Šta je novo?

Razni projekti

Hvala Vučko! Veoma korisna stvar, naročito kada se pretražuju lokacije planova na javnom uvidu ili izdate lokacijske dozvole :)

Edit - sad proverih i ipak se radi o lokaciji za GTC Square II:

blok41.png


Na uvidu je projekat za K.P. BR 6782 što mu, prema ovoj mapi, dođe na raskrsnci Dr Agostina Neta i Milutina Milankovića. Broj katastarske parcele za Campus41 je 6753. Inače za objekat na lokaciji 2872/5 je nedavno izdata lokacijska dozvola i tu će biti izgrađen poslovni objekat.
 
Nema na cemu.Hvala na ispravci,skroz se pogubih.

Ako nista,sad cemo bas znati koja je lokacija na javnom uvidu jer se tu moze videti broj katastarske parcele.
 
Da li moze neko da pomogne oko izgradnje novog poslovno -stambenog objekta na Bezanijskoj kosi GP1, zainteresovani smo da kupimo stan , investitor je Neimar- v d.o.o. ,koliko je neko upoznat sa njima i da li mozemo ocekivati poztovanje roka izgradnje . Hvala svima
 
Homer Jay":2m23j9ix je napisao(la):
A sada nešto drugačije. Možete li da zamislite nešto ovakvo u Vojvode Stepe:

- Vojvode Stepe 214 (ugao sa Nikšićkom, blizu FON-a i FPN-a)
Да ли ће ово стварно да се гради? Или служи само као портфолио архитектице?

Просто ми невероватно делује да приватни инвеститори граде нешто овако.... Кажем то, јер су у В.Степе све те мале зградице радиле организоване породице које не желе да се бакћу са куповином полулегалних станова па сами финансирају своју зграду.....и све до једне су транзициона архитектура чак и далеко испод просека...
 
Zaista ne znam, druže. Nadam se radi o projektu koji je planiran za izgradnju :)
 
emina":x39kv6fz je napisao(la):
Da li moze neko da pomogne oko izgradnje novog poslovno -stambenog objekta na Bezanijskoj kosi GP1, zainteresovani smo da kupimo stan , investitor je Neimar- v d.o.o. ,koliko je neko upoznat sa njima i da li mozemo ocekivati poztovanje roka izgradnje . Hvala svima
Емина, на истој овој подтеми, у авусту прошле године, сам упознао чланове са почетком градње ове зграде за коју ти питаш. Имаш на две стране о томе, на 45-ој и 52-ој, а имаш и слике па погледај.
Ево ти страна 52. пост 1279: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=546&p=52 .

На табли цртежа имаш податке извођача радова па можеш директно да се распиташ. У самом тексту сам написао и њихов сајт и можеш детаљно да видиш цртеже станова, локала, гаражних места која су у два нивоа.

Иначе поставили су нову таблу, а што се радова тиче напредују пуном паром и "извирили" су из нивоа земље. Можда сутра или прекосутра одем и направим пар снимака, а иако станујем јако близу, накањујем се већ дуже време да то све сликам :rolleyes: .
 
Pocela je izgradnja na onom placu u Bulevaru ispod Djerma.Isti render je kao i kada je postavljen.Buldozer radi sve u sesnaes'.Nadam se da ce zadrzati regulacionu liniju objekta pored koga se gradi,i da ce biti postavljena cesma koja je iscupana zbog izgradnje objekta.
 
Bas to,poturise napred render na tarabu.Ajd da vidimo na sta ce ispasti taj staklenjak,to ce biti prvi u Bulevaru ako izuzmemo karicev death star kod Cvetka.

Edit:dozvola izdata u 2011 i 2012 godini a stoji i dalje platan 198 koji je isecen u Junu 2010. godine...Nek im bude,nek im zivi na renderu.

Projektant,nasi drugari iz cepa ciji sajt je i dalje under construction.Verovatno prave internet prezentaciju za skynet pa im toliko treba...

424571_370864682933679_100000304502263_1249667_2117376222_n.jpg
 
Pomenuvši CEP, ova zgrada malo liči na onu koja je podignuta na mestu kafane "Orač" u Bulevaru oslobođenja. Nju je projektovao Ognjen Đurović, direktor CEP-a.

Kod ovih staklenih zgrada uvek postoji strah jer render gotovo nikada ne može da dočara kako će to izgledati u stvarnosti.
 
...Јер све зависи од избора стаклених панела па чак и детаља као што су њихови носачи.
 
Homer Jay":3vytrxiv je napisao(la):
Kod ovih staklenih zgrada uvek postoji strah jer render gotovo nikada ne može da dočara kako će to izgledati u stvarnosti.
Рендери који се код нас налазе на таблама су полупрофесионални иако су их радили професионалци. Разлог је тај, што су и такви ужасно скупи, а професионални редери тек тек....

Код професионалног 3д модела се стављају идентични панели са идентичним факторима рефлексије прозирности коју сам произвођач наводи. Такође, уводе се сви екстерни фактори, доба дана, тачна позиција у односу на стране света, тачан проценат засенчености у односу на висину околних објеката и материјал и боју њихове фасаде.....
 
Гага":js1bnax1 je napisao(la):
emina":js1bnax1 je napisao(la):
Da li moze neko da pomogne oko izgradnje novog poslovno -stambenog objekta na Bezanijskoj kosi GP1, zainteresovani smo da kupimo stan , investitor je Neimar- v d.o.o. ,koliko je neko upoznat sa njima i da li mozemo ocekivati poztovanje roka izgradnje . Hvala svima
Емина, на истој овој подтеми, у авусту прошле године, сам упознао чланове са почетком градње ове зграде за коју ти питаш. Имаш на две стране о томе, на 45-ој и 52-ој, а имаш и слике па погледај.
Ево ти страна 52. пост 1279: http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=546&p=52 .

На табли цртежа имаш податке извођача радова па можеш директно да се распиташ. У самом тексту сам написао и њихов сајт и можеш детаљно да видиш цртеже станова, локала, гаражних места која су у два нивоа.

Иначе поставили су нову таблу, а што се радова тиче напредују пуном паром и "извирили" су из нивоа земље. Можда сутра или прекосутра одем и направим пар снимака, а иако станујем јако близу, накањујем се већ дуже време да то све сликам :rolleyes: .
Обећао сам Емини да ћу направити пар сличица зграде где се интересује да купи стан, па ево тек данас нађох мало времена да сликам.

Као што сам и рекао зграда је „извирила“ из новоа земље и радови напредују пуном паром. Сад се ради приземље, а испод су два нивоа гаража. Постављена је и нова табла са цртежом зграде, а ту је и велики пано са подацима о продаји станова. Па ето, ко хоће и може да купи, нека изволи :D , а да ли иде продаја станова и колика је цена квадрата, ево за сва обавештења сајт извођача радова: http://www.neimarv.rs/index.php . Крај године је рок завршетка радова !

Ево данашњих слика:
На првој слици је угао улица Недељка Гвозденовића и Марка Ристића






На следеће две слике се види улаз у горњи ниво гаража:




На јутјубу има и два краћа видео записа:
Ово је доњи ниво гаража:
http://www.youtube.com/watch?v=0WNchplZSbs

„кров“ горњег нивоа гаража:
http://www.youtube.com/watch?v=wNZqTEVMjEg
 
Al su je ušuškali među već postojećih zgrada. Moći će se kod komšije preko terase :laugh:
PS: Trebaće fosna
 
Zna li neko nešto o projektu "Dunavske terase" na Karaburmi u Ulici vojvode Micka. Primetih na google mapama da je gradilište baš ogromno (na slici uokvireno u crveno):

dunavsketerase.png


Na netu sam našao da je izvođač radova "Zop inženjering" na čijem sajtu piše da će kompleks imati čak 57.000 kvadrata! Nažalost nema više podataka, niti rendera. Investitor je Exing B&P, a oni još uvek nemaju svoj sajt.

U žutom okviru na slici je lokacija "Višnjičke plaze".
 
stf":1btvphyh je napisao(la):
Homer Jay":1btvphyh je napisao(la):
Kod ovih staklenih zgrada uvek postoji strah jer render gotovo nikada ne može da dočara kako će to izgledati u stvarnosti.
Рендери који се код нас налазе на таблама су полупрофесионални иако су их радили професионалци. Разлог је тај, што су и такви ужасно скупи, а професионални редери тек тек....

Код професионалног 3д модела се стављају идентични панели са идентичним факторима рефлексије прозирности коју сам произвођач наводи. Такође, уводе се сви екстерни фактори, доба дана, тачна позиција у односу на стране света, тачан проценат засенчености у односу на висину околних објеката и материјал и боју њихове фасаде.....

Мислим да то нема везе са "професионалношћу" рендера. Већ колико добро хоћеш да продаш пројекат. Па погледај неке рендере Стархитеката. Сви су нашминкани до бесвести. Мислим да је такво лажирање лоше, свакако...иде се до тога да се стубови и делови конструкције стављају да буду полупрозирни...стакла непостојећа..само да одговара концепту. То заправо и јесу концептуални рендери.
 
Čini mi se da je vučko spominjao Dunavske terase na Karaburmi, bio sam u prolazu pa uslikah:

nP7Uk.jpg
 
Hvala ti jlaki :) ja sam se pitao za Dunavske terase jer me je zainteresovala veličina parcele i kvadratura kompleksa. Sjajna lokacija, ali nažalost slabašna arhitektura :(
 
Tako je,to je cika homer trazio a ne je :)

Onaj objekat kod nadvoznjaka kod rampe za skretanje u Ruzveltovu iz pravca Dimitrija Tucovica je dobio gradjevinski kontejner koji su zviznuli na sred trotoara sto ocekivano znaci da ce objekat biti skroz u sendvicu od objekta do objekta.Jos uvek nema gradjevinske table,ali se radi na gradilistu.

Gradiliste na lokaciji zlatne ribice(preko puta pekare Trpkovic) je izaslo iz temelja i grade stubove izmedju prizemlja i prvog sprata,jedino me plasi sto ne izgleda da imaju podzemne garaze vec je celo prizemlje zapravo garaza sa ulazima u celoj duzini prizemlja objekta.Ako se ovo ispostavi da je istinito,to ce biti najgore resenje ikada za objekat u Dimitrijali.
 
Dobro je,ovako je izgledalo preko taraba iz trole da nema ulaza za garazu jer nisam video spustanje za podzemni nivo,sigurno su onda negde zviznuli lift sa automobile.

Fino za 131,ostaje ona i jos 2 na cosku kod Cegarske.Ocigledno preko puta ne moze nista da se gradi jer nema PDR-a.

Na kraju tog istog bloka ka nadvoznjaku fino izgleda ona nova zgrada,ali je nelegalno parkiranje upropastilo ulicu a i ne planiraju da zasade drvece skoro.
 
Као чисто бела још изгледа средње солидно....све док не ударе наранџасте оквире или нешто слично.
 
Vrh