Šta je novo?

Razni projekti

Pa kaskadno potkrovlje pent haus jel se tako kaze nova moda
 
Pre nekoliko dana sam video neke mašine da rade na parceli u Bloku 26 iza zgrade gde su Microsoft, EY i ostali...Zna li neko o čemu se radi? U pitanju je deo bliže raskrsnici Španskih boraca i Bul. Zorana Đinđića.
 
Igor":2a2h6zn2 je napisao(la):
Da mi je znati kako je ovo progurano kao p+2+pk

Зажмурили на оба ока и запушили уши. На грађевинској табли (коју је муњевито појео мрак) је био рендер зграде са п+2+Пк што је и дозвољено урбанистичким планом за Гроцку. Фоткаћу и са друге стране насеља, зграда је прегломазни монструм, има и сутерен и подрум, што би се рекло, п+6+пк.

Још грозоморнија је друга зграда коју сам поставио и која је Калуђерица/Алтина фазон изграђена у заштићеној амбијенталној зони (сви знамо шта то значи) и која НЕМА ТЕМЕЉЕ. Јединствен случај у БГ.
 
stf":3s01f68y je napisao(la):
Ево мало и новоградњи из Гроцке. Све зграде се налазе у кругу од 250 метара од пешачке зоне.

Поглед са Смедеревског пута пре скретања за центар. Одмах испод леве зграде су тениски терени, и огроман парк.

Исте зграде са уличне стране Булевара ослобођења:

Зградa са друге стране улаза у пешачку зону, одмах иза великог Макси маркета на самој станици градског превоза. Улица Вучка Милићевића (главни пут за Бегаљицу).

Ove dve zgrade su uz samu pešačku zonu. Ova bez fasade se upravo završava i ima garaže, dok ova druga nema i veliki su problemi sa parkiranjem pa stanari parkiraju preko pečakog platoa ispred iste. Veliku gužvu dodatno prave i dostavna vozila Idee, Amana i Svislajona koji se nalaze jedan do drugog.

Zgrada preko puta samog Doma zdravlja u ulici Srpsko-grčkog prijateljstva.

I render zgrade kod pijace gde se šuška da će uprizemlju biti veliki DIS-om market.

Пола поруке на ћирилици, пола поруке на !$%&=/(? латиници :(

Како то зграда која нема темеље ? Јел то је неко ново грађевинско чудо, мора да је то под патентом ! :D
 
Темељи нове зграде између улица Војислава Вучковића (угао с Врњачком) и Персиде Миленковић на Сењаку:

https://imageshack.com/i/exyOsR3Xj (снимљено с горње стране)

https://imageshack.com/i/exyOsR3Xj (снимљено с доње стране)

Гледао сам и снимио тренутак рушења старе куће на том месту (кад их пронађем, објавићу овде те фотографије).
Мислим да се оволика зграда (судећи по темељима) не уклапа у ткиво Сењака, можда најлепшег и најмирнијег дела Београда.
 
Диже се нова зграда преко пута горње зграде у Алфа-ситију ("горе" значи - према Булевару, узбрдо), на кратком растојању. Та градња нема везе с Алфа-ситијем.

https://imageshack.com/i/exyOsR3Xj
 
dsc00985.jpg
 
Допада ми се што се на том месту гради, видео сам то градилиште у Париској улици пре десетак дана.

Испод њега, укосо, али у Карађорђевој, има завршена и усељена стамбена зграда на потезу за који сам мислио да никоме још дуго неће запасти за око за ту намену, а лепо је место за оне који воле да живе поред реке и шеталишта дуж ње. Прислоњена је уз постојећу зграду са своје леве стране и њене je висине. То је прави излазак на реку.

Тај део Карађорђеве улице и Велике степенице су живнули захваљујући туристима који речним бродовима приспевају у Београд. Сада ту има неколико кафића и ресторана. Само да престане онолики камионски саобраћај туда и могао би тај потез да постане живописан у наредним годинама. У брду иза кућа уз улицу се налазе познати лагуми.

Још кад би градске власти прошириле/продужиле пристаниште, овако бродови морају паралелно да пристају и путници с њих да пролазе кроз брод најближи обали!
 
Budi dobar stvi sliku tamo inace nista nerade na gradilstu
 
Будућа зграда у Париској улици имаће три (!) етаже с дворишне стране, односно испод нивоа улице спреда.
 
Moaj uobičajena šetnja kroz Vojislava Ilića :)

Raskrsnica sa Ulicom Radojke Lakić, preko puta Arhitektonske:

voje-ilia-radojke-laki.jpg


Zgrada sa kojom sam vas smori (ja i dalje ne verujem šta ljudi grade):

voje-ilia-skopje-2.jpg


voje-ilia-skopje-1.jpg


Nedavno aktivirano gradilište (na tabli nema rendera):

voje-ilia-ikebana.jpg


Nova zgrada niče i u Žičkoj:

zicka-1.jpg


zicka-2.jpg


zicka-3.jpg


To je sve, narode.
 
sta fali drugoj zgradi u vojislavcu :) ? bolje takva zgrada neko go prekoputa livada tj korov
 
rasho62":n9z4o8g2 je napisao(la):
Ево да и ја (пробам) поставим слике на шта ме наговори Гаго. Унапред се извињавам ако нешта не буде добро. Ово је Бежанијска коса, зграда коју гради војска.
11062014407.jpg

11062014408.jpg

Коначно су почели радови на наставку градње ових војних зграда на Бежанијској коси у другој месној заједници, уоквирено црвеним на мапи. Радови су прекинути пре неких 20-так година (време санкција) и сво време су зграде стајале овако како и на сликама изгледају, а до сад су углавном "служиле" за бескућнике и наркомане.


Постављају скеле на делу зграда где су плоче и преградни зидови постављени до трећег-четвртог спрата, а са друге стране градилишта, где се налазе цигани и онај тржни центар, се поставља још једна дизалица и увелико бетонирају темеље и подруме за још једну зграду.

Таблу су поставили али на њој још нема никаквих података тј. још нису написани, а надам се да ће зграде бити завршене до краја следеће године, па да многе војне породице коначно одахну под новим и сопственим кровом.

Слике од јуче поподне (петак, 26.09)

Угао Пеђе Милосављевића и Партизанске авијације:




Од стране тржног центра:



 
Борчанац":3hrvq36v je napisao(la):







Три месеца касније сва градилишта која су започета ове године напредују или су већ делом продата. Напредак је и постављање табли на објекте у изградњи. Чак и на оним који су у медијима наведени од стране инспекција за рушење. Ти су већ делимично усељени! Све је у редовним токовима, како се и очекивало :)
Јављају се и нови плацеви очишћени од неке куће и спремни за рад. Није ми јасно како то тржиште некретнина региструје али у Борчи готово да нема празних локала или непродатих нових зграда, а и цене су другачије него на графиконима које повремено видимо на форуму.
Ови са слике су неких основа 15-17 са 35 метара, поред је један 15-45 и са по 5 нивоа то су квадратуре од по 2500-3500м2 по мерењу са Г.Земље.
 
Vrh