg
 
Лисичији поток тачније речено..
Лисичији поток, званично колико ја барем знам, би требало да иде од Краљеве фонтане па ка Канаревом. Овај овде део је свакако дискутабилан али Мерин није. Што се саобраћаја тиче, проблем ће бити на Дедињу јер ће већина ових људи да иде, као и остали, кроз Булевар Кнеза Александра или пак овамо Михаила Аврамовића...
 
Реално од М. Аврамовића. Сада по новом Дедиње може бити од Атокоманде до Бањице..
Ова масовна градња на простору између двора и касарне Васа Чарапић која је почела раних двехиљадитих је по мени потпуно сулуда.
 
To nije bila garaza Stankoma vec nezavrseni deo trznog centra. Garaza koja je uzurpirana u Nikolaja Gogolja se nalazi ispod okretnice izmedju Crvenih i Zutih zgrada od fasadne cigle. Ta garaza je isto bila stankomova. Stankom je izgradio celu suncanu padinu, dobar deo Filmskog grada delove gornjeg dela Zarkova, Cuk. Padinu. To je bio holding, imali su stankom petrol, stankom gas, stankom banku, stankom osiguranje, stankom vrtic (danasnja bajka) stankom osnovna Milos Crnjanski, stankom inzenjering koji je izvodio gradjevinske radove, sve zivo. Ozbiljna kompanija.
 
Поштовани,

Занима ме зашта је ова зграда Станкома служила некада, шта је она била? Зашто је срушена, шта ће сад да граде ту? Како је Станком настао, шта народ мисли о овом предузећу у стечају? Најбитније, да ли је зграду Института за стандардизацију Србије такође изградио Станком? Сем ове зграде, Станком центра и Станком моста, која још постројења је он изградио? Знам да се код хотела Орашац налазе неке гараже које су биле у њиховом власништву док нису биле распродате, ако се не варам.
Ови подаци су ми неопходни како би направио интерактивну карту за странце уз помоћ које ће детаљно моћи да науче разноразне занимљивости о нашем дивном граду, које се налазе ван Старог града и Врачара.

Срдачан поздрав

Pogledajte prilog 188616
Majka mi je radila u Zavodu za standardizaciju Srbije, bili su u zgradi gde je sada ministarstvo finansija u Kneza Miloša kad ih je Dinkić izbacio i prebacio u tu zgradu na Banovo brdo.

Pošto sam često išao tamo, bila je informacija da je zgradu oduzela država od Žike Muštikle/Stankoma tako da je sigurno on i izgradio.
 
Pa vecina stvari mu je oduzeta. Pumpa petrol na izlazu iz Zarkova je nekadasnja stankom petrol. Za vrtic sam cuo da placaju Stankomu najam. Stankom inzenjering ne postoji vise, stankom gas je deo beogasa. Banku je isto prodao kao i osiguranje. Cak je i Cukaricki bio Stankom
 
Pozdrav svima,

Da li neko ima vise informacija u vezi sa ovim projektom sto se tice materijalizacije i kvaliteta gradnje? Na sajtu Grede postoji ponuda stanova kao i render projekta. U toku je izgradnja i prodaja stanova prve faze (lamele A i B) a u planu su jos 2 faze. Potencijalno bih kupio stan ali bih zeleo da saznam vise informacija. Hvala, unapred

1707757042840.png
1707757058368.png
1707757052055.png
 
Vrh