Šta je novo?

Razni projekti

Kolika je cijena kavadrata u gore prikazanim zgradama
 
Вероватно да то зависи од фазе изградње када си платио, спрата, квадратуре... да ли је локал или стан.
Ове су зграде на доброј локацији у Борчи, избројао сам једном чини ми се 28 бутика са одећом у тој улици. Ако сазнам нешто више јавићу али мислим да не могу бити испод 1000 у просеку. То ценим по томе што сам видео бочни оглас у штампи, отворио линк за продају некретнина, за мању која је у слепом цреву Борче цена је била 960е.
Видео сам на траси 95 једну коју ћу сликати следећом приликом која се лагано завршава а тренутно је 850 истакнута цена. Пре пар месеци започета али мање жива улица.
Нисам у прилици да прошетам, да се завучем, одвојим време за детаљније приказе и информације.
 
MilisaV":3ob9oapn je napisao(la):
:o :o :o :o :o 1000 evra za borču


Знам људе који су давали више Милисаве. То је био период нај цена :)
Мораће људи да се помире са тим да није Борча што је била и за шта је словила. А то се сваким даном мења а некада то није ни постепено.
Када гледате просек цене квадрата он је вероватно на неких 800/900 (сада погледао 780е просечна са огласа) али ту цену обарају дивље градње које иду и испод 500. Просек за оно што је легално насеље са пратећом инфраструктуром далеко је више. Ево линк, има табела.
http://imovina.net/statistics/
http://imovina.net/statistics/index.php?viewType=table
Сада сам видео оглас за зграду усељену 86е године за стан од 74м2 - 74 000. Тако да јесте Милисаве, има 1000 а има и преко, и сада.

Ето Белвил и Котеж су на истој некој километражи од центра. Када квалитет градње и садржаји порасту и цене ће се изједначити и ту комплекси не помажу. То је тржиште.
Ако се то не догоди, биће разлика и даље али не као сад. Овде је јак развојни циклус у току, то треба разумети отворене свести.

Шоми, већи је број људи који долази са НБГД или Панчева, Зрењанина. НБГД предњачи ако је по онима које ја знам. На жалост преселила се чак и читава група Гробара са НБГД екипно :roll:
Већина оних који замене НБГ за Борчу живи у сличном насељу а добио је трећину новца разлике у трансакцији. Може се рећи да је то и инвестиција обзиром да ће овде цене остати исте у наредним годинама за разлику од других делова града где ће вероватно пасти уз пораст градње. Лично мислим и да ће расти и то већ почетком године а и сваком следећом инвестицијом у леву обалу. :wink:

Ево део огласа када сам куцао новоградња, штампан екран са неким ценама које су ту око 1000, горе доле.


Док се неки чуде, многи купују! Вероватно је највећи пораст популације по насељима Београда управо овде и залеће се све више.
 
borčanac nisam reagovao onako zato što ti nevererujen nego zato što mi je to mnogo za borču.
 
А ја сам одговорио на твој субјективни осећај, а не да би доказивао да говорим истину. Ја могу да грешим да нисам свестан, никада до сада нисам лагао, па сматрам да је то јасно и да не морам да се правдам.

Многи схватају промене и нећу дуго морати ни да објашњавам. Схватају људи полако да за исти квалитет и квадратуру, окружење, садржаје не морају дати десетине хиљада више. То је добро за цео град, јача понуда, ниже цене и надам се пораст квалитета живота.
 
Гага":3lyupihe je napisao(la):
Коначно су почели радови на наставку градње ових војних зграда на Бежанијској коси у другој месној заједници, уоквирено црвеним на мапи. Радови су прекинути пре неких 20-так година (време санкција) и сво време су зграде стајале овако како и на сликама изгледају, а до сад су углавном "служиле" за бескућнике и наркомане.
Koliko znam, ove zgrade su pravljene IMS sistemom.
Da li nastavljaju na isti način ili ima nekih 'inovacija'?
 
Да ли ће наставити по истом систему градње или по неком новом, то не знам, нисам из струке. Зграду коју су почели сад да граде (до оног "неки тржни центар" :p ), је сад још у градњи подрумског дела.

На већ саграђеним, од пре 20.година, деловима зграда се једино ради на обнови арматура. Јуче смо супруга и ја шетали и прошли туда и видели смо да су грађевинци пре тога радили на санацији зарђале арматуре, бар се мени тако чинило. Видело се да су пнеуматским чекићима у деловима већ урађених бетонских преградних и спољних зидова бушили репе из којих је сад вирила и видела се арматура. Осећао се и мирис, да га тако назовем, паљеног гвожђа !

На другој и трећој слици које сам поставио, се види табла где ће бити цртеж зграда и подаци. Сад је постављена још једна табла поред ње и она је за сад празна. Значи ускоро ће бити нешто на њима.

Чим се појави/е и цртеж/цртежи и подаци сликаћу, а гледаћу да ступим у контакт са извођачем радова да мало то детаљније сликам и извучем податке, уколико се сложе, и наравно онда бих отворио, уколико наш велики вођа Игор дозволи :D , посебну тему о овоме.
 
Čisto sumnjam da će biti ploče. Skinuli su stare tamo gde su ih već postavili na tih par spratova što su napravili.
Nisam siguran da li te ploče kod nas još iko proizvodi.

Inače ceo taj blok su vojne zgrade sem nekoliko onih pred Idee(uskoro Roda). Ceo taj blok je planiran da se uradi veoma brzo. Sve unutrašnje saobraćajnice su odmah urađene i gotovo za svaku zgradu je urađen podrum/temelj(u celom bloku, gotovo 60 ulaza odjednom!). Zgrade koje su prve iznikle iz zemlje su one pored vodovoda i ove što su napuštene. Onda su došle sankcije i rat i evo trebalo je više od 20 godina da se završi ono što je orginalno bilo planirano da se završi za neke dve godine.

Ono što je čudno je da je Vojska vremenom započinjala sve one zgrade unutar bloka koji su bili na nivou podruma/temelja, a ignorisala ove gde je ne samo izgradila već nekolio spratova već i vojnim licim "podelila" te stanove mnogo pre nego što je podelila ovim kojim su stanovi završeni ranije.

Dugo sam mislio da je jedan od razloga zašto je tako zato što su ovi najbliži ulazi na ovim zgradam udaljeni tek 15-ak metara od dalekovoda.
 
Могуће. План је, а о томе се пре скоро десет година причало, да треба спровести укопавање далековода на Бежанијској коси, претпостављам од трафо станице па даље. Могуће да се то чекало до сада.
 
Застао сам да сликам три зградице са истог места, ова у средини што јој раде паркинг испред је са истакнутом ценом од 850е.
Стандардни већ демит, али са имитацијом камена на себи код прозора и кованим гвожђем на терасама, што је разликује јер је то бонус :roll: у односу на друге зграде. Као додатни труд и више уложеног од дај да је најјефтиније склепам стандарда. Шта ћеш... помак :)







 
Postoji li tu ulicna regulacija ili radi ko sta oce poslije kad bude trebala da se siri ulica , bice kuku majko
 
Tu je odavno "kuku majko". Ove sto se grade i imaju gradilisnu tablu, znaci da su i dobili nekakve dozvole i koliko toliko imaju neku propisi. Makar se ispostuje oko ulicne regulacije. Za njih je realna cena oko 850e/m2. Ovo ostalo je divlji zapad, gradi ko sta kako hoce, mnogi i bez ikakvog projekta. Takvi se stanovi prodaju za oko 700-750e/m2, cak je pre godinu i po bilo u Kotezu za 600. Kotez i mislim deo Krnjace je prikljucen na kanalizaciju, ostalo su septicke jame. Ako postoji i u nekim delovima Borce, nek me ispravi Borcanac, ali koliko znam nema u Borci kanalizacije.

Nego pogledajte udaljenost izmedju ove dve zgrade na slici sto je stavio Borcanac. Pa tu nema ni minimuma postovanja propisa, na kojoj udaljenosti smeju da se postavljaju prozori. ABlok je za ovo New York.

Da iko u ovom gradu zeli da uredi izgradnju, prvo bi dobili otkaz i pohapsili sve gradjevinske ispektore iz opstine Papilula, Zemun, Zvezdara...jer ili su slepi pa ne vide divlju gradnju ili su podmiceni (naravno ovo drugo je). Drugo, postavio bi pitanje, kako je divlja gradnja bez ikakvog projketa dobila saglasnot za priljucak na vodovodnu, kanalizacionu, elektro mrezu,..na osnovu cega su dobili prikljucak.
 
kod mene na miljakovcu 3 ima nekoliko novih zgrada, kvadrat 900-1100 EUR a kanalizacija ne postoji u naselju...
 
Milance na zvezdari od opstine zvezdara 150 m , zgrada sagradjena , 18 stanova , nema hidrantsku vertikalu , vec samo dva hidranta u garazi , ima lazne javljace pozara po zgradi ,jedan jedini pozarni alarm ,u garazi , prikljucena na , struju , vodu , telefon , sad je prikljucuju na toplovod , nema prostoriju adekvatnu za podstanicu , ulaz u servisna vrata , lifta ,mora se ulaziti iz privatnog stan , sto je suprotno propisima , tako bi mogao do ujutru , sta dalje da se prica
 
milanche":g9tkq4r1 je napisao(la):
Tu je odavno "kuku majko". Ove sto se grade i imaju gradilisnu tablu, znaci da su i dobili nekakve dozvole i koliko toliko imaju neku propisi. Makar se ispostuje oko ulicne regulacije. Za njih je realna cena oko 850e/m2. Ovo ostalo je divlji zapad, gradi ko sta kako hoce, mnogi i bez ikakvog projekta. Takvi se stanovi prodaju za oko 700-750e/m2, cak je pre godinu i po bilo u Kotezu za 600. Kotez i mislim deo Krnjace je prikljucen na kanalizaciju, ostalo su septicke jame. Ako postoji i u nekim delovima Borce, nek me ispravi Borcanac, ali koliko znam nema u Borci kanalizacije.

Nego pogledajte udaljenost izmedju ove dve zgrade na slici sto je stavio Borcanac. Pa tu nema ni minimuma postovanja propisa, na kojoj udaljenosti smeju da se postavljaju prozori. ABlok je za ovo New York.

Da iko u ovom gradu zeli da uredi izgradnju, prvo bi dobili otkaz i pohapsili sve gradjevinske ispektore iz opstine Papilula, Zemun, Zvezdara...jer ili su slepi pa ne vide divlju gradnju ili su podmiceni (naravno ovo drugo je). Drugo, postavio bi pitanje, kako je divlja gradnja bez ikakvog projketa dobila saglasnot za priljucak na vodovodnu, kanalizacionu, elektro mrezu,..na osnovu cega su dobili prikljucak.


Ово у Борчи сада све има табле, колико примећујем у задњих пар месеци. Регулација се поштује. Све је на линији коју су некада ту чиниле старе куће. Канализацију Борча има потпуно ок, без проблема. Тако је увек било. Проблеми који се помињу су везани искључиво за новонастала дивља насеља.
Котеж има канализацију, нешто сам ипак начуо да у зградама неким има проблема понекад. Котеж новоградња је у тим дивљим деловима ван самог Котежа и нема канализацију нити било какве планове, ред... претежно. Зато су цене те које Миланче помиње. Ове у Борчи су на постојећој инфраструктури и зато цену од 850 истичу као неки хит.

Појма немам колико је оваквих објеката. Готово сваких недељу дана поглед између објеката укаже ми да у некој споредној уличици стоји зградица за коју нисам знао. Сигуран сам да су од почетка овакве градње у Борчи бројке ових објеката у стотинама.
 
Борчанац":3lzd0e0x je napisao(la):
Ако сазнам нешто више јавићу али мислим да не могу бити испод 1000 у просеку.


Wow, 1000 evra. Borča! Baš me interesuje dali će neko da plati toliko.

Ne znam koliko su cene za plac u tom delu grada, ali cene montaznih kuca su izuzetno konkurentne:

na priemer:
PRIZEMNE KUĆE

Siva faza bez temelja: 200 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 300 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 350 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 400 eura po m2
Spratne kućeSpratne kuće
SPRATNE KUĆE

Siva faza bez temelja: 230 eura po m2
KLJUČ U RUKE bez temelja: 345 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom: 402.5 eura po m2
KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem: 460 eura po m2

 
Borcanac, sa sigurnoscu mogu da ti kazem da nema fekalne kanalizacije u celoj Borci, evo napr u Ustavskoj ulici koja se nadovezuje na Ivana Milutinovica, gde je i Dom zdravlja i policijiska stanica. Znaci nije neko divlje naselje, vec odavno izgradjeno stambeno tkivo. E sad, sigurno se uvodila kanalizacija i sirila postojeca, pa zato nisam siguran koji deo ima, a koji nema, tu si ti prtpostavljem vise obavesten.

@nensav, slazem se da je 1000e/m2 za Borcu/Kotez/ Krnjacu mnogo, realna cena je oko 800-850e/m2 ako je uradjeno sve kako treba. Ove cena koje si naveo, jel se racuna na bruto kvadraturu kuce ili neto? Na recimo ovu cenu od 400e/m2 dodaj jos troskove projektovanja, zemljista, naknade direkciji, troskove prikljucka i na sve to jos dodaj 20% na sve jer povrsina stepenista, hodnika mora da se naplati kroz stnove.
 
nensav":3j5ae7r2 je napisao(la):
Ne znam koliko su cene za plac u tom delu grada, ali cene montaznih kuca su izuzetno konkurentne:

Skupe, u odnosu na period od pre 10-ak godina. Kreću od 3000 do 7000e za ar.
 
milanche":38fpyb3l je napisao(la):
Ove cena koje si naveo, jel se racuna na bruto kvadraturu kuce ili neto? Na recimo ovu cenu od 400e/m2 dodaj jos troskove projektovanja, zemljista, naknade direkciji, troskove prikljucka i na sve to jos dodaj 20% na sve jer povrsina stepenista, hodnika mora da se naplati kroz stnove.

samo kvadratura kuce, koliko treba da se plati gradjevinskoj firmi, znaci bez komunalija i ostalih dazbina i bez cene placa (koja vidim je bash porasla)
 
milanche":ml01o41t je napisao(la):
Borcanac, sa sigurnoscu mogu da ti kazem da nema fekalne kanalizacije u celoj Borci, evo napr u Ustavskoj ulici koja se nadovezuje na Ivana Milutinovica, gde je i Dom zdravlja i policijiska stanica. Znaci nije neko divlje naselje, vec odavno izgradjeno stambeno tkivo. E sad, sigurno se uvodila kanalizacija i sirila postojeca, pa zato nisam siguran koji deo ima, a koji nema, tu si ti prtpostavljem vise obavesten.

@nensav, slazem se da je 1000e/m2 za Borcu/Kotez/ Krnjacu mnogo, realna cena je oko 800-850e/m2 ako je uradjeno sve kako treba. Ove cena koje si naveo, jel se racuna na bruto kvadraturu kuce ili neto? Na recimo ovu cenu od 400e/m2 dodaj jos troskove projektovanja, zemljista, naknade direkciji, troskove prikljucka i na sve to jos dodaj 20% na sve jer povrsina stepenista, hodnika mora da se naplati kroz stnove.


Е видим да си познавалац :)
Сада сам погледао где је улица, то јо стара Борча. Мислим да си у праву. Делови старе Борче и дивља насеља немају канализацију (да се исправим) из неког разлога сам мислио да је и то урађено. Већ се шири канализациона мрежа и у дивљим насељима (мали збег са сигурношћу знам) тако да ме чуди да није повезан тај стари део. 500 метара од те улице је нека црпна станица канализациона, већ у суседним улицама је сигурно има. Чудим се???

Добро је да познајеш терен. Ове зградице што сам задње сликао су баш у Ивана Милутиновића у делу ближе Зрењанинцу и да се исправим. Цена није 850 у овој згради са том да кажем ,,акцијом" већ од 850, што значи да је то неки јефтинији ћошак зграде :)


НЕНСАВ већ сам рекао да знам људе који су плаћали преко 1000 а поглед у огласе говори да и сада има таквих цена. Покушавам да разумем толико изненађење. За мене је веће изненађење број тераса са цвећем и вешом који се суши убрзо по завршетку зграда.
 
Dimitrija tucovica
dsc01661.jpg

ulicica koja izlazi na dimitrijalu
dsc01660.jpg

kod depoa gsp na dorcolu
dsc01657.jpg

dsc01656.jpg

dimitrijala rascicava se plac nekad yu kapitalov trebala biti ona fina zgrada neznam da li su otkupili i projekat
dsc01626.jpg
 
Vrh