Šta je novo?

Razni projekti

direktor":2i9sr3qu je napisao(la):
...
dimitrijala rascicava se plac nekad yu kapitalov trebala biti ona fina zgrada neznam da li su otkupili i projekat
dsc01626.jpg

Mislim da od ovog prijekta (koji potpisuju, ako se ne varam, Dejan Miljković i Jovan Mitrović), nažalost, nema ništa:

beograd-dimitrije-3.jpg


Poslednji render za taj plac sam video na sajtu studija ZAP:

767.jpg


Ali budući da je plac prezela novosadska firma Galens, čiji su trademark zelene zgrade po glavnom gradu Vojvodine, možda je pravo vreme da počnemo da se molimo :D
 
Ruzveltova:

imag0561.jpg


imag0562.jpg


Btw, možda bi imalo smisla među "Projektima u izgradnji" otvoriti thread "Razni projekti u izgradnji" ili sl.
 







Упозадини се види још сличних објеката, на некима има живота а неки су са таблом за директну продају.







Ово је на гомили, 50 метара раздаљине и још их неколико нисам сликао. Даље у тој улици (Ранка Миљића) их има још али нисам ишао тамо, нити сам имао намеру да правим репортажу него хајде успут. :)

Полако стичете увид у то колико се Борча мења и колико се појављује оваквих објеката, на шта то све личи у пакету. Временом ћете чак одбацити и мишљење да Борчанац претерује у опису :roll:
Оно што мене изненађује, је како се ова слика уклапа у причу агената некретнина да нема продаје?
У статистике које се постављају...Која је цака?
Да ли се у тим подацима појављују станови из директне продаје или само од агенција, или како већ?
 
sasa901":2y3qm8eg je napisao(la):
sta fali drugoj zgradi u vojislavcu :) ? bolje takva zgrada neko go prekoputa livada tj korov

па да, још само да је горе од корова!! мислим стварно! :roll:
 
AleksAMSTER":111zp1fo je napisao(la):
Aktuelno stanje:
bg_2.jpg

moguce stanje:
bg_1.jpg

moguca koncepcija (tri paralale / terasa)
bg_3.jpg


i naravno u svim gradnjama dominira bijela boja. Molim vas ne kritikujte blokove, koje sam izabrao. Nije stvar u tome, nego u samoj ideji, da se konacno zatvore one rupe. Milsim da su gradski moderni blokovi, koji su u skladu sa postojecom arhitekturom, narprikladniji.

Nisam urbanista i ne znam da li je to uopste moguce, ali od Karadjordjeve bi napravio promenadu, bez saobracaja, kao sto su vrlo dobro uradili u Diseldorfu.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=118052816&postcount=17724
 
dsc01672.jpg

Ljepotica mirjevo vitezova karadjordjeve zvezde
dsc01670.jpg

rasciscen plac u marka oreskovica u pozadini se vidi zgrada u cigli u djuke dinic
 
Laki uslikacu iz ulic djuke dinic pa da steknes kompletan utisak
 
Rekonstrukcija i dogradnja Turskog konzulata na uglu Krunske i Kneza Miloša (koliko sam shvatio, u dvoriptu će biti sagrađen još jedan objekat orijentisan ka Krunskoj):

turci.jpg
 
Mirjevo brzinska fasada
dsc01802.jpg


Od kalenica ka narodnoj bibloteci par slika i okolina

dsc01795.jpg


dsc01794.jpg


dsc01793.jpg


dsc01792.jpg


dsc01791.jpg
 
Poslednjih nedelju dana primetni su intenzivni radovi na rasčišćavanju dela Bloka 32 (deo obeležen na slici ispod). Da li je u pitanju samo uređenje bloka ili su u planu neke druge aktivnosti?

nbg.jpg
 
U tom bloku se već sto godina realizuje projekat famoznih stanova za mlade naučnike. Ukupno bi trebalo da bude izgrađeno sedam zgrada, a trenutno tek treću privode kraju.

Pošto je projekat u međuvremenu postao deo paketa koji se finansira iz kredita Evropske investicione banke, sve informacije o njemu, pa i o eventualno raspisanim tenderima za nastavak izgradnje, trebalo bi da se nađu na sajtu Jedinice za upravljanje projektima. Međutim, tamo ne piše ništa o tome, tako da sumnjam da je reč o pripremama za dalju izgradnju.

U poslednjih nekoliko nedelja je primetno da se krči rastinje na nekoliko slobodnih parcela u novobeogradskim blokovima (26, 32, 65...). Pošto mi deluje nerealno da na svim tim mestima krene izgradnja, više verujem da se radi o nekakvom pritisku grada/države da se to počisti.
 
Ronche":78phavf2 je napisao(la):
Poslednjih nedelju dana primetni su intenzivni radovi na rasčišćavanju dela Bloka 32 (deo obeležen na slici ispod). Da li je u pitanju samo uređenje bloka ili su u planu neke druge aktivnosti?

Ронче, имаш посебну тему о блоку 32 тј. изградњи станова за младе научнике на "Пројекти у изградњи" , "Блок 32 - Станови за младе научнике"
 
Milose + za te slike iz Budimske :) Bas htedoh i ja da idem da je slikam :) Inace ta ograda je trebala biti staklena, al je investitor promenio. Ima jos par sitica koje su promenili, ali generalno 90% ispostovan projekat
 
spatiotecte":2tt5s7yf je napisao(la):
Minimalisticki fino uklopljeno sa po kojim retro dizajnom.
Чини ми се да је ово пример писменог архитекте који је успео да кич жеље архиткете изведе на један културан и складан начин. Могуће је да грешим, али тако ми изгледа, нарочито имајући у виду податак да су првобитне ограде замишљене као стаклене.
 
misliš kič želje investitora?
svidja mi se taj mrko sivi materijal uz ivicu objekta. Ništa slično nisam video do sad.
 
stf":39cedvlb je napisao(la):
spatiotecte":39cedvlb je napisao(la):
Minimalisticki fino uklopljeno sa po kojim retro dizajnom.
Чини ми се да је ово пример писменог архитекте који је успео да кич жеље архиткете изведе на један културан и складан начин. Могуће је да грешим, али тако ми изгледа, нарочито имајући у виду податак да су првобитне ограде замишљене као стаклене.

Da znas da sam pomislio isto!
Verujem da je tu arhitekta dosta izdejstvovao da zgrada ispadne kolko tolko pristojna.
 
Zgrada je sjajna, sve pohvale arhitekti. Uspesno pronadjen balans. Cak mi se svidja i sto je sa strane ovim diskretnim linijima uneo zivost u inace dosadnim bocnim stranama novije gradnje. Staklena ograda bi definitivno vise legla, al sta je tu je.
 
@spatio, stf
hehe pa tako nekako :) Inace ovo mi je bio prvi projekat koji sam uopste radio posle faxa, do duse bilo je uradjeno idejno resenje, a ja sam radio ceo glavni. Dosta se menjalo, ispravljalo, bezmalo 20tak puta u toku glavnog projekta. Mada generalno su investitori za ovu zgradu ok, u poredjenju kakvih sve ima. Nisu na primer krecili u roze ili kasija boju :) u odnosu na glavni projekat ima par izmena poput te ogade i nekih detalja u ovom centralnom delu oko prozora, ali sveukupno je ok. Nadam se samo da nece da stave ljubicsto osvetljenje kao sto su hteli. U praksi sam naucio da ako se izvede vise od 80% zamisljenog, treba da budes srecan :)
 
Milanche nisam znao da si arhitekta.

Svakako, sve pohvale za ovaj projekat mladog arhitekte sto si radio kao prvi posle studija!
I ako, koliko sam shvatio nije tvoje delo idejno resenje, verujem da si uspeo da ga doteras kako si zeleo u glavnom projektu i na taj nacin uspesno uspeo da pronadjes pravo resenje za savremen objekat u staroj gradkoj sredini.

Cestitam i zelim ti jos puno ovakvih uspesnih projekata! :)
 
spatiotecte":18gruale je napisao(la):
Cestitam i zelim ti jos puno ovakvih uspesnih projekata! :)

Pridružujem se. Najteže je pronaći balans između želje investitora i pristojnog estetskog efekta.
 
И ја се придружујем честиткама. Миланче ми је показао рендер зграде још пре годину или јаче дана и и тада ми се свидео. Надам се да је унео доста својих замисли у пројекат.
 
Vrh